3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτωση.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

arhiatros

New Member
Εχουν περασει 3 μηνες θεραπειας με
-proscar 1.25mg την ημερα
-μινοξιδιλη 6 ψεκασμοι πρωι βραδυ
-τοπικη σπιρονολακτονη πρωι βραδυ
-fungoral shampoo 2-3 φορες την εβδομαδα
-flogozyme (βηταμεθαζονη) αραιωμενη σε λοσιον της MEY capillaire καθε μεσημερι
αλλα στο τριμηνο αρχισα να παρατηρω εντονη τριχόπτωση και απογοητευτηκα να σας πω την αληθεια. ειναι φυσιολογικο? μηπως πρεπει να σταματησω την θεραπεία? αν όχι μεχρι ποτε πρεπει να περιμενω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

εννοείς ότι συνεχίζεται με τον ίδιο ρυθμό/ένταση;!
τα proscar/minox/spiro/fungoral σίγουρα δεν δίνουν τριχόπτωση μετά από 3 μήνες-το αντίθετο.. :chinscratch

το flogozyme (βηταμεθαζονη) αραιωμενη σε λοσιον της MEY capillaire πως προέκυψε;!
μία ανεπιθύμητη ενέργεια του είναι η λέπτυνση του δέρματος=>τριχόπτωση
 

arhiatros

New Member
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

ισως και να εχει μειωθει ελαχιστα, αλλα εδω και μερικες μερες βλεπω αρκετες τριχες να μου μενουν στα χερια οπως παλια... το flogozyme αραιωμενο στη λοσιον ηταν συμβουλη δερματολογου απο παλια, και ειπα να την συνεχισω λογω της σμηγματοροικης δερματιτιδας που εχω.
 

heyya

New Member
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

Άποψή μου είναι, καθάρισε πρώτα το κεφάλι από την σμηγ. δερματίτιδα και μετά κάνε θεραπεία κατά της τριχόπτωσης!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

heyya είπε:
Άποψή μου είναι, καθάρισε πρώτα το κεφάλι από την σμηγ. δερματίτιδα και μετά κάνε θεραπεία κατά της τριχόπτωσης!

μια πολυ καλη αποψη

επειτα αν θες την γνωμη μου
πετα την μινοξιδιλη μιας και σου επιβαρυνει στην σμηγ.δερμ.

για καθημερινο σαμπουαν tricomin και προσθεσε emu oil
 

arhiatros

New Member
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

Το θεμα ειναι πως και η σμηγμ.δερματιτιδα ειχε περιοριστει και η φαγουρα, αλλα η τριχοπτωση συνεχιζεται δυστυχως και εχω κλεισει ηδη 3 μηνες με θεραπεια και παω στον 4.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

μιας και εφαγες ηδη 3 μηνες ειναι κριμα να σταματησεις τωρα

απο την αρχη ειχες την ιδια τριχοπτωση
πριν απο την χρηση ειχες λιγοτερη ιδια περισσοτερη ?
 

arhiatros

New Member
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

ειδα καποιο περιορισμο της τριχόπτωσης στο διμηνο αλλα εντονη επιδεινωση τωρα στο τελος στο τριμηνο.
 

sphlanx2006

New Member
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

Φίλε να σου πώ εδώ τη δικιά μου ιστορία.

3-4 μήνες αφού ξεκίνησα τη θεραπεία με big3 τα μαλλιά μου είχαν πιάσει πάτο. Στους 6 μήνες όμως είδα μια έντονη πύκνωση που συνεχίζεται ακόμα (είμαι στους 7 μήνες τώρα)

Το ίδιο είχε συμβεί και παλαιότερα όταν είχα ξεκινήσει ξανα θεραπεία με τα big3.

Οπότε κάνε κουράγιο και οπωσδήποτε μην σταματήσεις πρίν τους 8μήνες/1 χρόνο.
 

arhiatros

New Member
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

να σαι καλα φιλε, θα συνεχισω, μακαρι να δω αποτελεσματα γιατι και εγω εχω πιασει πατο. κριμα παντως γιατι τοσο καιρο κανω μεγαλη προσπαθεια , μεχρι και ξυπνητηρια βαζω για να μη χανω την ωρα που πρεπει να παρω το προσκαρ κλπ...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

εγω φιλε σου ευχομαι να πανε ολα τελεια

ενταξει με την φινα δεν χρειαζετε να βαζεις και ξυπνητηρια πανω κατω την ιδια ωρα αν το παιρνεις εισαι οκ

αυτα καλη συνεχεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: 3 μηνες θεραπειας με big3 αλλα συνεχιζεται η τριχόπτω

δικη μου αποψη και αν θελεις την ακους μετα απο χρονια πειραματισμων ειναι να παρατησεις σπιρολακτονη και flogozyme και να μεινεις στο proscar,μινοχιδιλη και nizoral. αν δεν εχεις παρενεργεια απο proscar και ειναι ολα καλα πετα τα υπολοιπα και μη κουραζεις το κεφαλι σου με spiro...αν η μινοξιδιλη ειναι των 5% και σου επιδεινωνει τη σμ.δερματιτιδα γυρνα τη στο 2%.

Κατα τα αλλα καλωσηρθες στον κοσμο των periodic shedding θα το βλεπεις συχνα αυτο με τις θεραπειες αλλα πρεπει να το αντεξεις γιατι ετσι λειτουργουν.

Μη βαζεις πολλα και διαφορετικα πραγματα θα αγκιστρωθεις σε πραγματα που δε κανουν μεγαλη διαφορα χωρις λογο και ισως κανουν και τα πραγματα χειροτερα επειδη κουραζεις το κεφαλι σου και τις τριχες σου με κρεμες και αηδιες. το πιο σημαντικο αντιανδρογονο που χρειαζεσαι ειναι proscar αν δε σου εχει βγαλει κανενα προβλημα μεινε σε αυτο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα