5-4-21- NW2 - Repaired hairline - Μια μεταμόσχευση που δεν έπρεπε να έχει γινει ΠΟΤΕ!

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον μιλάμε για λάθος(η καθόλου) σχεδιασμό από την αρχή. Δε ξέρω που έκανε την πρώτη επέμβαση ο φίλος. Ούτε έχουμε φωτό πριν την πρώτη επέμβαση να δούμε τι ακριβώς πήγε να διορθωσει, από τα λεγόμενα των υπολοίπων για την εικόνα της δοτριας καταλαβαίνω ότι πήγε στην Ahc. Αν όντως πήγε εκεί μιλάμε για ένα από τα χειρότερα περιστατικα από απόψεως αντιμετώπισης και τελικού αποτελεσματος σε ληπτρια και δοτρια. Πάντα επιφυλάσσομαι σχετικά με το πώς ήταν ο φίλος πριν. Ήθελα να πω και κάτι άλλο για τον Κο Αναστασάκη. Δε ξέρω αν εντυπωσιάζουν τα αποτελέσματα που πετυχαίνει στις θεωρητικά εύκολες περιπτώσεις όπου απλά χρειάζονται πολλά μοσχεύματα και αν είναι ακριβος και αν μπορεί κάποιος να πάρει άλλου καλύτερο αποτέλεσμα με λιγότερα χρήματα (οκ και εγώ θεωρώ ότι είναι σχετικα ακριβός) αλλά σε ότι αφορά δύσκολες περιπτώσεις και repair cases...είναι παρών και δίνει μάχες, ενώ άλλοι ούτε καν τσαλακωνονται...

Αν είναι όντως η γνωστή "παραθυρομάνα", έχω άδικο να λέω (σε άλλο νήμα) ότι τρελλαίνομαι με αυτές τις υποκριτικές συνεντεύξεις σαν αυτή που πόσταρε ο Nik.Mos.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Αν είναι όντως η γνωστή "παραθυρομάνα", έχω άδικο να λέω (σε άλλο νήμα) ότι τρελλαίνομαι με αυτές τις υποκριτικές συνεντεύξεις σαν αυτή που πόσταρε ο Nik.Mos.
Όχι ότι με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αλλα βλέπω κενά αρκετά και στα πλαϊνά !
Δε τα ακουμπάνε ως συνήθως στη παραθυρομανα
Επίσης δεν εχω δει ποτε να φτιάχνει temporal peaks η παράθυρομανα . Τουλάχιστον στις παρουσιάσεις του φορουμ
Αλλα καλο θα ηταν να μας πει ο Γιατρός σε ποια κλινική αναφέρεται να μαθαίνουν και οι μη γνωστες για να προφυλαχθούν .
 

Hairsick

Active Member
Κρίμα πραγματικά. Να μην έχεις θέμα και να μπαίνεις σε τέτοια ταλαιπωρία, έξοδα, στεναχώριες, αμαρτία από τον Θεό...
 

Xristos87

Well-Known Member
Αυτή είναι μάλλον
Κάτι μου θυμίζει αυτή η hairline



Γατα εισαι crossfire.

Ενδιαφερον παρουσιαζεται κ στα σχολια των μελων στο παλιο νημα. Ποσο μεσα ή ποοοσο εξω επεσαν ;-)
 

Georgie

Well-Known Member
Γατα εισαι crossfire.

Ενδιαφερον παρουσιαζεται κ στα σχολια των μελων στο παλιο νημα. Ποσο μεσα ή ποοοσο εξω επεσαν ;-)
Τι γάτα ειναι ρε φίλε ?
Προφανώς και δεν αναφέρεται στο περιστατικό αυτο που έκανε επέμβαση τον Ιούλιο !!!!

Ειπε οτι του θυμίζει το σχέδιο της hairline .
 

crossfire

Well-Known Member
Τι γάτα ειναι ρε φίλε ?
Προφανώς και δεν αναφέρεται στο περιστατικό αυτο που έκανε επέμβαση τον Ιούλιο !!!!

Ειπε οτι του θυμίζει το σχέδιο της hairline .

Δύσκολα να είναι ο ιδιος λόγω ημερομηνιών παρόλο που είναι 27 χρονων και οι δυο.
Λίγη σημασία έχει. Το κλείσιμο είναι κακό και φωτογραφίζει την κλινική
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Ο @CVIAL ρε παιδιά είναι professor στις ΜΜ εννοείται ότι θα πέσει μέσα.... ;);)
Και εμένα μου φαίνεται ότι είναι ο ίδιος. Αν δεν κάνω λάθος ήταν ευχαριστημένος από την πρώτη ΜΜ, κακώς κατά την άποψη μου και ορθώς πήγε για επιδιόρθωση. Βέβαια η δότρια του και τα χαμένα graft δεν γυρίζουν πίσω (και τα 2.500€ επίσης). Πιστεύω πήγε στον κατάλληλο γιατρό για επιδιόρθωση και θα πάρει πολύ καλό αποτέλεσμα.
 

Disco

Well-Known Member
Ρε παιδιά δεν είναι ο ίδιος και μόνο από τα temporal points, το καταλαβαίνεις. Όπου στο συγκεκριμένο περιστατικό τα είχαν "φτιάξει", ενώ στης advanced δεν τα είχαν ακουμπήσει καν. Είπαμε μας αρέσει να κράζουμε, αλλά να μη φτάνουμε στο σημείο να πετάμε λάσπη. Ας αναφερθεί και το όνομα της κλινικής για να μη φαντάζεται ο καθένας ότι θέλει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
George εχεις δίκιο. Βιάστηκα να μιλήσω :-(
Ανοιξα τις φωτογραφίες απο τη δότρια περιοχή και διαπίστωσα ότι είναι άλλα κεφάλια. Μόνο απο την ελιά στο αριστερό αυτί, τις ελίτσες στο σβέρκο κ.ά. μπορείς γρήγορα κ εύκολα να το διαπιστώσεις. ζητώ συγνώμη :)
 

andy.k

Active member
Ρε παιδιά δεν είναι ο ίδιος και μόνο από τα temporal points, το καταλαβαίνεις. Όπου στο συγκεκριμένο περιστατικό τα είχαν "φτιάξει", ενώ στης advanced δεν τα είχαν ακουμπήσει καν. Είπαμε μας αρέσει να κράζουμε, αλλά να μη φτάνουμε στο σημείο να πετάμε λάσπη. Ας αναφερθεί και το όνομα της κλινικής για να μη φαντάζεται ο καθένας ότι θέλει.

Εγώ όπως το αντιλαμβάνομαι...το όνομα της κλινικής όπου πραγματοποιήθηκε η πρώτη μμ το ξέρει μόνο ο γιατρός που επιδιορθώνει το αποτέλεσμα και ο ίδιος ο ασθενης. Ο ασθενής δεν είναι παρών...άρα μένει μόνο ο γιατρός να μας διαφωτίσει...αλλά επειδή ο γιατρός είναι επώνυμος και υπάρχει πιθανότατα και ένας κώδικας δεοντολογίας...θεωρώ ότι μαλλον θα μείνουμε με την απορία σχετικά με το που έγινε η πρώτη μμ.
Ωστόσο είναι σημαντικό να ξέρουμε, γτ το φορουμ πρέπει όχι μόνο να ενημερώνει αλλά και να προειδοποιεί και να προφυλάσσει. Η αντιμετώπιση του ασθενούς από την πρώτη κλινική ήταν κάκιστη. Και μπορεί το θέμα στο νήμα αυτό να είναι το πώςνκαι αν θα καταφέρει ο Αναστασάκης να διορθώσει αυτό που έγινε...αλλά ακόμα σημαντικότερο είναι να μη χρειαστεί στο μέλλον ο Αναστασάκης να ξαναδιορθωσει κάτι αντιστοιχο. Οπότε καλό είναι να ξέρουμε, γιατί όπως περνούν πόντους από τα καλα αποτελέσματα τους κάποιες κλινικές...αντίστοιχα πρέπει να να χάνουν κιόλας όταν τα κάνουν μαντάρα.
 

spi

Well-Known Member
Θα ήθελα πολύ να δω πως ήταν το παλικάρι πριν την μμ. Για την δοτρια ότι και να πούμε είναι λίγο.
 

Georgie

Well-Known Member
Η υπερβολή της υπερβολής .......
Νήμα αναβασαμε που δείχνει παραπλησιες δουλειές......απλα τα πραγματα
Τίποτα προσωπικό μαζι σου, να το ξεκαθαρίσω φίλε .
Όμως μπήκες στο παιγχνιδι που κανει συστηματικά ο κύριος Αναστασάκης με τα υπονοούμενα και τη λάσπη στον ανεμιστήρα .
Πέταξε στην αρχη της παρουσίασης του περιστατικού ενα γενικο υπονοούμενο για τους "γνωστες" χωρις όμως να ξεκαθαρίσει όπως θα έπρεπε στο που αναφέρεται συγκεκριμένα, αν ο σκοπός του ηταν να προστατεύσει τα μέλη του φορουμ .
Αυτές ειναι τακτικές τύπου Μακελειού και Espresso κατα την άποψη μου .
Κάνουμε τον "επώνυμο" στα ανώνυμα μέλη, και μετα πετάμε λάσπη στον ανεμιστήρα για συναδέλφους - ανταγωνιστές για προσωπικό όφελος απο μια γενική και αόριστη κατηγορία με υπονοούμενα .
Ρώτησες τον @Aster η αν ήθελε να μπει σε αυτο το παιγχνιδι?
Αυτο εννοώ οτι ειναι unfair και σίγουρα πιστεύω οτι η πρόθεση σου δεν ηταν κακή, αλλα ίσως βιαστική .
 

Disco

Well-Known Member
Τίποτα προσωπικό μαζι σου, να το ξεκαθαρίσω φίλε .
Όμως μπήκες στο παιγχνιδι που κανει συστηματικά ο κύριος Αναστασάκης με τα υπονοούμενα και τη λάσπη στον ανεμιστήρα .
Πέταξε στην αρχη της παρουσίασης του περιστατικού ενα γενικο υπονοούμενο για τους "γνωστες" χωρις όμως να ξεκαθαρίσει όπως θα έπρεπε στο που αναφέρεται συγκεκριμένα, αν ο σκοπός του ηταν να προστατεύσει τα μέλη του φορουμ .
Αυτές ειναι τακτικές τύπου Μακελειού και Espresso κατα την άποψη μου .
Κάνουμε τον "επώνυμο" στα ανώνυμα μέλη, και μετα πετάμε λάσπη στον ανεμιστήρα για συναδέλφους - ανταγωνιστές για προσωπικό όφελος απο μια γενική και αόριστη κατηγορία με υπονοούμενα .
Ρώτησες τον @Aster η αν ήθελε να μπει σε αυτο το παιγχνιδι?
Αυτο εννοώ οτι ειναι unfair και σίγουρα πιστεύω οτι η πρόθεση σου δεν ηταν κακή, αλλα ίσως βιαστική .
Συμφωνώ με Georgie, πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει αυτή η συνεχόμενη λάσπη που πετάει ο γιατρός, γιατί αν συνεχίσει έτσι στο τέλος θα πάρει διδακτορικό τίτλο με θέμα "πως να πετάς λάσπη".
 

andy.k

Active member
Συμφωνώ με Georgie, πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει αυτή η συνεχόμενη λάσπη που πετάει ο γιατρός, γιατί αν συνεχίσει έτσι στο τέλος θα πάρει διδακτορικό τίτλο με θέμα "πως να πετάς λάσπη".

To αποτέλεσμα αυτό αξίζει φουλ κράξιμο για να είμαστε δίκαιοι...αλλά ας μας πει ο γιατρός ποιος την έκανε τη δουλειά να μη κραζουμε λάθος κλινικες. Η ahc αξίζει ούτως η αλλως να τρωει κράξιμο, μηδενικο ανύπαρκτο πλάνο και στρατηγική, τη δοτρια την παίζεις κορώνα γράμματα ανάλογως ορεξεως της κάθε κοπελιάς. Τα χω ζήσει από πρώτο χέρι. Εχει όμως δώσει και θετικά δειγματα τουλαχιστον σε φύτρωση και αρκετες φορές και σε σχεδιασμο. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα είναι αρκετά χειρότερο από το μέσο όρο της ahc πάντως...βασικά είναι τραγικό ως αντιμετώπιση. Αλλά από την αλλη αν πήγε και ο ασθενής και τους τα ζαλίσε, ξέρουμε πολύ καλά ότι τα σούπερ μάρκετ δε θα πουν όχι...λεφτά θέλουν και ένα ενδεχομένως κακό η μέτριο αποτελεσμα δε θα τους κλείσει και το μαγαζί. Οπότε αν ο γιατρός μας πει που πήγε το παλικάρι έχει καλώς...αν όχι, ας ελπίσουμε να διορθωθεί το πρόβλημα του φίλου και την επόμενη φορά να πάει και ο ίδιος πιο διαβασμενος και πιο ώριμα σκεπτόμενος και να μη ζητήσει να ακουμπήσει η hairline στο φρύδι.
 
Μπλουζα