airol

gianniskritikos2

Active Member
chs αν εχεις δικιο θα πρεπει να παρετιρει αραιωση γυρο απο εκει που του πηραν τα τριχοθυλακια εστω και μι αμικρη ενδυξη αραιωσης εκει τοτε αυτο που λες ειναι σωστο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kevork78

New Member
θεωρητικά πηραν μοσχευματα απο τις περιοχες που δεν πεφτουν. αραίωση δεν βλεπω στην δότρια, ομως εχω απο την δεξιά πλευρα της δοτριας μια τριχοπτωση. Ποτέ δεν είχα τριχόπτωση απο την δότρια (δηλ. πριν την μεταμόσχευση και για 8 μηνες μετα απο αυτην)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Επικοινωνησες με την κλινικη? Σου ειπαν κατι? πηγες να σε δει καποιος?
 

kevork78

New Member
φυσικά και επικοινωνησα, πηγα και απο εκεί...το μονο που μου είπαν ειναι να πάω και να μου βαλουν ξανα οσα 'δεν βγήκαν', αυτοι δεν παραδεχονται οτι μπορει να πεφτουν τα ΜΜ. οταν πήγα ειχα χασει ενα 20% τωρα ειμαι στο 50%
 
Μήπως τωρα που χρησιμοποιώ airol με minox 5% υπαρχει περιπτωση να καταστραφουν τιποτα ιστοί;να λεπτυνει το δέρμα;επισης το χρησιμοποιώ μονο κροταφους υπαρχει περιπτωση να δώ κανένα αποτέλεσμα;πάντως 6 μήνες σκέτη μινοξ δεν μου έδωσε τιποτα!
 

weznem

Well-Known Member
η αιρολ σε καποιους δεν αποδιδει και δημιουργει προσωρινη αραιωση οσο καιρο χρησιμοποιειται.. η αιρολ παχαινει το δερμα η κορτιζονη καταστρεφε κατα κάποιο τροπο το δερμα.. σε καθε περιπτωση ελπιζω να φταιει η αιρολ διοτι η λυση ειναι απλη..
 
weznem είπε:
η αιρολ σε καποιους δεν αποδιδει και δημιουργει προσωρινη αραιωση οσο καιρο χρησιμοποιειται.. η αιρολ παχαινει το δερμα η κορτιζονη καταστρεφε κατα κάποιο τροπο το δερμα.. σε καθε περιπτωση ελπιζω να φταιει η αιρολ διοτι η λυση ειναι απλη..

Τι εννοείς να φτάιει η airol?
 

weznem

Well-Known Member
ε καποιους η αιρολ πορκαλει τα μαλλια σε αλλαγη κυκλου,δηλαδη κανει πολλες τριχες να πανε σε τελογενη φαση και να πεσουν...σε οσους το κανει θα δουν αραιωση και κανενα αποτελεσμα απο τη αιρολ..
ενα απλος τροπος τεστ ειναι η διακοπη αιρολ για μια δυο βδομαδουλες,αν η τρισχοπτωση ειναι ειναι ιδια τοτε ολα καλα αν δεις δραματικη μειωση τοτε κοβεις την αιρολ..
 
Χρησιμοποιώ εδω και ενα μήνα regaine 5% με airol μονο στην hairline και 5 εκατοστά πιο πισω!μεχρι πριν 3 μερες δεν έπεφτε τρίχα ουτε για πλάκα!εδω και 3 μερες η τριχοπτωση ειναι τεράστια!να συνεχίζω να βάζω;θα μου κάνει δουλεια στην hairline η τζάμπα προσπαθω;
 

weznem

Well-Known Member
tsifmaster είπε:
Χρησιμοποιώ εδω και ενα μήνα regaine 5% με airol μονο στην hairline και 5 εκατοστά πιο πισω!μεχρι πριν 3 μερες δεν έπεφτε τρίχα ουτε για πλάκα!εδω και 3 μερες η τριχοπτωση ειναι τεράστια!να συνεχίζω να βάζω;θα μου κάνει δουλεια στην hairline η τζάμπα προσπαθω;

δεν καταλαβαινω κατι,πως περιμενεις να ειμαστε σιγουροι για το τι συμβαινει πισω απο ενα pc..
διοτι περιμενεις τι θα πουμε εμεις για να το κανεις διχως να το σκεφτεις..αυτην την αισθηση μου δινεις..
το νημα το χεις διαβασει φιλε?
ειναι νωρις μπορει να ειναι σεντινγκ.. :blush:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
tsifmaster είπε:
Χρησιμοποιώ εδω και ενα μήνα regaine 5% με airol μονο στην hairline και 5 εκατοστά πιο πισω!μεχρι πριν 3 μερες δεν έπεφτε τρίχα ουτε για πλάκα!εδω και 3 μερες η τριχοπτωση ειναι τεράστια!να συνεχίζω να βάζω;θα μου κάνει δουλεια στην hairline η τζάμπα προσπαθω;

Είναι νωρίς ακόμη να το κρίνεις.
Αν στο 3 μηνο το πολύ 4μηνο δεν δεις να έρχεται κάτι από κάτω, κάποια κινητικότητα (νέες τρίχες η αυτές που έπεσαν αλλά πιο δυνατές) θα έλεγα να σταματήσεις airol.

Υπομονή και ο χρόνος θα δείξει.
 
Chs είπε:
tsifmaster είπε:
Χρησιμοποιώ εδω και ενα μήνα regaine 5% με airol μονο στην hairline και 5 εκατοστά πιο πισω!μεχρι πριν 3 μερες δεν έπεφτε τρίχα ουτε για πλάκα!εδω και 3 μερες η τριχοπτωση ειναι τεράστια!να συνεχίζω να βάζω;θα μου κάνει δουλεια στην hairline η τζάμπα προσπαθω;

Είναι νωρίς ακόμη να το κρίνεις.
Αν στο 3 μηνο το πολύ 4μηνο δεν δεις να έρχεται κάτι από κάτω, κάποια κινητικότητα (νέες τρίχες η αυτές που έπεσαν αλλά πιο δυνατές) θα έλεγα να σταματήσεις airol.

Υπομονή και ο χρόνος θα δείξει.

Σε ευχαριστω χρησταρα για την απαντηση!!!
 
Παιδια sorry για την ερωτηση αλλα ειμαι απο το κιν και δεν μπορω να ολες τις σελλιδες! Την κρεμα airol την ζηταμε ετσι στο φαρμακειο; Εχει καποιο διαφορες πχ 2% η 5% ;
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
panagiotis είπε:
Παιδια sorry για την ερωτηση αλλα ειμαι απο το κιν και δεν μπορω να ολες τις σελλιδες! Την κρεμα airol την ζηταμε ετσι στο φαρμακειο; Εχει καποιο διαφορες πχ 2% η 5% ;

Καλησπέρα,

απλά ζητάς airol σε ένα φαρμακείο.

Είναι αυτή:

airolv-33167_2.jpg
 
Α και κατι ακομη γινεται να εχω shedding σε ολο το κεφάλι ενω το χρησιμοποιω κροταφους hairline και λίγο πιο πισω;ειναι φυσιολογικό ενω δεν βάζω regaine εκει;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
airol λοιπον.
η κρεμα χανει σε αποδοση.
πως το καταλαβα?
χρησιμοποιουσα μινοξ airol στους κροταφους.
τα χνουδακια υποχωρουσαν σιγα σιγα.
ελεγα θα χανει η μινοξιδιλη.(οχι οτι δεν εχανε)
διεκοψα την κρεμα και συνεχισα μονο μινοξιδιλη.παρεμεινα στην ιδια κατασταση.
ειτε με την κρεμα ειτε χωρις ημουν το ιδιο.
φυσικα οταν την χρησιμοποιησα για πρωτη φορα δουλεψε και μαλιστα πολυ.
οπότε αν εχετε βιωσει σημαντικη κατηφορα,καντε ενα τεστ.
διακοπη της κρεμας και συνεχιση της μινοξιδιλης,σκετη.
εχω εναν χρονο τωρα χωρις την κρεμα
 

kal

Member
Παιδια τι λετε να ξεκινησω το σχημα αιρολ μινοξ μερα παραμερα για κανα μηνα και μετα στο ενα κροταφο καθημερινα για να καταλαβω αν δουλευει..
 
Μπλουζα