Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

Akis-multi

Well-Known Member
Καλησπέρα στο forum. Θα ήθελα να ξεκινήσω μια νέα παρουσίαση της δικής μου μεταμόσχευσης μαλλιών, γράφω σωστά εδώ;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Λοιπόν παιδια όπως παρα πολλοί εκεί έξω φανταζομαι, ετσι και γω παρακολουθώ το φόρουμ χρονια, ενημερωνομαι απο αυτό παιρνω πολλες πληροφορίες αλλά δεν ήμουν μέλος. Μετά από τη πρώτη μου μεταμόσχευση ελπίζω και τελευταία που έκανα θεώρησα σωστό να εγγραφω και να ενημερώσω με τη σειρά μου κάθε ενδιαφερόμενο. Όπως πήρα σημαντικες πληροφορίες έτσι και να δώσω πλέον εμπειρικά παρά τις όποιες αναστολές μου. Να μη λεω ομως αλλά ξέρω ότι όλοι περιμένουμε να δούμε φωτογραφίες. Λοιπόν 8/11/17 στην Ahc μια συνεδρία από 9 το πρωί μέχρι 9 το βραδυ.
 

Akis-multi

Well-Known Member
DEXATI20180327123053.png DEXATI20180327123222.png DEXATI20180327123134.png DEXATI20180327123341.png DEXATI20180327123455.png DEXATI20180327123053.png DEXATI20180327123222.png DEXATI20180327123134.png DEXATI20180327123341.png DEXATI20180327123455.png DEXATI20180327123606.png DEXATI20180327123638.png DEXATI20180327123702.png
 

Akis-multi

Well-Known Member
Μερικες φωτογραφίες από πριν, άλλες λουσμενος και άλλες με λακ πιστολαπια κλπ να καλύψω ότι μπορω, και άλλες λίγο πριν στην κλινική.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Να σημειωσω πως πριν τη μεταμόσχευση επιλέξαμε με τον γιατρό να κάνουμε σε βαθος χρόνου (θα δείξει ποτέ είναι απαραίτητο) 2 μεταμοσχεύσεις. Η πρώτη που παρουσιάζω τώρα ωστε να καλύψουμε τη hairline και ως το μέσο που είναι εντελώς αδειο και αργότερα αλλη μια για το δευτερο μισο εως μπιφτεκι. Όσο κρατηθούν τα μαμά μαλλιά με regaine ενταξει, μετά θα χρειαστεί και δεύτερη. Αυτό είναι το πλάνο.
 

Adriano

Well-Known Member
Καλησπέρα νεοσύλλεκτε.
Καλή επιτυχία. Πως και αποφάσισες να μας ενημερώσεις για την μεταμόσχευση σου σήμερα;

BTW νομίζω ότι έχεις λίγο στραβή hairline. Δεν παίρνω όρκο.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Για πληροφοριες αλλες από την μεταμόσχευση εχω να πω οτι: χρειάστηκαν 4 ώρες για να παρουν τα τριχοθυλάκια από πίσω και πλάγια ενω ημουν μπρουμητα σε κρεβατι του μασάζ. Μετα την συλλογη καναμε διάλειμμα 1 ώρα περίπου όπου μου φέρανε τοστακια και χυμό και έμεινα μόνος λίγο να ξεπιαστω. Μετά άλλες 4 ώρες σε πιο αναπαυτική θέση έβλεπα τηλεόραση και συζητούσα ενώ μου τα τοποθετούσαν μπροστα. Λοιπόν, οι ενεσεις αναισθησίας πονούσαν αρκετά και ετσουζαν πολύ για καμμια εβδομαδα. Το κεφάλι έμεινε μούδιασμενο γύρω στον μήνα αλλά από την δεκατη ημερα που γυρισα και στο γραφειο ημουν πολυ καλυτερα. Ουσιαστικά εγώ αυτό που λέω όταν με ρωτάνε είναι ότι είναι δέκα ημέρες υπόθεση που ζοριζεσαι μετά απλά περιμένεις.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Καλησπέρα νεοσύλλεκτε.
Καλή επιτυχία. Πως και αποφάσισες να μας ενημερώσεις για την μεταμόσχευση σου σήμερα;

BTW νομίζω ότι έχεις λίγο στραβή hairline. Δεν παίρνω όρκο.

