Ahc fue 4800grafts 20-21/11/17

renos espresso

Active Member
Καλησπερα σας παιδια.
Εκανα μμ στην ahc τον νοεμβριο του 2017.
Κανω τωρα την παρουσιαση μετα απο 8 μηνες για τον λογο οτι ηθελα στην αρχη της πορειας μου να μην αγχωθω με σχολια απαντησεων. Ειχα υποσχεθει στον εαυτο οτι θα ενημερωνα (στο εξαμηνο..αλλα καθυστερησα λογω πιεσης δουλειας) για να δωσω πληροφοριες και εικονες οπως πηρα και εγω απο παρόμοια θεματα.

Αρχικα να πω οτι το ιστορικο πριν την μμ το εχω αναλυσει στο θεμα που ειχα ανοιξει για γνωμη της δικης μου περιπτωσης.

Διαλεξα την ahc για λογο κοστους (5400€ ) και γιατι ειχα δει οτι στην δικη μου περιπτωση δεν ειχε σημασια τοσο η διαφυλαξη της δοτριας αλλα να μπουν οσο πιο πολλα γινεται με ενα ωραιο αποτελεσμα στην λήπτρια περιοχη που ηταν αδεια οπως βλεπεται στις φωτο.

Στις φωτο εχω βαλει τις παλιες φωτο που ηταν και στο προηγουμενο θεμα (δλδ πριν την μμ) και εχω τραβήξει τωρα στους 8 μηνες τις ιδιες ληψεις στο ιδιο σημειο με το ιδιο κινητο.. εκτός απ την πανοραμικη που δεν υπαρχει αντιστοιχη πριν την μμ (αλλα φανταστειτε την τελειως αδεια καθως με τον φωτισμο χανονται οι ελαχιστες τριχες που υπηρχαν)

Εβαλα 4800γραφτς σε 2 μερες με λογο 2 (2500γραφτς- 1η μερα) & 2,05 (2300γραφτς-2ημερα οπου τα 200γραφτς απ αυτα ηταν απ το μουσακι) . Την επεμβαση μου την εκανε η νοσοκομα και καθε πρωι εμπαινε ο βεκρης και με εβλεπε (βεβαια και να μην εμπαινε το ιδιο αποτελεσμα θα ειχα..απλα το λεω). Τελος επειδη η εκταση που ειχαμε να καλυψουμε.... δεν καλυβεται με 4800γραφτς μου εβαλε μπροστα τα πολλα και με σβησιμο πισω (δεν ξερω να σας πω αριθμους)

Εντυπωσεις αποτελεσματος:
  1. Ημουν στο απολυτο μηδεν και στα ματια μου εχω φτασει στο 5... οποτε καταλαβενετε οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Με βλεπω στον Καθρεφτη και νιωθω οπως ημουν πριν 12 χρονια...τρομερο συναισθημα! Καθως η μπροστινη οψη μου που εφτασε σε εξαιρετικο για μενα σημειο ειναι αυτο που κοιταζω.. Σκεφτειτε οτι με τα ματια μου δεν μπορω να δω αραιωση (και ας σκύβω το κεφαλι μου) και χρειαζομαι καθρεφτη για να δω απο πισω τα αραιωμενα μου μαλλια.
  2. Με την δοτρια περιοχη δεν εχω κανενα θεμα.
  3. Μου ειχαν πει για 5000γραφτς και μου βαλανε 4800. Το θεωρω φουλ ανοργάνωτο αλλα το περιμενα κιολας με τοσα που εχω διαβασει εδω. (Η απαντηση τους σ αυτο ηταν οτι ειχε ταλαιπωρηθει η δοτρια και δεν μπορουσαν να παρουν αλλα)
  4. Αυτο που με ενοχλει λιγο ειναι οι ενωσεις των γεφυρων ( εχω χαμηλες γεφυρες και φαινεται απο προφιλ η αραιωση μου.. αλλα οπως σας ειπα εχω φτασει στο 5 οποτε παλι καλα) και επισης το μπιφτεκι οπου το ηξερα οτι δεν θα καλυπτόταν.
Σχεδια για το μελλον:

Πηγα απο εκει στο εξαμηνο για επανεξαταση και μου ειπαν οτι μπορει να δωσει η δοτρια μου αλλα 5000γραφτς!!! Επειδη στην αρχη ξαφνιαστηκα την επομενη μερα μου το ειπε και μια αλλη γιατρος εκει μεσα οτι εχω αλλες 2 συνεδρίες των 2500 (και πιστεψε με την ρωτησα σε ανύποπτη στιγμη). Μου ειχαν πει βεβαια και στην ημερα της μμ οτι παρα το χαλι μου με σωζει η πυκνη μου δοτρια περιοχη..αλλα τετοιο νουμερο δεν το πιστευα.

Οπως και να εχει με βαση αυτη την εκτιμηση μπορω να κανω μολις κλεισει ο χρονος ή σε 2 χρονια μια μμ των 2500γραφτς για να πυκνωσω διαδρομους γεφυρων και λιγο μπιφτεκι και να εχω και αλλα 2500 καβατζα. τι λετε??
20180718_204302.jpg 20170828_085224.jpg
20180718_210718.jpg 20170824_191432.jpg
20180718_211010.jpg 20170824_191304.jpg
20180718_210849.jpg 20170824_191001.jpg
20180720_234441.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Πολυ μεγαλη αλλαγη. Και πολυ καλο το αποτελεσμα παρα το οτι ο λογος τριχων ανα μοσχευμα ηταν 2.
Πολυ καλες οι φωτογραφιες σε ιδιες συνθηκες φωτισμου πριν και μετα.
Να το χαιρεσαι και αν κανεις και μια ακομη με 2500 μοσχευματα πιστευω τελειωσες με το μαλλι. Και ετσι να μεινεις ομως παλι ευτυχισμενος θα εισαι με αυτο που βλεπεις. ;)
 

alexandros _athens

Active Member
Ωραία αλλαγή, σίγουρα θα χρειαστείς μια ακόμη και θα γίνεις ακόμη καλύτερος. Μαύρισε το κεφάλι σου φίλε. Βάλε μπρος και για δεύτερη, όπως βλέπεις, αξίζει. Εξάλλου, απ ότι φαίνεται, ελάχιστοι είναι αυτοί που ξεμπερδεύουν οριστικά με την πρώτη.
 

renos espresso

Active Member
Ωραία αλλαγή, σίγουρα θα χρειαστείς μια ακόμη και θα γίνεις ακόμη καλύτερος. Μαύρισε το κεφάλι σου φίλε. Βάλε μπρος και για δεύτερη, όπως βλέπεις, αξίζει. Εξάλλου, απ ότι φαίνεται, ελάχιστοι είναι αυτοί που ξεμπερδεύουν οριστικά με την πρώτη.
Ηταν ασπρο το κεφαλι γτ έβαζα με το κιλο τοππικ.. ενω τωρα το εχω αποβάλλει τελειως απ τη ζωη μου κ εχει μαυρισει κ το δερμα του κεφαλιου που βοηθαει στο οποιο illusion ..
Βεβαια αν βαλω τωρα τοππικ θα ειμαι σαν τον ρουβα σε όγκο κ παρουσίασή... :D

Πολυ σηματικο για τη ζωη μου που σταματησα τελειως το τοππικ.. κ ειναι ακομα ενας λογος που χαιρομαι που εκανα μμ.
 

alexandros _athens

Active Member
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Φέρταρα με την καράφλα και πλέον έχω μαλλιά. Μεγάλη υπόθεση. Το τοπικ δεν το συμπάθησα ποτέ, καθόλου! Όμως, εδώ μέσα, έχω δει πολλές περιπτώσεις που έχουν σταθεί καλύτερα, χάρη στη χρήση του. Νομίζω πως στην υπεροβολή του, είναι αηδία και κάνει μπαμ. Όμως, αν κάποιος κάνει χρήση με μέτρο, σίγουρα μπορεί να δυναμώσει την εικόνα του. Προσωπικά, δεν θα έβαζα ποτέ, νομίζω δε μου ταιριάζει και θα με έκανε να νιώθω τρομερά άβολα. Αλλά περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα.
 

tasos33

Well-Known Member
Για 5000 θα περίμενα κάτι παραπάνω αλλά ο λόγος μάλλον έκανε την διαφορά, σε σχέση με άλλα αποτελέσματα του βεκρη στα 5000graft είσαι τα πιο '' αραιο'',

Η δοτρια σε αυτό το μήκος δείχνει καλή, τώρα αν έχει 5000 να δώσει ακόμα πολυ αμφιβαλλω με το μάτι μπορεί με εξέταση και αριθμούς δύσκολο.
Αφου ξεκίνησες προ χώρα και σε δεύτερη μην το αφήσεις έτσι.
 

felaini

Active Member
Μαυρισε το κεφαλι σου φιλε μου οπερ σημαινει μεγαλη αλλαγη..
φωτο θολες δεν βγαζεις τεχνικα συμπερασματα κακη αναλυση κινητου υποθετω..
 

renos espresso

Active Member
Μαυρισε το κεφαλι σου φιλε μου οπερ σημαινει μεγαλη αλλαγη..
φωτο θολες δεν βγαζεις τεχνικα συμπερασματα κακη αναλυση κινητου υποθετω..
Το γνωριζω οτι είναι καπως θολές αλλα φταιει ο φωτισμος της τουαλετας μάλλον.. απλα ηθελα να τις ανεβασω σε εκεινο το σημειο για συγκριση με φωτο πριν τη μμ (που τοτε δεν χρειάζονταν καμια αναλυση το μαλλι μου)
Επιφυλάσσομαι για καλυτερες φωτο σε εξωτερικες συνθήκες με διαχυτο φως
 

renos espresso

Active Member
Για 5000 θα περίμενα κάτι παραπάνω αλλά ο λόγος μάλλον έκανε την διαφορά, σε σχέση με άλλα αποτελέσματα του βεκρη στα 5000graft είσαι τα πιο '' αραιο'',

Η δοτρια σε αυτό το μήκος δείχνει καλή, τώρα αν έχει 5000 να δώσει ακόμα πολυ αμφιβαλλω με το μάτι μπορεί με εξέταση και αριθμούς δύσκολο.
Αφου ξεκίνησες προ χώρα και σε δεύτερη μην το αφήσεις έτσι.
Το σκέφτηκα αυτο πιυ έγραψες κ συμφωνώ για τον λόγο.
Ομως παιζει σημασια οτι οι αλλες περιπτώσεις αντίστοιχες του φορουμ δεν ειχαν nw 5.5 που εχω εγω.
Για να το πω πιο απλα είχαν υψηλότερες γέφυρες απο μενα. Κατι που σημαινει υψηλότερη πύκνωση στη β και crown Περιοχή.
Έμενα μου βάλανε κ στα πλάγια γραφτς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Καλή επιτυχία και από εμένα.
Τι ηλικία έχεις; Από κληρονομικοτητα πως τα πάμε;
Και πόσο καιρό έχεις αυτήν την αραίωση;
 

renos espresso

Active Member
Καλή επιτυχία και από εμένα.
Τι ηλικία έχεις; Από κληρονομικοτητα πως τα πάμε;
Και πόσο καιρό έχεις αυτήν την αραίωση;
Ειμαι 30 ετων και υπαρχει κληρονομικοτητα απο παππου γτ ο πατερας μου ειναι μια χαρα παναθεμα τον..
απ τα 18 μου αραιωνα και η κατασταση πριν την φωτο ειχε δημιουργηθει απ τα 26-27
 

anargiros88

Well-Known Member
Tsek οι φωτο του ρενου σε καλύπτουν; Επισης να μου γραψεις και το ποσοστό φυτρωσης του Ρένου μεχρι τώρα .
 

Veron

Well-Known Member
Πραγματικα αλλαξε αρκετα η εικονα σου, αν και οι φωτογραφιες ειναι λιγο θολες.
Το μαλλι σου μου θυμιζει το μαλλι του Παππα του Παναθηναικου.
Ελπιζω να μπεις και για 2ρη μ.μ να το ολοκληρωσεις.
Η δοτρια σου φαινεται απείραχτη να σου πω την αληθεια.
Ερωτηση κρισεως : ησουν αρκετα μεγαλο Nwd, τι τριχοπτωση εχεις πλεον καθημερινα?
 

renos espresso

Active Member
Πραγματικα αλλαξε αρκετα η εικονα σου, αν και οι φωτογραφιες ειναι λιγο θολες.
Το μαλλι σου μου θυμιζει το μαλλι του Παππα του Παναθηναικου.
Ελπιζω να μπεις και για 2ρη μ.μ να το ολοκληρωσεις.
Η δοτρια σου φαινεται απείραχτη να σου πω την αληθεια.
Ερωτηση κρισεως : ησουν αρκετα μεγαλο Nwd, τι τριχοπτωση εχεις πλεον καθημερινα?
αρχικα να σου πω οτι βαζω πρωι(αφρο) βραδυ(λοσιον) ρεγκαιν.
Αυτη τη στιγμη οταν βαζω ρεγκαιν θα δω 5 τριχες στα δακτυλα μου το πολυ, το Πασχα και για κανα 2μηνο εβλεπα 10-15 τριχες στα δακτυλα μου... Μονο τοτε θα δω καπου τριχες.. πχ στο μαξιλαρι μου δεν βλεπω τριχες.
Την μεγαλη τριχοπτωση στη ζωη μου την ειχα γυρω στα 20-21 (γεμιζε η παλαμη μου με τριχες...ασε..).
(στα 20 μου εχω ξυπνησει απο τριχες που πεσανε στη μυτη μου..:D:D... καταλαβαινεις οτι ξυπνησα απογοητευμενος και με νευρα...χαχχαχ..)
Πιστευω να σε καλυψα.

Tsek οι φωτο του ρενου σε καλύπτουν; Επισης να μου γραψεις και το ποσοστό φυτρωσης του Ρένου μεχρι τώρα .
Αγαπητε αναργυρε οι φωτο βγηκαν με σκοπο για να συγκριθουν με τις φωτο πριν την μμ.. μπορει να ειναι θολες αλλα οχι οτι δεν βγαζουν και νοημα..
Μολις βρω ευκαιρια και διαθεση θα ανεβασω φωτο οπως εχεις ανεβασει και εσυ.
 

Tsek

Well-Known Member
Ανάργυρε αν είχες πάει advance θα είχες πιό πολλά μαλλιά απο ότι έχεις αυτή τη στιγμή και με λιγότερα χρήματα.
Όσο στραβά και αν σου ακούγεται είναι η αλήθεια και αφού γουσταρεις να με τσιγκλάς, κάθε φορά θα στο λέω μήπως και σωθεί κάποιος άλλος που θα είναι στο ίδιο nw με εσένα. Φιλικά πάντα.
 

anargiros88

Well-Known Member
Ανάργυρε αν είχες πάει advance θα είχες πιό πολλά μαλλιά απο ότι έχεις αυτή τη στιγμή και με λιγότερα χρήματα.
Όσο στραβά και αν σου ακούγεται είναι η αλήθεια και αφού γουσταρεις να με τσιγκλάς, κάθε φορά θα στο λέω μήπως και σωθεί κάποιος άλλος που θα είναι στο ίδιο nw με εσένα. Φιλικά πάντα.
Tsek εδώ ακόμα δεν έχεις δει τπτ και σπρωχνεις κόσμο στην κλινική σου . Δεν έχουμε καθαρή εικόνα της φυτρωσης , δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση ειναι η δοτρια και εσύ γράφεις όλοι στου βεκρη που τα βγάζει με το κιλό . Με δυο θολές φωτό εσύ έβγαλες συμπερασμα του αποτελέσματος ; Εκτός και αν είσαι μέσα στην κλινική και τα βλέπεις live τα περιστατικά . Επίσης αν έχω θέμα με την κλινική που εργάζεσαι η όχι φαίνεται από την παρουσία μου και τα γραφόμενα μου. Αυτά από μένα για τον υπαλλυπά του κυρίου Τασου ...
Ρενο συγνώμη για το εκτός θεματος μακαρι να το χαρεις το αποτέλεσμα σου φίλε.
 

Tsek

Well-Known Member
Tsek εδώ ακόμα δεν έχεις δει τπτ και σπρωχνεις κόσμο στην κλινική σου . Δεν έχουμε καθαρή εικόνα της φυτρωσης , δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση ειναι η δοτρια και εσύ γράφεις όλοι στου βεκρη που τα βγάζει με το κιλό . Με δυο θολές φωτό εσύ έβγαλες συμπερασμα του αποτελέσματος ; Εκτός και αν είσαι μέσα στην κλινική και τα βλέπεις live τα περιστατικά . Επίσης αν έχω θέμα με την κλινική που εργάζεσαι η όχι φαίνεται από την παρουσία μου και τα γραφόμενα μου. Αυτά από μένα για τον υπαλλυπά του κυρίου Τασου ...
Ρενο συγνώμη για το εκτός θεματος μακαρι να το χαρεις το αποτέλεσμα σου φίλε.
Το εκτός θέμα είναι που με καλείς κάθε φορά χωρίς λόγο και στο έχω πει και πριβέ. Αν θέλω να πω κάτι, το λέω μόνος μου. Για όλα τα άλλα που λες παίρνεις πάλι άκυρο. Καλημέρα
 
Μπλουζα