apivita tonic ampoules anti hair loss

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

Δεν υπάρχει κάποια κλίμακα που να εκφράζει, απ'όσο ξέρω, την DHT σε 1 και 2.

Τώρα η apivita έχει σαν σειρά για τα μαλλιά τα propoline προϊόντα.
Για το tonic που αναφέρεις, είναι λοσιόν για το δέρμα αλλά υπάρχει και κάτι σαν μάσκα για τα μαλλιά με απόσταγμα Ginseng.

[edit]
Το βρήκα αυτό που αναφέρεις. Πρέπει να είναι αυτό λογικά.

Το 5Alpha ένζυμο τύπο Ι & ΙΙ περιορίζει,όπως αναφέρει η εταιρία, καθώς και την DHT.
Και από τι είδα έχουν και hair regrowth κάψουλες.

Να πώ την γνώμη μου, χωρίς να το έχω δοκιμάσει οκ;
Δες τα συστατικά του.
Περιέχει:
Oleanic acid, phytocomplex-n (thyme, rosemary, lavender, cinchona & ginseng), biotinyl-gly-his-lys, apigenin, niacinamide, capsicum, propolis, equisetum, grape seed, glycoproteins, trace elements.

Το revivogen, που το έχω δοκιμάσει και μπορώ να πώ ότι δουλεύει, περιέχει:
Procyanidin Oligomers, Gamma Linolenic acid (GLA), Alpha Linolenic acid (ALA), Linoleic Acid,
Azelaic acid, Vitamin B6, Zinc, και Saw Palmetto Extract.

Με το Saw Palmetto να είναι ενεργός αναστολέας DHT.
Οπότε, εάν ψήνεσαι για αμπούλες, πάρε καλύτερα το revivogen (γνώμη μου πάντα).
 

dim74

Member
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

οκ το revivogen δουλευει αλλα δυστυχως δεν υπαρχει στην ελλαδα και σε παραγγελιες απο αμερικη δεν μπαινω...το θεμα ειναι αυτες οι αμπουλες τις apivita οπως και οι καψουλες βοηθουν?αξιζει καποιος να δοκιμασει να τις παρει η ειναι χαμενος κοπος και χρηματα οπως πολλα αλλα παρομοια προιοντα?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

πεταμενα δεν θα ελεγα
αλλα κατσε αυριο να μπορεσω να βρω χρονο να αναλυσω τι περιεχει μεσα
βασικα για να μου γεμισει το ματι κατι θα πρεπει να μπορει να μπλοκαρει οσο καλυτερα γινετε την dht
οσο για παραγγελεις δικαιωμα σου
και εγω παλλια δεν ηθελα να μπλεκω με παραγγελιες απο εξω
αλλα το εκανα μερικες φορες και ηταν τοσο ευκολο που πλεον το κανω συχνα

αλλα για το μαλλι θα εκανα πολλα περισσοτερα και απο χονγκ κονκ θα επαιρνα αν εβρισκα κατι καλο
 

dim74

Member
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

ξερεις κατι καποιος για αυτες τις αμπουλες και τις καψουλες της apivita?σκεφτομαι να τις δοκιμασω...

Active Ingredients: Oleanic acid, phytocomplex-n (thyme, rosemary, lavender, cinchona & ginseng), biotinyl-gly-his-lys, apigenin, niacinamide, capsicum, propolis, equisetum, grape seed, glycoproteins, trace elements.αυτα περιεχουν οι αμπουλες...

Active Ingredients: Brewer’s yeast, propolis, soya lecithin, L-cystine, L-methionine, taurine, bamboo, zinc oxide, thymus vulgaris, glycerol monostearate, medium chain triglycerides, palmitic oil, grape seed oil.αυτα periexoyn οι καψουλες...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

χρησιμοποιω εδω και πολλα χρονια το regaine και απο αρχες αυγουστου περνω και προσκαρ...απο το προσκαρ ακομα δεν εχω δει καμια αλλαγη στα μαλλια μου(ξερω πως ειναι νωρις ακομα και κανω υπομονη...)οπως και καμια παρενεργεια.απλα σκεφτομαι μηπως πλεον το regaine δεν κανει κατι στα μαλλια μου και οτι ηταν να δωσει το εδωσε...(15 χρονια συνεχως το βαζω...).να το αλλαξω με κατι αλλο η το regaine ειναι μονοδρομος?η εστω και με τo regaine στην τελικη,σκεφτομουν μηπως απο την ελληνικη αγορα αυτα τα προιοντα της apivita βοηθουσαν...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

φιλε μου για το Proscar πρεπει να περιμενεις απο 6μηνο και πανω για να δεις καποια αλλαγη
το λιγοτερο 6μηνο
το regaine οπως εχουμε πει δεν βοηθαει στην τριχοπτωση αλλα στην αναπτυξη της τριχας
οποτε αν ειναι καποιεις τριχες να πεσουν το regaine δεν θα τις σταματησει
οπο παμε σε καποιο dht blocker
και τα dht blocker μαζι με το regaine ειναι οτι καλυτερο πιστευω
 

Άκης

Administrator
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

dim74 είπε:
χρησιμοποιω εδω και πολλα χρονια το regaine και απο αρχες αυγουστου περνω και προσκαρ...απο το προσκαρ ακομα δεν εχω δει καμια αλλαγη στα μαλλια μου(ξερω πως ειναι νωρις ακομα και κανω υπομονη...)οπως και καμια παρενεργεια.απλα σκεφτομαι μηπως πλεον το regaine δεν κανει κατι στα μαλλια μου και οτι ηταν να δωσει το εδωσε...(15 χρονια συνεχως το βαζω...).να το αλλαξω με κατι αλλο η το regaine ειναι μονοδρομος?η εστω και με τo regaine στην τελικη,σκεφτομουν μηπως απο την ελληνικη αγορα αυτα τα προιοντα της apivita βοηθουσαν...
Σε ρώτησα γιατί κάτι τέτοιες κάψουλες, δεν χρειάζονται, ειδικά αν κάνεις χρήση του big 3.
Εκτός αν κάνει καμία δίαιτα "απελπισίας" παράλληλα (αλα μοντέλων), οπότε πρέπει να τις πάρεις.

Για το regaine, ίσως ήρθε η ώρα για κάτι δυνατότερο από Lee?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

forever είπε:
Έχουμε κανένα νέο review από τη χρήση της εν λόγω θεραπείας?
αδερφε αν πιστευεις τοσο πολυ σε αυτην την θεραπεια να σου κανω κανενα review αλλα με μια ματια δεν μου γεμισε το ματι
 

forever

New Member
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

Χρησιμοποιώ τις εν λόγω αμπούλες για κανένα 20ήμερο και σκέφτομαι να συνεχίσω, παράλληλα χρησιμοποιώ και το σαμπουάν της propoline.
H θεραπεία μου περιλαμβάνει τα ανωτέρω σε συνδυασμό με fungoral 3x την εβδομάδα, καθημερινά Nanominox FMS και συμπλήρωμα διατροφής ιπποφαές.
Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος, αν και είναι νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: apivita tonic ampoules anti hair loss

forever είπε:
Χρησιμοποιώ τις εν λόγω αμπούλες για κανένα 20ήμερο και σκέφτομαι να συνεχίσω, παράλληλα χρησιμοποιώ και το σαμπουάν της propoline.
H θεραπεία μου περιλαμβάνει τα ανωτέρω σε συνδυασμό με fungoral 3x την εβδομάδα, καθημερινά Nanominox FMS και συμπλήρωμα διατροφής ιπποφαές.
Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος, αν και είναι νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα...
ακριβώς αυτό που υπογράμμισα

θες την γνώμη μου;
- μην πετάς άλλα λεφτά στις apivita,πάρε avodart και κάνε double A - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,383.0.html
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα