Agnostos71, Dr Erdogan, ASMED, 5000graft, 06/09/2019

spi

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή χρονιά φίλε

Φαίνεται να πηγαίνει λίγο αργά ΑΛΛΑ μπορεί σε μια εβδομάδα με δύο να δεις τεράστια διαφορά οπότε λίγη υπομονή ενα μήνα. Πιστεύω πως θα πας για ένα αποτέλεσμα που θα σε κάνει να ξενοιασεις για χρονια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Η λογική λέει ότι πας για καλό αποτέλεσμα α,β ζώνη Για γ έχω αμφιβολίες και ίσως χρειαστείς δεύτερη μμ.
 
Καλησπέρα σε όλους!
Καταρχάς να ευχαριστήσω τον FOX για την υπενθύμιση, και να ευχηθώ να είστε όλοι καλά αυτούς τους δύσκολους καιρούς. Οι φωτογραφίες που βάζω είναι από τους έξι μήνες, δηλαδή περίπου ενάμιση μήνα πριν. Οι πρώτες είναι με στεγνά και οι υπόλοιπες με βρεγμένα. Τα συναισθήματά μου μέχρι στιγμής είναι ανάμεικτα. Ενώ η διαφορά με πριν είναι οφθαλμοφανής, και το ίδιο μου λένε όσοι με ξέρουν, εγώ θα ήθελα να είχα δει μεγαλύτερη πύκνωση…Επίσης να αναφέρω ότι οι φωτογραφίες παρουσιάζουν την χειρότερη δυνατή κατάσταση. Κατάλαβα ότι αν αλλάξεις φωτισμό ή γωνία ληψης το αποτέλεσμα μπορεί να είναι μέρα με τη νύχτα, αλλα ήθελα να δειξω την οσο λιγοτερο κολακευτική οψη.
Σε δύο περίπου εβδομάδες κλείνω το οκτάμηνο οπότε θα ανεβάσω κι άλλες με ένα...πολύ κακό κούρεμα


Να είστε όλοι καλά και να προσέχετε
 

Συνημμένα

  • 6 months post-op mobile2.JPG
    6 months post-op mobile2.JPG
    638.4 KB · Προβολές: 178
  • 6 months post-op mobile4.JPG
    6 months post-op mobile4.JPG
    376.4 KB · Προβολές: 183
  • 6 months post-op mobile6.JPG
    6 months post-op mobile6.JPG
    635.3 KB · Προβολές: 176
  • 6 months post-op mobile8.JPG
    6 months post-op mobile8.JPG
    509.4 KB · Προβολές: 162
  • 6 months post-op mobile10.JPG
    6 months post-op mobile10.JPG
    573.1 KB · Προβολές: 182
  • 6 months post-op mobile12.JPG
    6 months post-op mobile12.JPG
    588.2 KB · Προβολές: 201
  • 6 months post-op mobile14.JPG
    6 months post-op mobile14.JPG
    948.5 KB · Προβολές: 209
  • 6 months post-op mobile16.JPG
    6 months post-op mobile16.JPG
    897.2 KB · Προβολές: 204
  • Like
Reactions: Fox

manly_Man

Well-Known Member
δικαιολογημενα πιστευω δεν εισαι ευχαριστημενος βαση της φυτρωσης κ των λεφτων που εδωσες... 5000 x 2.5 = 12.500 ευρω !!!

στους 7μησι μηνες που εισαι τωρα δεν εχεις δει καποια εξελιξη στην φυτρωση σε σχέση με το 6μηνο;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Με προβληματίζει που γ ζώνη είναι πολύ φτωχό το αποτέλεσμα.Μακαρι να πέφτω εξω αλλά με το ζόρι να φύτρωσε το 50% μέχρι στιγμής συνολικα.Ας ευχηθούμε στους υπόλοιπους μήνες να ανέβουν τα ποσοστά της φυτρωσης.
 

vlafo

Well-Known Member
Είδα τις πρώτες φωτογραφίες πως ήσουνα και είχες και τσουλούφι και λίγο μαλλί,με 5000g σε αυτή την έκταση αν είχες φύτρωση 90% θα μιλάγαμε για full of head κεφάλι.Πέρα από τη herlain που έχτισε σχετικά καλά,τα υπόλοιπα δεν βλέπω ούτε καν 50% φύτρωση.
Εύχομαι να αλλάξει η εικόνα σου σύντομα.
 
  • Like
Reactions: spi
Ευχαριστώ για τα σχόλια.
Όπως είπα, οι φωτογραφίες δείχνουν χειρότερες από την πραγματικότητα, αλλά σε κάθε περίπτωση υπολογίζω ότι η πύκνωση είναι στο 70%, αυτού που έλπιζα. Βέβαια το γεγονός ότι αρνήθηκα να πάρω φίνα, έπαιξε σίγουρα ένα ρόλο... Σας στέλνω κάποιες πρόχειρες χθεσινές από κινητό με φυσικό φωτισμό, και σε μερικές μέρες περισσότερες από κάμερα με φλας.
Σκοπεύω πάντως, έτσι κι αλλιώς, στο δωδεκάμηνο και εφόσον οι συνθήκες το επιτρέπουν, να επισκεφτώ ξανά την κλινική, να με ξυρίσουν και να κάνουν καταμέτρηση για να δουμε τι εγινε πραγματικά...
 

Συνημμένα

  • IMG_1494.jpg
    IMG_1494.jpg
    706.2 KB · Προβολές: 204
  • IMG_1492.jpg
    IMG_1492.jpg
    493.8 KB · Προβολές: 204
  • IMG_1502.jpg
    IMG_1502.jpg
    487.2 KB · Προβολές: 215
Επισης να προσθέσω οτι συμφωνα με τις φωτό απο τη κλινική, μάλλον είμαι κεφάλας ;), γιατί η επιφανεια που έπρεπε να καλυφθεί μου μοιάζει αρκετά μεγάλη συκγριτικά με αλλες περιπτωσεις που εχω δει
 

Συνημμένα

  • 4264_Arka.JPG
    4264_Arka.JPG
    744.8 KB · Προβολές: 185
  • 4264_Ust.JPG
    4264_Ust.JPG
    702.2 KB · Προβολές: 156
  • 4264_Vertex.JPG
    4264_Vertex.JPG
    329.4 KB · Προβολές: 133
  • 4348_Canon_EOS_1200D_3.JPG
    4348_Canon_EOS_1200D_3.JPG
    875.7 KB · Προβολές: 135
  • 4349_Canon_EOS_1200D_2.JPG
    4349_Canon_EOS_1200D_2.JPG
    829.8 KB · Προβολές: 130

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Καλησπέρα. Δεν έχει νόημα να ανεβάσεις φωτό που φαίνεσαι καλύτερα ή χειρότερα.
Όσες είχες ως τώρα ήταν υπό τις ίδιες περίπου συνθήκες και με βάση αυτό πρέπει να σχολιάζεται το αποτέλεσμα για να φανεί η καθαρή διαφορά.
Μου κάνει εντύπωση όμως. Δεν βάλατε καθόλου πίσω στο κρούουν ή δεν κατάλαβα καλά?
 
Καλησπέρα. Δεν έχει νόημα να ανεβάσεις φωτό που φαίνεσαι καλύτερα ή χειρότερα.
Όσες είχες ως τώρα ήταν υπό τις ίδιες περίπου συνθήκες και με βάση αυτό πρέπει να σχολιάζεται το αποτέλεσμα για να φανεί η καθαρή διαφορά.
Μου κάνει εντύπωση όμως. Δεν βάλατε καθόλου πίσω στο κρούουν ή δεν κατάλαβα καλά?

Εχεις δίκιο, απλά προσπαθούσα να πω οτι η πραγματικότητα είναι καλυτερη από τις πρώτες φωτό:)
Ναι, στο crown δε μπηκε τίποτα αλλά έχουν μείνει καμια 1500αριά για το μέλλον ;)
 

tol

Well-Known Member
Ναι, στο crown δε μπηκε τίποτα αλλά έχουν μείνει καμια 1500αριά για το μέλλον ;)
Φιλε μου, μηπως κάνεις καποιο λαθος. Στις φωτογραφιες που εχεις ανεβασει απο την κλινικη (και κατα το σχεδιασμο και μετα τη μεταμοσχευση), φαινεται ξεκαθαρα οτι εχουν τοποθετηθει και στο crown grafts.

Δεν ισχυει αυτο που γραφεις. Αν δεν βλεπεις φυτρωση στο crown, αυτο, μαλλον, σημαινει αργη ή χαμηλη φυτρωση.
 
  • Like
Reactions: spi

Spotlight

Member
Φιλε μου, μηπως κάνεις καποιο λαθος. Στις φωτογραφιες που εχεις ανεβασει απο την κλινικη (και κατα το σχεδιασμο και μετα τη μεταμοσχευση), φαινεται ξεκαθαρα οτι εχουν τοποθετηθει και στο crown grafts.

Δεν ισχυει αυτο που γραφεις. Αν δεν βλεπεις φυτρωση στο crown, αυτο, μαλλον, σημαινει αργη ή χαμηλη φυτρωση.
Μάλλον δεν παρατήρησες καλά το νήμα.Οπως βλέπεις κυκλωμενα δεν έχει βάλει στο crown όπως πολύ σωστά αναφέρει παραπάνω ο φίλος. 9A462977-0AB5-4F8F-800A-68E0154B36DE.jpeg
 

tol

Well-Known Member
Μάλλον δεν παρατήρησες καλά το νήμα.Οπως βλέπεις κυκλωμενα δεν έχει βάλει στο crown όπως πολύ σωστά αναφέρει παραπάνω ο φίλος.Προβολή συνημμένου 24636
Φιλε μου, μαλλον δεν ξερεις ποια περιοχη οριζουμε ως "crown".

Η περιοχη που κυκλωσες ειναι το 1/2 του crown. Αυτο εκτεινεται πολυ πιο πανω απο την περιοχη που οριοθετησες.

Εσυ το κατεβασες πολυ χαμηλα...παρολιγο να το φτασεις μεχρι το σβερκο!!! Στον κυκλο που εφτιαξες εβαλες μεσα και την περιοχη που εξηχθησαν τα grafts!!! Αν ηταν αυτο το crown, τοτε δε εφθαναν ουτε 15000 grafts, για να καλυφθουν πληρως ολες οι ζωνες στις μεταμοσχευσεις μαλλιων.

Ειναι βεβαιο οτι τοποθετηθηκαν grafts, τουλαχιστον, στο μισο crown.

Επομενως, παρατηρησε καλυτερα τις φωτογραφιες και το νημα...καθολου σωστα δεν αναφερει ο φιλος, οταν γραφει οτι δεν εβαλαν τιποτα στο crown.
 
Μπλουζα