____1234____,fue, μπίρου, 1847 grafts, 24/1/17 - 1η επεμβ.

koumparos

Well-Known Member
Οντως με τις τελευταιες φωτο δεν φενεται σχεδον καμια ουσιαστικη διαφορα προς το καλυτερο.Ισως μια μικρη βελτιωση στις μπροστινες ζωνες,τιποτα το ιδιαιτερο.Φυτρωση με το ζορι να επιασε ενα 60%.Κριμα καλο κουραγιο σου ευχομαι.
Τωρα για μενα προσωπικα πηγαινε σε μια καλυτερη κλινικη να αξιολογησετε τη δοτρια και το τι μπορει να δωσει.Εαν εισαι αποφασισμενος ξεκινα φιναστεριδη,χτες!!!! Ξηλωσε την υπολοιπη δοτρια για α,β ζωνη να παρεις λιγο τα πανω σου και μετα με μουσια θα κανεις δουλιτσα στη γ ζωνη.Κατι αλλο δεν νομιζω να μπορεις να κανεις εκτος εαν καποιος εχει καποια καλυτερη ιδεα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DoctorWho

Well-Known Member
Συνολικα τη βασικη διαφορα τη βλεπω προσωπικα στην α και β (λιγοτερο) ζωνη που κατ εμε δινει ελπιδα στο παιδι. Αν ο,τι του εχει μεινει το απλωσει ομορφα στην α και β ζωνη (ακομα και αυτα τα 1800gts πιστευω θα μπορεσει να δωσει κατι καλυτερο ως αποτελεσμα. Σε καλο γιατρο σιγουρα βεβαια γιατι εδω μιλαμε για αναγκη αριστης διαχειρισης. Βεβαια επειδη ειν ξεκαθαρο οτι αν οχι τωρα σε 5 χρονια μαξ η κατασταση των φυσικων του μαλλοων θα χειροτερεψει, θα πρεπει να λαβει τωρα την αποφαση φινα και πακετο αλλη μια καλη μεταμοσχευση, ειτε τα ξεχναει ολα και αποδεχεται την κατασταση. Θεωρω οτι ο διαμοιρασμος που εγινε το μονο πλεονεκτημα που δινει ειναι οτι αν τελικα αποφασισει να εγκαταλειψει την μαχη και να αποδεχτει την φαλακρα, δεν θα φαινεται αφυσικο το κεφαλι του.
Θα διαφωνησω ωστοσο με τον στριπαρ ως προς το σχεδιασμο της hairline γιατι θεωρω το μεγεθος της ιδανικο στην περιπτωση αυτη. Και αυτο διοτι αν προσεξετε τσουλουφακι εχει ηδη μεχρι το σημειο που τοποθετηθηκε η νεα hairline. Δεν την κατεβασαν καθολου απλα αμβλυναν την γωνια της οσο χρειαζονταν για να δοθει καποιο αισθητικο αποτελεσμα. Οταν μιλαμε για συντηρητικο σχεδιασμο αναφερομαστε σε περιπτωσεις οπου η hairline ειναι εξαφανισμενη και παμε για πληρη κατασκευη της απο το μηδεν ενω εδω μ φαινεται οτι υπηρχε ηδη το φυσικο μοτιβο. Αν δεν ολα τα μοσχευματα μπαιναν μπροστα ενδεχομενως να ειχε ενα πολυ καλο αποτελεσμα nw2 v. Και παλι ομως σιγουρα θελει φινα αν προκειται να συνεχισει, κατι που ενδεχομενως να του δωσει και εξτρα πρωτη υλη (grafts) για να δουλεψει. Εν ολιγοις φιλε εγω ειμ πιο αισιοδοξος για την περιπτωση σου σε σχεση με τς υπολοιπους. Ναι δεμ ηταν καλο το αποτελεσμα που ελαβες, ουτε στη διαχειριση των περιορισμενων μοσχευματων σου, ουτε στο πως φυτρωσαν εν τελει. Απο δω κ περα ομως, αν αποφασισεις να το πολεμησεις, θεωρω οτι ειναι μια μαχη που μπορει να κερδιστει αρκει να πας με προγραμμα και στρατηγικες κινησεις. Καλη σου τυχη.
 

____1234____

New Member
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Θα επισκεφθώ τις επομένες μέρες την κλινική, θα δω τι θα μου πουν και από κει κ θα ενημερώσω...
 

Adriano

Well-Known Member
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Θα επισκεφθώ τις επομένες μέρες την κλινική, θα δω τι θα μου πουν και από κει κ θα ενημερώσω...

Συμβουλή. Ξύρισε τα μαλλάκια σου όλα με μια σκάλα. Η πήγαινε σε έναν επαγγελματία να σου κάνει ένα επαγγελματικό κούρεμα. Μόνο έτσι θα δεις το αποτέλεσμα. Κάνεις όλα τα μαλλιά μπροστά και δεν μπορείς ούτε εσύ να δεις το αποτέλεσμα.
 

____1234____

New Member
Συμβουλή. Ξύρισε τα μαλλάκια σου όλα με μια σκάλα. Η πήγαινε σε έναν επαγγελματία να σου κάνει ένα επαγγελματικό κούρεμα. Μόνο έτσι θα δεις το αποτέλεσμα. Κάνεις όλα τα μαλλιά μπροστά και δεν μπορείς ούτε εσύ να δεις το αποτέλεσμα.

Πραγματικά σε ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή σου.
 

Adriano

Well-Known Member
Πραγματικά σε ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή σου.

Δεν θέλω να με ευχαριστείς. Αυτό που θα ήθελα να κάνεις είναι να τους πιέσεις και να πάρεις αυτό που σου αξίζει. Γιατί οι τύποι εκεί πέρα είναι απαράδεκτοι και για μένα δεν πρέπει να τους κάνουμε τη χάρη.
 

____1234____

New Member
Δεν θέλω να με ευχαριστείς. Αυτό που θα ήθελα να κάνεις είναι να τους πιέσεις και να πάρεις αυτό που σου αξίζει. Γιατί οι τύποι εκεί πέρα είναι απαράδεκτοι και για μένα δεν πρέπει να τους κάνουμε τη χάρη.

Ειρωνικά το έγραψα αλλά χάθηκε η ειρωνία στον γραπτό λόγο!!
Έκανα μμ που δεν πήγε καλά και λες να μην έχω σκεφτεί να τα πάρω όλα με χαμηλή σκάλα ή να τα ξυρίσω και να τελειώνει το θέμα;! Έδω κυνηγάμε 10 τρίχες και τις αφήνουμε να μακρύνουν για να κάνουμε κάλυψη/απόκρυψη!

Γενικά δεν σχολιάζω στα θέματα, ούτε γράφω πολύ εδώ γιατί όλοι μας καταλαβαίνουμε ό,τι θέλουμε να καταλάβουμε μέσω του γραπτού λόγου, αλλά το 80% των σχολίων σε όλα τα θέματα είναι ό,τι να ΄ναι!!

Τέλος πάντων! Όπως και να χει θα ενημέρωσω για την εξελίξη και την απάντηση της κλινικής για να ολοκληρώσω και την παρουσίαση που ξεκίνησα, μήπως και φανεί χρήσιμη σε κάποιον.
 

John1924

Active Member
Ειρωνικά το έγραψα αλλά χάθηκε η ειρωνία στον γραπτό λόγο!!
Έκανα μμ που δεν πήγε καλά και λες να μην έχω σκεφτεί να τα πάρω όλα με χαμηλή σκάλα ή να τα ξυρίσω και να τελειώνει το θέμα;! Έδω κυνηγάμε 10 τρίχες και τις αφήνουμε να μακρύνουν για να κάνουμε κάλυψη/απόκρυψη!

Γενικά δεν σχολιάζω στα θέματα, ούτε γράφω πολύ εδώ γιατί όλοι μας καταλαβαίνουμε ό,τι θέλουμε να καταλάβουμε μέσω του γραπτού λόγου, αλλά το 80% των σχολίων σε όλα τα θέματα είναι ό,τι να ΄ναι!!

Τέλος πάντων! Όπως και να χει θα ενημέρωσω για την εξελίξη και την απάντηση της κλινικής για να ολοκληρώσω και την παρουσίαση που ξεκίνησα, μήπως και φανεί χρήσιμη σε κάποιον.
Φιλε μου, αν ερμηνεύω σωστά το σχόλιο του Αντριάνο, εννοούσε να κουρευτεις όχι για λόγους αισθητικής αλλά για να μπορέσεις να διακρίνεις ξεκάθαρα το αποτέλεσμα το οποίο φαινεται μόνο με κοντά μαλλιά. Το σχολιο του είναι σωστό. Φιλικά
 

Adriano

Well-Known Member
Κακώς και που ασχολήθηκα. Καλά ξεμπερδέματα με αυτούς που έμπλεξες.

Πάντως όντως βοηθά το νήμα σου. Θα γλυτώσει πολύς κόσμος. Και χρήμα και στενοχώρια
 

____1234____

New Member
Κακώς και που ασχολήθηκα. Καλά ξεμπερδέματα με αυτούς που έμπλεξες.

Πάντως όντως βοηθά το νήμα σου. Θα γλυτώσει πολύς κόσμος. Και χρήμα και στενοχώρια

Δεν έχω σκοπό να γράφουμε σεντόνια. Δεν σε ξέρω ούτε με ξέρεις. Από ότι βλέπω σχολιάζεις αρκετά στα νήματα των μμ χωρίς να έχεις κάποια παρουσίαση, οπότε υποθέτω ότι δεν έχεις κάνεις μμ. Φαντάσου όμως να έκανες, να μην πήγαινε καλά και να σου γραφε κάποιος αυτά που μου γράφεις...
Γι αυτό και αρκετά παιδία δεν κάνουν παρουσιάσεις μμ ή κάνουν και τις σταματάνε. Και το αποτέλεσμα είναι να ύπαρχει παραπληροφόρηση που στο τέλος μας ζημειώνει όλους...
Τροφή για σκέψη...
 

Adriano

Well-Known Member
Δεν έχω σκοπό να γράφουμε σεντόνια. Δεν σε ξέρω ούτε με ξέρεις. Από ότι βλέπω σχολιάζεις αρκετά στα νήματα των μμ χωρίς να έχεις κάποια παρουσίαση, οπότε υποθέτω ότι δεν έχεις κάνεις μμ. Φαντάσου όμως να έκανες, να μην πήγαινε καλά και να σου γραφε κάποιος αυτά που μου γράφεις...
Γι αυτό και αρκετά παιδία δεν κάνουν παρουσιάσεις μμ ή κάνουν και τις σταματάνε. Και το αποτέλεσμα είναι να ύπαρχει παραπληροφόρηση που στο τέλος μας ζημειώνει όλους...
Τροφή για σκέψη...

Έχω ευτυχώς την τύχη να γνωρίζω όμως πράγματα για το αντικείμενο και δυστυχώς για κάποιους δεν παραπληροφορώ. Λέω τα πράγματα με το όνομά τους. Και όταν θα κάνω μεταμόσχευση, θα την κάνω σε κορυφαίο.

Παραπληροφορούν όσοι βλέπουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Ζημιώνουν αυτοί που δεν βλέπουν την πραγματικότητα ως έχει.

Από εκεί και πέρα σου εύχομαι ότι καλύτερο στη συνέχεια του αγώνα σου.

Υ.Γ. Σου απαντώ μόνο και μόνο γιατί αρχικά θεώρησες ότι μπορείς να με ειρωνευτείς. Και το λέω δεδομένου ότι εγώ δεν σε ειρωνεύτηκα καθόλου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε εβαλες και πολυ λιγα grafts Για να δεις κατι ουσιαστικο.
Μην αρπαζεσαι με adriano εχει δικιο σε πολλα και σε μενα σχολιαζε σχετικα με το κουρεμα μου αλλα ειχε και δικιο ασχετα που δεν το αλλαζω εγω και το αφηνω ετσι πως μαρεσει.
Μην τα περνεις κατακαρδα.Κοιτα αν ξανα μπορεσεις να κανεις μμ και επιλεξεις σωστα πιστευω να παρεις αυτο που σου αξιζει.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε παιδιά έλεος με αυτό το," τροφή για σκέψη"...δηλαδή έχει κουράσει πολύ.! Έχουν αναφερθεί τόσο σοβαρά πράγματα σε αυτό το φόρουμ από μέλη που όντως έχουν δώσει πολύ τροφή για σκέψη χωρίς να το λένε καν αυτο..έρχεσαι τώρα εσύ λέγοντας τι?και λες τροφή για σκέψη?δεν νομίζω να έχεις την γνώση καν,ούτε μπορείς να δώσεις τροφή για σκέψη στο φόρουμ ειδικά με αυτή την προταση για τα αρκετά παιδιά που δεν κάνουν παρουσιάσεις..συντονιστειτε λίγο και μην πετάτε μπαρουφες..
 

koumparos

Well-Known Member
Συγνωμη φιλε μου καλε αλλα τα ηθελες και τα παθες.Διαβαζοντας τα αρχικα σου μηνυματα προφανως και ειχες κανει ερευνα πριν αποφασισεις και ειμαι σιγουρος οτι θα διαβασες εστω και ελαχιστα το φορουμ.Η συγκεκριμενη κλινικη ειναι απο τις χειροτερες επιλογες που μπορει να κανει καποιος.Εαν ειχαμε απειρη δοτρια δεν θα σε ενοιαζε καθολου.Εαν πλεον κινηθεις σε ποιο σιγουρες λυσεις ειμαι βεβαιος οτι θα παρεις ενα πραγματικα αξιοπρεπες αποτελεσμα και νομιζω οτι το αξιζεις.
 
1234 το καλο ειναι οτι δεν σπαταλησες πολλα graft οποτε μη σε παιρνει απο κατω. αν ειχες βαλει οτι αποθεμα ειχε οκ. αλλ τωρα διορθωνεται οτι και να ειναι. επισης δεν ηταν κακο το αποτελεσμα αλλα μετριο. υπαρχουν και πολυ χειροτερα οποτε παλι καλα...


Αdriano σε εχω παρακολουθησει και ειμαι της ιδιας αποψης μαζι σου. θεωρω πολλα λεφτα τα 2,5 ευρω / graft οταν π.χ. ενας νεος δικηγορος με πολλες σπουδες παιρνει 700 ευρω το μηνα για 12 ωρες καθε μερα σε δικηγορικο στην αθηνα και θα προχωρησω οταν αισθανομαι σχετικη σιγουρια αλλα και οτι δεν πληρωνω υπεραξια.
η αποφαση σου ειναι να περιμενεις μεχρι να πεσουν οι τιμες αυτη τη στιγμη; και συζητας μονο για hdc γεωργιου και πανω;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
θα προχωρησω οταν αισθανομαι σχετικη σιγουρια
Αυτό ,
μήν το λές και με τόση σιγουριά!.

Αν κάνεις μία βόλτα , έστω και διευρευντική θα διαπιστώσεις το πόσο "έξυπνα" είναι στημένες αυτές οι επιχειρήσεις.
Ενώ είναι γνωστό πλέον, ότι δέν έχουν όρια στο τί θα πούν (υπερβολές μέχρι και ανακρίβειες) και τί θα κάνουν για να ψήσουν τον πελάτη.

Τόσοι και τόσοι έχουν πέσει στην marketoπαγίδα τους...
 

tasos33

Well-Known Member
Εκει που μας χρωσταγανε μας πηραν και το βοδι ... λεει ο λαος.
Ο @Adriano προσφερθηκε να σου πει την αποψη του, την οποια εσυ ζητας, χωρις ιχνος ειρωνιας και προσβολης και εσυ ειρωνευεσαι...

Τροφη για σκεψη η συμπεριφορα σου.




Ειρωνικά το έγραψα αλλά χάθηκε η ειρωνία στον γραπτό λόγο!!
.
 

spass

Active Member
Φίλε 1234 ολα καλά;έκανες κάτι με την κλινικη;προχωρησες σε άλλη μ/μ;ενημέρωσέ μας αν θες
 
Μπλουζα