Arisk, fut, 2603 grafts, 11/10/2010

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

λοιπον να τρώτε στην "πανδώρα".
όποιοι έχουν πάει ξέρουν..... το πιάσατε το υπονομούμενο ετσι?
 

arisk

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

Ρε φίλε Μάχο, λέω άντε να έρθει το Σάββατο να φύγω γιατί απο αυτή την Πανδώρα πρέπει να τσιμπάω κανά κιλό τη μέρα.Τι έχουν εκεί μέσα οι άνθρωποι :p :p :p :p :p :p
 

max_os

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

φωτογραφίες θα ανεβάσεις ? ::]
ή έχεις κολλήσει Πρωταγόρου και Μακαρίου γωνία
 

arisk

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

Έφτασε!!!!Όλη μέρα στην Πανδώρα που να προλάβω να ανεβάσω τις φώτο.Ωστόσο δεν έκατσα και καμιά μέρα σπίτι όλο βόλτες (Λεμμεσο-Κυρήνια-Πάφος,κτλ..).Απο τη δέυτερη μέρα καπελάκι, γυαλί και έξω.Λοιπόν μερικές φωτό αμέσως μετά την επέμβαση με μούσκεμα βέβαια μαλλί απο τους φυσικούς ορούς.
 

Hairboost

Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

σου ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που προσδοκεις
 

bger

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κι εγώ.
Παρατήρησα ότι στη hairline δώσαν πριονωτό σχήμα.
Σου εξήγησαν τη σκοπιμότητα της συγκεκριμένης τεχνικής;
 

cmos516

Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

Η περιπτωση σου μου θυμηζει πολυ την δικη μου,(δηλαδη προβλημα στη hairline),επισης μου αρεσε στο πρωτο ποστ "Δεν έχω πάρει ποτέ propecia ή proscar ή regain και δεν πρόκειται βέβαια)εχουμε και ιδιο θεμα με τα μαλλια(εσυ ειχες!),και ιδια σκεπτιστικα (αντιληψη)μιας και εγω της ιδιας αποψης ειμαι σχετικα με τα φαρμακα.
Να χεις καλη επιτυχια,και να ανεβαζεις φωτο για να περνουμε κουραγιο,να σαι καλα.
 

max_os

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

φίλε καλή επιτυχία και αν είναι δυνατόν να σου "βλαστήσουν" και τα 2603!!!
Παντως πέρα από τα ευχολόγια το πιστευω ότι σε 6 μηνάκια θα είσαι αγνώριστος.
Πρόσεχε σε ποιον γιατρό θα βγάλεις τα ράμματα. Προσωπικά δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία την πρώτη φορά έτσι κατα το 2ο στριπ δεν πήγα να μου τα βγάλουν ! Τα άφησα να ξεφτήσουν και μετά τα έκοβα προσεκτικά με το ψαλιδακι.
και μία ερώτηση. Η κοπέλα που τοποθετούσε τα θυλάκια από τα αριστερά σου, τραγουδουσε? :)
Μάχος
 

arisk

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

bger είπε:
Καλή επιτυχία σου εύχομαι κι εγώ.
Παρατήρησα ότι στη hairline δώσαν πριονωτό σχήμα.
Σου εξήγησαν τη σκοπιμότητα της συγκεκριμένης τεχνικής;
Σε ευχαριστώ φίλε, όσο για την hairline, επειδή και εγώ είχα την ίδια απορία και το είχα ψάξει εκτενέστερα πρωτού συμφωνήσω θα σου πω το εξής: άμα προσπαθήσεις να οριοθετήσεις μια φυσική hairline (δηλαδή να πάρεις ένα μαρκαδόρο και να σχεδιάσεις το σχήμα που έχει) θα δείς ότι το 90% των φυσικών hairline μετά τα 30-35 παρουσιάζουν αυτό το οδοντωτό σχήμα, το έκανα το τέστ αυτό στον αδερφό μου και δυο φίλους μου, αλλά μου το έδειξε και στο κεφάλι του ο γιατρός Κος Μάρας (όλοι τους φυσικοί μαλλιάδες).Βέβαια ανάμεσα σε αυτά τα προεξέχων δόντια όταν μεγάλωσουν τα μαλλιά είναι όλα μονότριχα και χάνεται αυτο το οδοντωτό σχήμα που φαίνεται μετά την εμφύτευση που υπάρχει το σχετικό πρήξιμο.Το εύρως της απόστασης μεταξύ αυτών των προεξοχών ποικίλει ανάλογα με την ηλικία όσο πιο μεγάλος τόσο πιο αραιή πρέπει να είναι, εγω πχ είμαι κοντά στα 40.Όσο για το υπόλοιπο 10% όταν εγώ έβλεπα/βλέπω κάποιον με hairline σε απόλυτη κυκλική ευθυγράμμιση και φούλ πυκνότητα και αν δεν είναι 25-30 ετών σκέφτομαι ότι έχει κάνει μεταμόσχευση, αλλά σκέψου τα χρόνια φεύγουν και τα μεταμοσχευμένα μαλλία μένουν, δεν μπορεί όπως ήσουν στα 30 να είσαι 40,50 κτλ..
Θα παραθέτω φωτό κατά τακτά χρονικά διαστήματα για να βλέπουμε την εξέλιξη μου και ελπίζω να βγεί σωστός ο συλογισμός μου.
 

arisk

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

Μάχος είπε:
φίλε καλή επιτυχία και αν είναι δυνατόν να σου "βλαστήσουν" και τα 2603!!!
Παντως πέρα από τα ευχολόγια το πιστευω ότι σε 6 μηνάκια θα είσαι αγνώριστος.
Πρόσεχε σε ποιον γιατρό θα βγάλεις τα ράμματα. Προσωπικά δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία την πρώτη φορά έτσι κατα το 2ο στριπ δεν πήγα να μου τα βγάλουν ! Τα άφησα να ξεφτήσουν και μετά τα έκοβα προσεκτικά με το ψαλιδακι.
και μία ερώτηση. Η κοπέλα που τοποθετούσε τα θυλάκια από τα αριστερά σου, τραγουδουσε? :)
Μάχος
Φίλε Μάχο όχι απλά τραγουδούσε, αλλά τραγουδούσε και αρκετά καλά, αφου της είπα οτι το έχει το X-FACTOR!!!
Όσο για τα ράμματα θα δώ, αν δεν με ενοχλούν θα τα αφήσω να πέσουν μόνα τους.
Πάντως φίλε είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την δουλειά της κλινικής και την εξυπηρέτηση, άμα έχω και αποτελέσματα σαν τα δικά σου είμαστε super.Για να δούμε....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

arisk

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

cmos516 είπε:
Η περιπτωση σου μου θυμηζει πολυ την δικη μου,(δηλαδη προβλημα στη hairline),επισης μου αρεσε στο πρωτο ποστ "Δεν έχω πάρει ποτέ propecia ή proscar ή regain και δεν πρόκειται βέβαια)εχουμε και ιδιο θεμα με τα μαλλια(εσυ ειχες!),και ιδια σκεπτιστικα (αντιληψη)μιας και εγω της ιδιας αποψης ειμαι σχετικα με τα φαρμακα.
Να χεις καλη επιτυχια,και να ανεβαζεις φωτο για να περνουμε κουραγιο,να σαι καλα.
Φίλε μου, η γενική μου φιλοσοφία είναι μακριά όσο μπορούμε απο φάρμακα και σκευάσματα που επιδρούν στο DNA εφόσον δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα υγείας βέβαια.
Καλή διατροφή, γυμναστική και καμία βιταμινούλα.
Όσο για τα μαλλιά να ξέρεις Όσο έχουμε λεφτά, θα έχουμε και μαλλιά. :) :)
 

dancer2010

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

kalispera arisk...mporeis na mas peis poso itan to sinoliko kostos gia tin defteri metamosxefsi? pliroses kai aeroporika eisitiria - diamoni?
 

-stamatis-

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

Καλη επιτυχία και απο μένα φιλαράκι. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και καλή υπομονή μεχρι να περάσει το πρώτο 6μηνο! Εγώ έκανα επέμβαση με 3000 τριχοθυλάκια στην ίδια κλινική τον Αύγουστο και περιμένω τα αποτελέσματα. Θα σου πρότεινα όταν πας να βγάλεις τα ράμματα να μουλιάσεις τη περιοχή του στριπ με φυσιολογικο ορό για να μην σε πονέσει!
Εμένα επίσης μου έκανε εντύπωση οτι τις πρώτες μέρες εβλεπα καποια άσπρα μπαλάκια που μερικά μέσα είχαν ένα μαύρο μπιλάκι. Σκέφτηκα ότι ηταν το τριχοθυλάκιο αλλά μάλλον έκανα λάθος. Επίσης είχα παρατηρήσει κάποια μπιλάκια που είχαν και τρίχα μέσα αλλά θέλω να πιστεύω ότι το τριχοθυλάκιο δεν φαίνεται και αφου μπαίνει υποδερμικά μετα απο 3-4 μέρες δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει.
Το αποτέλεσμα λοιπόν είναι να κάνω υπομονή και με το νέο έτος θα βγάλω τα συμπεράσματα μου σχετικά με την επιτυχία της επέμβασης.
Καλή επιτυχία λοιπόν και σε σένα και καλή ανάρρωση
 

arisk

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

dancer2010 είπε:
kalispera arisk...mporeis na mas peis poso itan to sinoliko kostos gia tin defteri metamosxefsi? pliroses kai aeroporika eisitiria - diamoni?
Φιλαράκο πλήρωσα οτι γράφει ο τιμοκατάλογος στο site της κλινικής.Αεροπορικά εισιτήρια και διαμονή πληρωμένα απο την κλινική.
 

arisk

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

st είπε:
Καλη επιτυχία και απο μένα φιλαράκι. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και καλή υπομονή μεχρι να περάσει το πρώτο 6μηνο! Εγώ έκανα επέμβαση με 3000 τριχοθυλάκια στην ίδια κλινική τον Αύγουστο και περιμένω τα αποτελέσματα. Θα σου πρότεινα όταν πας να βγάλεις τα ράμματα να μουλιάσεις τη περιοχή του στριπ με φυσιολογικο ορό για να μην σε πονέσει!
Εμένα επίσης μου έκανε εντύπωση οτι τις πρώτες μέρες εβλεπα καποια άσπρα μπαλάκια που μερικά μέσα είχαν ένα μαύρο μπιλάκι. Σκέφτηκα ότι ηταν το τριχοθυλάκιο αλλά μάλλον έκανα λάθος. Επίσης είχα παρατηρήσει κάποια μπιλάκια που είχαν και τρίχα μέσα αλλά θέλω να πιστεύω ότι το τριχοθυλάκιο δεν φαίνεται και αφου μπαίνει υποδερμικά μετα απο 3-4 μέρες δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει.
Το αποτέλεσμα λοιπόν είναι να κάνω υπομονή και με το νέο έτος θα βγάλω τα συμπεράσματα μου σχετικά με την επιτυχία της επέμβασης.
Καλή επιτυχία λοιπόν και σε σένα και καλή ανάρρωση
Φίλε st επειδή το έχω ψάξει και εγώ αλλά πλέον έχω και την εμπειρία της πρώτης επέμβασης που έκανα θα σου πω το εξής:
Απόλυτα ασφαλής είναι τα μοσχεύματα την δέκατη μέρα μετά την επέμβαση και πιο επικίνδυνα τις τρείς πρώτες, κίνδυνος ο οποίος σταδιακά μειώνεται αναλογικά μέχρι να φτάσεις την δέκατη μέρα.
Τα άσπρα αυτά μπαλάκια που λές είναι επιδερμικό λίπος που εμφανίζεται αμέσως μετά τα λουσίματα αφου μουλίαζει η οπή η οποία δεν έχει οριστικά κλείσει και αποβάλει αυτό το λίπος.Όταν χαθεί ένα τριχοθυλάκιο (το οποίο είναι αρκετά μεγάλο και εμφανή) πάντα συνοδέυεται με αίμα, οπότε μην αγχώνεσαι.Αποτελέσματα θα αρχίσεις να έχεις στους 4 μήνες, οπότε άντε με την καινούργια χρονιά, καινούργια μαλλία, γερά!!
 

Hairboost

Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

st είπε:
Φίλε st επειδή το έχω ψάξει και εγώ αλλά πλέον έχω και την εμπειρία της πρώτης επέμβασης που έκανα θα σου πω το εξής:
Απόλυτα ασφαλής είναι τα μοσχεύματα την δέκατη μέρα μετά την επέμβαση και πιο επικίνδυνα τις τρείς πρώτες, κίνδυνος ο οποίος σταδιακά μειώνεται αναλογικά μέχρι να φτάσεις την δέκατη μέρα.
Τα άσπρα αυτά μπαλάκια που λές είναι επιδερμικό λίπος που εμφανίζεται αμέσως μετά τα λουσίματα αφου μουλίαζει η οπή η οποία δεν έχει οριστικά κλείσει και αποβάλει αυτό το λίπος.Όταν χαθεί ένα τριχοθυλάκιο (το οποίο είναι αρκετά μεγάλο και εμφανή) πάντα συνοδέυεται με αίμα, οπότε μην αγχώνεσαι.Αποτελέσματα θα αρχίσεις να έχεις στους 4 μήνες, οπότε άντε με την καινούργια χρονιά, καινούργια μαλλία, γερά!!
Πως και γνωριζεις ολα αυτα ?
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

εμενα ο δικος μου ο γιατρος μου ειχε πει οτι τα μοσχευματα ειναι ασφαλη μετα απο 12 ωρες...οτι να ναι
 

arisk

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

boost είπε:
[quote author=st link=topic=2174.msg41100#msg41100 date=1287323087]
Φίλε st επειδή το έχω ψάξει και εγώ αλλά πλέον έχω και την εμπειρία της πρώτης επέμβασης που έκανα θα σου πω το εξής:
Απόλυτα ασφαλής είναι τα μοσχεύματα την δέκατη μέρα μετά την επέμβαση και πιο επικίνδυνα τις τρείς πρώτες, κίνδυνος ο οποίος σταδιακά μειώνεται αναλογικά μέχρι να φτάσεις την δέκατη μέρα.
Τα άσπρα αυτά μπαλάκια που λές είναι επιδερμικό λίπος που εμφανίζεται αμέσως μετά τα λουσίματα αφου μουλίαζει η οπή η οποία δεν έχει οριστικά κλείσει και αποβάλει αυτό το λίπος.Όταν χαθεί ένα τριχοθυλάκιο (το οποίο είναι αρκετά μεγάλο και εμφανή) πάντα συνοδέυεται με αίμα, οπότε μην αγχώνεσαι.Αποτελέσματα θα αρχίσεις να έχεις στους 4 μήνες, οπότε άντε με την καινούργια χρονιά, καινούργια μαλλία, γερά!!
Πως και γνωριζεις ολα αυτα ?
[/quote]
Με πολύ έρευνα φίλε στο internet (download medical hair transplanation books & etc..) και ερωτήσεις σε γιατρούς σε διάφορα φόρουμς.Όσο για το πόσο χρόνο χρειάζεται ένα μόσχευμα για να είναι ασφαλές δες αυτό το γράφημα.
 

Συνημμένα

  • GraftAnchoring.bmp
    1.3 MB · Προβολές: 393

-stamatis-

New Member
Απ: Η 2η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ HDC 2.603 grafts.

Δεν εχω λόγια να σου πω φίλε arisk!Απλά σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!Είσαι μεγάλο αλάνι
 
Μπλουζα