Aris2727, FUE, 2440g, 2/3/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Ωραιος σχεδιασμός hairline. Mπροστα πάει καλά, άλλος άνθρωπος δείχνεις. Το μήκος που εχεις τώρα βοηθάει αρκετά, όπως και το χρωμα του μαλλιου. Ωστόσο, οι πίσω ζώνες είναι αδύναμες, χρειάζονται και αυτές ενίσχυση κάποια στιγμή για να έχεις πιο ομοιογενη εικόνα. Εντελώς φυσιολογικό βέβαια αφού εκεί δεν μπήκαν σχεδόν καθόλου μοσχευματα.
 

pablopaolinio

Active Member
Ωραιος φιλε και συνομηλικε! Θα μπορουσες βεβαια να βαλεις αλλα 700-800 κυριως midscalp/crown να τελειωνεις! Σε βοηθαει και το peper salt μαλλι! Μπρουκλης γινεσαι!! Καλη συνεχεια στη φυτρωση κ αποτελεσματα!
ΜΦΧ,
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Γιώργο καλησπέρα χρησιμοποιώ μινοξ φίνα αφρό και λειζερ
Καλησπέρα φίλε και καλή συνέχεια στην ήδη πολύ καλή φύτρωση σου.
Η φίνα-μινόξ αφρός που χρησιμοποιείς, είναι αυτό το 0.3% φίνα και 5% μινόξ; Είδες βελτίωση από αυτό;
 

jersey

Well-Known Member
Τα περισσότερα μοσχεύματα μπήκαν hairline και Α ζώνη ενώ κάποια λίγα διάσπαρτα στις πίσω ζώνες. H hairline φαίνεται να πηγαίνει καλά λογικό αφού μπήκε η πλειοψηφία των μοσχευμάτων εκεί, αλλά οι ζώνες πίσω από hairline είναι αρκετά αδύναμες αφού μπήκαν κάποια διάσπαρτα μοσχεύματα που δεν είναι αρκετά για να του αλλάξουν την εικόνα σε αυτές τις ζώνες που παραμένουν όπως πριν την επέμβαση. Έπρεπε από την πρώτη επέμβαση να γίνει μια διήμερη συνεδρία και να μπουν περισσότερα μοσχεύματα στις πίσω ζώνες ώστε να μη χρειαστεί άμεσα νέα επέμβαση και να ξεμπερδεύει ο άνθρωπος με το θέμα μαλλί για πολλά χρόνια. Καλή συνέχεια φίλε.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο καλησπέρα χρησιμοποιώ μινοξ φίνα αφρό και λειζερ
Αν τα κάνεις όλα αυτά μαζί και είναι ακόμα έτσι ...δεν ξέρω...εγώ θα προβληματίζουν...διαφωνώ με αυτό που έγραψαν παραπάνω ότι η χερλαίν είναι μια χαρά γιατί εκεί ειδικά είχες ήδη αρκετά μαμά μαλλιά ...η άποψη μου είναι ότι ο αριθμός των μοσχευμάτων δεν δικαιολογεί την εικόνα...αλλά προς το παρών...θα δούμε σε 3-4 μήνες ....δεν σχολιάζω αν ο υπάρχον αριθμός είναι αρκετός η όχι αλλά το ποσοστό της φυτρωσης .....δεν ξέρω αν φταίει η στρατηγική....
 

Aris2727

Member
Είδωμεν Γιώργο ..
Αν τα κάνεις όλα αυτά μαζί και είναι ακόμα έτσι ...δεν ξέρω...εγώ θα προβληματίζουν...διαφωνώ με αυτό που έγραψαν παραπάνω ότι η χερλαίν είναι μια χαρά γιατί εκεί ειδικά είχες ήδη αρκετά μαμά μαλλιά ...η άποψη μου είναι ότι ο αριθμός των μοσχευμάτων δεν δικαιολογεί την εικόνα...αλλά προς το παρών...θα δούμε σε 3-4 μήνες ....δεν σχολιάζω αν ο υπάρχον αριθμός είναι αρκετός η όχι αλλά το ποσοστό της φυτρωσης .....δεν ξέρω αν φταίει η στρατηγική....
 

bobby

Well-Known Member
Πολύ ωραία hairline φυσική και καλή κάλυψη μπροστά. Πίσω (από midscalp μέχρι crown) αν αποφασίσει να βάλει σε δεύτερη ΜΜ 1300-1800 θα γίνει τούμπανο. Και να μην βάλει όμως σε σχέση με την πρότερη κατάσταση είναι πολύ καλός. Βοηθάει και το salt & pepper.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris2727

Member
Καλησπέρα φίλε και καλή συνέχεια στην ήδη πολύ καλή φύτρωση σου.
Η φίνα-μινόξ αφρός που χρησιμοποιείς, είναι αυτό το 0.3% φίνα και 5% μινόξ; Είδες βελτίωση από αυτό;
Ναι αυτό είναι φιλε , σίγουρα βοηθάει
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ναι αυτό είναι φιλε , σίγουρα βοηθάει
Το χρησιμοποιώ και εγώ, πίσω στο crown κάτι πάει να κάνει όντως στους 10 μήνες τώρα.
Μπροστά όπως και γενικά ακόμη και η φιναστερίδη σε χάπι δε με βοήθησε προς το παρόν.
Εσύ πόσο καιρό το χρησιμοποιείς; Που είδες αλλαγή;
 

Aris2727

Member
Το χρησιμοποιώ και εγώ, πίσω στο crown κάτι πάει να κάνει όντως στους 10 μήνες τώρα.
Μπροστά όπως και γενικά ακόμη και η φιναστερίδη σε χάπι δε με βοήθησε προς το παρόν.
Εσύ πόσο καιρό το χρησιμοποιείς; Που είδες αλλαγή;
Δε μπορώ να σου πω αντικειμενικά τη χρησιμοποιώ 3,5 μήνες περίπου μετά από τη μετ όποτε καταλαβαίνεις
 

makis25

Well-Known Member
aris καπου διαβασα πως το λειζερ ενδεχεται να επηρεασει το χρωμα των μαλλιων , εχεις προσεξει εσυ κατι στο μαλλι σου σχετικο
 

vlafo

Well-Known Member
Η εικόνα σου είναι ήδη πολύ βελτιωμένη Aris.
Έχεις όλα τα χαρακτηριστικά για να δείχνει έτσι.
Ο ένας σου κρόταφος υπολείπεται ακόμα για να δέσει αλλά έχεις δρόμο ακόμα.
Κάποια g που μπήκαν στις πίσω ζώνες κακώς σπαταληθήκανε και δε μπήκαν όλα μπροστά,δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.
Με βρεγμένα τα μαλλιά υπάρχει και φαίνεται το κόψιμο στους κροτάφους ότι προέρχεται από μν,αλλά στεγνά είναι μια χαρά.
Με μια ακόμα στις πίσω ζώνες θα έχεις ολοκληρώσει ένα come back ολοκληρωτικό και θα είσαι άλλος άνθρωπος.Πρέπει να την κάνεις για να μην είναι στον αέρα τα μπροστά και χάνουν και σε όγκο και σε εικόνα.
Πολύ καθαρές φώτο και ανέμενε ακόμα άλλους 2-3μηνες.
 

Aris2727

Member
Η εικόνα σου είναι ήδη πολύ βελτιωμένη Aris.
Έχεις όλα τα χαρακτηριστικά για να δείχνει έτσι.
Ο ένας σου κρόταφος υπολείπεται ακόμα για να δέσει αλλά έχεις δρόμο ακόμα.
Κάποια g που μπήκαν στις πίσω ζώνες κακώς σπαταληθήκανε και δε μπήκαν όλα μπροστά,δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.
Με βρεγμένα τα μαλλιά υπάρχει και φαίνεται το κόψιμο στους κροτάφους ότι προέρχεται από μν,αλλά στεγνά είναι μια χαρά.
Με μια ακόμα στις πίσω ζώνες θα έχεις ολοκληρώσει ένα come back ολοκληρωτικό και θα είσαι άλλος άνθρωπος.Πρέπει να την κάνεις για να μην είναι στον αέρα τα μπροστά και χάνουν και σε όγκο και σε εικόνα.
Πολύ καθαρές φώτο και ανέμενε ακόμα άλλους 2-3μηνες.
ευχαριστω vlafo ναι ο αριστερός κροταφος είναι πιο πίσω από την αρχή στους 3,5 μήνες είχε πιο μεγάλη διαφορά τώρα έχει πάρει δρόμο αλλά είναι πιο πίσω όντως. Πάντως κ μ στα μπροστά αλλά κ λίγο κ στα πίσω με το χέρι μου όταν το βάζω γρατζουναει πιάνω δηλ πολλά μικρά τριχακια σαν να πιάνεις το προσωπο σου όταν είσαι αξύριστος. Ναι περιμένουμε κ βλέπουμε πάντως θέλω όπως είπες ολοκληρωτικό comeback όποτε ότι χρειαστεί θα πρέπει να γίνει πρώτα ο θεός
 

v_anast

Member
Καλησπέρα φίλε,

Έχει αλλάξει ήδη η εικόνα σου σημαντικά και έχει να δώσει ακόμα. Ιδανικά θα μπορούσες αν θες να μπεις στο κοντινό μέλλον για ολική επαναφορά, πίσω από hairline.

Καλό υπόλοιπο φύτρωσης (και βουτιών)
 
Μπλουζα