3,5 μήνες χρήσης fina......

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

stefanos7

New Member
geia sas pedia..kenourgios k egw...,tis protes 15 meres finastiridis xrisimopoiousa k regaine 5%(mou eixe kseminei)k ola peigenan kala,genika ton 1o mina enthousiastika dn kserw an itan apo to proscar,meta ton proto mina k sxedon gia 2 mines tora arxisan na mou peftoun tou skotomou,tora meta apo 3.5 mines peripou xrisis proscar mono(1/5)exw arewsei para polu,tora vlepeis leptes adynames trixes.a k to provlima mou dn einai mprosta alla sto ypolipo tou kefaliou....an ksereis kaneis as pei ka mia gnwmi....eyxaristw ek t prwteron
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sovagg

New Member
Απ: 3,5 mines xrisis finastiridis......

Καλως ηρθες φιλε.Ειναι κανονας του φορουμ να γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες,να το εχεις υποψιν σου για τα επομενα ποστ σου.Πρεπει να περνας shedding απο τη φινα τωρα γι αυτο κ εχεις αδειασει.Αν ειναι shedding ειναι παροδικο,μην σε ανησυχει.Τεσπα,οσον αφορα τη θεραπεια,ειναι νωρις ακομα να δεις αποτελεσμα απο φινα.Δωσ της χρονο,τουλαχιστον ενα 8μηνο.Βαζε 2ml regaine και παρε κ σαμπουαν κετοκοναζολης απ το φαρμακειο για εχεις ολοκληρωμενη θεραπεια(big 3).Διαβασε το φορουμ,θα βρεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα.Και πανω απ ολα να εχεις καλη ψυχολογια,υπομονη κ επιμονη..Ο,τι αλλο θες να ρωτησεις,εδω ειμαστε..Σου ευχομαι τα καλυτερα φιλε..
 
Απ: 3,5 mines xrisis finastiridis......

Υπομονή φίλε!φεύγουν οι τρίχες της τελογενης φάσης..η φιναστεριδη μπηκε στον οργανισμό και αρχίζει να κάνει δουλειά..!!
 

stefanos7

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

το ελπιζω ρε παιδια αλλα αυτη η πτωση σαν πολλυς καιρος δν ειναι??δν τιν παλεβω αλλο,μετα απο ποσο καιρο σταματαει αυτη η πτωση???κ οταν σταματισει θα βγουν αλλα στη θεση τους η πρεπει να παρω μινοξδ??γιατι μου προκαλει σμιγμ η μινοξδ
 

gelisva

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

κανε λιγο υπομονη φιλε και εμενα μου πεφτουν και ειμαι στο 11 μηνα φινα, αυτο που λες με τη μινοξ μπορεις να το κοιταξεις και σε ενα δερματολογο αλλα και παλι ειναι ακομα νωρις..προτιμησε κρεμα fungoral..σε μενα κανει καλυτερη δουλεια και εχω και το ιδιο προβλημα οταν βαζω μινοξ πεφτουν αβερτα..
 
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

gelisva είπε:
κανε λιγο υπομονη φιλε και εμενα μου πεφτουν και ειμαι στο 11 μηνα φινα, αυτο που λες με τη μινοξ μπορεις να το κοιταξεις και σε ενα δερματολογο αλλα και παλι ειναι ακομα νωρις..προτιμησε κρεμα fungoral..σε μενα κανει καλυτερη δουλεια και εχω και το ιδιο προβλημα οταν βαζω μινοξ πεφτουν αβερτα..
ποτε περιμενεις να δεις αποτελεσματα? και ποσο εισαι?
 
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

και εγω εχω καπως αδειασει και χρησιμοποιω ΦΙΝΑ ιδια περιοδο με εσενα....το μονο που μπορουμε ειναι να κανουμε υπομονη...ετσι και αλλιως δεν υπαρχει κατι αλλο να κανουμε οποτε ας περιμενουμε να δουμε πως θα ειμαστε στο 8αμηνο...
 

piratis2010

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

σπερα παιδες
βασικα αντιμετοπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα....αρχισα το proscar εδω κ ενα 6 μηνο περιπου, τν πρωτο μηνα σταμάτησε εντελως η τρυχοπτωση αλλα μετα τν μηνα επανηλθε κ απ οτι βλεπω στην μεση του κεφαλιου ανοιγει σιγα σιγα ο διαδρομος ;D .... οταν μιλησα με τν δερματολογο μου ειπε να συνεχισω μεχρι σεπτεμβρη γιατι δν εχω να χασω τπτ. αλλα για να ειμαι ειληκρινης δν το κοβω να εχει αποτελέσματα. χρισιμοποιω κ το clobex σαμπουαν ανα 2 μερες κ το mayrin of switzerland τις υπολοιπες μερες ομως μια φαγουρα στο κεφαλι τν εχω ακομα.....καμια γνωμη?



περιττο να πω οτι κοβουν κωλους .... 15 ευρω για να κανουν καψουλες το proscar
 

hristina

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

pirati, γιατι σου εδωσε ο γιατρος το clobex? εμενα μου το εδωσε για τη σμηγματορροικη δερματιτιδα, αυριο θα παω να το αγορασω, αλλα μολις εριξα μια ματια στο νετ και ειδα κατι για ψοριαση και ψιλομπερδευτηκα... :chinscratch
μου ειπε να το αφηνω 15 λεπτα, εσυ ποσο το αφηνεις? γενικα ενδεχεται να ερεθισει το δερμα, προκαλει τριχοπτωση? εσυ παρατηρησες κατι τετοιο?
ευχαριστω προκαταβολικα :)
 

piratis2010

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

να το αφηνω για κανα 10 λεπτο κ μετα λουσιμο
μου το εδωσε για συμπληρωματικη αγωγη για τν τριχοπτωση.....αν κ ακομα μια φαγουρα τν εχω:(
κ τριχοπτωση ειχα ηδη απο πριν ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piratis2010

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

μινοξ εβαλα τν πρωτο μηνα αλλα ειχα αρκετη φαγουρα κ μου ειπε ο γιατρος να τν κοψω κ συνεχιζω μονο με proscar 1mg .... αλλα αποτελεσματα μεχρι τωρα τπτ οποτε θα αρχισω τν μινοξ
τωρα για το σαμπουαν nizoral ξερει κανεις αν κυκλοφορει στν ελλαδα η μονο μεσω ιντερνετ?
εχει κανεις κανα συνδιασμο σαμπουαν που να του εχει αποδοση (δλδ τερμα φαγουρα κτλ)?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

piratis2010 είπε:
μινοξ εβαλα τν πρωτο μηνα αλλα ειχα αρκετη φαγουρα κ μου ειπε ο γιατρος να τν κοψω κ συνεχιζω μονο με proscar 1mg .... αλλα αποτελεσματα μεχρι τωρα τπτ

τι εννοεις αποτελεσμα τιποτα ρε ψηλε???? γιατι την εχετε παρεξηγησει ολοι μου φαινεται την φινα........
ποσο καιρο την περνεις και τι αποτελεσμα περιμενες να δεις και δεν εχεις δει ας πουμε/???
Οκ...ακυρο.....τωρα ειδα τα προηγουμενα ποστς σου.....!!!!
συνεχισε να την περνεις παντος...ακομα και να συνεχιζετε η τριχοπτωση....σιγουρα την φρεναρεις.....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

piratis2010 είπε:
μινοξ εβαλα τν πρωτο μηνα αλλα ειχα αρκετη φαγουρα κ μου ειπε ο γιατρος να τν κοψω κ συνεχιζω μονο με proscar 1mg .... αλλα αποτελεσματα μεχρι τωρα τπτ οποτε θα αρχισω τν μινοξ
τωρα για το σαμπουαν nizoral ξερει κανεις αν κυκλοφορει στν ελλαδα η μονο μεσω ιντερνετ?
εχει κανεις κανα συνδιασμο σαμπουαν που να του εχει αποδοση (δλδ τερμα φαγουρα κτλ)?
στην ελλαδα υπαρχει το fungoral που ειναι το ιδιο ;)
 

piratis2010

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

κοιτα αμα εξερεσεις οτι τν στο τελος του πρωτου μηνα σταματησε για κατι μερες εντελως η τριχοπτωση ...... μεχρι σημερα συνεχιζει :(
την αρχισα 1 ιανουαριου οποτε μεχρι τωρα θα επρεπε να ειχε δωσει καποια αποτελεσματα, εστω μια ελατωση τς τριχοπτωσης κατι.
κ μια ερωτηση για τα σαμπουαν
ο γιατρος μου προτεινε το stieprox για 1 μηνα (ανα 2-3 μερες τν βδομαδα) κ τν επομενο μηνα clobex (ανα 2-3 μερες τν βδομαδα) κ εναλαξ παλι stieprox, αλλα επειδη εχω ακομη φαγουρα ξερει κανεις αν μπορω να αντικαθιστισω για κανα μηνα το fungoral αντι clobex? για την ξεροδερμια κ τν φαγουρα ειναι κ το fungoral?
 

stefanos7

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

k εγω στιερπροξ χρισιμοποιω,αλλα ρε παιδια αυτα που εχουνε πεσει απο sheding με προσκαρ οταν σταματισει αυτο στη θεση τουσ θα βγουν αλλα υγιεις η πρεπει να παρουμε μινοξ???
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

θα βγουν δε χρειαζεται μινοξ απλα η μινοξ. θα βοηθησει να μεγαλωσουν πιο γρηγορα
γενικα καλο κανει η μινοξ κακο δε κανει αρκει να μην εχεις παρενεργειες που δυστηχως βγαζει
 

hristina

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

φιλε Pirati, εβαλα clobex χτες για πρωτη φορα και μετα το λουσιμο που χτενιστηκα κοντεψαν να μου μεινουν τα μαλλια στο χερι!
επαθα πανικο.. ειναι φυσιολογικο αυτο για το clobex?.. εσενα σου ειχε συμβει να παρατηρησεις αυξηση της τριχοπτωσης μετα το Clobex??
(οτι εφυγε εφυγε μετα το λουσιμο, στη διαρκεια της υπολοιπης μερας αλλα και σημερα δε βλεπω αλλη σοβαρη τριχοπτωση.. τα τραβαω δηλαδη και δε δειχνουν να πεφτουν παραπανω απ οσο επεφταν συνηθως)
 

heyya

New Member
Απ: 3,5 μήνες χρήσης fina......

ποιο είναι το ενεργό συστατικό αυτού του σαμπουάν (clobex);
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα