____1234____,fue, μπίρου, 1847 grafts, 24/1/17 - 1η επεμβ.

felaini

Active Member
Dhi το αποτελεσμα μετραει...!
-πληρης αποτυχια
-τσαμπα χρηματα
-τσαμπα ταλεπωρια
-ας ξανακανουμε αλλη μια μμ
Φιλε μου σου ευχομαι τα καλυτερα κ μακαρι να γινει ενα θαυμα μεχρι τον 12ο μηνα
DHI το αποτελεσμα μετραει!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Ειχα κανει μια επισημανση, την ξαναθυμιζω. Λογικα αφαιρεθηκαν μοσχευματα απο no safe zone.

Μια σοβαρή παρατήρηση,βλέποντας την πίσω μεριά του τριχωτού θα δουμε την περιοχή κάτω απο το crown να έχει αρχίσει να αραιώνει λόγω αγά η να είναι απο την φύση της πιο αραιή όπως σε πολλους συμβαίνει.

Το θέμα είναι πως ,όπως φαίνεται απο την εξαγωγή έχουν παρθεί μοσχεύματα απο την περιοχή αυτή με οτι αυτό συνεπαγεται,ειδωμεν λοιπον
 

makis25

Well-Known Member
Παρε με τη πρωτη σκαλα το μαλλι ολο το κεφαλι . Και βαλε τις φωτο διπλα διπλα η πρωτη φωτο της μεταμοσχευσης και το σημερινο αποτελεσμα . Θα αφιερωσω μιση ωρα να μετρησω τι φυτρωσε ( τα μεταμοσχευμενα ξεχωριζουν απο τη διαμετρο). Μεταμοσχευσες μια μεγαλη περιοχη-100-110 cm2 με πυκνοτητα 16-17 γραφτ /cm2 . Επρεπε να βγουν ολα .Να μη χασεις ουτε ενα . Επισης συγουρα εχασες καποια απο αυτα που ειχες , ειδικα εκει στη μεση και προς τα πισω . Αυτα τα παθαινουμε ευκολα διχως φιναστεριδη δυστηχως . Η κλινικη το πιο πιθανο να σου πει πως βγηκαν ολα πολυ καλα και πως απλα εχασες τα υπολοιπα , μη παρεις φιναστεριδη , ελα να σου κανουμε ακομη μια μεταμοσχευση , σε πολυ καλη τιμη 2000 ευρω αυτη τη φορα . Και εσυ πνιγμένος , απογοητευμενος και αγχωμενος , τι θα κανεις? Θελω να πω πως χαμηλες πυκνοτητες οπως αυτη , 16 γραφτσ/cm2 συμφωνα με διεθνη βιβλιογραφια , ειναι εξαιρετικα ασφαλης και φυτρωνει και πληρως και γρηγορα . Και επρεπε να φυτρωσουν ολα , και να εχουν φυτρωσει στους 4 με 6 μηνες . Δε θα δεις καμια αλλαγη απο τωρα εως το 12 μηνο , εκτος και αν αρχισεις αλλες θεραπειες και αναστηθουν μαλλια που επεσαν . Εγω στη θεση θα ταιζα το μαλι μινοξ καθε μερα το λιγοτερο .
 

koumparos

Well-Known Member
Μηπως το αποτελεσμα ειναι ρεαλιστικο με βαση τα μοσχ που τοποθετηθηκαν σε τεραστια εκταση σε συναρτηση με το προβλημα?Ο φιλος χρειαζονταν 2 βαρβατες συνεδριες ανω των 2000+ grafts εκαστη για να κανει μια καλη επαναφορα.
 

makis25

Well-Known Member
Κουμπαρε , χρειαζομαστε φωτο με κοντο μαλλι τωρινες , για να δουμε τι φυτρωσε . Εγω εχω ενα κακο στριπ στο κεφαλι μου , με πυκνοτητα στους κροταφους 12-13 γραφτς ανα cm2 και το μαλλι μου εκει φαινεται ιδιο η καλυτερο . Βασικα καλύτερο . Απο εκει και περα 16 γραφτς ανα εκατοστο ειναι χαμηλα . Θελει αλλα τοσα σε πυκνοτητα σε ολο το κεφαλι . Ισως θα επρεπε να βγαλει και καμια 1000-2000 απο γενια και να τα απλωσει σε ολο το κεφαλι . Νομιζω λυσεις υπαρχουν . Αλλα η dhi δεν το εχει σε πολλα γραφτς ανα μερα . Αν εκανε 1300 γραφτς αντι για 1900 , πιστευω θα φυτρωναν παραπανω . Για συγριση να αναφερω πως ο ερντογαν βγαζει μανουαλ 2500 την ημερα . Το πως το κανει βεβαια ειναι αλλο ζητημα .
 

____1234____

New Member
Παρε με τη πρωτη σκαλα το μαλλι ολο το κεφαλι . Και βαλε τις φωτο διπλα διπλα η πρωτη φωτο της μεταμοσχευσης και το σημερινο αποτελεσμα . Θα αφιερωσω μιση ωρα να μετρησω τι φυτρωσε ( τα μεταμοσχευμενα ξεχωριζουν απο τη διαμετρο). Μεταμοσχευσες μια μεγαλη περιοχη-100-110 cm2 με πυκνοτητα 16-17 γραφτ /cm2 . Επρεπε να βγουν ολα .Να μη χασεις ουτε ενα . Επισης συγουρα εχασες καποια απο αυτα που ειχες , ειδικα εκει στη μεση και προς τα πισω . Αυτα τα παθαινουμε ευκολα διχως φιναστεριδη δυστηχως . Η κλινικη το πιο πιθανο να σου πει πως βγηκαν ολα πολυ καλα και πως απλα εχασες τα υπολοιπα , μη παρεις φιναστεριδη , ελα να σου κανουμε ακομη μια μεταμοσχευση , σε πολυ καλη τιμη 2000 ευρω αυτη τη φορα . Και εσυ πνιγμένος , απογοητευμενος και αγχωμενος , τι θα κανεις? Θελω να πω πως χαμηλες πυκνοτητες οπως αυτη , 16 γραφτσ/cm2 συμφωνα με διεθνη βιβλιογραφια , ειναι εξαιρετικα ασφαλης και φυτρωνει και πληρως και γρηγορα . Και επρεπε να φυτρωσουν ολα , και να εχουν φυτρωσει στους 4 με 6 μηνες . Δε θα δεις καμια αλλαγη απο τωρα εως το 12 μηνο , εκτος και αν αρχισεις αλλες θεραπειες και αναστηθουν μαλλια που επεσαν . Εγω στη θεση θα ταιζα το μαλι μινοξ καθε μερα το λιγοτερο .

Regaine έβαζα τα τελευταία 10+ χρόνια περίπου. Τα τελευταία πέντε είτε σταματούσα είτε έβαζα δεν έκανε καμμία διαφορά γι αυτό και μου έκανε εντύπωση που έπεσαν αρκετά από τα δικά μου μετά την μμ.
Όσο για την επιφάνεια κάλυψης και γω περίπου τόσο την μετράω (δλδ 110 cm2) οποτέ θεωρούσα ότι με περίπου 37 τρίχες/cm2 επιπλέον (1857 grafts με λόγο 2,19) και μικρή πυκνότητα (άρα μεγάλο ποσοστό φύτρωσης) θα έβλεπα μία μικρή διαφορά, την οποία και δεν είδα...
 

koumparos

Well-Known Member
Εμενα με ενοχλει που δεν του ειπαν την αληθεια απο την αρχη.Με 4.000 μοσχ συνολο και το υπολοιπο μαλι υποψηφιο για αραιωση δεν ηταν καλος υποψηφιος.Θα επρεπε να του πουν οτι θα πρεπει να κανει 2 συνεδριες,ΕΦΟΡΟΥ ζωης φιναστεριδη και να κρατησει τον πηχη σε μετρια επιπεδα.
 

makis25

Well-Known Member
φιλε μου , η δε φυτρωσαν αρκετα ή πεσαν τα μαμισια ,ή ενας συνδιασμος . Εγω εχω 35 τριχες ανα cm2(2,66 λογος) και φαινονται παραπανω .
 

makis25

Well-Known Member
Εμενα με ενοχλει που δεν του ειπαν την αληθεια απο την αρχη.Με 4.000 μοσχ συνολο και το υπολοιπο μαλι υποψηφιο για αραιωση δεν ηταν καλος υποψηφιος.Θα επρεπε να του πουν οτι θα πρεπει να κανει 2 συνεδριες,ΕΦΟΡΟΥ ζωης φιναστεριδη και να κρατησει τον πηχη σε μετρια επιπεδα.
ανα γεια σου . Ετσι ακριβως . Κι εδω κολλάει το αλλο νημα περι φιναστεριδης και dhi
 

koumparos

Well-Known Member
Και για να λεμε και την αληθεια ουτε η αλλη κλινικη ειναι απολυτα ειλικρινης με τους υποψηφιους.Απλα αυτοι εχουν το οπλο οτι τα πανε αρκετα καλα σε θεματα φυτρωσης,τιμες προσιτες και ετσι στο τελος κανεις δεν γκρινιαζει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Εμενα με ενοχλει που δεν του ειπαν την αληθεια απο την αρχη.Με 4.000 μοσχ συνολο και το υπολοιπο μαλι υποψηφιο για αραιωση δεν ηταν καλος υποψηφιος.Θα επρεπε να του πουν οτι θα πρεπει να κανει 2 συνεδριες,ΕΦΟΡΟΥ ζωης φιναστεριδη και να κρατησει τον πηχη σε μετρια επιπεδα.
Και να τρομάζανε και να χάνανε το πελατάκι?

;)

Πρίν
Πριν.jpg


Μετά :

Μετά.jpg


Βλέπει κανείς καμιά "ουσιαστική" διαφορά?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Το παληκάρι δέν ήταν υποψήφιος για μτχ!
Η δότριά του έχει υποχωρήσει και έχει αρχίσει να αραιώνει σχεδόν όπως σε ένα 6αρι!
Κακός που τον βάλανε μέσα , και πόσο μάλλον που του χτήσανε hairline ΝW1.
Λές και η δότριά του θα τον φτάσει για να γεμίσει απο εκεί και πίσω...

Ερασιτέχνες (για να μήν πώ κάτι άλλο ποιό χοντρό)...
 

John1924

Active Member
Υπάρχει καμμία πρόταση για το πώς να κινηθώ από δω κ περά;
Καταρχάς φιλε σου ευχομαι κουραγιο γιατί όντως το θέμα σου είναι σοβαρό και μόνο οποιος εχει βρεθει στην ιδια θέση με εσένα μπορει να σε καταλάβει. Επισης καθαρο μυαλό και σκέψη ώστε να δεις τι θα κανεις στη συνέχεια. Πλεον στην κατάστασή σου για να μπορέσεις να διορθώσεις ότι διορθώνεται χρειαζονται 2 πραγματα : δότρια και χρήματα για τοπ γιατρό. Χρειάζονται ομως απαραιτήτως και τα 2 μαζί. Χωρις ενα από τα 2 δυστυχως τα πράγματα ειναι σκούρα. Από εκεί και πέρα επειδη δεν ασχολουμαι με θεραπειες, δεν ξέρω κατά πόσον με χρηση μινοξ και φινα μπορει να βελτιωθει σε σημαντικό βαθμό η κατάστασή σου. Υπάρχουν μέλη εδώ που ειναι ειδικοι στον τομέα και μπορούν να εκφέρουν ασφαλέστερη αποψη.
 

Stripar

Established Member
Πλεον στην κατάστασή σου για να μπορέσεις να διορθώσεις ότι διορθώνεται χρειαζονται 2 πραγματα : δότρια και χρήματα για τοπ γιατρό. Χρειάζονται ομως απαραιτήτως και τα 2 μαζί. Χωρις ενα από τα 2 δυστυχως τα πράγματα ειναι σκούρα. Από εκεί και πέρα επειδη δεν ασχολουμαι με θεραπειες, δεν ξέρω κατά πόσον με χρηση μινοξ και φινα μπορει να βελτιωθει σε σημαντικό βαθμό η κατάστασή σου. Υπάρχουν μέλη εδώ που ειναι ειδικοι στον τομέα και μπορούν να εκφέρουν ασφαλέστερη αποψη.
Καλά τα λές!

Κατά τα άλλα η DHI:
http://www.hairlossgr.com/threads/Ιατρική-ομάδα-dηi-«δεν-συστήνουμε-τη-χρήση-φιναστερίδης».11567/
δέν προτείνει τη χρήση Finasteride!

Είναι καλύτερο να μαδάει τον ασθενή...
 

Stripar

Established Member
Υπάρχει καμμία πρόταση για το πώς να κινηθώ από δω κ περά;
Για αρχή φίλε μου,
Θα κοιτάξεις να πάρεις τα λεφτά σου πίσω , εις διπλούν!.
Τα λεφτά που έδωσες για την μτχ , συν αποζημείωση για τα grafts που σου χάσανε που δέν γυρνάνε πίσω.

Μήν τσιμπήσεις με την δωρεάν μτχ που θα σου δώσουνε.
Το λάθος είναι λάθος όταν γίνεται μία φορά , μετά είναι μαλ*κία!.

Αν δυσκολευτείς , Videaκι , το ανεβάζεις στο Youtube , σε όλα τα forum διεθνός, στο facebook τους , twitter κ.λ.π
Μόλις σε εξοφλήσουνε , με τα λεφτά αυτά θα μαζέψεις κάπως την κατάστασησε ένα καλό γιατρό και σε συνδιασμό με μιά καλή θεραπεία...
 
Φίλε μου και εγώ έκανα στην d*i μεταμόσχευση πριν από 2.5 χρόνια με την ιδια γιατρο. Μικρό το πρόβλημα μου ηλικία 32 ετών. Μόνο hairline ειχε πρόβλημα και πισω μαλλί ζούγκλα. Θεωρητικά εύκολη περίπτωση μου είπαν με δοτρια πολύ δυνατή (αυτό ισχύει ακόμα δόξα τον θεο) και ιδανικός για μεταμόσχευση θα μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα μου έλεγαν. Μου πρότειναν τρίχες (Τότε φυσικά δεν είχα ιδέα για grafts) και μου είπαν χρειάζομαι 1500 τρίχες. Εκανα λοιπον επεμβαση με περιπου 700 grafts. Το αποτέλεσμα φτωχό όπως έχουν πει τα παιδιά για την συγκεκριμένη κλινικη. φυσική φυτρωση δεν φαινεται οτι εκανα κατι αλλα πυκνότητα χάλια. Τώρα επειδή πίσω το μαλλί ειναι ζούγκλα φαίνεται η διαφορά. Το χειρότερο είναι ότι Εγώ δεν είχα περιορισμό μπάτζετ απλά δεν ήξερα για εξωτερικό αυτα που εμαθα οταν αρχιζα να διαβαζω το φορουμ. Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα. Τώρα Μα λλον το επόμενο ετος θα παω Ερντογάν Τουρκία για καλό αποτέλεσμα. Οταν πάω θα σας κάνω παρουσίαση.
 
πολυ μέτριο αποτελεσμα. σαν να του φυγανε και πανω κορυφη μαλλια


παντως τον ιουλιο ηταν καλυτερη η εικονα απ οτι τωρα. ευχομαι να ειναι κατι εποχιακο ισως και να επανελθει τουλαχιστον στου Ιουλίου την εικονα.

καταλλα η καλυτερη στον κοσμο συμφωνα με το Γιωτη και τιμες εξωτερικού πια γυρω στα 2 ευρω το graft.


Μπορεις να βαλεις και μια φωτο δότρια να δουμε εικονα ;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα