25 ημέρες μετά από μεταμόσχευση μαλλιών fut στην Θεσσαλονίκη

Georgie

Well-Known Member
Για το μηνα που εισαι πας πολυ καλα, και εγω απορώ για την επιλογή του άπλωματος των τριχοθυλακιων αφου θα μπορούσες να έκλεινες ζώνες, αλλα γιατρός δεν ειμαι.
Επίσης θεωρώ λάθος το να μπεις για δεύτερη επέμβαση πριν την ολοκλήρωση του αποτελέσματος της πρώτης.
Καλή συνέχεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

D

Deleted member 24312

Υπάρχει η επιθυμητή φυτρωση για 2700 μοσχεύματα άλλα ακόμη δεν καταλαβαίνω αυτήν την τακτική διασποράς.
Τμηματικά 3000 στην αρχή και άλλα τόσα για δεύτερη.
Έχει λογική αυτό που λες,,,παρακάτω φωτογραφία πριν την μμ. Παρόλα αυτά,,είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα,,,τώρα μπαίνω στον 6 μήνα..
 

Συνημμένα

  • 1590408744691_20200525_145943.jpg
    1590408744691_20200525_145943.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 45
D

Deleted member 24312

Για το μηνα που εισαι πας πολυ καλα, και εγω απορώ για την επιλογή του άπλωματος των τριχοθυλακιων αφου θα μπορούσες να έκλεινες ζώνες, αλλα γιατρός δεν ειμαι.
Επίσης θεωρώ λάθος το να μπεις για δεύτερη επέμβαση πριν την ολοκλήρωση του αποτελέσματος της πρώτης.
Καλή συνέχεια
Καλησπέρα,,,,είμαι στον 6 μήνα πλέον,,,ο γιατρός μου είπε ότι το 70% της φυτρωσης έχει επιτευχθεί. Αναμένουμε λίγο να χοντρυνει η τρίχα κ να πεταχτούν κ κάποιες τελευταίες κυρίως στο πίσω μέρος του κεφαλιού..Συζητήσαμε το ενδεχόμενο της 2 μμ, κ μου εξήγησε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να γίνει στο 6 μηνο...
 
D

Deleted member 24312

Για το μηνα που εισαι πας πολυ καλα, και εγω απορώ για την επιλογή του άπλωματος των τριχοθυλακιων αφου θα μπορούσες να έκλεινες ζώνες, αλλα γιατρός δεν ειμαι.
Επίσης θεωρώ λάθος το να μπεις για δεύτερη επέμβαση πριν την ολοκλήρωση του αποτελέσματος της πρώτης.
Καλή συνέχεια
Επίσης φίλε Γιώργο,,,δεν είχα πει στον γιατρό ότι θα έκανα κ 2μμ. Οπότε θεωρώ ότι σε ένα άδειο κεφάλι όπως βλέπεις,,οι επιλογές με μια μονό μμ κ με μέγιστο αριθμό grafts περίπου τα 2700-2800, το αποτέλεσμα θεωρώ πως είναι ικανοποιητικό..Τουλάχιστον αυτό ακούω κυρίως από την γυναίκα μου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

tol

Well-Known Member
Πες μου την γνώμη σου σε παρακαλώ για την πορεία της φυτρωσης,,φωτογραφία επισυνάπτω παρακάτω ,ευχαριστώ
Φιλε Ευαγγελε, βρισκεσαι ακομη στον 5ο μηνα, η μεταμοσχευση κανονικα βρισκεται περιπου στο 60-70%. Πρεπει πρωτα να ολοκληρωθει (μετα τον 8ο μηνα) και τοτε να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα.

Γι' αυτο αλλωστε σε συμβουλευω να μην κάνεις το λαθος και προβεις τις επομενες μερες σε δευτερη μεταμοσχευση. Δειξε λιγο υπομονη, περιμενε να δεις την εξελιξη. Εξαλλου μπαινει καλοκαιρι...δεν ειναι και η ιδανικη περιοδος για μια μεταμοσχευση. Ο ηλιος, η ζεστη ειναι ανασταλτικοι παραγοντες. Θα αναγκαστεις να μεινεις κλεισμενος για πολλες ημερες στο σπιτι. Απολαυσε με την ησυχια σου το καλοκαιρακι, τις διακοπες και το εξελισσομενο αποτελεσμα της πρωτης μεταμοσχευσης. Καλη συνεχεια!
 
D

Deleted member 24312

Φιλε Ευαγγελε, θεωρω οτι ειναι τραγικο λαθος η αποφαση σου να κάνεις δευτερη μεταμοσχευση μετα απο 5 μηνες.
Επισης, θεωρω μαλλον κομπογιαννιτη τον κ. Μπρεντα που συμφωνησε. Κανενας σοβαρος γιατρος δε θα επετρεπε να συμβει κατι τετοιο.

Ειναι ανηκουστο να μπαινει καποιος για δευτερη μεταμοσχευση, ενω βρισκεται σε πληρη εξελιξη η πρωτη.

Γνωριζει αραγε ο "ειλικρινης" κ. Μπρεντας πως θα εξελιχθει η φυτρωση της πρωτης; Μαντης ειναι;

Εκτος και αν εχει επιγνωση των περιορισμενων δυνατοτητων του και ξερει οτι δεν προκειται να φυτρωσουν άλλα μαλλια μετα τον 5ο μηνα!!!

Προσωπικη συμβουλη...ακυρωσε αμεσα το ραντεβου και μεταθεσε το για μετα το καλοκαιρι. Τοτε θα εχεις μια πιο ολοκληρωμενη εικονα της πρωτης μεταμοσχευσης και θα μπορεσεις να σχεδιασεις καλυτερα τη δευτερη. Θα το μετανιωσεις και θα ειναι αργα. Μην παρασυρεσαι απο κομπογιαννιτες γιατρους που θελουν να κανουν γρηγορες αρπαχτες αδιαφορωντας για το πραγματικο συμφερον των πελατων τους. Σου ευχομαι καλη συνεχεια.
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου,,,δεν θα σχολιάσω κάτι γιατί έχουν λογική αυτά που γράφεις κ φυσικά καλή πρόθεση..η μόνη μου ένσταση αν μου επιτρέπεις είναι ο χαρακτηρισμός " κομπογιαννιτης "...Νομίζω ότι δεν προκύπτει αυτό που πουθενά. Έκανε μια καλή δουλειά, η τομη είναι άριστη,,η ομάδα του, επίσης δυνατή, είχα μονίμως κ για 8 ώρες 4 άτομα στο κεφάλι μου. Το αποτέλεσμα θεωρώ ότι για τον 6 μήνα που μπαίνω, είναι ικανοποιητικό, επίσης η χρέωση ήταν σχετικά χαμηλή κ για την 2η φορά, χαμηλότερη. Επίσης,, ενώ από την αρχή είχα πει ότι δεν θα έκανα 2 μμ, ο γιατρός με έπαιρνε τακτικά τηλέφωνο για να ρωτήσει για την πορεία της φυτρωσης μου. Εν ολίγοις,,,νομίζω ότι έκανα καλή επιλογή κ πλέον έχω εμπιστοσύνη στον κο Μπρεντα. Πάντως, ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σου, να αναβάλλω την 2 μμ, κ θα την σκεφτώ..
 
  • Like
Reactions: tol
D

Deleted member 24312

Φιλε Ευαγγελε, βρισκεσαι ακομη στον 5ο μηνα, η μεταμοσχευση κανονικα βρισκεται περιπου στο 60-70%. Πρεπει πρωτα να ολοκληρωθει (μετα τον 8ο μηνα) και τοτε να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα.

Γι' αυτο αλλωστε σε συμβουλευω να μην κάνεις το λαθος και προβεις τις επομενες μερες σε δευτερη μεταμοσχευση. Δειξε λιγο υπομονη, περιμενε να δεις την εξελιξη. Εξαλλου μπαινει καλοκαιρι...δεν ειναι και η ιδανικη περιοδος για μια μεταμοσχευση. Ο ηλιος, η ζεστη ειναι ανασταλτικοι παραγοντες. Θα αναγκαστεις να μεινεις κλεισμενος για πολλες ημερες στο σπιτι. Απολαυσε με την ησυχια σου το καλοκαιρακι, τις διακοπες και το εξελισσομενο αποτελεσμα της πρωτης μεταμοσχευσης. Καλη συνεχεια!
Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου,,,Έχεις δίκιο ότι είμαι πλέον στο 70% περίπουτης φυτρωσης. Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα..καλή συνέχεια..
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Αγαπητέ φίλε για βάλε και μία φωτογραφία της κορυφής. Αν θυμάσαι είχα εκφράσει τον προβληματισμό μου για το κατά πόσο φυσικός ήταν ο σχεδιασμός και δεν είδα να βάζεις κάποια στην κορυφή για να μου δείξεις τελικά ότι είχα άδικο. Σκέφτεσαι πάλι να κάνεις στριπ;
 
D

Deleted member 24312

Για το μηνα που εισαι πας πολυ καλα, και εγω απορώ για την επιλογή του άπλωματος των τριχοθυλακιων αφου θα μπορούσες να έκλεινες ζώνες, αλλα γιατρός δεν ειμαι.
Επίσης θεωρώ λάθος το να μπεις για δεύτερη επέμβαση πριν την ολοκλήρωση του αποτελέσματος της πρώτης.
Καλή συνέχεια
Με φάγατε,,,χαχα,,,ακύρωσα την 2μμ ,,νεα ημερομηνία 2 μήνες μετά,,όταν θα μπαίνω στον 8 μήνα,,,άλλα μην αρχίσετε πάλι την..γκρίνια...χαχα
 
  • Like
Reactions: tol
D

Deleted member 24312

Αγαπητέ φίλε για βάλε και μία φωτογραφία της κορυφής. Αν θυμάσαι είχα εκφράσει τον προβληματισμό μου για το κατά πόσο φυσικός ήταν ο σχεδιασμός και δεν είδα να βάζεις κάποια στην κορυφή για να μου δείξεις τελικά ότι είχα άδικο. Σκέφτεσαι πάλι να κάνεις στριπ;
Εννοείται στριπ κ φυσικά στον ίδιο γιατρό..
 
D

Deleted member 24312

Φιλε Ευαγγελε, βρισκεσαι ακομη στον 5ο μηνα, η μεταμοσχευση κανονικα βρισκεται περιπου στο 60-70%. Πρεπει πρωτα να ολοκληρωθει (μετα τον 8ο μηνα) και τοτε να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα.

Γι' αυτο αλλωστε σε συμβουλευω να μην κάνεις το λαθος και προβεις τις επομενες μερες σε δευτερη μεταμοσχευση. Δειξε λιγο υπομονη, περιμενε να δεις την εξελιξη. Εξαλλου μπαινει καλοκαιρι...δεν ειναι και η ιδανικη περιοδος για μια μεταμοσχευση. Ο ηλιος, η ζεστη ειναι ανασταλτικοι παραγοντες. Θα αναγκαστεις να μεινεις κλεισμενος για πολλες ημερες στο σπιτι. Απολαυσε με την ησυχια σου το καλοκαιρακι, τις διακοπες και το εξελισσομενο αποτελεσμα της πρωτης μεταμοσχευσης. Καλη συνεχεια!
Αναβολή 2μμ για μετά από 2 μήνες,,,,ευχαριστώ για την συμβουλή..
 
  • Like
Reactions: tol
D

Deleted member 24312

Είναι όμως μια επιλογή για όσους πάνε για μεγάλο NW, δεν θέλουν φίνα και προτιμούν να την παλέψουν με πολλές επεμβάσεις. Δεν έχει σημασία αν η πρώτη μμ δεν έχει και FUE. Μπορεί κάλλιστα να γίνει στην 2η ή 3η που σίγουρα θα χρειαστεί ο φίλος.
καλησπερα, χρόνια πολλά,,σε 20 ημέρες κάνω την 3η μμ. που θα είναι κ η τελευταία. Έκανα την πρώτη τον Ιανουάριο του 20 , αν θυμάμαι καλά, την 2η τον Αύγουστο του ίδιου χρόνου κ Ιανουάριο του 22 την 3η κ φαρμακερή. Με τις 2 πρώτες το αποτέλεσμα είναι καλό, έχω αφήσει μακρύ μαλλί κ με λίγο topik καλύπτω τα κενά. Όμως θεωρησα ότι ακόμα μια μμ θα δώσει κ την πυκνότητα που μου λείπει λόγο εκτεταμένης φαλακρας πριν των μμ. Norwood 6 κ βάλε..Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφικό υλικό..
 
Μπλουζα