Agnostos71, Dr Erdogan, ASMED, 5000graft, 06/09/2019

gerassis

Well-Known Member
Ωραία Hair-line σου έφτιαξε. Αρκετά πυκνή τοποθέτηση. Ωραίος ο Τούρκος! Για λίγες εμφανίσεις (13 τη μέρα) χώνει αβέρτα ηρεμιστικά και αρχίζει τη γύρα...
Τα 1896 μονότριχα ξέρεις φυσικά που τα βρήκε. Εξαιρετικά απίθανο να είναι το 40% των grafts μονοτριχα. Βεβαία θα κερδίσεις σε φυσικότητα στο Hairline. Καλή φύτρωση φίλε και αν είναι υψηλή θα έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλημέρα σε όλους,

Στελνω τις φωτογραφίες 2 μήνες μετά την επεμβαση. Οι μισές είναι από κινητό σε εξωτερικό χώρο και οι υπόλοιπες σε καλύτερη ανάλυση με κάμερα και ανακλώμενο φλας.
Το μεγαλύτερο ποσοστό τριχών στη λήπτρια πρεπει να είναι εμφυτευμένες αν κρίνω από το παχος και τη σκληρότητα τους... Υπάρχει ελαφρά ξηροδερμία στη λήπτρια και κάποια σπυρακια που δυστυχώς δεν αντέχω να τα βλέπω και τα σπάω...Παιρνω καθημερινά (...η σχεδόν καθημερινά:)) skin nail & hair πολυβιταμινες της solgar και σκέφτομαι να αρχίσω και αφρό regaine.
Νεώτερα σε ενα μήνα;)
 

Συνημμένα

  • 2 months post-op2.JPG
    2 months post-op2.JPG
    647.7 KB · Προβολές: 193
  • 2 months post-op3.JPG
    2 months post-op3.JPG
    903.5 KB · Προβολές: 181
  • 2 months post-op4.JPG
    2 months post-op4.JPG
    985.7 KB · Προβολές: 164
  • 2 months post-op5.JPG
    2 months post-op5.JPG
    946.6 KB · Προβολές: 189
  • 2 months post-op6.JPG
    2 months post-op6.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 194
  • 2 months post-op8.JPG
    2 months post-op8.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 182
  • 2 months post-op9.JPG
    2 months post-op9.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 168
  • 2 months post-op10.JPG
    2 months post-op10.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 163
  • 2 months post-op11.JPG
    2 months post-op11.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 189

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπομονή για τα σπυράκια σχεδόν έξι μήνες θα σε ταλαιπωρούν άλλα πιστεύω δεν πρέπει να τα σκας,σήμερα βγαίνουν αύριο φεύγουν και βγαίνουν άλλα. Κάποιες φορές ίσως εμφανίζεις και καρουμπαλακια που πονάνε.
 
Υπομονή για τα σπυράκια σχεδόν έξι μήνες θα σε ταλαιπωρούν άλλα πιστεύω δεν πρέπει να τα σκας,σήμερα βγαίνουν αύριο φεύγουν και βγαίνουν άλλα. Κάποιες φορές ίσως εμφανίζεις και καρουμπαλακια που πονάνε.
Ναι, τα καρουμπαλάκια τα ξέχασα:))) Στην αρχή τρόμαξα αλλά συνήθως φεύγουν την επόμενη μέρα. Για τα σπυράκια μου είχαν δώσει μια κρέμα terramycin από τη κλινική, αλλα το βρισκω πιο εύκολο να τα ζουλάω (...που πρέπει να σταματήσω!)
 

Harris_G

Well-Known Member
Επειδή γίνεται κριτική για τα 13 χειρουργεία ημερησίως, ας το δούμε και λίγο αντικειμενικά:

Αν εκανε 2 χειρουργεια τη μερα που για μενα αυτο ειναι το σωστο μοντελο (Γιατρός +σταθερο team και κυριώς ένα άτομο σε ρόλο Robin του γιατρού που θα ασχολείται μόνο με την εξαγωγή όπως πχ η τυπισσα του Lorenzo που κανει την εξαγωγη και είναι Top Gun), TOTE στην τιμη των 2,5 η αναμονη θα ηταν τεράστια και πάλι δε θα μας άρεζε.Οπως γινεται στην Ισπανια δηλαδη. Ο μονος τροπος να εχεις κλειστη ομαδα με λιγα χειρουργεια αλλα και χωρις μεγαλη αναμονη ειναι να χρεώνεις ακριβά. Οπότε ούτε αυτό θα μας άρεζε.
 

gregkont13

Verified MM member
Επειδή γίνεται κριτική για τα 13 χειρουργεία ημερησίως, ας το δούμε και λίγο αντικειμενικά:

Αν εκανε 2 χειρουργεια τη μερα που για μενα αυτο ειναι το σωστο μοντελο (Γιατρός +σταθερο team και κυριώς ένα άτομο σε ρόλο Robin του γιατρού που θα ασχολείται μόνο με την εξαγωγή όπως πχ η τυπισσα του Lorenzo που κανει την εξαγωγη και είναι Top Gun), TOTE στην τιμη των 2,5 η αναμονη θα ηταν τεράστια και πάλι δε θα μας άρεζε.Οπως γινεται στην Ισπανια δηλαδη. Ο μονος τροπος να εχεις κλειστη ομαδα με λιγα χειρουργεια αλλα και χωρις μεγαλη αναμονη ειναι να χρεώνεις ακριβά. Οπότε ούτε αυτό θα μας άρεζε.


Η να έμενε στη παλιά κλινική με 4-5 χειρουργεία τη μέρα, όπως τα προηγούμενα χρόνια και να είμασταν όλοι ευχαριστημένοι.
 

Harris_G

Well-Known Member
To σχημα με τα 4 χειρουργεια εδειχνε να πηγαινει καλα, η ζητηση ομως αυξηθηκε δραματικά, παλι θα ειχαμε αναμονες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Spotlight

Member
Επειδή τυγχάνει να διαβάζω κατά καιρούς την συγκεκριμένη καραμέλα εδώ μέσα από μερικά μέλη να αναφέρω ότι έπειτα από μακρόχρονη παρακολούθηση 5 σημαντικών διεθνών φόρουμ τα κακά αποτελέσματα του Ερντογαν στην καινούργια κλινική είναι μετρημένα στα δάχτυλα.
Αν σκεφτούμε ότι την ημέρα έχει 5 με 6 χειρουργεία και όχι 13 (όπως αναφέρουν μερικοί που αν μπορούν ας μας το αποδείξουν με στοιχεία και όχι με λόγια του αέρα ) τότε εύκολα αντιλαμβάνεστε ότι τα κακά αποτελέσματα είναι ούτε καν το 1% των επεμβάσεων .
Που και 13 να είχε κατα τα λεγόμενα τους τοτε το ποσοστό των αποτυχημένων επεμβάσεων είναι απειροελάχιστο.
Και εδώ θα πρεπει να τονιστεί ότι αυτός που είχε κακό αποτέλεσμα είναι και αυτός που θα το ποστάρει πιο εύκολα στα φόρουμ και θα το αναδείξει για να ασκήσει καποια πίεση προς την κλινικη του για επιδιόρθωση και όχι αυτός που πήρε ένα καλό αποτέλεσμα και τις περισσοτερες φορες δεν ξανα ασχολείται.
Το ιδιο ακριβως με τα φορουμ γίνεται και με τις παρενεργιες της φινας απο οτι εχω καταλάβει.
Αντιλαμβάνεστε τι εννοώ.
Στο θέμα μας τώρα :
Καλή φυτρωση φίλε περνάς την άχαρη περίοδο τα καλύτερα έρχονται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Εμενα μου το ειπε παλιο μελος του φορουμ για τα 13. ΟΚ ισως να μην ισχυει, αλλα σε γενικες γραμμες τον εμπιστευομαι. Ο φιλος μου ο Jacob, οσο ηταν εκει (στην καινουργια) που ειπε οτι ειχε παρα πολυ κοσμο στα studios της κλινικης (για οσους πανε μονοι μενουν στην κλινικη), βαλε και αλλα ατομα στο ξενοδοχειο για οσους εχουν συνοδο. Επομενως και αυτο ειναι ενδειξη οτι εχει αρκετα χειρουργεια την ημερα (οχι αποδειξη ωστοσο και σε αυτο δε διαφωνω μαζι σου).

Επισης @Spotlight μη ξεχνας οτι πολλα απο τα γνωστα φορουμ εχουν παρε-δωσε με κλινικες και δειχνουν οτι τους συμφερει και οπως τους συμφερει. Ειδικα το ιταλικο κανει νιαου-νιαου στα κεραμιδια.
 

Spotlight

Member
Εμενα μου το ειπε παλιο μελος του φορουμ για τα 13. ΟΚ ισως να μην ισχυει, αλλα σε γενικες γραμμες τον εμπιστευομαι. Ο φιλος μου ο Jacob, οσο ηταν εκει (στην καινουργια) που ειπε οτι ειχε παρα πολυ κοσμο στα studios της κλινικης (για οσους πανε μονοι μενουν στην κλινικη), βαλε και αλλα ατομα στο ξενοδοχειο για οσους εχουν συνοδο. Επομενως και αυτο ειναι ενδειξη οτι εχει αρκετα χειρουργεια την ημερα (οχι αποδειξη ωστοσο και σε αυτο δε διαφωνω μαζι σου).

Επισης @Spotlight μη ξεχνας οτι πολλα απο τα γνωστα φορουμ εχουν παρε-δωσε με κλινικες και δειχνουν οτι τους συμφερει και οπως τους συμφερει. Ειδικα το ιταλικο κανει νιαου-νιαου στα κεραμιδια.
Προφανώς και θα γνωρίζεις λοιπον ότι εδω και 1 χρόνο περα απο τον Ερντογάν μεσα στην κλινικη δραστηριοποιείται και 2η χειρουργική ομάδα με χαμηλότερη τιμή 1.4/graft αντι 2.5€ του Ερντογάν. Οποτε καταλαβαίνεις γιατι εχει κόσμο η κλινικη .Επισης τα χειρουργικά δωμάτια αν δεν κανω λαθος απο το site της κλινικής είναι 10.Οσο για τα φορουμ παραπάνω αναφερόμουν για τα αγγλόφωνα στο ιταλικό δεν ασχολήθηκα καν.φιλικά
 
Τελευταία επεξεργασία:

renos espresso

Active Member
Καλη επιτυχια και απο μενα..
Πιστευω οτι θα εχεις ικανοποιητικη αλλαγη!
δεν χρησημοποεις φινα και ειναι οκ απο μενα.. αλλα ρεγκειν χρησημοποιεις για τα μαμα μαλλια?
 
Καλη επιτυχια και απο μενα..
Πιστευω οτι θα εχεις ικανοποιητικη αλλαγη!
δεν χρησημοποεις φινα και ειναι οκ απο μενα.. αλλα ρεγκειν χρησημοποιεις για τα μαμα μαλλια?
Καλησπέρα και ευχαριστώ,
Άρχισα να χρησιμοποιώ regain αφρο πριν μερικές μέρες, αλλά στις οδηγίες λέει οτι είναι για ηλικιες 18-49 ετών
(δεν έχω καταλάβει το λογο...), οπότε ένας χρόνος ακόμα μου μένει;)
 
Και μια ερώτηση για τους επαϊοντες...
Μεχρι τώρα έχω κουρέψει μόνος μου 2 φορές τη δότρια με τη μηχανή για να αποφύγω την αντιαισθητική διαφορά λήπτριας με το υπολοιπο κεφαλι.
Θα ήθελα να κάνω το ιδιο και με τη λήπτρια (κούρεμα με μηχανή στα 5mm), αλλα έχω την εντύπωση οτι στη κλινική μου είχαν πει μονο ψαλίδι μεχρι τους 6 μήνες...Ξέρει κάποιος κάτι σχετικα;
 

Georgie

Well-Known Member
Δε νομίζω να εχεις προβλημα να χρησιμοποιήσεις clippers μετα απο ενα ενάμιση μηνα .
Εγω τα πήρα στο δίμηνο
 
Καλησπερα και καλή χρονιά σε όλους!

4 μήνες μετά τη μμ και η λήπτρια έχει αρχίσει να σκουραίνει, αλλά είμαστε ακόμα μακριά από το επιθυμητό.
Ελπίζω στο επόμενο 2μηνο να υπαρχει ορατή διαφορά...:rolleyes:
Οι πρώτες φωτό είναι με το κινητό σε εξωτερικό χώρο και ειναι πιο κοντα στη πραγματική εικονα.
Οι δεύτερες δείχνουν καλυτερες γιατί το φλας δεν ηταν αρκετά ισχυρό ώστε να φωτίσει αρκετά με αντανάκλαση απο το ταβάνι.
 

Συνημμένα

  • 4 months post-op mobile1.jpg
    4 months post-op mobile1.jpg
    534 KB · Προβολές: 156
  • 4 months post-op mobile2.jpg
    4 months post-op mobile2.jpg
    405 KB · Προβολές: 152
  • 4 months post-op mobile3.JPG
    4 months post-op mobile3.JPG
    724.4 KB · Προβολές: 161
  • 4 months post-op mobile4.JPG
    4 months post-op mobile4.JPG
    655.5 KB · Προβολές: 181
  • 4 months post-op1.JPG
    4 months post-op1.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 186
  • 4 months post-op2.JPG
    4 months post-op2.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 163
  • 4 months post-op3.JPG
    4 months post-op3.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 155
  • 4 months post-op5.JPG
    4 months post-op5.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 141
  • 4 months post-op6.JPG
    4 months post-op6.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 143
Μπλουζα