3η Μεταμόσχευση Μαλλιών 10 χρόνια μετά.

TopBoy

Member
Lorenzo πας και με 2.5 εδώ Ελλάδα..αλλιώς μετά Freitas, Vila, Pekiner στα 2.5-2.7....Laorwong με 1.8 Στη Ταυλάνδη, και μετά παίζουν και αλλες πιο οικονομικές επιλογές για οποιον θέλει στην Τουρκία όπως Dr Turan και Dr Gur που τις κάνουν οι ιδιοι τις επεμβάσεις και έχουν καλά αποτελέσματα και προτείνονται στο ξένο φόρουμ με 1.20 το graft περίπου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημ

Member
Πρωτον το κριτηριο σου ειναι οτι ειδες φοινικοδεντρα ασχολιαστο για πολλους και διαφορους λογους.

Δευτερον το να μην ξανασχοληθει ειναι σχετικο και τιποτα δεν ειναι σιγουρο γιατι εσυ βλεπεις ινσταγκραμ τις αποτελεσματαρες που επιμελως παρουσιαζουν οπως τους βολευουν και επισης πολλοι απο αυτους παιρνουν και ντουτα
Εντάξει κύριοι φοινικόδεντρα στο Παλαιό Φάληρο ειναι όχι στο ,Miami ας μη μείνουμε σε αυτό δε χρειάζεται ευτυχώς μπορούμε ακόμη οικονομικά να πληρώσουμε μια καλή μεταμόσχευση...το θέμα όμως είναι ΑΝ θα είναι καλή,
 

Ligref

New Member
Πρωτον το κριτηριο σου ειναι οτι ειδες φοινικοδεντρα ασχολιαστο για πολλους και διαφορους λογους.

Δευτερον το να μην ξανασχοληθει ειναι σχετικο και τιποτα δεν ειναι σιγουρο γιατι εσυ βλεπεις ινσταγκραμ τις αποτελεσματαρες που επιμελως παρουσιαζουν οπως τους βολευουν και επισης πολλοι απο αυτους παιρνουν και ντουτα
Φίλτατε Harris_G επειδή διακρίνω ότι εστιάζεις στο φοινικόδεντρο και όχι στο φοινικόδασος και θα με αναγκάσεις να επαναλάβω τα λεγόμενα μου απλουστευμένα καθώς απουσιάζουν πολλά από τα στοιχεία της συλλογιστικής που ανέπτυξα.

1. Το μπαλκόνι ήταν αφενώς ένα στοιχείο μεν σαρκασμού όμως δε. Δε με πειράζει που δεν το κατάλαβες αλλά εστίασες σε αυτό ως πρώτο και κύριο!
2. Επίσης ανέφερα ότι ο άνθρωπος είναι έμπειρος στο κομμάτι των ΜΜ αφού έχει ήδη υποβληθεί σε δύο και μάλιστα σε κάποιους από τους ακριβότερους Έλληνες ιατρούς. Συνεπώς ήδη έχει διαθέσει ένα σεβαστό χρηματικό ποσό και σε πολύ μικρότερες μάλιστα ηλικίες όπως είπε. Για να διαπιστώσεις ότι κατάλαβα ότι ο άνθρωπος πιθανώς να είναι ευκατάστατος ή απλώς να τον ενδιαφέρει αρκετά η εικόνα του ώστε να είναι διατεθιμένος να διαθέσει και κάτι παραπάνω ακόμη από το υστέρημα του ώστε να κάνει κάτι καλύτερο στο κεφάλι του εκτός Ελλάδας.
3. Η λόγικη απόρροια ότι δε θα ξανασχοληθεί έγκειται στην υψηλά στατιστική πιθανότητα ότι μιλάμε για world class ονόματα & συνδυαστικά με κάποια φαρμακευτική αγωγή. Φυσικά όμως και δεν επαφύεται κανείς και αποκλειστικά σε αυτό καθώς είναι ένα πολυπαραγοντικό ζήτημα. Όμως στην παρούσα φάση βρίσκεται στην ηλικία των 41 συνεπώς αν δεν ξανασχοληθεί με αυτό μέχρι τα 55-60 τότε ναί θα έχει πάει σημαντικά προχωρήσει στη ζωή του και σε αρκετά παραγωγική ηλικία όπου ενδεχομένως σε ένα ηλικιακό στάδιο 55-60+ να μην τον ενδιαφέρει τόσο κάποια αδυναμία στο κεφάλι και να έχει θέσει διαφορετικές προτεραιότητες.
4. Δε μίλησα για ινσταγκραμ, έσυ μίλησες! Αναφέρθηκα σε ανεξάρτητες παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων στα διεθνή forums.
5. Είδαμε και τις εγχώριες αποτελεσματάρες με ντούτες & φίνες είτε σε social media είτε στο δρόμο. Λογικά θα μας λένε και ψέμματα οι (καλοί) ξένοι ότι είναι κλεισμένοι για τα επόμενα δύο-τρία χρόνια.

Με την άστοχη κρίση των δικών μου λεγομένων επείδη ούτε σε ξέρω ούτε με ξέρεις. Θα πρότεινα να είσαι πιο προσεκτικός καθώς προσωπικά τέτοια σχόλια τα εκλαμβάνω υποτιμητικά, χλευαστικά με δόσεις καφενειακής λογικής και τεκμηρίωσης.
Δυστυχώς εστιάζεις σε άσχετα ζητήματα παρα στην ουσία του πράγματος και στο σκοπό του νήματος.
Έλπίζω ο φίλτατος Δημήτρης να βρει απαντήσεις σε που ψάχνει και τα υπόλοιπα μέλη να βοηθήσουν ο καθένας από την μερία του όπως μπορεί.
Και ας είναι σε οποιοδήποτε μπαλκόνι γεμάτο το κεφάλι του!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Ξεκινω Την αστοχη ειρωνεια σου οτι "Αφενώς ο άνθρωπος ποζάρει σε μπαλκόνι με θέα παραλιακή και φοίνικες και όχι κάποιο πλυσταριό στο Μεταξουργείο" και παραθετω διπλα το αλλο που εγραψες "με δόσεις καφενειακής λογικής και τεκμηρίωσης." Οποτε κουμπωσε αυτα τα δυο κομματακια παζλ και θα καταλαβεις οτι κανεις αυτα που κραζεις.

Και παμε λιγο στην τεκμηρίωση:
1) Εχεις εναν υποψηφιο με δυο επεμβασεις με οχι την αναμενομενη φυτρωση αρα μιλαμε για repair case.Επίσης βλέπουμε περίπτωση με diffusion, Δε λες ομως εσυ ο ψαγμενος ποιος απο αυτους τους all-stars world class deluxe edition ειδικευεται ειτε σε repair cases ειτε στη διαχυτη.

2) Πετας στη συζητηση το Βουλγαρο που λεει οτι απο μια δοτρια των 12.000 grafts μπορεις να παρεις τα 11.999 με ασφαλεια.Πετας στη συζητηση τον Ολλανδο που ναι μεν φανταζει εντυπωσιακος αλλα εχει ενα χρονο που ξεπηδησε και παλι ναι να παω σε αυτον αλλα οχι να δωσω και 25Κ ας παω Αμερικη. Πετας στη συζητηση τον Ταυλανδο παρε ενα πολυ ωραιο μη-ενημερωμενο νημα (οχι οτι υπαρχουν και πολλα 2-3 βρηκα) : https://www.hairrestorationnetwork....afts-by-thailand-dr-kongkiat-laorwong/page/2/

5. Είδαμε και τις εγχώριες αποτελεσματάρες με ντούτες & φίνες είτε σε social media είτε στο δρόμο.
Που ειδες Ελληνα να βαρει ντουτες φινες. Οι μεγαλυτεροι ματαιοδοξοι μπουφοι απο ολα τα φορουμ ειμαστε. Μη μικρυνει η παλουκαρα μου και μη δε πεταγεται το υπερ-σπερμα μου με πιεση οπως οταν ημουν 15 χρονων.
 

kollaps

Member
Lorenzo πας και με 2.5 εδώ Ελλάδα..αλλιώς μετά Freitas, Vila, Pekiner στα 2.5-2.7....Laorwong με 1.8 Στη Ταυλάνδη, και μετά παίζουν και αλλες πιο οικονομικές επιλογές για οποιον θέλει στην Τουρκία όπως Dr Turan και Dr Gur που τις κάνουν οι ιδιοι τις επεμβάσεις και έχουν καλά αποτελέσματα και προτείνονται στο ξένο φόρουμ με 1.20 το graft περίπου
Lorenzo δεν μπορεί να πει κανείς "θα πάω του χρόνου", δεν ξέρουμε με βεβαιότητα αν θα έρθει Ελλάδα για consultations, αν θα έρθει για επεμβάσεις, αν είναι ήδη κλεισμένος από τα παιδιά που τον είδαν φέτος κ.ο.κ. Ο Pekiner έχει γίνει φίρμα στο reddit και έκτοτε δεν βρίσκεις τον εκπρόσωπο του ούτε με σφαίρες. Γενικά μαζί σου, συμφωνώ ότι στο εξωτερικό οι επιλογές είναι εν γένει πολύ καλύτερες απ΄ότι στην Ελλάδα.
2) Πετας στη συζητηση το Βουλγαρο που λεει οτι απο μια δοτρια των 12.000 grafts μπορεις να παρεις τα 11.999 με ασφαλεια.Πετας στη συζητηση τον Ολλανδο που ναι μεν φανταζει εντυπωσιακος αλλα εχει ενα χρονο που ξεπηδησε και παλι ναι να παω σε αυτον αλλα οχι να δωσω και 25Κ ας παω Αμερικη. Πετας στη συζητηση τον Ταυλανδο παρε ενα πολυ ωραιο μη-ενημερωμενο νημα (οχι οτι υπαρχουν και πολλα 2-3 βρηκα) : https://www.hairrestorationnetwork....afts-by-thailand-dr-kongkiat-laorwong/page/2/
Το πιο ανησυχητικό με το περιστατικό αυτό είναι ότι ανέλαβε 40άρη με διάχυτη ΑΓΑ χωρίς θεραπεία και μάλιστα με ακούρευτη συνεδρία.. Και ο τύπος βέβαια με αυτό το κούρεμα δεν βοηθάει καθόλου την εικόνα του.
 

TopBoy

Member
Lorenzo δεν μπορεί να πει κανείς "θα πάω του χρόνου", δεν ξέρουμε με βεβαιότητα αν θα έρθει Ελλάδα για consultations, αν θα έρθει για επεμβάσεις, αν είναι ήδη κλεισμένος από τα παιδιά που τον είδαν φέτος κ.ο.κ. Ο Pekiner έχει γίνει φίρμα στο reddit και έκτοτε δεν βρίσκεις τον εκπρόσωπο του ούτε με σφαίρες. Γενικά μαζί σου, συμφωνώ ότι στο εξωτερικό οι επιλογές είναι εν γένει πολύ καλύτερες απ΄ότι στην Ελλάδα.
Έχει αφήσει ανοιχτές υποθέσεις ο Lorenzo με άτομα που ηδη έχουν κάνει first step κτλπ οπότε σίγουρα θα ξαναέρθει, απλά στέλνεις μήνυμα στον διαχειριστή να σου πει ποτε υπολογίζει. Από οτι θυμάμαι ανα εξάμηνο έρχεται συνήθως.
Για τον pekiner πάντως από άλλους που έχω δει μια χαρά τον βρίσκουν στέλνοντας στο whatsapp/ email της κλινικής. Και πέρα από αυτούς υπάρχουν πολλοί ακόμα να επιλέξεις στο εξωτερικό. Αν κάποιος θέλει top γιατρό, η λυση του εξωτερικού ειναι μονόδρομος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημ

Member
Καλησπέρα κύριοι μια ερώτηση θα ηθελα να θέσω.
Ο λόγος που δε δίνουν αποτελέσματα επιπέδου top γιατρών οι Έλληνες ποιος πιστευτέ ότι είναι ?
Η εμπειρία ? η γνώση ?
 

Ligref

New Member
Ξεκινω Την αστοχη ειρωνεια σου οτι "Αφενώς ο άνθρωπος ποζάρει σε μπαλκόνι με θέα παραλιακή και φοίνικες και όχι κάποιο πλυσταριό στο Μεταξουργείο" και παραθετω διπλα το αλλο που εγραψες "με δόσεις καφενειακής λογικής και τεκμηρίωσης." Οποτε κουμπωσε αυτα τα δυο κομματακια παζλ και θα καταλαβεις οτι κανεις αυτα που κραζεις.

Και παμε λιγο στην τεκμηρίωση:
1) Εχεις εναν υποψηφιο με δυο επεμβασεις με οχι την αναμενομενη φυτρωση αρα μιλαμε για repair case.Επίσης βλέπουμε περίπτωση με diffusion, Δε λες ομως εσυ ο ψαγμενος ποιος απο αυτους τους all-stars world class deluxe edition ειδικευεται ειτε σε repair cases ειτε στη διαχυτη.

2) Πετας στη συζητηση το Βουλγαρο που λεει οτι απο μια δοτρια των 12.000 grafts μπορεις να παρεις τα 11.999 με ασφαλεια.Πετας στη συζητηση τον Ολλανδο που ναι μεν φανταζει εντυπωσιακος αλλα εχει ενα χρονο που ξεπηδησε και παλι ναι να παω σε αυτον αλλα οχι να δωσω και 25Κ ας παω Αμερικη. Πετας στη συζητηση τον Ταυλανδο παρε ενα πολυ ωραιο μη-ενημερωμενο νημα (οχι οτι υπαρχουν και πολλα 2-3 βρηκα) : https://www.hairrestorationnetwork....afts-by-thailand-dr-kongkiat-laorwong/page/2/


Που ειδες Ελληνα να βαρει ντουτες φινες. Οι μεγαλυτεροι ματαιοδοξοι μπουφοι απο ολα τα φορουμ ειμαστε. Μη μικρυνει η παλουκαρα μου και μη δε πεταγεται το υπερ-σπερμα μου με πιεση οπως οταν ημουν 15 χρονων.
Συνεχίζεις την μηδενική σου συνεισφορά στο νήμα ενώ παράλληλα διαστρεβλώνεις τα δικά μου λεγόμενα κρίνοντας το κάθετι σαν κακιά πεθερά.
Με αυτή σου την απάντηση μου είναι ξεκάθαρο πλέον που κατατάσσεσαι ως άνθρωπος.
Ξαναγράφεις ότι κάνω ειρωνεία, ρε φίλε είσαι με τα καλά σου; Έγραψα ότι ήταν αστείο και συνεχίζεις;
Ζείς μόνος σου και δεν έχεις καλύτερη δουλεία να κάνεις;;; Φτιάξε κανένα πάζλ!
Ό,τι αναφέρω πρέπει να περνάει από την έγκριση σου;;;;
Δεν έχω καμία όρεξη να σου απαντάω και σπαταλάω τον πολύτιμο χρόνο μου για πάρτη σου.
Αν σου διέφυγε η προηγούμενη μου ανάρτηση έχω προτείνει και άλλους γιατρούς, αλλά είμαι βέβαιος ότι το κάνεις εσκεμμένα.
Παραθέτω ενδεικτικά κάποια στοιχεία από top γιατρούς, είναι κακό;
Επίσης και εγώ πάσχω από διάχυτη 20 χρόνια τώρα και έχω ψαχτεί με TOP γιατρούς.
Ναι στον Ολλανδό επειδή έχω δει και 2 περιστατικά του από κοντά και επειδή τον έμαθες εσύ τώρα δε σημαίνει ότι το ίδιο για τους υπόλοιπους,
ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΜΕΡΙΚΗ, ΣΤΟ ΚΑΛΟ! Δε θέλω να με ενημερώσεις εμένα, το Δημήτρη στο νήμα αν θες βοήθα.
Πρότεινες τίποτα άλλο και το έχασα;
Κανένα repair case! Δε μιλάμε για διόρθωση σε ΜΜ περιοχή, ούτε πύκνωση σε donor ούτε εξαγωγή ήδη μετ. τριχοθ.
Απλή πύκνωση και εξαγωγή 2-2.5k grafts σε έναν γιατρό που ξέρει να κάνει cherry-picking καλό και μπορεί να δουλέψει σε πυκνότητες 50-60 με λεπτά εργαλεία.
ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;
Να πάει ο Δημητρής στην Κύπρο, στον Αναστάσάκη στα Medi Jenesse;;;
Απορώ ειλικρινά με κάτι τέτοιους τύπους σαν εσένα μόνο θόρυβο κάνεις και ουσία ΜΗΔΕΝ.
Αν ο φίλος έχει να διαθέσει 30k σου πέφτει λόγος;
Εφορία είσαι ή τα έχετε μισά-μισά;
Πολυ απλά Harris-G μην ασχολείσαι μαζί μου ρε φιλαράκι δεν είμαστε ίδια συχνότητα ή προσπέρασε με ή μείνε πίσω μου!
Δεν σου απευθύνομαι μην μου απευθύνεσαι, τόσο απλό!
Στον φίλτατο Δημήτρη αναφέρομαι γιατί αυτό είναι το νήμα του.
 

Ligref

New Member
Καλησπέρα κύριοι μια ερώτηση θα ηθελα να θέσω.
Ο λόγος που δε δίνουν αποτελέσματα επιπέδου top γιατρών οι Έλληνες ποιος πιστευτέ ότι είναι ?
Η εμπειρία ? η γνώση ?
Γνώση η οποία προϋποθέτει καινότομία, όρεξη, επένδυση σε χρόνο & χρήμα.
Εμπειρία από μόνη της δε λέει κάτι, πολλοί Έλληνες γιατροί ασχολούνται χρόνια με ΜΜ αλλά τα αποτελέσματα τους ακόμη και μετά από χρόνια είναι αρκετά μέτρια.
Αντίστοιχα ο Αναστασάκης πχ εννοείται έχει βελτιωθεί σε σχέση με παλαιότερα γιατί έχει επενδύσει αρκετά στη γνώση και στην εξειδίκευση τόσο αυτού που κάνει (& του προσωπικού του). Αλλοί εστιάζουν να σου πουλήσουν χίλιαδύο άλλα σαμπουάν, prp, μεσοθεραπείες κάνουν παράλληλα και λίγο τους πλαστικούς λίγο τους δερματολόγους κλπ.
Αναφέρθηκα και σε πιο νέους Έλληνες γιατρούς οι οποίοι έχουν ξεκινήσει με καλύτερες βάσεις σε σχέση με την προηγούμενη γενιά. Μιλάμε για γιατρούς 35-40 σε ηλικία, μια τέτοια περίπτωση που έχω σκόπο να συναντήσω και να γνωρίσω μιας και έχουμε έναν πολύ καλό κοινό φίλο είναι ο Κεραμιδάς Άγγελος στη Θεσσαλονική. Από τον οποίο θα ήθελα να δω και περιστατικά από κοντά καθώς φαίνεται αρκετά ελπιδοφόρος και με διάθεση για εξέλιξη.
Είναι σημαντικό να προστεθούν και άλλοι τέτοιοι γιατροί στο εγχώριο δυναμικό ενισχύοντας την ανταγωνιστικότητα και ανεβάζοντας το επίπεδο υπηρεσιών και τελικού αποτελέσματος.
 

Δημ

Member
Γνώση η οποία προϋποθέτει καινότομία, όρεξη, επένδυση σε χρόνο & χρήμα.
Εμπειρία από μόνη της δε λέει κάτι, πολλοί Έλληνες γιατροί ασχολούνται χρόνια με ΜΜ αλλά τα αποτελέσματα τους ακόμη και μετά από χρόνια είναι αρκετά μέτρια.
Αντίστοιχα ο Αναστασάκης πχ εννοείται έχει βελτιωθεί σε σχέση με παλαιότερα γιατί έχει επενδύσει αρκετά στη γνώση και στην εξειδίκευση τόσο αυτού που κάνει (& του προσωπικού του). Αλλοί εστιάζουν να σου πουλήσουν χίλιαδύο άλλα σαμπουάν, prp, μεσοθεραπείες κάνουν παράλληλα και λίγο τους πλαστικούς λίγο τους δερματολόγους κλπ.
Αναφέρθηκα και σε πιο νέους Έλληνες γιατρούς οι οποίοι έχουν ξεκινήσει με καλύτερες βάσεις σε σχέση με την προηγούμενη γενιά. Μιλάμε για γιατρούς 35-40 σε ηλικία, μια τέτοια περίπτωση που έχω σκόπο να συναντήσω και να γνωρίσω μιας και έχουμε έναν πολύ καλό κοινό φίλο είναι ο Κεραμιδάς Άγγελος στη Θεσσαλονική. Από τον οποίο θα ήθελα να δω και περιστατικά από κοντά καθώς φαίνεται αρκετά ελπιδοφόρος και με διάθεση για εξέλιξη.
Είναι σημαντικό να προστεθούν και άλλοι τέτοιοι γιατροί στο εγχώριο δυναμικό ενισχύοντας την ανταγωνιστικότητα και ανεβάζοντας το επίπεδο υπηρεσιών και τελικού αποτελέσματος.
Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.
Πότε σκέφτεσαι να επισκεφτείς τον Κεραμίδα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Antonis80

Member
Καλησπέρα κύριοι μια ερώτηση θα ηθελα να θέσω.
Ο λόγος που δε δίνουν αποτελέσματα επιπέδου top γιατρών οι Έλληνες ποιος πιστευτέ ότι είναι ?
Η εμπειρία ? η γνώση ?
Οι περισσότεροι που κάνουν μεταμοσχεύσεις στην Ελλάδα ειναι ευχαριστημένοι με μια απλή αλλαγή στην εικόνα τους δίχως να κάνουν πολλαπλές επεμβάσεις, δηλαδή η πλειοψηφία που δεν ασχολείται συνεχώς για χρόνια με τα φόρουμ, και δεν ψάχνουν να πάρουν το μέγιστο αποτέλεσμα με την πιο υψηλή πυκνότητα που θα το πετύχαιναν αν έκαναν πολλαπλές επεμβάσεις.
Οπότε αφού αυτό που ψάχνουν οι περισσότεροι ώστε να ειναι ευχαριστημένοι ειναι μια ικανοποιητική αλλαγή στην εικόνα τους και σε προσιτό κόστος (π.χ. γύρω στο 1 ευρώ/graft) το βρίσκουν γενικά σε διάφορες κλινικές της Ελλάδας , δίχως να σπαταλήσουν μια περιουσία για τα μαλλιά τους και έτσι οι κλινικές έχουν μια χαρά πελάτες και δεν έχουν λόγο να ρισκάρουν σε κάτι αλλο.
Γενικά πάντως σε σχέση με το παρελθόν έχει βελτιωθεί και στην Ελλάδα η κατάσταση και μπορείς να πάρεις ένα decent αποτέλεσμα σε προσιτό κόστος, αφού και γενικά οι τεχνικές ειναι λίγο πολυ γνωστές, χωρίς βέβαια να ειναι στο υψηλό επίπεδο του εξωτερικού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;
Εσυ τι θες να μας πεις δε καταλαβαινω. Δεν απαντας σε τιποτα απο αυτα που ρωταω γιατι να παει στους γιατρους που αναφερεις;Επειδη ειναι ακριβοι; Σα παιδακι απαντας. Τι αμαξι να παρω; EEEE παρε Φεράρι... Βαρα μια προσοχη New Memberάκι. Καιεπειδη εσυ εκπεμπεις σε αλλη συχνοτητα, Οποτε γουσταρεις παμε μια βολτα απο Mensa να τις μετρησουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα