Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

από τον Αύγουστο το περιμένω Τέρι - μην χολοσκάς,το ίδιο πράγμα είναι ;)

απλά,επειδή θέλω να φτιάξω αλοιφή με ντουτα έπρεπε(;!?) να'ναι 100%...λέμε τώρα :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Καλησπέρα και πάλι σε όλους! Παρατήρησα ότι με την χρήση της αλόης που πήρα δημιουργείται μία "τρελή" φαγούρα! Δεν ξέρω τι συμβαίνει ακριβώς ακόμη, αν οφείλεται στο ότι την χρησιμοποιώ πριν την χρήση της μινοξιδίλης γι' αυτό αν θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων. Από την κλινική της μεταμόσχευσης μου είχαν δώσει μία "Rettavate Cream" όταν τους είχα αναφέρει το πρόβλημα του ερεθισμού και της ξηροδερμίας, την χρησιμοποίησα 2-3 φορές αλλά δεδομένου και ότι ήταν παχύρευστη για απάληψη ιδιαίτερα στην λήπτρια περιοχή με ανησύχησε μήπως προκαλέσω ζημιά στους νέους θύλακες καθώς και ότι στα περιεχόμενα της που διάβαζα περιέχει κάποια... "περίεργα" συστατικά που την καθιστούν εφαρμόσιμη για περιορισμένο χρονικό διάστημα. Οπότε τι θα συνέβαινε αν το πρόβλημα παρέμενε; Γι' αυτό προτίμησα να στραφώ στην φυσική λύση που προτείνετε κι εσείς παιδιά.
 

Joda

Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

ποσο καιρο εχεις που εχεις κανει μεταμόσχευση?
 

vayero

Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

1 μήνα. Μου πρότειναν (και επέμεναν μορώ να πω) να αγοράσω μία βούρτσα λέιζερ, την οποία και αρνήθηκα (500 ευρώπουλα είναι αυτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!) να αγοράσω αν και το σκέφτομαι, θέλω να αναζητήσω όσο το δυνατό περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτού του είδους τα προϊόντα, αλλά μέχρι στιγμή δεν έχω βρει και πολλά. Γενικότερα θέλω να κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ και σχετικά άμεσα, ενδιαφέρουσες προτάσεις είναι νομίζω αυτές με σπιρονολακτόνη ή φιναστερίδη μέσα σε μινοξιδίλη!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

η σπιρο είναι το απόλυτο αντιφλεγμονώδες - γι'αυτό χρησιμοποιήθηκε αρχικά, και μετά μελετήθηκε το θετικό κομμάτι της στην τριχόπτωση

η αλόη αποκλείεται να σου έδωσε φαγούρα - είναι φυσικό αντιφλογιστικό/αντιφλεγμονώδες
χρησιμοποιείται 20'-30' πριν ή μετά την μινοξιδίλη,αν και δεν υπάρχει περιορισμός χρήσης/υπερδοσολογίας

μήπως υπέρβαλες με την δόση μινοξιδίλης;

υ.γ:τα laser ξέχνα τα - αυτά είναι για τους Jendai(Star Wars) ;D
 

Joda

Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

καταρχην αποκλειεται να σου εχει δημιουργηθει φαγουρα απο την αλοη.η μινοξιδιλη θα σου το εχει προκαλεσει.
 

vayero

Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Δεν νομίζω, περίπου 4 ψεκασμούς στην κορυφή/πίσω (που έκανα μεταμόσχευση) και 2-3 στο υπόλοιπο. Η γνώμη σου;
"May the Force be with you!" :D JENTAI!!!!!
 

Joda

Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

αν ημουν στην θεση σου βασικα θα προτιμουσα emu oil απο αλοη.πιστευω οτι ειναι καλυτερο.στην περιπτωση σου που εχεις κανει μεταμόσχευση δεν θα εβαζα μινοξιδιλη για τουλαχιστον εναμιση μηνα.καλυτερα να αφησεις το κεφαλι σου λιγο ησυχο και μετα συνεχισεις την θεραπεια.αν χρησιμοποιεις φιναστεριδη σε χαπι συνεχισε.γενικα ομως μετα απο μεταμοσχευσεις συνθως συστηνουν λοσιον με βιταμινη Ε η οποια ειναι τοπ για την φροντιδα μετα απο μεταμοσχευσεις.γνωμη μου αστη την μινοξιδιλη για κανα 3 βδομαδες και μετα ξαναρχισε
 

vayero

Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Thanks Joda! Τελικά αγόρασε κανείς 100% αλόη. Αν ναι, μπορεί να μας πει από που;
 

Teri

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

vayero79 είπε:
Thanks Joda! Τελικά αγόρασε κανείς 100% αλόη. Αν ναι, μπορεί να μας πει από που;

Vayero έχω παραγγέιλει και από μέρα σε μέρα θα μου έρθει αυτό : http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?cPath=231&products_id=4751

99,9% αλόη. Θα σου πω εντυπώσεις στην πρώτη ευκαιρία.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

vayero79 είπε:
Τελικά αγόρασε κανείς 100% αλόη. Αν ναι, μπορεί να μας πει από που;
εγώ-από τον αλχημιστή της γειτονιάς (100% aloe gel,100ml,6.75€)
δυστυχώς το περίμενα από τον Αύγουστο(?!)=>έχω ποστάρει πιο πάνω την φωτο

επάνω γράφει :
aloe vera gel conc. 10/1 e 100ml
προϊόν E.U.-Balestrini G.

Mediplants
2ο χλμ. Σερρών - Θεσ/νίκης
τηλ: 2321050856
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

vayero79 έκανα laser 5 μήνες πάπαλα. και μην κανεις καμια βλακεία και πάρεις καμια βούρτσα καλυτερα να πετάξεις τα λεφτα στο δρόμο να τα βρεί κανένας φτωχός. αν επιμένεις όμως έχω εγώ laser(100 τον αριθμό) και το τροφοδοτικό τους να στα δώσω αν θές.
 

magic810

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Σπύρος είπε:
πήρα τελικά ένα με 11,20€-150 ml,100% περιεκτικότητα σε αλόη(μη παστεριωμένο,παράγεται με ψυχρή σύνθλιψη των φύλλων του φυτού)
...ηρέμησε το κεφάλι μου και σταμάτησα να ξύνομαι σαν το σκυλί!!!
αλήθεια,αλόη χρησιμοποιούμε όποτε και όσο θέλουμε,ακόμη και με regain στο κεφάλι;

σπυρο ποιο ειναι το προιον που αναφερεσαι?
μπορεις να κανεις παραγγελια μεσω ιντερνετ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

αλοη εχει παντου και στα hondos και στα φαρμακεια


δεν χρειαζεται να την παρεις μεσω ιντερνετ
 

magic810

New Member
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

Παναγιωτης είπε:
αλοη εχει παντου και στα hondos και στα φαρμακεια


δεν χρειαζεται να την παρεις μεσω ιντερνετ

ευχαριστω παιδια...εχετε να προτεινεται καποια αξιολογη....?που να περιεχει οσο το δυνατον περισσοτερρη αλοη?
εψαξα για αυτη της macrovita αλλα δεν βρηκα τπτ....και οσες μου προτεινουν ειναι 75 με 80% πριεκτικοτητα....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

ΑΛΟΗ

πριν σε αποθαρυνει η τιμη σκεψου οτι ειναι πολλα ml το μπουκαλι

επισης ειναι απο ελλαδα η παραγγελεια που σημαινει αν το παρεις θα σου ερθει πολυ γρηγορα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

καλά Πάνο,
αυτό είναι για 'μένα που βάζω 3-4 φορές την ημέρα!!! :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

πως προλαβαινεις θελω να ξερα ρε σπυρο

εγω με το ζορι βρισκω χρονο να βαλω 2 με 3 φορες τις λοσιον

αν εβαζα και αλοη τοτε παει το χασαμε το τρενο

αλοη βαζω οταν δω οτι το καφελι αρχιζει και ερεθιζετε πολυ

ασε που εχει ψιλο συνηθισει και δεν πολυ χρειαζεται αλοη
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Aλόη βέρα - Το ποιό πολύτιμο προϊόν της φύσης

ιδρώνω πολύ,έχω και λιπαρότητα και με ανακουφίζει ;)

την βάζω πια σαν τζελ φιξαρίσματος - λίγο τα βρέχω και το αποτέλεσμα θα το ζήλευαν πολλές εταιρίες με προϊόντα styling ;D
 
Μπλουζα