Alitis, fue, 2300 grafts, 14/7/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Θερμή παράκληση για όσους κάνουν μεταμόσχευση στο βεκ@η....

Να μας λέτε παιδιά ποιο κοριτσάκι σας την εκανε.
Για να διαλέξουν νοσηλεύτρια οσοι κανουν μεταμόσχευση εκεί.....
 

P70

Active Member
Θερμή παράκληση για όσους κάνουν μεταμόσχευση στο βεκ@η....

Να μας λέτε παιδιά ποιο κοριτσάκι σας την εκανε.
Για να διαλέξουν νοσηλεύτρια οσοι κανουν μεταμόσχευση εκεί.....

Καταλαβαινω τον τροπο με τον οποιο το λες αυτο, δυστυχως η κατασταση ειναι ιδια σε ολες τις περιπτωσεις του Βεκρη, αυτος απο μακρυα και την εξαγωγη - τοποθετηση την κανει κοπελα εκπαιδευμενη απο αυτον. Απο κει και περα, η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει ειδικοτητα ιατρικη "μεταμοσχεση μαλλιων". Δλδ θεωρητικα, οποιος εχει βασικες γνωσεις ιατρικης και εκπαιδευτει, μπορει να σου κανει, απλα εμεις θελωντας το καλυτερο, νιωθουμε πιο ασφαλεις αν ακουμε "γιατρος". Η τιμη που ζητανε για να στην κανει ο ιδιος ο Βεκρης ειναι διπλασια (σε φαση καλυτερα να παω εξωτερικο) και επειδη ξερουν οτι πας εκει λογω περιοσμενου budget αποκλειεται να δεχτεις. Φιλε ατιθασε, συνοδοιποροι ειμαστε καθως εκανα μ.μ μια μερα πριν απο εσενα! Απο καρδιας, τα καλυτερα! Καλη φυτρωση!
 
σας ευχαριστω παιδια, ευχομαι και σε σας καλη φυτρωση και παντα με μαλλια!P70,μιας και την καναμε την μ.μ με μια μερα διαφορα σε τι φαση εισαι εσυ?Εγω να αναφερω οτι την περασμενη εβδομαδα παρατηρησα την μεγαλυτερη τριχοπτωση απο τα καινουργια μαλλια εως τωρα,αλλα εδω κ 1-2 μερες εχει μειωθει.Παντως ενα μεγαλο μερος των νεων μαλλιων εχει πεσει,εχει χαλασει και η χειρλαιν,ψιλοξενερωασα λιγο με την εικονα μου στον καθρεπτη αλλα εχοντας μπει πλεον στην 6η εβδομαδα γνωριζω οτι η πτωση ειναι φυσιολογικο μερος της διαδικασιας.Ελπιζω να μην κανω λαθος...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η πτώση (sheding) ειναι φυσιολογική μέχρι το τέλος του πρώτου μήνα. Μετά δεν είναι επιθυμητή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
απο οτι μου ειπε η υπευθηνη δερματολος τριχοπτωση παρατηρειται απο την 2η μεχρι την 7η εβδομαδα με το ποσοστο να φτανει μεχρι και το 60 με 70%.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πιθανώς λόγω της χρήσης μόνο να παρατείνεται η διάρκεια και να μειώνεται και το ποσοστό


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

P70

Active Member
σας ευχαριστω παιδια, ευχομαι και σε σας καλη φυτρωση και παντα με μαλλια!P70,μιας και την καναμε την μ.μ με μια μερα διαφορα σε τι φαση εισαι εσυ?Εγω να αναφερω οτι την περασμενη εβδομαδα παρατηρησα την μεγαλυτερη τριχοπτωση απο τα καινουργια μαλλια εως τωρα,αλλα εδω κ 1-2 μερες εχει μειωθει.Παντως ενα μεγαλο μερος των νεων μαλλιων εχει πεσει,εχει χαλασει και η χειρλαιν,ψιλοξενερωασα λιγο με την εικονα μου στον καθρεπτη αλλα εχοντας μπει πλεον στην 6η εβδομαδα γνωριζω οτι η πτωση ειναι φυσιολογικο μερος της διαδικασιας.Ελπιζω να μην κανω λαθος...

Εχω αδειασει αρκετα και εγω, λιγα εχουν μεινει απο τα αρχικα, αλλα ειναι φυσιολογικο οπως λενε τα παιδια.
Αυτο που εχει αρχισει και φαινεται ασχημο σε εμενα ειναι οτι φαινεται κοκκινη η hairline σαν σχεδιο, με λιγες τριχες και τα μαμα μαλλια εχουν φτασει σχεδον 2 ποντους. Ειναι λιγο περιεργο το τι κουρεμα θα κανεις ετσι, θα δω την τριτη που θα παω για το πρωτο.
 
και εμενα παραμενει αυτη η κοκκινιλα στην χειρλαιν και ελαφρως και στο υπολοιπο κεφαλι.Εγω ρωτησα την δερματολογο και μου ειπε να κουρευτω κανονικα με μηχανη,πραγμα και το οποιο εκανα την περασμενη εβδομαδα,τα πηρα τελευταια σκαλα και παρα τις φοβιες μου κ την συμβουλη της δερματολογου να μην βιαστω να τα παρω πισω πολυ,τελικα το τετραγωνακι ισα ισα που διακρινετε.
 

P70

Active Member
Εμενα δυστυχως το τετραγωνο εχω την εντυπωση οτι μπορει να μην μπορω να παω κατω απο ποντο χωρις να φαινεται. Καλα, στο μισο ποντο παιζει και να κανει μπαμ, τωρα θα πειραματιστω ομως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Η πτώση (sheding) ειναι φυσιολογική μέχρι το τέλος του πρώτου μήνα. Μετά δεν είναι επιθυμητή.

cvial εγω εχανα μαλλια απο τα μμ μεχρι και τους 2,5 μηνες. και απο οτι βλεπω οι περισσοτεροι καπως ετσι πηγαινουν. απο 3 μηνα αρχισα να βλεπω φυτρωση εμφανη και χρησιμοποιουσα και μινοξιδιλη.

παιδια για τη δοτρια απο οτι ειδα σε εμενα ηθελε το χρονο της. δε θυμαμαι ακριβως ποσο. τους πρωτους μηνες σε κοντο μαλλι φαινοταν και σε εμενα.
 
εμενα παντως,χαχαχα,ειχε πλακα ο μπαρμπερης,μολις του ειπα οτι εκανα μ.μ εψαχνε να βρει την τομη.Καλα μου λεει,που εκανες μ.μ,αφου δεν εχεις σημαδι...Ειχε δει αλλους πελατες του που ειχαν κανει στριπ και του εκανε εντυπωση εμενα με FUE που δεν διεκρινε σημαδι :).Παντως η κοκινιλα στην χειλαιν ειναι κ απο την μινοξ,μου ειπε η δερματολογος οτι πατε ολοι κ βαζετε εκει κατω,δεν χρειαζετε τοσο χαμηλα...(?)
 
Εμενα δυστυχως το τετραγωνο εχω την εντυπωση οτι μπορει να μην μπορω να παω κατω απο ποντο χωρις να φαινεται. Καλα, στο μισο ποντο παιζει και να κανει μπαμ, τωρα θα πειραματιστω ομως.
παρτα με την μηχανη προτελευταια σκαλα και αναλογως βλεπεις ;)
 
cvial εγω εχανα μαλλια απο τα μμ μεχρι και τους 2,5 μηνες. και απο οτι βλεπω οι περισσοτεροι καπως ετσι πηγαινουν. απο 3 μηνα αρχισα να βλεπω φυτρωση εμφανη και χρησιμοποιουσα και μινοξιδιλη.

παιδια για τη δοτρια απο οτι ειδα σε εμενα ηθελε το χρονο της. δε θυμαμαι ακριβως ποσο. τους πρωτους μηνες σε κοντο μαλλι φαινοταν και σε εμενα.
εμενα Δημητρη ειναι το τελευταιο που με απασχολει η δοτρια,ας κ φαινετε κ τριγωνο κ τετραγωνο κ ας εφαρμοσουν κ το πυθαγορειο θεωρημα,δεν με νοιαζει.Εγω θελω να δω αποτελεσμα στην Ληπτρια,ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Συμφωνω φιλε. Ποτε δε με απασχολησε η δοτρια ουτε οταν ηταν στα χειροτερα της. Και επανηλθε. Και εμενα η ληπτρια με ενοιαζε και προσεξα αρκετα αυτα που επρεπε.
 

aeratos28

Just aeratos
αυτο που λες το όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε και το ότι δεν σε νοιάζει να κάνουν ότι θέλουν στη δοτρια με τριγωνα,τετράγωνα και πυθαγόρειο θεώρημα νομίζω έχεις χάσει το θέμα λίγο.ας είμαστε λίγο προσεκτικοί στο τι λέμε.αν στην περίπτωση που δεν πάει καλά η ληπτρια και έχεις τα πυθαγόρεια θεωρήματα πίσω πως το φτιάχνεις μεγάλε?τελείως λάθος νοοτροπία αυτή για το μη ενδιαφέρον για την δοτρια..για ψάξε να δεις χαλασμένες δοτριες πως φαίνονται.ειδικά και σε όχι καλά αποτελέσματα στη ληπτρια που μετά δεν έχουν grafts να πάρουν για να διορθώσουν μία αποτυχία και επίσης δεν τους αναλαμβάνει κανείς γιατρός.ανώριμο όλο αυτό που λες και δείχνει την άγνοια σου στις μεταμοσχευσεις..αλλά διαβάζουν και παιδιά καινούργια.μην τα παραπλανούμε με τετοιες κουβέντες.
 
την αποψη μου παραθετω αγορινα....Καποιος ισως διαφωνει,οκ,αυτο ομως που με απασχολει προσωπικα εμενα ειναι το μπροστα,καθως αυτο ολοι βλεπουνε και εστιαζουνε την προσοχη τους.Ξαναλεω,μιλωντας προσωπικα,ανεξαρτητα το αποτελεσμα της μ.μ δεν σκοπευω να ξαναμπω σε αυτην την διαδικασια...
 

aeratos28

Just aeratos
καταλαβαίνω φίλε πως το λες αλλά σου εξηγω πως όσο σημαντικό είναι το μπροστά κομμάτι άλλο τόσο είναι και η ομοιογένεια που πρέπει να υπάρχει στη δοτρια και ληπτρια..τώρα εστιάζουν όλοι στο μπροστά γιατί έχει το πρόβλημα,αν δημιουργησεις θέμα αλλού όμως θα εστιάζουν και εκεί..και δεν μιλάω για σένα μόνο μιλάω γενικά για το θέμα ότι πρέπει να γίνεται σωστή δουλειά παντού και στη ληπτρια αλλά και δοτρια ώστε να είναι ομογενοποιημένο το αποτέλεσμα με σωστή κατανομή τριχών..μην πας να φτιάξεις ένα κομμάτι και να χαλάσεις άλλο..
 
Μπλουζα