Ειπα οτι κάποια στιγμή πρέπει να το κανω και τώρα βρήκα λίγο χρόνο και αποφάσισα. Επίσης φίλε μου για να είμαι ειλικρινής είχα πολύ άγχος για να μοιραστώ με όλα τα μέλη τη πορεία μου παραλληλα, άφησα να περασει ένα σχετικά ασφαλές χρονικό περιθώριο ώστε να μην είμαι ευάλωτος σε σχόλια αρνητικά που θα με αγχωναν περισσότερο. Τώρα στους 4,5 μήνες νιώθω πιο άνετα. Ευχαριστώ κιόλας..
 

Adriano

Well-Known Member
ΟΚ. Άρα τα προηγούμενα σχόλια για άλλους που πήγαν εκεί δεν σε άγχωσαν. Καλό αυτό για σένα. Το ένα μήνα μούδιασμα πάντως καλό δεν το λες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Έγραψα το παραπάνω εννοώντας ότι δεν σε ενόχλησαν όλα όσα έχουν ακουστεί για την κλινική.
Είχες όλο το feedback από εδώ και επέλεξες την κλινική χωρίς άγχος και αυτό είναι καλό για σένα.
Μια χαρά.

Καλή επιτυχία.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Έγραψα το παραπάνω εννοώντας ότι δεν σε ενόχλησαν όλα όσα έχουν ακουστεί για την κλινική.
Είχες όλο το feedback από εδώ και επέλεξες την κλινική χωρίς άγχος και αυτό είναι καλό για σένα.
Μια χαρά.

Καλή επιτυχία.

Δε διάβασες καλά φίλε μου. Είχα πολυ αγχος στην αρχη για να το μοιραστώ με όλα τα μελη. Τυχόν αρνητικα σχόλια θα με αγχωναν περισσότερο. Τώρα που πέρασε καιρός και πάνω απ'ολα που δεν είχα επιπλοκές δεν αγχωνομαι. Άρα είναι καλό για μένα οντως. Ευχαριστω πάντως..
 

Adriano

Well-Known Member
Δυστυχώς εσύ δεν με κατάλαβες.

Εννοώ ότι διάβασες όλα τα αρνητικά σχόλια για την κλινική αλλά πήγες. Δεν σε άγχωσε το πριν την μεταμόσχευση και η επιλογή της κλινικής αλλά το αν θα έλεγε κάτι αρνητικό κανείς αφού την έκανες. Αυτό εννοώ λέγοντας τα παραπάνω.

Καλή επιτυχία πάντως.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ρε λεβεντια θα καθορίσεις και το πότε και το γιατί θα έχουμε άγχος; Ο καθένας έχει τα δικά του. Τη κλινική τι μου τη μπερδευεις τι άσχετα είναι αυτά. Τώρα την έκανα κάθε σχολιο για το πριν είναι περιττό. Όπως και να χει καλή καρδιά δε μπαίνουμε να τσακωθούμε εδω. Να σαι καλα.
 

Adriano

Well-Known Member
Ρε λεβεντια θα καθορίσεις και το πότε και το γιατί θα έχουμε άγχος; Ο καθένας έχει τα δικά του. Τη κλινική τι μου τη μπερδευεις τι άσχετα είναι αυτά. Τώρα την έκανα κάθε σχολιο για το πριν είναι περιττό. Όπως και να χει καλή καρδιά δε μπαίνουμε να τσακωθούμε εδω. Να σαι καλα.

Δεν με κατάλαβες καθόλου τι σου είπα. Και η ερώτησή σου στην αρχή δεν κολλάει καθόλου. Δεν σε παρεξηγώ γιατί δεν κατάλαβες τι σε ρώτησα.
Εν πάσει περιπτώσει ρώτησα γιατί δεν παρουσίασες την μεταμόσχευσή σου την ώρα που την έκανες για τους εξής δύο λόγους:

1) Γιατί αν το έκανες εκείνη την περίοδο σίγουρα μα σίγουρα η κλινική θα σε πρόσεχε περισσότερο (όχι ότι έχει πάει κάτι στραβά, μια χαρά φαίνεται)
2) Γιατί πολλοί νέοι χρήστες στο παρελθόν πίστεψαν για κάποιο λόγο ότι μπορούν εδώ να προωθήσουν κλινικές και ότι μπορούν να κοροιδέψουν τους χρήστες πράγμα που από ότι φαίνεται και ευτυχώς δεν ισχύει για σένα.

Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

@koumparos

Θα σε παρακαλούσα και εσύ να αφήσεις εμάς να ρωτάμε ότι θέλουμε. Όταν γίνουμε ολοκληρωμένη ΣΥΡΙΖΑική χούντα σε αυτή τη χώρα τότε δεν θα μπορούμε λέμε ότι θέλουμε. Μέχρι τότε ας το χαρούμε.
 
Μπλουζα