AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

vlafo

Well-Known Member
Το statement αυτό έγινε σαν απάντηση σε αυτά που έγραψε ο Γιώργος. Για αυτό έβαλα το "αποδεδειγμένη". Υπάρχουν πολλοί λόγοι. Έχουμε πχ. το παράδειγμα του μπαναρισμένου Δημήτρη. Δεν υπονοώ ότι ο φίλος είναι κάτι τέτοιο πάντα ξεκινώ καλοπροαίρετα εκτός και αν στην πορεία δω "περίεργες" κινήσεις. Εδώ δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο. Πάντως αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς στις εκφράσεις μας η σωστή λέξη δεν είναι η σκοπιμότητα όπως είπε ο Γιώργος
Μα αυτο φαινεται αν ειναι σκόπιμο ή γίνεται προσπάθεια προώθησης της κλινικής,πολύ γρήγορα.
Εδώ το παλλικάρι είπε θα βάλει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Όταν μιλάμε για φωτός κλινικών δικαιολογία δεν υπάρχει ....ειδικά όταν τους τονίζεις ότι βλέπεις στο πριν και το μετά ότι υπάρχει διαφορά φωτεινότητας και το ξανά κάνουν το ίδιο είναι ακόμα πιο προκλητικό....σε ένα ανεξάρτητο περιστατικό υπάρχει μια ανοχή και μια υπομονή ειδικά αν είναι και ριάλ Ταιμ και το μέλος φέρεται σωστά γενικότερα νομίζω ....δεν πρέπει καν να υπάρχουν συγκρίσεις ....οι φωτός εδώ λοιπόν προς το παρόν Μπόρει να είναι υποδεέστερες όπως λες από κλινικές αλλά δεν είναι σκόπιμο και αυτό έχει άλλη βαρύτητα
Οι φωτογραφιες κλινικων δεν ειναι αξιοπιστες για ασφαλη συμπερασματα, γιατι κανουν διαφορα τρικ ωστε να δειχνουν το αποτελεσμα καλύτερο από ότι ειναι στο μετα. Ειτε με την φωτογραφιση σε πιο σκιερα μερη στο ΜΕΤΑ, ειτε με την ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ φωτογραφιων. Οπως ειδαμε σε μια προσφατη παρουσιαση κλινικης, που εκανε σχολιο ο tol περι φωτισμου, ο ανθρωπος στη τελικες φωτογραφιες απο λευκος "ξαφνικα" απεκτησε καφε χρωμα επιδερμίδας στις τελικές φωτογραφιες, το οποιο μονο τυχαιο δεν ηταν αλλα εγινε με σκοπο να μην υπαρχει αντιθεση δερματος-μαλλιων για να μη φαινονται τα κενα στο scalp....
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα αυτο φαινεται αν ειναι σκόπιμο ή γίνεται προσπάθεια προώθησης της κλινικής,πολύ γρήγορα.
Εδώ το παλλικάρι είπε θα βάλει.

Vlafo, διάβασε προσεκτικά. Δίνω γενικές απαντήσεις σε γενικά statement. Δεν είπα κάτι για τον φίλο εδώ.
 

vlafo

Well-Known Member
Επίσης το κριτήριο δεν είναι τι κάνει ή δεν κάνει η κάθε κλινική.
Ούτε αν κάνει τα ίδια ο κάθε ενδιαφερόμενος.
Το κριτήριο είναι να βγούνε καθαρές φωτογραφίες που να απεικονίζουν πλήρως τη δουλειά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επίσης το κριτήριο δεν είναι τι κάνει ή δεν κάνει η κάθε κλινική.
Ούτε αν κάνει τα ίδια ο κάθε ενδιαφερόμενος.
Το κριτήριο είναι να βγούνε καθαρές φωτογραφίες που να απεικονίζουν πλήρως τη δουλειά.

Σωστά.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo, διάβασε προσεκτικά. Δίνω γενικές απαντήσεις σε γενικά statement. Δεν είπα κάτι για τον φίλο εδώ.
Μα δεν είπα ότι αναφέρθηκες προσωπικά.
Αλλά η συζήτηση έχει ξεκινήσει δοθέντος του συγκεκριμένου περιστατικού
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα δεν είπα ότι αναφέρθηκες προσωπικά.
Αλλά η συζήτηση έχει ξεκινήσει δοθέντος του συγκεκριμένου περιστατικού

Σωστά και ο Γιώργος μετά το γενίκευσε ανέφεροντας ότι η διαφορά σε σχέση με τις κλινικές είναι η σκοπιμότητα κάτι που κατά την άποψή μου δεν είναι σωστό και εξήγησα γιατί.
 

vlafo

Well-Known Member
Όχι ο Γιώργος σωστά το αναφέρει αν το δεις ολοκληρωμένα.
Σε σχέση με τις κλινικές που κατά κύριο λόγο επικρατεί η σκοπιμότητα,οι πιθανότητες ενος υποψηφίου είναι σαφώς πολύ λιγότερες.
Όχι ότι δεν συμβαίνει άλλωστε αποδεικνύεται αυτό πολύ γρήγορα,ενώ με τις φωτό της κλινικής πολλές φορές μένεις με ερωτηματικά και με την απορία για το τελικό αποτέλεσμα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Όχι ο Γιώργος σωστά το αναφέρει αν το δεις ολοκληρωμένα.
Σε σχέση με τις κλινικές που κατά κύριο λόγο επικρατεί η σκοπιμότητα,οι πιθανότητες ενος υποψηφίου είναι σαφώς πολύ λιγότερες.
Όχι ότι δεν συμβαίνει άλλωστε αποδεικνύεται αυτό πολύ γρήγορα,ενώ με τις φωτό της κλινικής πολλές φορές μένεις με ερωτηματικά και με την απορία για το τελικό αποτέλεσμα.
Κοιταξε λογικο ειναι καθε κλινικη να θελει να δειχνει καλυτερα τα αποτελεσματα της απο οτι ειναι καθως, εχει οικονομικο συμφερον απο αυτο. Απλα καποιες κλινικες με επιθετικο μαρκετινγκ που βασιζονται πολυ στην προωθηση μεσω των δικων τους περιστατικων το κανουν πιο εντονα απο αλλες επεξεργαζονται και τις φωτογραφιες και αυτο νομιζω μπορεις να το διαπιστωσεις ευκολα ποτε γινεται οταν υπαρχουν διαφορες σκιες ή αλλαζει το χρωμα του ασθενη.

Ενω στα ανεξαρτητα περιστατικα μπορει ο αλλος να ανεβασει και καθαρες φωτογραφιες σε εξωτερικο χωρο και ουτε θα ειχε καποιο οικονομικο συμφερον να ωραιοποιησει τις φωτο οπως θα ειχε μια κλινικη με τις φωτογραφιες. Εδω ο φιλος προσφερθηκε μαλιστα να ανεβασει και φωτογραφιες εξω και βιντεο κτλπ...φαινεται οτι δεν εχει καμια προθεση παραπλανησης....
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Κοιταξε λογικο ειναι καθε κλινικη να θελει να δειχνει καλυτερα τα αποτελεσματα της απο οτι ειναι καθως, εχει οικονομικο συμφερον απο αυτο. Απλα καποιες κλινικες με επιθετικο μαρκετινγκ που βασιζονται πολυ στην προωθηση μεσω των δικων τους περιστατικων το κανουν πιο εντονα απο αλλες επεξεργαζονται και τις φωτογραφιες και αυτο νομιζω μπορεις να το διαπιστωσεις ευκολα ποτε γινεται οταν υπαρχουν διαφορες σκιες ή αλλαζει το χρωμα του ασθενη.

Ενω στα ανεξαρτητα περιστατικα μπορει ο αλλος να ανεβασει και καθαρες φωτογραφιες σε εξωτερικο χωρο και ουτε θα ειχε καποιο οικονομικο συμφερον να ωραιοποιησει τις φωτο οπως θα ειχε μια κλινικη με τις φωτογραφιες. Εδω ο φιλος προσφερθηκε μαλιστα να ανεβασει και φωτογραφιες εξω και βιντεο κτλπ...φαινεται οτι δεν εχει καμια προθεση παραπλανησης....
Οι καθαρές φωτογραφίες όμως δεν είναι όπως λέει ο tol σε ήλιο σε εξωτερικές συνθήκες-και με χαμηλό φωτισμό όπως σήμερα για παράδειγμα φαίνεται ξεκάθαρα η εικόνα.
O Alex εδώ το έχει δηλώσει ξεκάθαρα ότι θα βάλει,οπότε λίγο υπομονή να κάνουμε και να δούμε γιατί το τελικό αποτέλεσμα σίγουρα δεν είναι αυτό και ούτε είναι ευκρινές από αυτές τις φωτό.
Καταλαβαίνουμε φυσικά και τη χερλάιν και την γενικότερη εικόνα που φαίνεται επιτυχημένη αλλά τη λεπτομέρεια ακόμα δεν τη γνωρίζουμε.
Επίσης σημαντικότατο ρόλο παίζει και το πολύ κοντό μαλλί που έχει που είναι ξεγυμνωτικό και θα δείξει σίγουρα ατέλειες το είπα άλλωστε.
Και πυκνότητες με 45g που είπε ο Μάκης,πάλι θα φαίνεται ατέλεια σε τόσο κοντό μαλλί,πολύ περισσότερο σε 35g.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι ο Γιώργος σωστά το αναφέρει αν το δεις ολοκληρωμένα.
Σε σχέση με τις κλινικές που κατά κύριο λόγο επικρατεί η σκοπιμότητα,οι πιθανότητες ενος υποψηφίου είναι σαφώς πολύ λιγότερες.
Όχι ότι δεν συμβαίνει άλλωστε αποδεικνύεται αυτό πολύ γρήγορα,ενώ με τις φωτό της κλινικής πολλές φορές μένεις με ερωτηματικά και με την απορία για το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτό είναι σωστό αν και δεν ισχύει για όλες τις κλινικές. Από την άλλη πλευρά είναι και αρκετές φορές που και για πολλά ανεξάρτητα περιστατικά μένεις με την απορία. Προσωπικά στο φόρουμ σωστές φώτο έχω δεί από πολύ λίγα περιστατικά. Απλά υπάρχει περισσότερη ανοχή στα ανεξάρτητα απ' ότι στις κλινικές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Οι καθαρές φωτογραφίες όμως δεν είναι όπως λέει ο tol σε ήλιο σε εξωτερικές συνθήκες-και με χαμηλό φωτισμό όπως σήμερα για παράδειγμα φαίνεται ξεκάθαρα η εικόνα.
O Alex εδώ το έχει δηλώσει ξεκάθαρα ότι θα βάλει,οπότε λίγο υπομονή να κάνουμε και να δούμε γιατί το τελικό αποτέλεσμα σίγουρα δεν είναι αυτό και ούτε είναι ευκρινές από αυτές τις φωτό.
Καταλαβαίνουμε φυσικά και τη χερλάιν και την γενικότερη εικόνα που φαίνεται επιτυχημένη αλλά τη λεπτομέρεια ακόμα δεν τη γνωρίζουμε.
Επίσης σημαντικότατο ρόλο παίζει και το πολύ κοντό μαλλί που έχει που είναι ξεγυμνωτικό και θα δείξει σίγουρα ατέλειες το είπα άλλωστε.
Και πυκνότητες με 45g που είπε ο Μάκης πάλι θα φαίνεται ατέλεια σε τόσο κοντό μαλλί,πολύ περισσότερο σε 35g.
Θα ηταν σε εξωτερικες συνθηκες (χωρις ηλιο), πιο καθαρες φωτογραφιες. Ο ηλιος απλα θα ξεγυμνωνε ακομα περισσοτερο το αποτελεσμα...και θα το εδειχνε χειροτερο απο οτι ειναι.

Λογικο ειναι να δειξει ατελειες του alexxx, γιατι το εχει πολυ κοντο το μαλλι και δεν υπαρχει layering + οτι δεν εβαλε πολλα μοσχευματα ωστε να γινει πυκνη τοποθετηση.

Κατι αλλο που θυμήθηκα τωρα που ειπες για κοντο μαλλι, ειναι οτι ο καρδιναλιος (lorenjo) πχ ειχε φουλ μακρι μαλλι, κρυβονταν το οποιο κενο υπηρχε μεσω του layering και επισης ουτε ανεβασε σε εξωτερικες συνθηκες οπως του ζητήθηκε. Ετσι δεν μπορουσες να διαπιστωσεις τι ακριβως εγινε εκει περα, περα απο τη γενικη οψη που φαινοταν πολυ καλη.
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτό είναι σωστό αν και δεν ισχύει για όλες τις κλινικές. Από την άλλη πλευρά είναι και αρκετές φορές που και για πολλά ανεξάρτητα περιστατικά μένεις με την απορία. Προσωπικά στο φόρουμ σωστές φώτο έχω δεί από πολύ λίγα περιστατικά. Απλά υπάρχει περισσότερη ανοχή στα ανεξάρτητα απ' ότι στις κλινικές.
Σωστές φωτό και εγώ έχω δει αρκετές φορές να μην είναι αυτές που πρέπει από πολλά μέλη,για λόγους κυρίως αδυναμίας να βγάλουνε σωστές .Ουδέν επιλήψιμο αυτού.
Αλλά απορία σου έχει μείνει?
Δεν θυμάμαι πολλές τέτοιες περιπτώσεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα ηταν σε εξωτερικες συνθηκες (χωρις ηλιο), πιο καθαρες φωτογραφιες. Ο ηλιος απλα θα ξεγυμνωνε ακομα περισσοτερο το αποτελεσμα...και θα το εδειχνε χειροτερο απο οτι ειναι.

Θα δειξει σιγουρα ατελειες, γιατι το εχει πολυ κοντο το μαλλι ο φιλος εδω και δεν υπαρχει layering + οτι δεν εβαλε πολλα μοσχευματα ωστε να γινει πυκνη τοποθετηση.

Κατι αλλο που θυμήθηκα τωρα που ειπες για κοντο μαλλι, ειναι οτι ο καρδιναλιος (lorenjo) πχ ειχε φουλ μακρι μαλλι, κρυβονταν το οποιο κενο υπηρχε μεσω του layering και επισης ουτε ανεβασε σε εξωτερικες συνθηκες οπως του ζητήθηκε. δεν μπορουσες να διαπιστωσεις τι ακριβως εγινε εκει περα, περα απο τη γενικη οψη που φαινοταν πολυ καλη.

Φυσικά και έχει βάλει σε εξωτερικό χώρο στους 4.5 μήνες μετά το (σωστό) κράξιμο που έφαγε. Για το μήκος θα συμφωνήσω. Εδώ όμως δεν μας ενδιαφέρει να δούμε κάλυψη, ξέρουμε ότι θα υστερεί. Θέλουμε όμως να δούμε την πραγματική εικόνα όχι θέατρο σκιών. Έχω βγάλει (και βάλει) και εγώ τέτοιες φώτο και ξέρω πολύ καλά τι λέω.
 

vlafo

Well-Known Member
Λογικο ειναι να δειξει ατελειες του alexxx, γιατι το εχει πολυ κοντο το μαλλι και δεν υπαρχει layering + οτι δεν εβαλε πολλα μοσχευματα ωστε να γινει πυκνη τοποθετηση.
Δεν ψάχνω να βρώ ατέλειες,η όλη στρατηγική κάλυψης με τόσα g μιας τόσο μεγάλης περιοχής,κατα αρχήν με βρίσκει σύμφωνο όχι όμως όπως έχω πει στην κατανομή.
Εγώ θα ακολουθούσα αλλο πλάνο.
Με 35g σίγουρα θα φαίνονται κενά.Δεν θα είναι όπως μπροστά.
Θέλω απλά να δώ ολοκληρωμένη εικόνα πως έχει δέσει το μαλλί (μπρος-πίσω) και αν έχει επιτύχει την υψηλή φύτρωση (που μάλλον θα την έχει)και τότε θα το κρίνω.
 

manly_Man

Well-Known Member
Φυσικά και έχει βάλει σε εξωτερικό χώρο στους 4.5 μήνες μετά το (σωστό) κράξιμο που έφαγε. Για το μήκος θα συμφωνήσω. Εδώ όμως δεν μας ενδιαφέρει να δούμε κάλυψη, ξέρουμε ότι θα υστερεί. Θέλουμε όμως να δούμε την πραγματική εικόνα όχι θέατρο σκιών. Έχω βγάλει (και βάλει) και εγώ τέτοιες φώτο και ξέρω πολύ καλά τι λέω.
Εννοω δεν εβαλε ο καρδιναλιος το τελικο αποτελεσμα σε εξωτερικες συνηθηκες με καλο φωτισμό ίσως και με ηλιο, οπως του ζητησαν καποιοι. Δεν αμφιβαλλω οτι ηταν ενα απολυτα επιτυχημένο αποτελεσμα, απλα σε αλλες συνθηκες ισως να φαινοταν λιγοτερο εντυπωσιακο (λογικο εξάλλου), οπως και το συγκεκριμενο περιστατικο που σχολιαζουμε εδω. Ο alexxx ειπε θα βαλει σε εξωτερικες συνθηκες οποτε αναμενουμε να δουμε, και να κρινουμε αναλογως
 

tol

Well-Known Member
Άποψη μου (και το έχω πει πολλές φορές) είναι ότι από πλευράς φωτογραφίας δεν χρειάζεται κάποιος να βγει έξω. Ένα καλά οργανωμένο στούντιο φωτογράφισης με ελεγχόμενο φωτισμό για να μην υπάρχουν σκιές είναι καλύτερο από εξωτερικές φώτο.

Οι φωτογραφιες κλινικων δεν ειναι αξιοπιστες για ασφαλη συμπερασματα, γιατι κανουν διαφορα τρικ ωστε να δειχνουν το αποτελεσμα καλύτερο από ότι ειναι στο μετα.

Οι καθαρές φωτογραφίες όμως δεν είναι όπως λέει ο tol σε ήλιο σε εξωτερικές συνθήκες-και με χαμηλό φωτισμό όπως σήμερα για παράδειγμα φαίνεται ξεκάθαρα η εικόνα.

Φιλε Cvial, επιτρεψε μου να εχω διαφορετικη αποψη και να εμμενω σε αυτη.

Η εμμονη μου στηριζεται ξεκαθαρα στη λογικη και σε εμπειρικα δεδομενα.

Η μεν λογικη υπαγορευει αυτο που τονιζει και ο φιλος manly...καθε κλινικη θα κανει οτιδηποτε χρειαζεται, ωστε το φωτογραφικο υλικο που θα παρουσιασει να ειναι εξαιρετικα επιλεγμενο, να ειναι οι ιδανικοτερες φωτογραφιες...αυτες που θα ωραιοποιουν την κατασταση, με μοναδικο σκοπο το κερδος.

Τα δε εμπειρικα δεδομενα αντιστρατευονται τους ισχυρισμους σου, φιλε Cvial. Τι εννοω;

Ζουμε σε μια εποχη, φιλε Cvial, οπου το μοντελινγκ εχει γινει για πολλους τροπος ζωης. Αμετρητες φωτογραφιες μοντελων απο φωτογραφικα στουντιο με υποτιθεμενο σουπερ φωτισμο, για να μην υπαρχουν σκιες, οπως ο ιδιος ισχυριζεσαι.

Φωτα απο παντου...καμια σκια...αλλωστε θα ηταν τραγικο να υπαρχουν σκιες σε φωτογραφιες μοντελων.

Κι ομως σε ολες αυτες τις αμετρητες φωτογραφιες, πολλα μοντελα που εχουν εμφανη αλωπεκια, φαινονται Μπεζοι και Ρουβαδες. Τους βλεπεις στη συνεχεια σε εξωτερικο χωρο, υπο συνθηκες ηλιοφανειας, και αναρωτιεσαι αν ειναι οι ιδιοι. Υπαρχουν πολλα τετοια παραδειγματα.

Επομενως, προσωπικα τα φωτογραφικα στουντιο δεν μου λενε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ, ειδικα αν ειναι χειραγωγουμενα, ωστε να επιφερουν το προσδοκωμενο αποτελεσμα.

Αν δε δω εξωτερικες φωτογραφιες, με σωστες γωνιες και καταλληλο φωτισμο, απλά ειμαι επιφυλακτικος.

Και φυσικα, συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε Cvial, οτι οι εξωτερικες φωτογραφιες ενος ανεξαρτητου μελους δεν αποτελουν παντοτε αντικειμενικο κριτηριο αξιολογησης. Μπορει, οπως γραφεις, για λογους αυταρεσκειας να ανεβαζει τις πιο κολακευτικες φωτογραφιες.

Επομενως, μονο οι φωτογραφιες ανεξαρτητων μελων που δεν εχουν τη διαθεση να αποκρυψουν την πραγματικοτητα και να βαυκαλιζουν τον εαυτο τους, αποτελουν απτες και αξιοπιστες αποδειξεις για το αποτελεσμα μιας μεταμοσχευσης.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κι ομως σε ολες αυτες τις αμετρητες φωτογραφιες, πολλα μοντελα που εχουν εμφανη αλωπεκια, φαινονται Μπεζοι και Ρουβαδες. Τους βλεπεις στη συνεχεια σε εξωτερικο χωρο, υπο συνθηκες ηλιοφανειας, και αναρωτιεσαι αν ειναι οι ιδιοι. Υπαρχουν πολλα τετοια παραδειγματα.

Τεχνικά δεν υπάρχει καμία διαφορά. Οποιοσδήποτε έχει ασχοληθεί με φωτο επαγγελματικά θα στο επιβεβαιώσει. Τώρα αν κάποιος θέλει να παρέμβει δόλια με photoshop ή άλλες μεθόδους για να αλλοιώσει ένα αποτέλεσμα αυτό μπορεί να γίνει παντού, είτε σε εξωτερικό χώρο είτε σε στούντιο. Η τεχνική δυνατότητα υπάρχει. Αν δεις φώτο του Erdogan (σε στούντιο) και σε εξωτερικό φωτισμό (πχ Panos1982) θα διαπιστώσεις ότι του στούντιο είναι πολύ πιο αποκαλυπτικές και εμφανίζουν λεπτομέρειες που δεν διακρίνονται με εξωτερικό φωτισμό. Όχι γιατί λείπει το φως αλλά γιατί η φωτογράφιση είναι πιο σωστή.
 

andy.k

Active member
Σχετικά με την ποιότητα των φωτογραφιών, νομίζω ότι δεν είναι και κατακριτέες αλλά θα μπορούσαν να είναι σαφώς καλύτερες (ευκρινεστερες) και πιο αποκαλυπτικες. Είναι εμφανές ότι έχει αλλάξει ριζικά η εμφάνιση σου, άσχετα με το ποσο πυκνό είναι το αποτέλεσμα και αυτό είναι πολύ ευχάριστο. Είχες αρκετά μεγάλη περιοχή να καλύψεις και νομίζω ότι η φύτρωση κινείται σε σχεδόν απόλυτο ποσοστο. Συνεπώς το ζητούμενο επετεύχθη. Απλά αν σου είναι εύκολο να ποσταρεις και μια καθαρά πανοραμική φωτό. Απ' όσο τουλάχιστον είδα, δεν υπάρχει στο τελευταίο σετ φωτογραφιών. Έτσι θα φανεί και η ομοιογένεια και το δέσιμο με τα προυπαρχοντα μαλλια. Θεωρώ οτι ξέρεις τι είναι η πανοραμικη. Έχεις ποσταρει αντίστοιχες φωτό στις 29 Απρ /3 σελ παρουσιασης αν δε κάνω λαθος. (Selfie με 50-60 μοιρες ύψωση - χωρίς να έχει και το κεφάλι αντίστοιχη ύψωση φυσικά...ελπίζω να μη σε μπερδεψα). Νομίζω ότι θα είναι χρησιμη προσθήκη στην παρουσιαση και σε κάθε περίπτωση δε μπορεί να είναι ολοκληρωμένη μια παρουσίαση χωρίς πανοραμικές φωτο. Να χαίρεσαι το νέο look!
 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα