28 χρονων δευτερη μμ!!!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Στην Advance έκανες απ´οτι κατάλαβα απο προηγούμενο σου σχόλιο. Εγκληματικό να σε βάλουν στα 25 για μεταμοσχευση. Στη θέση σου φίλε θα ξεκινούσα φιναστεριδη και μινοξιδιλη να σώσω οτι μπορω,επειδή η τριχοπτωση θα εξελιχθεί δυστυχώς.
Ήδη οι κρόταφοι σου εχουν αδειάσει προς τα πίσω και θα σου μείνει μονο οτι σου εχουν εμφυτεύσει .
Δε ξέρω εάν εσυ επέμενες, αλλα εάν δε προσπάθησαν να σε αποτρεψουν εχουν μεγάλη ευθύνη και αυτοί.
Εάν ειχαν ηθική δεν έπρεπε να σε βάλουν για μεταμοσχευση .
Λάθος να σου κατεβάσουν τοσο χαμηλά τη hairline επειδή στενεύουν τα περιθώρια για touch up δυστυχώς.
Περίμενε κάποια χρονια με θεραπεια, μη ξανακάνεις το ιδιο λάθος .
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

asdasd

Member
Στην Advance έκανες απ´οτι κατάλαβα απο προηγούμενο σου σχόλιο. Εγκληματικό να σε βάλουν στα 25 για μεταμοσχευση. Στη θέση σου φίλε θα ξεκινούσα φιναστεριδη και μινοξιδιλη να σώσω οτι μπορω,επειδή η τριχοπτωση θα εξελιχθεί δυστυχώς.
Ήδη οι κρόταφοι σου εχουν αδειάσει προς τα πίσω και θα σου μείνει μονο οτι σου εχουν εμφυτεύσει .
Δε ξέρω εάν εσυ επέμενες, αλλα εάν δε προσπάθησαν να σε αποτερεψουν εχουν μεγάλη ευθύνη και αυτοί.
Εάν ειχαν ηθική δεν έπρεπε να σε βάλουν για μεταμοσχευση .
Λάθος να σου κατεβάσουν τοσο χαμηλά τη hairline επειδή στενεύουν τα περιθώρια για touch up δυστυχώς.
Περίμενε κάποια χρονια με θεραπεια, μη ξανακάνεις το ιδιο λάθος .
Ναι μου εδωσαν την επιλογη το hairline να ειναι η παρα πολυ πισω (με αυτην την επιλογη οι κροταφου θα ηταν παλι αδειοι ) για πολυ λιγα εμφυτευματα η ετσι οπως το βλεπεις τωρα επειδη μ ειπαν οτι εχω μικρο μετωπο, ετσι επελεξα το δευτερο. χρησιμοποιω ηδη μινοξιδιλη απο τοτε και δν εχω ιδιαιτερη τριχοπτωση. Τι ειναι το touch up :)?
οσο για να το περιμενω με θεραπεια μαλλον εννοεισ μινοξιδιλη , το θεμα μ ειναι ομως θελω να εχω μαλλια και ενα καλο hairline οσο ακομα ειμαι νεος μετα θα με πιραζει λιγοτερο πιστευω το ποσες τριχες εχω.
PS. οι φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες κατω απο το φως και ειμαι ξυρισμενος με μηχανη οταν μεγαλωνει το μαλλι μ δν φαινετε τοσο αδειο οσο δειχνει εδω
 

Georgie

Well-Known Member
@Georgie Δεν μπορει να αλλαξει το hairline δηλαδη?
Υποθέτω οτι ειναι αρκετά χαμηλά ήδη .
Δε γνωρίζω το κατα ποσο ειναι εφικτό βελτιωθεί χωρις να κατέβει καί άλλο , μακάρι να ειναι .

Η μινοξιδιλη δε νομίζω οτι θα φρενάρει απο μόνη της την εξέλιξη της ΑΑ.
Εισαι μικρός ακομα και θα χάσεις και αλλα μαλλια , το γνωρίζεις αυτο .
Οσο σε πείραζε η τριχοπτωση στα 25, θα σε πειράζει και στα 50 , να εισαι σίγουρος .
Δεν εχεις περιθώριο για άλλο λάθος.
 

koumparos

Well-Known Member
Εάν μέσα σε 3 χρόνια άδειασαν οι κροταφοι τόσο πολύ προς τα πίσω και είσαι μόνο 28 χρ μαλον πας για μεγάλο norwood δυστυχώς.Η μινοξιδιλη είναι σφεντόνα.Θες φίνα αλλιώς πάλι σε μερικά χρόνια θα χρειαστείς μπάλωμα.
Φωτό με το αποτέλεσμα της πρώτης μμ έχεις?
Δυστυχώς στην ρήμαξαν τη δοτρια και ήταν η εποχή που ξηλωναν χωρίς στρατηγική και όποιον πάρει ο χάρος.
 

asdasd

Member
η περιοχη π φαινετε να εχει αδειασει ηταν η περιοχη π μ βαλανε τα εμφυτευματα πιστευω,οχι δυστηχως δεν εχω. αυτα τα χαπια μαλλον πρεπει να τα παιρνεις ολη σ την ζωη ε? εχουν καμια παρενεργεια?
 

asdasd

Member
Οταν μ εκανε την επεμβαση μ ειπε οτι εχω πολλα χτυπηματα στο πισω μερος στο κεφαλι μ, τωρα δν ξερω αμα ηταν αληθεια αυτο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κανε υπομονή και κοιτά για μια ακόμη μεταμόσχευση μετά τα 30.

Μπορείς να διορθώσεις το πρόβλημα σου το Crown δεν κατέβηκε,πιστεύω η δότρια σου έχει να δώσει ακόμη άλλα οι φωτογραφίες όλες που μας έβαλες είναι χάλια και σκοτεινές όπως και από απόσταση. Προσπάθησε να τις βελτιώσεις λίγο & ξανά ανέβασε.
Στην προκειμένη περίπτωση χρειάζεσαι τουλάχιστον από 1300 μοσχεύματα σε κάθε άδεια περιοχή και αν μπορέσουν λίγο να σου κάνουν πριονωτή την Hairline.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

asdasd

Member
αποτι μ ειπαν εχω παρα πολλες διπλεσ και τριπλες, το hairline μπορει να αλλαξει μορφη?
Τι εννοειτε πριονωτη?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
αποτι μ ειπαν εχω παρα πολλες διπλεσ και τριπλες, το hairline μπορει να αλλαξει μορφη?
Τι εννοειτε πριονωτη?

Δεν έχεις και ότι πιο πυκνή Hailine οπότε εκ του ασφαλούς θεωρώ ότι μπορείς ίσως να γίνει μια διορθωτική.
 

piros75

Well-Known Member
Δεν έγινε σωστό πλάνο νομίζω. Είσαι ακόμα νέος, αλλά νομίζω ότι μπορείς να μπεις και τώρα και να διορθώσεις την κατάσταση και με μια καλή θεραπεία θα τα πας περίφημα. Την μμ στην είχε κάνει ο Βεκρής ή κάποια από τα κορίτσια του;
 

piros75

Well-Known Member
Μην πειράξεις καθόλου κορυφή. Μπες στα κενά στους κροτάφους και φτιάξει και λίγο χερλαιν (χωρίς να κατέβεις) γιατί έτσι μοιάζει όντως αφύσικη. Ξεκίνα παράλληλα θεραπεία η οποία θα δουλέψει για κορυφή (δες το τμήμα του φόρουμ που αναφέρεται στις θεραπείες). Καλή τύχη σε ότι και αν αποφασίσεις.
 

asdasd

Member
@piros75 Ναι να κατεβει το χειρλαιν ουτε εγω δν θελω με τιποτα απλα πιστευα για να αλλαξει το χειρλαιν μ πρεπει να βγαλουν καποια εμφυτευματα π μ εχουν βαλει ηδη για να αλλαξει καπως η μορφη αν και δν ξερω δν ειμαι γιατρος απλα υποθετω.
Επισης για την θεραπεια δν θελω να παιρνω φαρμακα για ολη μ την ζωη οποτε δν το εχω σαν επιλογη.
Ευχαριστω πολυ παντως
 
Μπλουζα