accutane-sebum-dht

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Joda

Member
γινεται μια ενδιαφερουσα συζητηση στο hairlosstalk για το accutane ως θεραπεια για την τριχοπτωση.το accutane ειναι γνωστο οτι μπορει σε πολλες περιπτωσεις να προκαλλεσει τριχοπτωση.καποιος αναφερει οτι σε παρα πολυ μικρες ποσοτητες ειναι ευεργητικο για την τριχοπτωση(του το ειπε ενας γιατρος λεει)και γινεται μια συζητηση.ειναι πολυ ενδιαφερον τοπικ και οποιος εχει καλη γνωση αγγλικης γλωσσας και ορεξη ας το διαβασει.http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=61&t=51812
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntia

New Member
Απ: accutane-sebum-dht

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι το accutane είναι πολύ βαρύ φάρμακο και το χορηγούν για την ακμή. Σαν παρενέργεια αναφέρεται η τριχόπτωση και όχι μόνο... συνοδεύεται από ένα πλήθος άσχημων παρενεργειών όπως είναι και η κατάθλιψη..

Κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει να ρισκάρει κανείς να πάρει accutane για να ρυθμίσει την αλωπεκία.. Καμια φορά στη προσπάθειά μας να διορθώσουμε κάτι χαλάμε κάτι άλλο. Απλά να αναφέρω ότι στις γυναίκες που έχουν πάρει accutane για την ακμή, ο γιατρός δίνει πάνω από 2 χρόνια αναμονή για να κάνουν παιδί αφού σταματήσει η θεραπεία, και πρόσφατα μια γνωστή μου είπε ότι η γυναικολόγος της έλεγε για μια 5ετία!! Φανταστείτε λοιπόν τη σοβαρότητα του φαρμακου αυτού...

Σίγουρα το accutane είναι ένα φάρμακο που έχει βοηθήσει πολύ κόσμο σε πολύ σοβαρές περιπτώσεις... Αλλά για την τριχόπτωση εγώ προσωπικά δεν θα το έπαιρνα ακόμα και αν μου έδινε γιατρός που εμπιστευόμουν..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: accutane-sebum-dht

και το azelaic για την ακμη το χρησιμοποιουσαν

και την φιναστεριδη για τον προστατη

επειδη αναφερε αυτο η ντια καλο ειναι οποιος το θελει αυτο το συστατικο να το ψαξει ξανα και ξανα και ξανα και παλι ξανα

να τα μαθει ολα αν γινετε και μετα να το χρησιμοποιεισει
 

Death Valley

New Member
Απ: accutane-sebum-dht

H ισοτρετινοινη-αccutane πρωτον χρειαζεται ειδικη συνταγη για να την παρεις και δευτερον μια συχνη ανεπιθυμιτη ενεργεια ειναι η τριχοπτωση.
 

Joda

Member
Απ: accutane-sebum-dht

ειναι οντως πολυ επικινδυνο δεν το συστηνω σε καποιον.σ αυτο το λινκ που εχω βαλει γινεται μια ενδιαφερουσα συζητηση με διαφορετικες αποψεις.αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που το εβαλα.μ αρεσουν οι διαφορετικες προοπτικες του καθενος εφοσον αιτιολογει τα λεγομενα του.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: accutane-sebum-dht

Death Valley είπε:
H ισοτρετινοινη-αccutane πρωτον χρειαζεται ειδικη συνταγη για να την παρεις και δευτερον μια συχνη ανεπιθυμιτη ενεργεια ειναι η τριχοπτωση.

ε εντακει death και χωρις συνταγη underground την βρισκει ο καθενας εδω βρηκαμε αλλα και αλλα αυτην δεν θα βρουμε αν την θελουμε ;D ;D

Joda είπε:
ειναι οντως πολυ επικινδυνο δεν το συστηνω σε καποιον.σ αυτο το λινκ που εχω βαλει γινεται μια ενδιαφερουσα συζητηση με διαφορετικες αποψεις.αυτος ειναι ο κυριοτερος λογος που το εβαλα.μ αρεσουν οι διαφορετικες προοπτικες του καθενος εφοσον αιτιολογει τα λεγομενα του.

ναι καλυτερα να το θεμα αυτο να μεινει μονο για ενημερωση ωσπου να βγει ενα συμπερασμα και να γινουν πολλες δοκιμες για να δουμε την αποτελεσματικοτητα αλλα και τις παρενεργειες

και αν αξιζει τελικα να προσθεσουμε κατι τετοιο στην θεραπεια μας

το μονο που πρεπει να κανει ο καθενας ειναι να το να ενημερωνετε πανω σε αυτο και να μην το χρησιμοποιεισει ΑΚΟΜΗ
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα