Aster, FUE, 1650g, 14/7/2020

aeratos28

Just aeratos
Όχι ρε,δεν θα μιλήσω απότομα.αλλα πριν είπε τέλος ο φίλος aster και τώρα προσπαθεί να αποδείξει ότι κάνουμε λάθος..ανέβασε σκίτσα το παιδί κτλ..μόνο που τα σκίτσα αυτά έχουν κάτι το οποίο δεν έχει ο φίλος aster..την φυσικότητα που τους παρείχε η φύση..με temple points όλα τα σκίτσα που σχεδόν ακουμπάνε ρουθούνια ..δεν είναι κάνεις με άδειους κροτάφους ..κατάλαβες φίλε aster την διαφορά?δεν φτιάχνεται με επέμβαση αυτό..άρα μην παρομοιάζεις εσένα με τα σκίτσα.και εγώ μικρός έτσι ήμουν.οπως τα σκίτσα.δεν γίνεται να είμαι μια ζωή έτσι ούτε θα πάω να φτιάξω αυτό που ήμουν όταν ήμουν 10-12-15.αυτο..
Συνεχίζει το αντιμπαν Γιάννη.:p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Ναι αλλο αυτο, εγω επειδη γουσταρω πολυ το Widow's peak και το χω ψαξει απλα λεω πως θα πρεπε να ειναι.
 

Aster

Member
ξερεις κανεις υπευθυνα να μου απαντησει αν μπορω να κανω interval training και intermittent fasting 12 μερες μετα την μεταμοσχευση? Θα επηρεαστουν τα τριχοθυλακια ? Εχει κανεις γνωσεις με κετωση και αναπτυξη τριχοθυλακιων?
 

aeratos28

Just aeratos
Άσε ένα μήνα+ να περασει ακόμα και μετά κάνε ότι θέλεις.για βάρη κτλ μετά το δίμηνο θα έλεγα.τωρα για τη διατροφή μόνο δεν νομίζω να υπάρχει θέμα.δεν νομίζω ότι θα παίξει κάπου ρόλο αν θα την κάνεις.
 

Georgie

Well-Known Member
@Aster χαλάρωσε και κανε υπομονή .
Ουτε η διατροφή επηρεάζει ουτε τιποτα.
Μετα τη Τρίτη ημέρα ως συνήθως τα τριχοθυλακια εχουν αγγειωθει και ειναι ασφαλή.
Βάρη κλπ σε ενα μηνα, και δυο ακομα καλυτερα όπως λεει και ο @aeratos28
Καλή φυτρωση σου εύχομαι και να πάρεις ενα αποτέλεσμα που θα σε ικανοποιήσει .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ξερεις κανεις υπευθυνα να μου απαντησει αν μπορω να κανω interval training και intermittent fasting 12 μερες μετα την μεταμοσχευση? Θα επηρεαστουν τα τριχοθυλακια ? Εχει κανεις γνωσεις με κετωση και αναπτυξη τριχοθυλακιων?

Βιταμίνες ξεκίνα για μαλλιά HSN (Hair, Skin, Nails)
 

Aster

Member
Καλησπερα στην ομαδα! Λοιπον μια μικρη ενημερωση, οι κοκκινιλες εχουν υποχωρησει σημαντικα και επισης εχει ξεκινηση η φαση του shedding. Μεχρι τωρα ολα καλα, βαζω μινοξιδιλη 5% πρωι βραδυ. Θα ανεβασω και καποιες φωτο σε λιγες μερες να φανει η διαφορα στην πτωση τριχων. Μεχρι τωρα η εμπειρια μου θετικη, προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος απο την AHC, μονο με ιδιαιτερη προσοχη στην δοτρια. Η δοτρια μου χειριστηκε πολυ καλα και δεν ειδα το προβλημα που περιμενα. Δεν φαινεται τιποτα ακομα και αν κουρευτω στην πρωτη σκαλα. συνεχισα την ερευνα μου σχετικα με την συγκεκριμενη κλίνικη και ηρθα σε επαφη με ανθρωπους που εκαναν επισης μεταμοσχευση εκει, και οφειλω να πω οτι πετυχαινουν μεγαλα ποσοστα πυκνωσης, τα οποια περιμενω να δω. Να θυμαστε κατι οσοι διαβαζετε το ποστ και σκεφτεστε για μεταμοσχευση μαλλιων: Αν το προβλημα σας ειναι μεχρι Norwood 2-3 , προτεινω την AHC ξεκαθαρα, λογω του οτι μπορει να πετυχει καλη πυκνωση σε αυτο το σταδιο ( και παρολο που ισως δεν διαχειριζονται αριστα την δοτρια απο οτι εχω διαβασει και οχι δει, τοτε θα ειναι ελαχιστης εκτασης το προβλημα και για αυτο την προτεινω σε αυτο το σταδιο). Αν το προβλημα ειναι μεγαλυτερης εκτασης, προσωπικη μου αποψη και αν εχετε τα οικονομικα περιθωρια, προτιμηστε Lorenzo η Juan σε Ισπανια, των οποιων τα αποτελεσματα ειναι εκθαμβωτικα. Σε Norwood 4< προτιμηστε γιατρους που δουλευουν με συγκεκριμενα ποσοστα τριχων και απο αλλα μερη του σωματος αν η δοτρια δεν επαρκει. Σε καθε περιπτωση ομως να ειστε προσεκτικοι και να βλεπετε τα αποτελεσματα του καθε γιατρου. Σημασια στον δρομο που θα επιλεξετε ειναι να εχετε ομορφη δοτρια περιοχη αλλα και μια ομορφη πυκνωση, κατι το οποιο εξατομικευεται στον καθενα. Οτι αλλη ερωτηση εχετε ρωτηστε ελευθερα, να πω γνωμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Να θυμαστε κατι οσοι διαβαζετε το ποστ και σκεφτεστε για μεταμοσχευση μαλλιων: Αν το προβλημα σας ειναι μεχρι Norwood 2-3 , προτεινω την AHC ξεκαθαρα, λογω του οτι μπορει να πετυχει καλη πυκνωση σε αυτο το σταδιο
Φιλε Aster, μια απλη λογικη απορια...

Με ποια λογικη, φιλε μου, προτεινεις ΞΕΚΑΘΑΡΑ την AHC με τη βεβαιοτητα για καλη πυκνωση;

Με ποια προσωπικη εμπειρια προβαινεις σε τετοιες συμβουλες/παροτρυνσεις και μαλιστα με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ;

Βρισκεσαι στις 20 μερες μετα τη μεταμοσχευση σου. Αρα, δεν εχεις καμια απολυτως ενδειξη για το πώς θα εξελιχθουν τα πραγματα. Για ποιες πυκνωσεις γραφεις;

Φυσικα και σου ευχομαι ολοθερμα να εχεις τη μεγιστη δυνατη πυκνωση...ομως καλο θα ηταν, προσωπικη ταπεινη αποψη, να μην προτρεχεις, να περιμενεις απτες αποδειξεις, στις οποιες στηριζομενος να προβαινεις σε αναλογες παροτρυνσεις προς τα μελη του forum.
 

Georgie

Well-Known Member
Υπαρχει ο ενθουσιασμός της πραγματοποίησης αυτής της επέμβασης .
Ειναι λογικό
Όλοι τον είχαμε, ειδικά στο πρωτο μηνα .
Υπομονή θα κανεις φίλε και μακάρι να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς ειλικρινά.
Συμβουλή μου ειναι να μη προτείνεις σε άλλους χρήστες κλινικές για παν ενδεχόμενο .
Ειδικά τωρα που δε ξέρεις ακομα τι αποτέλεσμα θα πάρεις .
Όλοι εχουν διαφορετικές απαιτήσεις, και εχουν μια εικόνα για το πως θα ειναι μετα απο τη μεταμοσχευση .
Η εικόνα αυτη όμως απέχει απο τη πραγματικότητα παρα πολυ, ειδικά σε μη συνειδητοποιημένους υποψήφιους προς μεταμοσχευση, ειδικά νεαρής ηλικίας.
Μη μπαίνεις στη φάση με τις κλινικές υποστηρίζοντας την επιλογή σου .
Δεν αξίζει και δε σε αφορά .
Φιλικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aster

Member
Φιλε Aster, μια απλη λογικη απορια...

Με ποια λογικη, φιλε μου, προτεινεις ΞΕΚΑΘΑΡΑ την AHC με τη βεβαιοτητα για καλη πυκνωση;

Με ποια προσωπικη εμπειρια προβαινεις σε τετοιες συμβουλες/παροτρυνσεις και μαλιστα με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ;

Βρισκεσαι στις 20 μερες μετα τη μεταμοσχευση σου. Αρα, δεν εχεις καμια απολυτως ενδειξη για το πώς θα εξελιχθουν τα πραγματα. Για ποιες πυκνωσεις γραφεις;

Φυσικα και σου ευχομαι ολοθερμα να εχεις τη μεγιστη δυνατη πυκνωση...ομως καλο θα ηταν, προσωπικη ταπεινη αποψη, να μην προτρεχεις, να περιμενεις απτες αποδειξεις, στις οποιες στηριζομενος να προβαινεις σε αναλογες παροτρυνσεις προς τα μελη του forum.


Αφου το γραφω βρε στο ποστ οτι ηρθα σε επφαη με ανθρωπους που εκαναν μεταμοσχευση εκει και τα ειδα μονος μου τα αποτελεσματα... εκει στηριζομαι ...
 

Aster

Member
Παντως γενικα δεν θα γραψω κατι αλλο εδω στο φορουμ γιατι τρωω πολυ επιθεση και δεν μου αρεσει. Ειλικρινα νιωθω ασχημα και περιμενα και στηριξη σε καποια πραγματα και οχι να κανουμε την τριχα τριχια, αποψη μου. Τωρα αυτο ειναι δικαιωμα του καθενος σε γνωμες κλπ. Οπως και να εχει ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου δωσατε και τα feedback.
 

aeratos28

Just aeratos
Αν δεν γίνει εδώ η τρίχα τριχια ,που θα γίνει ρε αδερφέ?σε καφετέρια?φόρουμ είμαστε..το μάτι πάει σε συγκεκριμένα σημεία και κοιτάει ,βλέπει το σωστό και το λάθος γενικά.απο τη μύγα ξυγκι που λένε ,βγαζουμε εδώ ..υπεραναλυση της υπεραναλυσης γίνεται..ναι μπράβο ,συγχαρητήρια κτλ περίμενες να ακούσεις?επίσης το να προτείνουν κλινική δεν το κανουν τα μέλη,ακόμα και αν συνεργάζεται κάποιος με μια κλινική ..μην ενθουσιαζεσαι ,είναι αρχή ακόμα .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παντως γενικα δεν θα γραψω κατι αλλο εδω στο φορουμ γιατι τρωω πολυ επιθεση και δεν μου αρεσει. Ειλικρινα νιωθω ασχημα και περιμενα και στηριξη σε καποια πραγματα και οχι να κανουμε την τριχα τριχια, αποψη μου. Τωρα αυτο ειναι δικαιωμα του καθενος σε γνωμες κλπ. Οπως και να εχει ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου δωσατε και τα feedback.
Όπως νιώθεις εσύ τώρα κάπως έτσι ένιωσα κ εγώ όταν πρώτο μπήκα κ πολλοί άλλοι...νιώθεις ότι σε πιάνουν από την μούρη ....θα συνηθίσει ς....μην μασάς κ κάνε την παρουσίαση σου ....
 

Aster

Member
Καλησπέρα Guys
Θα κανω ενα μεγαλο update τις ερχόμενες μέρες για τα μαλλιά μου, και να σας πω εξελίξεις. Δεν είχα τον χρόνο να μπω πιο πριν γιατι τρεχουμε σαν τρελοί με τις περιπτώσεις Covid (είμαι Ιατρος). Προς το παρόν έχω να πω μόνο ένα: ΧΡΩΣΤΑΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ σε αυτούς που μου πρότειναν την ADH καθώς επίσης και την ίδια κλινική. Προσωπικά την προτείνω. Είμαι στην 108η μέρα μετά την επέμβαση και έχω πύκνωση που ούτε καν φανταζόμουν. Να ναι καλα και τα χρήματα που έδωσα και η προσπάθεια που έκαναν εκει οι γιατροι. Για να μην λέω λόγια του αέρα θα επανέρθω με φώτο, χωρίς κοβερ χωρίς τπτ. Αν τολμήσει κανείς να αμφισβητήσει το αποτέλεσμα και πει ότι η φώτο έχει λάθος φωτισμό θα τον φάω! :p
Σας χαιρετώ και σας αγαπάω! (τέτοια χαρά με το μαλλί :DD )
Φιλια!
 

Aster

Member
Βάζοντας μινοξιδιλη φιναστεριδη, ορίστε το αποτέλεσμα στην περιοχή όπου δεν υπήρχε καμία τρίχα. Περίπου στην 117η ημέρα, ξεκινάνε μεγάλες αλλαγές που παρατηρώ κάθε εβδομάδα. Η τρίχα είναι ακόμα αδύναμη, παρόλα αυτά νιώθω πολλές μικρές τριχουλες που βγαίνουν, περίπου άλλες τόσες όσες και οι τρίχες της εικόνας. Της ψηλαφω και είναι απίστευτο το πόσες είναι, Εγώ αυτό το λέω θαμνο πλέον αυτό είναι το αποτέλεσμα στους 4 παρά κάτι μήνες. Που να ωριμάσει και η τρίχα! Ήδη το πρότεινα σε φίλους που έχουν θεματάκι και το προτείνω και εδώ! Τους ίδιους τους έπεισε η εικόνα μου πάντως (ιατροί και αυτοί και ψάχνονται αρκετά στο θέμα άρα δύσκολο να πεισθεί κάποιος έτσι οπότε καταλαβαινετε την ομορφιά του αποτελέσματος. Χαιρετώ την ομάδα. Την επόμενη φορά θα βάλω φώτο και από δοτρια περιοχή η οποία είναι ανεπηρέαστη, το οποίο ήταν το μόνο που με αγχωνε. Φιλιά <3
 

Συνημμένα

  • 20201108_123851.jpg
    20201108_123851.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 374
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
Τώρα θα αρχίσουν τα καλά για σένα. Από εκεί και πέρα η περίπτωση σου ήταν πολύ εύκολη καθως η περιοχή ήταν μικρή συν ότι η τρίχα σου είναι πάρα πολύ καλή. Βάλε όμως κάποια καλύτερη φωτογραφία αυτή δεν δείχνει απολύτως τιποτα
 

Aster

Member
Υπάρχει κάποια ενημέρωση εδώ? @Aster
Καλημέρα!
Βεβαιως, θα ποσταρω φωτο τις επόμενες ημέρες! Το μαλλακι έχει μεγαλώσει μια χαρα, το κουρευω κοντό και φαινεται και φυσικο! Μεχρι τώρα κανένα θέμα! Παίρνω την αγωγή μου, γυμνάζομαι, τρέφομαι σωστά και το μαλλί έχει πυκνώσει και όσο παει πυκνώνει και άλλο. άξιζαν τα χρήματα, ο πόνος και ο κόπος... Αναμένετε για ενημέρωση. Φιλια
 
Μπλουζα