Athens2021, FUE (Ακουρευτη), 1595 grafts , 17/08/2022

Αthens2021

Active Member
Ασύμφορο σίγουρα δεν θα βγει..Από οτι έχω δει η τιμή προσαρμόζεται αν βάλεις λιγότερα grafts πάει αναλογικά. Εσύ πόσο πλήρωσες ας πούμε για την τελευταία με τα 1595 grafts?
Δεν ξερω να σου απαντησω πως παει με τα touch up. Σιγουρα ομως οι ανθρωποι αυτοι βοηθουν οσο μπορουν, τουλαχιστον αυτο ειδα. Τωρα στην περιπτωση μου, εχω κανει ηδη 2 μμ εκει και εχω παει αλλους 2 για μμ, νομιζω οτι σε αυτες τις περιπτωσεις οποιοσδηποτε κερδιζει μια καλυτερη τιμη, σε ολες τις υπηρεσιες/εμποριο συμβαινει αυτο , κοντα στο 1ε/graft
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα να το χαίρεσαι..
Η δοτρια σου σε τι κατάσταση είναι ? Θέλω να πω υποστηρίζει fade κουρέματα? Όπως και να έχει, άξιζε και χρήματα και κόπου... όπως είχε πει και ο Τζώρτζης Μπεστ , τα περισσότερα χρήματα τα έφαγα σε γυναίκες αλκοόλ( και μεταμοσχευσεις μαλλιών). Τα υπόλοιπα στα σπατάλησα άσκοπα.
Χαχα πολυ καλο(!) , σ ευχαριστω πολυ.
Θα βγαλω photo δοτρια . Στη φωτο αυτη ηταν πριν την τελευταια. Fade κουρεματα δεν ξερω ποσο κοντα θεωρουνται αλλα δεν κανω και πολυ γιατι εχω ενα tattoo μαυρο με smp στην ουλη του strip.
 

Συνημμένα

  • 20220927_010725.jpg
    20220927_010725.jpg
    208.1 KB · Προβολές: 270

JimKan1

Well-Known Member
απο τη δοτρια αν εξαιρεσεις την strip πλεον εχεις βγαλει 2700+3366+1595 grafts = 7711 δηλαδη πολυ πανω απο τον μεσο ορο και μουσια δεν εχεις αγγιξει καν, πολυ ενδιαφερον να δουμε πως φαινεται.
 

Αthens2021

Active Member
απο τη δοτρια αν εξαιρεσεις την strip πλεον εχεις βγαλει 2700+3366+1595 grafts = 7711 δηλαδη πολυ πανω απο τον μεσο ορο και μουσια δεν εχεις αγγιξει καν, πολυ ενδιαφερον να δουμε πως φαινεται.
Λιγο πιο πολλα απο αυτα που λες...δε θα μου εβγαλαν και 300-500 απο το πρωτο στριπ (?!) 2 στριπ συν 2 fue
 

Marios1982

Well-Known Member
touch up παιδιά τι ακριβώς θεωρείται; Το κατέβασμα ή καλύτερη πυκνότητα και irregulations στην πρώτη γραμμή; Ή όλα μαζί;
 

witcher

Well-Known Member
Δε φαινεται ισως ο λογος για οποιον δεν εχει εικονα ολης της πορειας κ της απωλειας, αλλα ειναι μια μαχη που κρατα απο τα 21 μεχρι σημερα. 20 χρονια και. Μαλιστα οι πρωτες δυο μμ εγιναν πριν περιπου 16 και πριν 11 χρονια νωριτερα που ολοι ξερουμε οτι οι δυνατοτητες και οι τεχνολογιες υστερουσαν πολυ. Οποτε οι πρωτες 2 μμ συν η οποια αγωγη μ εφεραν στα τελευταια 2 χρονια για να αποκτησω παλι το μαλλι που ειχα στα 22. Μαλιστα μεχρι προπερσυ δε θα το πιστευα αν μου ελεγαν οτι γινεται πυκνωση αναμεσα σε υπαρχον μαλλι. Νομιζω οτι αξιζει..ξερω πολλοι δε θα εδιναν τα 14.000ε που κοστισαν ολες αυτες μαζι συν ολα αυτα που δινει κανεις για λοσιον φαρμακα βιταμινες κτλ
Πας πολύ καλά από οτι φαίνεται και με τη δεύτερη μεταμόσχευση βελτίωσες ακόμα περισσότερο το καλό αποτέλεσμα της 1ης επέμβασης. Βάλε και καμία πανοραμική από πάνω να δούμε..
 

Αthens2021

Active Member
Πας πολύ καλά από οτι φαίνεται και με τη δεύτερη μεταμόσχευση βελτίωσες ακόμα περισσότερο το καλό αποτέλεσμα της 1ης επέμβασης. Βάλε και καμία πανοραμική από πάνω να δούμε..
Όκ θα βαλω και πανοραμικη αλλα κ δοτρια απλα περιμενω ν με βγαλει κανενας αλλος που ναχω το "θαρρος" για ν βγουν καθαρες . Btw σχετικα με το να παει κανεις σε ενα τετοιο μαλλι βαλει ξερω 300-400g μπροστα στα πρωτα 2 εκ της hairline δε θεωρω ρε γμτ οτι ειναι τοσο δυσκολο να γινει προσεκτικη δουλεια κ να μην υπαρχει περιπτωση shockloss..γιατι κ ο ογκος χρονος εργασιας ειναι τοσο μικρος που πρεπει ν τα βαζει ο αλλος με κλειστα ματια για ν κανει ζημια..απ την αλλη δεν ειναι κ το forelock οπου εχουμε δει ολοι περιπτωσεις οπου δεν αντιδρα καλα κ κανει ευκολα shockloss
 

witcher

Well-Known Member
Όκ θα βαλω και πανοραμικη αλλα κ δοτρια απλα περιμενω ν με βγαλει κανενας αλλος που ναχω το "θαρρος" για ν βγουν καθαρες . Btw σχετικα με το να παει κανεις σε ενα τετοιο μαλλι βαλει ξερω 300-400g μπροστα στα πρωτα 2 εκ της hairline δε θεωρω ρε γμτ οτι ειναι τοσο δυσκολο να γινει προσεκτικη δουλεια κ να μην υπαρχει περιπτωση shockloss..γιατι κ ο ογκος χρονος εργασιας ειναι τοσο μικρος που πρεπει ν τα βαζει ο αλλος με κλειστα ματια για ν κανει ζημια..απ την αλλη δεν ειναι κ το forelock οπου εχουμε δει ολοι περιπτωσεις οπου δεν αντιδρα καλα κ κανει ευκολα shockloss
Αφού ήδη έχει μπει ο γιατρός και πιο μέσα και στο forelock χωρίς πρόβλημα δεν τίθεται κάποιο θέμα shock loss αμα θες να βάλεις και 300 grafts στο πρώτο εκατοστό π.χ. Άνετα το κάνεις. Αν και δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι άλλο.
 

Αthens2021

Active Member
Δοτρια πλαινα και πανοραμικη. Πιο κοντα δεν κουρευομαι πλαι κ πισω. Σ αυτο το μηκος αν δεν πατηθουν απο τον υπνο η απο καπελο (οπως λιγο εχει γινει εδω) δεν φαινονται ιδιαιτερα κενα δεδομενου των 8000 grafts περιπου που εχουν φυγει
 

Συνημμένα

  • 20230416_165814.jpg
    20230416_165814.jpg
    173.3 KB · Προβολές: 213
  • 20230416_170200.jpg
    20230416_170200.jpg
    190.6 KB · Προβολές: 223
  • 20230416_165752.jpg
    20230416_165752.jpg
    145.5 KB · Προβολές: 227
  • 20230416_165650.jpg
    20230416_165650.jpg
    91.8 KB · Προβολές: 234
  • 20230416_170049.jpg
    20230416_170049.jpg
    192.9 KB · Προβολές: 233

ManCyprus87

Well-Known Member
ΜΙα χαρά φαίνεται η δότρια αναλογιζόμενοι και τις 4 επεμβάσεις.
Πολύ δυνατός φίλε @Athens2021 , να το χαίρεσαι, διότι έκανες πολλές θυσίες εδώ και χρόνια.
Το πλάνο σου από εδώ και πέρα ποιο είναι; Παίρνεις φίνα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
ΜΙα χαρά φαίνεται η δότρια αναλογιζόμενοι και τις 4 επεμβάσεις.
Πολύ δυνατός φίλε @Athens2021 , να το χαίρεσαι, διότι έκανες πολλές θυσίες εδώ και χρόνια.
Το πλάνο σου από εδώ και πέρα ποιο είναι; Παίρνεις φίνα;
Παιρνω φινα 0.5 καθε μερα τα τελευταια 2 χρονια κ δε θα σταματησω καθοτι ευτυχως δε μου προκαλει καποια παρενεργεια οπως στο παρελθον το 1mg/μερα. Επισης μινοξ 1 η 2 φορες τη μερα συν μια anti hairloss lotion . Και ισως μπω για λιγα grafts ακομα 300-500 στα 2 πρωτα εκατοστα της hairline περιμετρικα
 

Αthens2021

Active Member
Πολύ ωραίος πλέον athens..ρε τρελέ,8k grafts έχεις βάλει ? Και όλα μπροστά?
Σ ευχαριστω! ενταξει στην τελευταια εγινε πυκνωση κ πιο μεσα αλλα ναι το 80% ειναι μπροστα. Ευτυχως στην οικογενεια κανενας δεν ειχε pattern μεγαλης απωλειας απο το κεντρο πισω παρα μονο κροταφους κ αραιωση β ζωνης οποτε το επαιξα λιγο αντισυμβατικα δηλ να φουλαρω οσο μπορω μπροστα κ να φτιαξω την hairline που θελω ωστε να εχω κατι που να με ικανοποιει κ μετα ν προσπαθησω ν το κρατησω με φινα. Παντως αν ολα αυτα τα grafts ειχαν βγει με fue θαμουν αρκετα see through πισω αλλα ηταν κ 2 strip που παροτι σου αφηνουν αυτη την ασχημη ουλη τουλαχιστον δεν πειραζουν την πυκνοτητα της υπολοιπης δοτριας.
 

Αthens2021

Active Member
Πολύ ωραίος πλέον athens..ρε τρελέ,8k grafts έχεις βάλει ? Και όλα μπροστά?
Παντως αν εμενα στα προηγουμενα 3300 περιπου που ειχα βαλει περσυ θα με χαλαγε και θα ηταν κριμα. Αυτα τα φετινα 1600 εκαναν για μενα μεγαλυτερη διαφορα στο να μου αρεσει... το λεω γιατι μπορει κανεις με μια δευτερη η τριτη μικρη επεμβαση να παρει κατι που να ειναι ευχαριστημενος. Οι πιο πολλοι τα παρατανε μετα την πρωτη
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Παντως αν εμενα στα προηγουμενα 3300 περιπου που ειχα βαλει περσυ θα με χαλαγε και θα ηταν κριμα. Αυτα τα φετινα 1600 εκαναν για μενα μεγαλυτερη διαφορα στο να μου αρεσει... το λεω γιατι μπορει κανεις με μια δευτερη η τριτη μικρη επεμβαση να παρει κατι που να ειναι ευχαριστημενος. Οι πιο πολλοι τα παρατανε μετα την πρωτη
Μου αρέσει πολύ το όλο πλάνο σου, και έτσι πρέπει να κάνει κάποιος.
Όποιος θέλει να ασχοληθεί μακροπρόθεσμα με το άθλημα της ανδρογεννετικής αλωπεκίας, πρέπει να παίζει ασταμάτητα μόνο με το συνδυασμό μεταμοσχεύσεων και θεραπείας.
Ότιδηποτε άλλο μόνο πρόσκαιρα αποτελέσματα φέρνει, και σε βάθος χρόνου οδηγεί σε μια τρύπα στο νερό.
 

Disco

Well-Known Member
Παντως αν εμενα στα προηγουμενα 3300 περιπου που ειχα βαλει περσυ θα με χαλαγε και θα ηταν κριμα. Αυτα τα φετινα 1600 εκαναν για μενα μεγαλυτερη διαφορα στο να μου αρεσει... το λεω γιατι μπορει κανεις με μια δευτερη η τριτη μικρη επεμβαση να παρει κατι που να ειναι ευχαριστημενος. Οι πιο πολλοι τα παρατανε μετα την πρωτη
Μια χαρά πήγες φιλε..Πολύ καλά κάνεις και το φτάνεις μέχρι τέλους. Δεν έχει νόημα να περιμένεις μέχρι τα 65-70 μη τοιχόν και σου φύγει καμια τρίχα παραπέρα.
Το αποτέλεσμα του καθενός εξαρτάται από τα grafts που θα βάλει. Θαύματα δεν γίνονται με λίγα μοσχεύματα και όπου βλέπεις τέτοια σε επίσημα περιστατικά κλινικών σίγουρα κάτι κρύβεται από πισω, με πειραγμένες φωτογραφίες και κόλπα φωτισμών που αλλοιώνουν την πραγματικότητα...
 

Αthens2021

Active Member
Μια χαρά πήγες φιλε..Πολύ καλά κάνεις και το φτάνεις μέχρι τέλους. Δεν έχει νόημα να περιμένεις μέχρι τα 65-70 μη τοιχόν και σου φύγει καμια τρίχα παραπέρα.
Το αποτέλεσμα του καθενός εξαρτάται από τα grafts που θα βάλει. Θαύματα δεν γίνονται με λίγα μοσχεύματα και όπου βλέπεις τέτοια σε επίσημα περιστατικά κλινικών σίγουρα κάτι κρύβεται από πισω, με πειραγμένες φωτογραφίες και κόλπα φωτισμών που αλλοιώνουν την πραγματικότητα...
Συμφωνω σε ολα. Για μενα χρειαζομαι αλλα 500 κυριως hairline για να μη φαινεται καθολου αραιωση η απωλεια με το ματι, παροτι γνωριζουμε οτι δεν πιανεται η αρχικη πυκνοτητα στην ουσια. Αν με ρωτας αν μου ειναι κουραση τριτο συνεχομενο καλοκαιρι να τρωω ενεσεις κ ξυρισμα θα σου πω σιγουρα ναι. Αν με ρωτας ποσο με ανεβασε αυτο που εφτιαξα κ θελω ν βελτιωσω θα σου πω παρα πολυ.
 
Μπλουζα