Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
1AK26.06.22P4rev.jpg

Για να καταλαβαινόμαστε με κίτρινο parietal, με κόκκινο η temporal.

Περίπτωση Vlafo. Όχι μόνο έχει μπει temporal, την έχει οργώσει και μάλιστα και στο lower part (και σωστά γιατί ήταν υγιέστατη).

20210111_153108.jpg
 

Chris34

Active Member
Πάντως εγώ δεν καταλαβαίνω πως και οι 3 γιατροί (Γκούρας, Ανσστασακης, Τυρκαλάς) που πήγε πριν την επέμβαση δεν του είπαν τίποτα για BUPA και του πρότειναν και οι 3 επέμβαση χωρίς φίνα;

Δηλαδή δεν ήταν μόνο ο Τυρκαλάς που του είπε για επέμβαση αλλά και ο Αναστασάκης δεν του είπε τίποτα για BUPA και του πρότεινε κανονικά επέμβαση όπως και ο Τυρκαλάς και τελικά κατέληξε στον Τυρκαλά.

Που είναι εδώ ο Dr anastas***s να απαντήσει; Να τοποθετηθεί εφόσον έχει δεν τον Ανδρέα από κοντά.
Τέτοιες τοποθετήσεις που θα έδιναν αξία στο φόρουμ δεν βλέπω.
 

Kostas97

Well-Known Member
Αφορμωμενος απο το σχολιο του Chris νομιζω θα ειχε ενδιαφερον, αφου εχουμε τον γιατρο εδω, να μας ελεγε μια γνωμη πανω στο θεμα @Anastasakis Hair Clinic .

Ευχαριστουμε εκ των προτερων!!
 

alex7

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 52129
Για να καταλαβαινόμαστε με κίτρινο parietal, με κόκκινο η temporal.

Περίπτωση Vlafo. Όχι μόνο έχει μπει temporal, την έχει οργώσει και μάλιστα και στο lower part (και σωστά γιατί ήταν υγιέστατη).

Προβολή συνημμένου 52130
Ναι μπήκε temporal αλλά όχι στο εμπρός τμήμα .Στο πίσω
 

Α. Γιώργος

Active Member
Προσωπικά πιστεύω ότι εκτός από το αν έχει BUPA ή όχι ο φίλος, το μεγαλύτερο φάουλ του γιατρου που το έχει ξανακάνει μάλιστα με τον @Pan77 ήτανε ότι ενώ έχει συμφωνηθεί με τον πελάτη ένα πλάνο,ξεκινάει η επέμβαση και ο γιατρός κάνει κάτι άλλο που δεν είχε συμφωνηθεί κάτι που είναι τελείως απαράδεκτο.
Δεν ξέρω τι πως το βλέπει αυτό ο φίλος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άλεξ έχεις ανασκευάσει 2 φορές. Πρώτα λες λανθασμένα δεν μπάινει parietal. Μετά λες δεν μπαίνει γενικά temporal. Μετά την φώτο του Vlafo λες εμπρός temporal. Εγώ λέω μπαίνει παντού όταν μπορεί και είναι δόκιμη περιοχή.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Άλεξ έχεις ανασκευάσει 2 φορές. Πρώτα λες λανθασμένα δεν μπάινει parietal. Μετά λες δεν μπαίνει γενικά temporal. Μετά την φώτο του Vlafo λες εμπρός temporal. Εγώ λέω μπαίνει παντού όταν μπορεί και είναι δόκιμη περιοχή.
Έκανα λάθος στους όρους γιατί δεν είμαι εξοικειωμένος .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφορμωμενος απο το σχολιο του Chris νομιζω θα ειχε ενδιαφερον, αφου εχουμε τον γιατρο εδω, να μας ελεγε μια γνωμη πανω στο θεμα @Anastasakis Hair Clinic .

Ευχαριστουμε εκ των προτερων!!
Νομίζω ότι αυτό θα προκαλούσε προβλήματα, οπότε καλό είναι να το αποφύγουμε.
 

giannis1991

Well-Known Member
Εγώ πάλι θα ήθελα να μας πει και ο κύριος Αναστασάκης αν θυμάται την περίπτωση γιατί και εκείνος θα τον αναλάμβανε...Με ποιο σκεπτικό?Όχι να κρίνει το αποτέλεσμα συναδέλφου του εννοείται...
Άλεξ όταν δεν ξέρουμε κάτι καλύτερα να μη σχολιάζουμε ...Δεν το λέω για να σε φίμωσω απλά όταν αναφέρουμε έτσι στο άσχετο σκεδαζομενους όρους ,λέξεις,πρακτικές γιατρών χωρίς να υπάρχει υπόβαθρο είναι κάπως...
 

alex7

Well-Known Member
Έκανα λάθος στους όρους γιατί δεν είμαι εξοικειωμένος .
Μου έχει πει όμως ότι δεν τη θεωρεί δότρια και θα μπει εκεί μόνο σε περίπτωση μεγάλης ανάγκης .Αν πάρει από εκεί και αραιώσει η περιοχή -επειδή είναι μπροστά-δείχνει άσχημα .Στη DHI ήταν από τα πρώτα που τους δίδαξαν .Σου τα μεταφέρω κατά λέξη όπως μου τα είχε πει παλιά όταν τον ρώτησα .
 

Α. Γιώργος

Active Member
Έχει. Θα ξεχάσουμε και αυτά που είδαμε live στην τριχοσκόπηση;
Εντάξει και να έχει, αν του έφτιαχνε αυτά που είχανε συμφωνήσει τώρα θα είχε μια πολύ καλύτερη εικόνα, που με θεραπεία θα μπορούσε να την κρατήσει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μου έχει πει όμως ότι δεν τη θεωρεί δότρια και θα μπει εκεί μόνο σε περίπτωση μεγάλης ανάγκης .Αν πάρει από εκεί και αραιώσει η περιοχή -επειδή είναι μπροστά-δείχνει άσχημα .Στη DHI ήταν από τα πρώτα που τους δίδαξαν .Σου τα μεταφέρω κατά λέξη όπως μου τα είχε πει παλιά όταν τον ρώτησα .

O Vlafo είναι η μεγάλη ανάγκη; Ο Andreas1978 ήταν η μεγάλη ανάγκη που δεν έχει g και είναι μεγάλο NW. Για δες σύμφωνα με την κλασσική θεωρία (κατά Cole) που είναι η temporal και που έχει φτάσει. Όχι μόνο έχει πάρει από την εμπρός temporal αλλά και εκτός θεωρητικής safe zone. Επαναλαμβάνω καλά έκανε, σημασία έχει και η κλινική εξέταση όχι μόνο τι λέει η θεωρία. Στον Ανδρέα δεν πήρε γιατί έβλεπε ότι ήταν ήδη see-thru.

Temporal.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εντάξει και να έχει, αν του έφτιαχνε αυτά που είχανε συμφωνήσει τώρα θα είχε μια πολύ καλύτερη εικόνα, που με θεραπεία θα μπορούσε να την κρατήσει.

Έχεις αντιληφθεί ότι σε αυτούς που έχουν BUPA υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην επιβιώσουν τα άρρωστα μοσχεύματα λόγω του σοκλος της μμ;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Που είναι εδώ ο Dr anastas***s να απαντήσει; Να τοποθετηθεί εφόσον έχει δεν τον Ανδρέα από κοντά.
Τέτοιες τοποθετήσεις που θα έδιναν αξία στο φόρουμ δεν βλέπω.

Υποσχομαι οταν σταματησουν υβριστικες συμπεριφορες (οχι, δεν αναφερομαι στις ...κριτική ή στο αν αρεσει η ΜΕΤ που παρουσιαζω ή όχι) να βοηθαω στο να "αυξανεται" η αξια του φορουμ οσο μπορω. Οπότε, βρειτε τα
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αφορμωμενος απο το σχολιο του Chris νομιζω θα ειχε ενδιαφερον, αφου εχουμε τον γιατρο εδω, να μας ελεγε μια γνωμη πανω στο θεμα @Anastasakis Hair Clinic .

Ευχαριστουμε εκ των προτερων!!
Δεν μπορω να ξερω τι λεει ο φακελος του ασθενους (μετρησεις κτλ.) διοτι δεν εχω ονομα....
Μπορει να του ειχα προτεινει FUT or Combo που δεν αντεδεικνυται ούτε σε υψηλο σταδιο DUPA. (παραμενει κακή ιδεα αλλα αντενδειξη δυσκολα έχει το FUT σε DUPA)

Λαβετε υποψιν το πιο σημαντικο και συνηθες: ενα κακο FUE τραυματιζει τα διπλανα τριχοθυλακια, ταοποια θα φυτρωσουν ψευδο-miniaturized και θα μοιαζει 100% με DUPA.
Μπορει κάλλιστα να μην είχε ποτε "αυθεντική " DUPA και να ειναι ιατρογενης και να τον εχω εξετασει με αριστη δοτρια...
Θα σας ανεβασω βιντεο ασθενούς που ηρθε σημερα που εχει παθει αυτο το πολυ συχνο φαινομενο.

Γενικα, θα προτεινα να μην νγαινουν απλοϊκα συμπερασματα
Οι εξηγησεις μπορει να ειναι πολλες και διαφορετικες από αυτε ςπου ΚΑΝ φανταζεστε ως μη-ατροι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα