Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

TheoZKS

Member
Επανερχομαι και παλι παιδια μετα απο αρκετους μηνες.....

Λοιπον για να σας εξηγησω στα γρηγορα την κατασταση μου περνω την θεραπεια Big3 εδω και 7 ολοκληρους μηνες....
Proscar 1/5
Minoxidil 2x1ml
Ketokonazol Σαμπουαν 2 φορες την εβδομαδα

Δεν ειχα ποτε μου παρενεργειες ολους τους μηνες ολα ηταν πολυ καλα και αυτο μου εκανε εντυπωση..... :chinscratch
Εδω και μερικες μερες λοιπον εχω προβληματα στησης σε σημειο που μπορω να αποδωσω με την κοπελα μου αλλα οχι οπος πριν....δεν εχει αλλαξει κατι στον τροπο ζωης μου , τωρα ομως αρχηζω και φοβαμαι πως ξεκεινησαν οι παρενεργειες και θα καταλαβει κατι και η κοπελα μου πραγμα που δεν το θελω καθολου...
Ποια ειναι οι γνωμη σας παιδια τι να κανω?ειμαι και σε θεση να σταματησω το Proscar και να αλλαξω σε καποιο λιγοτερο αποδοτικο DHT Blocker αρκη να μην εχω τις παρενεργειες τις Libido.....

Επισης ρωταω την γνωμη σας επειδη αυτην την στιγμη λαμβανω κανονικα φινα και δεν ξερω με ποιον τροπο να σταματησω και να αλλαξω σε κατι αλλο..... :-[
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosgf7

New Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Φιλε ισως να ειναι απο το προσκαρ ισως να ειναι κ ψυχολογικο.Εχεις αγχος με τη δουλεια,με τα οικονομικα,με την κοπελα σου και τπτ τετοια?
Επισης πρωινη στυση εχεις???
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Για μενα μην κατηγορεις αμεσως την φινα.Εγω που δεν περνω τπτ εχω περασει απο τετοια φαση.

Επισης με τις κοπελες γενικοτερα(επειδη εχω διαβασει κι αλλα αναλογα ποστ) ,ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.Δε λεει ρε παιδια να εχουμε αγχος να κρυβομαστε για ενα τετοιο θεμα.

Εγω στις 2 τελευταιες σχεσεις μου,μιλαγα ανοιχτα για το θεμα της τριχοπτωσης,χωρις κανενα κολλημα και καναμε και πλακα.Το θεμα της τριχοπτωσης ειναι κατι που με απασχολει πολυ και με αγχωνει και δεν θελω να προσθεσω κι αλλος αγχος.

Αν αρχισω να βαζω τπτ στο κεφαλι,θα της το πω πρωτη μερα και θα βαζω μπροστα της. :p

Χαλαρωστε. ;D
 

TheoZKS

Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Οχι δεν μπορω να πω πως εχω αγχος για κατι απο τα παραπανω.....τα λογια που μου λετε τα ελεγα και εγω σε αλλους σε προηγουμενα ποστ την περιοδο που σε μενα πηγαιναν ολα καλα 8) .....δεν φοβαμε ιδιαιτερα για την φινα ισα ισα το περνω χαλαρα το θεμα της τριχοπτωσης απλα αν ειναι να συμβει κατι το οποιο μπορω να το προλαβω τοτε προτιμω να λαβω τωρα τα μετρα μου ακομα και ας εχω λιγοτερο καλα αποτελεσματα !

Πρωινες στησεις δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα οσο θα επρεπε ,βασικα μια εχω μια δεν εχω αλλα αυτο ηταν σχεδον παντοτε ετσι.....την διαφορα την καταλαβα εδω και μια εβδομαδα περιπου που ακομη και τα απογευματα ηταν χαλαρα τα πραγματα και οταν ξαπλωνα με την κοπελα μου στο κρεβατι συνηθος μια αγκαλια αρκουσε για να χτηπησει κοκκινο το μοτερ και τωρα ξαφνικα πρεπει να ζοριστω και να συγκεντροθω για να μπορεσω να ανταπεξελθω και με οχι πολλες αντοχες! :-[

Λετε δλδ να περιμενω ακομα λιγο? :chinscratch
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Ναι να περιμενεις θα ελεγα. :)
Οπως εγραψα και παραπανω εγω χωρις φινα εχω περασει απο τετοιο σταδιο πολλες φορες.Παντα σε αυτες τις στιγμες σκεφτομουν πως αν επερνα φινα θα την κατηγορουσα αμεσως.
 

kos1987

New Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

TheoZKS είπε:
Οχι δεν μπορω να πω πως εχω αγχος για κατι απο τα παραπανω.....τα λογια που μου λετε τα ελεγα και εγω σε αλλους σε προηγουμενα ποστ την περιοδο που σε μενα πηγαιναν ολα καλα 8) .....δεν φοβαμε ιδιαιτερα για την φινα ισα ισα το περνω χαλαρα το θεμα της τριχοπτωσης απλα αν ειναι να συμβει κατι το οποιο μπορω να το προλαβω τοτε προτιμω να λαβω τωρα τα μετρα μου ακομα και ας εχω λιγοτερο καλα αποτελεσματα !

Πρωινες στησεις δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα οσο θα επρεπε ,βασικα μια εχω μια δεν εχω αλλα αυτο ηταν σχεδον παντοτε ετσι.....την διαφορα την καταλαβα εδω και μια εβδομαδα περιπου που ακομη και τα απογευματα ηταν χαλαρα τα πραγματα και οταν ξαπλωνα με την κοπελα μου στο κρεβατι συνηθος μια αγκαλια αρκουσε για να χτηπησει κοκκινο το μοτερ και τωρα ξαφνικα πρεπει να ζοριστω και να συγκεντροθω για να μπορεσω να ανταπεξελθω και με οχι πολλες αντοχες! :-[

Λετε δλδ να περιμενω ακομα λιγο? :chinscratch


Εχεις τις βασικες παρ-ενεργειες της φινας.Δεν ειναι στο κεφαλι σου...Το οτι οι πρωινες στυσεις δεν... σημαινει οτι τα επιπεδα οιστρογονων μαλλον χτυπανε κοκκινο.Αναφερεις πως ουτε πριν ηταν παντα εκει...αυτο ισως επετεινε την κατασταση.Οσο για το δευτερο για στυση αντοχες κλπ...παιζουν πολλα...με κυριο την φινα.Μπορει να ανηκεις και εσυ στο μικρο ποσοστο που βγαζουν sides.Ας πεσουν να με φανε οι αλλοι που παιρνουν φινα και δεν καταλαβαινουν τπτα σαν τα Ιαπωνεζακια.Κοψτην για 1-2 βδομαδες και κοιτα πως θα πας.
Αποψη μου.

τα μαλλια σ'αυτο το διαστημα δεν θα παθουν τπτα.
 

nikosgf7

New Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Εγω φιλε στην θεση σου θα την συνεχιζα για κανενα μηνα ακομα και αν εβλεπα να συνεχιζονται τα προβληματα θα την εκοβα σταδιακα οπως εκανα εγω και θα στρεφομουν σε αλλες λυσεις...Παντως να ξερεισ οτι ο πιο σιγουρος τροπος να δεις τι παιζει ειναι οι πρωινες στησεις γιαυτο και στο ανεφερα καθως εκει δεν παιζουν θεματα ψυχολογιας... :grandpa:Παρατηρησε και πραξε χωρις παρορμιτισμους και αγχη αφου ακομα και να φταιει η φινα οι παρενεργειες της θεωρουνται αναστρεψιμες...
 

TheoZKS

Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

οκ λοιπον σκεφτομαι να συνεχισω την φινα για ενα μικρο διαστημα ακομη να δω αν συνεχιστουν οι παρενεργειες λεω να την κοψω και να στραφω σε κατι τοπικο με λιγοτερα αποτελεσματα αρκη να εχω αλλου ειδους παρενεργειες και οχι σεξουαλικες....

ειδου και το ερωτημα.....αν θελω να κοψω την φινα σταδιακα πωσ να το κανω δλδ?κατα την γνωμη σας πιο ειναι το επομενο καλυτερο DHT Blocker που να μην εχει τετιου ειδους παρενεργειες?
 

nikosgf7

New Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Λοιπον Τεο μπορεις ειτε να την κοψεις σε μικροτερα κομματια δηλ να παιρνεις για 15 μερες-1μηνα 0,5 μγ ημερισιως ή 1 μγ ανα δυο μερες...
Μετα απο τον μηνα-15 μερες παρε για ενα αλλο 15θημερο 1μγ ανα 3 μερες και μετα σταματησε την.Τωρα οσο αφορα τα τοπικα εγω εχω ξεκινησει το ru το οποιο ομως ειναι λιγο ακριβο κ μπελαλιδικο και δεν ξερω αν εχεις την ορεξη να ακολουθησεις ολη αυτη τη διαδικασια...Απο παρενεργειες σιγουρα δεν εχει της φινας (αν και μακροχρονια δεν ξερουμε κ πολλα :-\) και απο αποτελεσματα τα ιδια κ ισως καλυτερα αλλα αυτα θα σου τα πει καλλυτερα ο kos ο οποιος εχει εντριφισει πολλυ στο θεμα και εχει και μεγαλυτερη πληροφορηση πιστευω απο εμενα και τους περισσοτερους εδω μεσα απο τα ξενα site...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

τα λογια που μου λετε τα ελεγα και εγω σε αλλους σε προηγουμενα ποστ την περιοδο που σε μενα πηγαιναν ολα καλα
ετσι ειναι,οποιος δεν το περασε δεν μπορει να καταλαβει ::)
εγω θα σου πω την ωμη αληθεια,δεν ειναι ψυχολογικο και εχω περασει απο την θεση σου σε ποιο εντονο βαθμο ::)
αν βλεπεις οτι δεν παλευεται αυτην η πτωση,τοτε εφτασε η ωρα να την σταματησεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού

nikosgf7

New Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Oxι δεν καταλαβες εννοω για την κουβεντα που ειχαμε με τον kos για το διαλυμα αλλα μην χαλαμε αλλο το θεμα του παιδιου αν εχεις καποια γνωμη γραψτη στο δικο μου..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

nikosgf7 είπε:
Oxι δεν καταλαβες εννοω για την κουβεντα που ειχαμε με τον kos για το διαλυμα αλλα μην χαλαμε αλλο το θεμα του παιδιου αν εχεις καποια γνωμη γραψτη στο δικο μου..
τα τοπικα εχουν να κανουν με το αν σε ποιανει η ουσια και οχι με το ποσο μεγαλη ειναι η περιεκτικοτητα.
αν υποθεσουμε οτι εχεις τριχoπτωση σε nw5 επιφανεια,θα χρειαστεις σιγουρα 1ml για να την καλυψεις,και οχι σε ολο το κεφαλι.
θα ελεγα να δοκιμασεις με 2% ru
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Μείωνε την δόση σταδιακά με στρατηγική εξόδου 2 μηνών, αμα κόψεις μαχαίρι απότομα θα έχεις ορμονικό σόκ και άμα σου έχει μικρύνει τον προστάτη, το απότομο rebound ίσως σου μεταφέρει και παρενέργειες τύπου προστατίτιδας. Μάλλον φταίει η φίνα αλλά ειναι το μόνο που θα σου κρατήσει τα μαλλιά. Δως της μια ευκαιρία με μικρότερες δόσεις και σταμάτα να το σκέφτεσαι, γιατί και μόνο που το κάνεις μπαίνεις σε κακό τριπάκι.
 

TheoZKS

Member
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

Απο χθες κιολας αρχισα να κοβω το Proscar στα 10(οσο το δυνατον καλυτερα δλδ) που σημαινει 0,5μγ ημερισιος....για ενα μηνα θα ακολουθησω αυτη την δοσολογια και θα παρακολουθησω πως αντιδραει ο οργανισμος μου...
Τα ερωτηματα μου συνεχιζονται ομως φιλοι μου με το εξης..εαν παρατηρησω πως ο οργανισμος μου σε ενα μηνα αντιδραει καλητερα με δοση 0,5μγ φινα και επανερχομαι παλι στα φυσιολογικα μου τοτε τι κανω μετα να κρατησω την δοση μονιμα?τηα αποδιδει ομως η ποσοτητα των 0,5μγ στον οργανισμο μου στο θεμα της τριχοπτωσης οπος απεδιδε το 1,0μγ ημερισιος? :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aπογνωση μετα απο Proscar....τωρα?

TheoZKS είπε:
Απο χθες κιολας αρχισα να κοβω το Proscar στα 10(οσο το δυνατον καλυτερα δλδ) που σημαινει 0,5μγ ημερισιος....για ενα μηνα θα ακολουθησω αυτη την δοσολογια και θα παρακολουθησω πως αντιδραει ο οργανισμος μου...
Τα ερωτηματα μου συνεχιζονται ομως φιλοι μου με το εξης..εαν παρατηρησω πως ο οργανισμος μου σε ενα μηνα αντιδραει καλητερα με δοση 0,5μγ φινα και επανερχομαι παλι στα φυσιολογικα μου τοτε τι κανω μετα να κρατησω την δοση μονιμα?τηα αποδιδει ομως η ποσοτητα των 0,5μγ στον οργανισμο μου στο θεμα της τριχοπτωσης οπος απεδιδε το 1,0μγ ημερισιος? :chinscratch
εχει αποτελεσματα και σε μικρες ποσοτητες αλλα οχι οπως το 1mg.
αν θες να της δωσεις μια ευκαιρεια ακομα προσπαθησε να τεμαχισεις το προσκαρ σε 16 κομματια και δες σε 2-3 μηνες πως θα εισαι
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα