____1234____,fue, μπίρου, 1847 grafts, 24/1/17 - 1η επεμβ.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

____1234____

New Member
Γεια χαρά!
Δεν έχει αλλάξει κάτι από την τελευταία ανανέωση.
Σε λίγες μέρες κλείνω 3 μήνες.
Η δότρια κομπλέ, στην λήπτρια ξαναβγήκε ό,τι είχα και πριν την μμ και ευτυχώς έχει φύγει και η κοκκινίλα.
Περιμένω τέταρτο, πέμππτο και έκτο μήνο να κάνω ταμείο!
Βάζω regaine αφρό πρωί-βράδυ οπότε ελπίζω να δω κανένα αποτέλεσμα σύντομα!
 

____1234____

New Member
Ενημέρωση μετά από ακριβώς 4 μήνες:
Έχουν ξεκινήσει να βγαίνουν κάτι ψιλά! Η διαφορά είναι πολύ μικρή έως ελάχιστη.
Περιμένω το επόμενο δίμηνο για να κάνω ταμείο.
Regain αφρό πρωί-βράδυ.
Ακολουθεί φωτογραφία κάτω από λάμπα φθορίου καθώς και μία συγκριτική με την αντίστοιχη του διμήνου...
day-120-01.JPG
day-60-vs120.jpg
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ωραιες οι φωτογραφιες φιλε. Συνεχισε τη μινοξιδιλη οπως τη βαζεις. 4ος και 5ος ειναι πολυ καλοι μηνες φυτρωσης.
Μακαρι να παρεις οτι καλυτερο για τα μοσχευματα που εβαλες.
 

piros75

Well-Known Member
Για 4μηνο, φυσιολογική εικόνα, υπάρχει φύτρωση σε σχέση με το δίμηνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

____1234____

New Member
Ενημέρωση για το εξάμηνο:
Χθες έκλεισα ακριβώς 6 μήνες από την επέμβαση.
Τα πράγματα πήγαινουν αργά... Δεν υπάρχει ιδιαίτερη φύτρωση ανάμεσα στον 5ο και 6ο μήνα όπως περίμενα...
Ακολουθώ τις οδηγίες κανονικά για το regain και σύντομα θα κάνω και μία επίσκεψη στην κλινική για να πάρω γνώμη.
Βάζω και μία συγκριτική φωτογραφία σε σχέση με τα προηγούμενα 2 δίμηνα.
 

Συνημμένα

  • day-60-vs120-vs180.jpg
    day-60-vs120-vs180.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 573
  • day-181-03.jpg
    day-181-03.jpg
    920.3 KB · Προβολές: 604

dimitris50423

Well-Known Member
πως το βλεπεις εσυ φιλε? ειναι αυτο που περιμενες? δεν ξερω με τη φυτρωση σου τι εγινε αλλα τα 1847 grafts που τα απλωσαν μεχρι πισω μαλλον δεν ηταν καλη ιδεα.
αν θες βαλε και αλλες φωτο. υπομονη να δεις και τους επομενους μηνες. ;)
 

tasos33

Well-Known Member
Έχει δίκιο ο Δημήτρης ,με 1847 δε μπορείς να περιμένεις και πολλά ακόμα. Φαντασου οτι μια χερλαιν θέλει 1000+ μοσχεύματα, και συ εβαλες 1847 σε όλη αυτήν την περιοχη

πως το βλεπεις εσυ φιλε? ειναι αυτο που περιμενες? δεν ξερω με τη φυτρωση σου τι εγινε αλλα τα 1847 grafts που τα απλωσαν μεχρι πισω μαλλον δεν ηταν καλη ιδεα.
αν θες βαλε και αλλες φωτο. υπομονη να δεις και τους επομενους μηνες. ;)
 

Adriano

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε.

Αποτέλεσμα μέχρι στιγμής δεν υπάρχει αλλά είναι και λογικό. Είναι εξαιρετικά λίγα τα grafts. Το κεφαλάκι θα μαυρίσει και άλλο από τριχούλες αλλά κρανίο θα φαίνεται. Είμαι σίγουρος ότι στην δεύτερη μεταμόσχευση θα είσαι πιο υποψιασμένος.
 

____1234____

New Member
Εκ των πραγμάτων δεν περίμενα τρελά πράγματα, απλά θεωρώ ότι με τόσα διάσπαρτα τριχοθυλάκια θα έπιανα μεγάλο ποσοστό φύτρωσης.
Επίσης, η επιλογή για να απλωθούν τα τριχοθυλάκια σε Α+Β ήταν δική μου, για να φαίνεται πιο φυσικό το αποτέλεσμα, γιατί δεν ξέρω αν και πότε θα κάνω δεύτερη μμ.
Τέλος πάντων. Ελπίζω να δώσει τίποτα ακόμη η μμ στους επόμενους μήνες...
 

piros75

Well-Known Member
Κάτι θα δώσει, αλλά και εγώ νομίζω ότι τα 1800 μοσχ στην έκταση που τα διασπείρατε δεν μπορούν να δώσουν κάτι πολύ καλύτερο από αυτό που ήδη βλέπουμε στο 6μηνο. Θεωρητικά θες άλλα τόσα (ίσως λίγο λιγότερα) για να κλείσει το κενό στην ίδια περιοχή
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω δυστυχως βλεπω μικρη αλλαγη σε σχεση με το πριν.
Αν μπει καποιος σε αυτη τη διαδικασια θελει να δει και αισθητο αποτελεσμα και αυτο απαιτει αριθμο μοσχευματων. Και με αλλη μια τετοια δεν ξερω αν θα καλυφθει καλα γιατι βλεπω αραιωση και πισω.
 

____1234____

New Member
9 μήνες μετά την μμ...
Δυστυχώς το αποτελέσμα δεν είναι αυτό που περίμενα. Χωρίς να έχω ψευδαισθήσεις και τρελές προσδοκίες περίμενα ότι οι 4000 τρίχες στο υπάρχον μαλλί θα έκαναν διαφορά, αλλά δεν βλέπω καμμία διαφορά ή ίσως ελάχιστη σε σχέση με πριν.

(Πληροφοριακά έβαζα regain πρωί-βράδυ τους πρώτους 6 μήνες και έκανα και 3 prp που μου προσέφεραν λόγω του ότι πήρα μέρος στην ερεύνα του Καποδιστριακού για το οξειδωτικό στρες).

Σε επίσκεψη στην κλινική πριν από 1+ μήνα μου είπαν ότι στο 12μηνο θα εξετάσουν το αποτελέσμα που θα χει πλήρως ολοκληρωθεί η φύτρωση και θα μου πουν τι πρόκειται να κάνουν.

Από την πλευρά μου βλέπω 2 πιθανά σενάρια:
Ή φύτρωσαν τα "νεά" μαλλιά και είχα τρέλο shock loss (σε μαλλί που να σημειωθεί ότι ήταν το ίδιο χωρίς να πέφτει τα τελευταία 5 χρόνια τουλάχιστον)
Ή δεν ύπηρξε σχεδόν καθόλου φύτρωση. Τείνω προς το πρώτο σενάριο...

Το θέμα είναι ότι ο υπεύθυνος της D*I που είχα συνεννοηθεί για την μμ (ο όποιος παρεμπιπτόντως δεν εργάζεται πλέον εκεί)
με είχε διαβεβαιώσει αρκετές φορές ότι δεν υπάρχει πιθανότητα shock loss στην συγκεκριμένη περίπτωση...

Αναγκαστικά θα περιμένω μέχρι το 12μηνο και θα δω τι θα προτείνουν. Το θέμα είναι ότι πέρα από την ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ και τα χρήματα που έδωσα, σύμφωνα με την μέτρηση που μου είχαν κάνει, η δότρια μου έχει να δώσει άλλα 1800 τριχοθυλάκια.
Ακόμη και δωρεάν να έκανα δεύτερη μμ, πάλι δεν με καλύπτει...

Έχει κανείς άποψη επί του θέματος; Εννοώ του τι προτείνουν οι κλινικές σε τέτοιες περιπτώσεις;
 

Συνημμένα

  • day-270-00.jpg
    day-270-00.jpg
    764.7 KB · Προβολές: 430
  • day-270-01.jpg
    day-270-01.jpg
    530.3 KB · Προβολές: 434
Μπλουζα