2100 Grafts, Κλινική Μαλλιών HDC

Yiannis_A

Member
Καλησπέρα σας! Ονομάζομαι Γιάννης Αντωνίου, είμαι 28 ετών και είμαι νοσηλευτής. Αρχικά εργάστηκα σε μια ιδιωτική κλινική στη Λευκωσία και στη συνέχεια, μιλώντας με συναδέλφους, άκουσα για την HDC και για το άριστο εργασιακό περιβάλλον εκεί. Έτσι, έστειλα το βιογραφικό μου σημείωμα. Αφού, πέρασα την αυστηρή διαδικασία επιλογής, άρχισα να εργάζομαι στην HDC ως νοσηλευτής - τεχνικός μεταμόσχευσης μαλλιών.

Μετά από τρία χρόνια εργασίας και βλέποντας τα άριστα αποτελέσματα της κλινικής, αποφάσισα να προχωρήσω και εγώ στην μεταμόσχευση μαλλιών.

Έτσι, στις 13 Σεπτεμβρίου του 2019 έκανα τη μεταμόσχευση, για 2100 μοσχεύματα, στην οποία συμμετείχαν και οι 2 ιατροί της κλινικής (Δρ Μάρας & Δρ Βρυωνίδου).

Σας παρουσιάζω τις φωτογραφίες μου πριν τη μεταμόσχευση και αμέσως μετά.
 

Συνημμένα

  • Bef1.jpg
    Bef1.jpg
    565.4 KB · Προβολές: 1,016
  • Bef2.jpg
    Bef2.jpg
    584.5 KB · Προβολές: 1,014
  • Bef3.PNG
    Bef3.PNG
    659.1 KB · Προβολές: 996
  • Bef4.jpg
    Bef4.jpg
    625.9 KB · Προβολές: 882
  • Donor Before FUE.JPG
    Donor Before FUE.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 908
  • 3B4A9940.JPG
    3B4A9940.JPG
    1 MB · Προβολές: 924
  • 2100 Grafts.JPG
    2100 Grafts.JPG
    856.9 KB · Προβολές: 932
  • 3B4A9939.JPG
    3B4A9939.JPG
    822.2 KB · Προβολές: 839
  • DSC_0157a.JPG
    DSC_0157a.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 784
  • DSC_0158a.JPG
    DSC_0158a.JPG
    1 MB · Προβολές: 818

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Καλή φυτρωση να έχεις, αναμένουμε κ τις υπόλοιπες φωτό,είσαι στο εξάμηνο πλέον.
Πόσα grft έβαλες?
Τι πλήρωσες δε ρωταμε:D:D:D:eek::D
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή επιτυχία Γιάννη!!!
Ένας από του καλούς τεχνικούς τις κλινικής σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα παιδιά με ένα σταθερό team από placers
Περιμένουμε την εξέλιξη σου.
 

Preco

Member
Είμαι σίγουρος πως θα παει εξαιρετικά,αλλα ήθελα να κανω μια ερώτηση στους πιο γνωστες.είναι σωστή Παρουσιάση αυτη;
 

makis25

Well-Known Member
Ναι , αν γινεται θα μπορουσαμε να μαθουμε μερικες ακομα λεπτομεριες για τη μεταμοσχευση , πχ τη διαμετρο του εργαλειου εξαγωγης , manual η με μηχανημα εξαγωγη μοσχευματων , ποση ωρα κρατησε η επεμβαση εξαγωγη τοποθετηση κτλ . Η δοτρια αμεσως μετα την εξαγωγη φαινεται σε καλη κατασταση μου αρεσε . Φωτογραφιες τωρα που περασαν 5 μηνες;
 

Yiannis_A

Member
Σας ευχαριστώ όλους! Και για τις ευχές για καλή φύτρωση. Θεραπεία το μόνο που κάνω είναι i-prf , μια φορά το μήνα. Το άρχισα 3 μήνες πριν τη μεταμόσχευση μου.

Όσων αφορά τις λεπτομέρειες της διαδικασίας χρησιμοποιήθηκε και manual αλλά κυρίως το μηχάνημα εξαγωγής με διάμετρο 0,9μμ

Η επέμβαση κράτησε 1 μέρα. Η τοποθέτηση γίνεται γρήγορα στην HDC και πάντοτε με λαβίδες. Ο κάθε placer τοποθετεί περίπου 500 μοσχεύματα ανά ώρα και η τοποθέτηση γίνεται από 2 άτομα. Άρα 1000 μοσχεύματα ανά ώρα. Υπάρχει και βίντεο της τοποθέτησης που το ανεβάζω τώρα.
 

Yiannis_A

Member
Καλημέρα σας! Έχω βγάλει αρκετές φωτογραφίες μετά τη μεταμόσχευση. Σας παραθέτω προς το παρών φωτογραφικό υλικό της δότριας και της λήπτριας περιοχής από 1 εβδομάδα μέχρι και 1 μήνα μετά τη μεταμόσχευση.
 

Συνημμένα

  • 1 week after Recipient.JPG
    1 week after Recipient.JPG
    667.6 KB · Προβολές: 726
  • 10 days after - Back.JPG
    10 days after - Back.JPG
    697.9 KB · Προβολές: 675
  • 10 days after - side.JPG
    10 days after - side.JPG
    783.7 KB · Προβολές: 682
  • 17 days after.JPG
    17 days after.JPG
    560.9 KB · Προβολές: 780

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Yiannis_A

Member
Έχω μαζέψει φωτογραφίες της εξέλιξης της μεταμόσχευσης μου από το 2ο μέχρι τον 4ο μήνα και τις παραθέτω πιο κάτω. Είναι η εξέλιξη κάθε 15 ημέρες.
Πιστεύω είναι καλό να βλέπουν τα μέλη πως εξελίσσεται ένα αποτέλεσμα τους πρώτους 4 μήνες.
 

Συνημμένα

  • 2  months after.JPG
    2 months after.JPG
    381.8 KB · Προβολές: 683
  • 2.5 months after.JPG
    2.5 months after.JPG
    576.7 KB · Προβολές: 653
  • 3 months after.JPG
    3 months after.JPG
    856.2 KB · Προβολές: 677
  • 3.5 months after.JPG
    3.5 months after.JPG
    533.3 KB · Προβολές: 714
  • 4 months after.JPG
    4 months after.JPG
    627.1 KB · Προβολές: 740
  • Donor 4 months after.JPG
    Donor 4 months after.JPG
    554.8 KB · Προβολές: 807

Yiannis_A

Member
Παραθέτω το αποτέλεσμα στους 5 μήνες με τις φωτογραφίες πιο κάτω. Αναμένω σύντομα να κλείσει και το εξάμηνο και θα ανεβάσω νέες φωτογραφίες και θα προσπαθήσω να βγάλω και κανένα βιντεάκι.

Όντως εξελίσσεται καλά. Θα τα πούμε ξανά σε λίγες μέρες που θα κλείσω εξάμηνο.
 

Συνημμένα

  • 5 Months Right.JPG
    5 Months Right.JPG
    611 KB · Προβολές: 791
  • 5 Months Left.JPG
    5 Months Left.JPG
    598.4 KB · Προβολές: 805
  • 5 Months Front.JPG
    5 Months Front.JPG
    577.2 KB · Προβολές: 743
  • 5 Months - Donor.JPG
    5 Months - Donor.JPG
    615.8 KB · Προβολές: 686

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλά τα πηγαίνεις John, δουλεύοντας και μέσα στην κλινική και με το θεματακι που είχες την χρειαζόσουν μια μεταμόσχευση και όντως άλλαξε η εικόνα σου προς το καλύτερο!!! Καλή συνέχεια αναμένουμε και τους επόμενους μήνες.
 

makis25

Well-Known Member
θελω να κανω 2 ερωτησεις .
1) η prf απο την κλινικη με τι συχνοτητα προτεινεται ; πχ 1 φορα το μηνα ; 1 φορα το τριμηνο; . Και ποσες θεραπειες συνολο το χρονο;
2) Καπου στη περιγραφη επιασε το ματι μου πως συμμετειχαν και οι δυο γιατροι κ. Μαρας κ. Βρυωνιδου . Αυτο τι σημαινει ακριβως; Μπορει καποιος πελατης να επιλεξει να κανει επεμβαση και με τους δυο ταυτοχρονα;
 

Yiannis_A

Member
θελω να κανω 2 ερωτησεις .
1) η prf απο την κλινικη με τι συχνοτητα προτεινεται ; πχ 1 φορα το μηνα ; 1 φορα το τριμηνο; . Και ποσες θεραπειες συνολο το χρονο;
2) Καπου στη περιγραφη επιασε το ματι μου πως συμμετειχαν και οι δυο γιατροι κ. Μαρας κ. Βρυωνιδου . Αυτο τι σημαινει ακριβως; Μπορει καποιος πελατης να επιλεξει να κανει επεμβαση και με τους δυο ταυτοχρονα;
Καλησπέρα Μάκη!

1.Διάφορες κλινικές έχουν διάφορα πρωτόκολλα όσων αφορά τη θεραπεία I-prf. Το σύνηθες πρωτόκολλο είναι 3 συνεχόμενες φορές από 1 φορά το μήνα και μετά στο εξάμηνο και στο χρόνο. Εγώ όπως ανέφερα άρχισα 3 μήνες πριν τη μεταμόσχευση μου και συνεχίζω 1 φορά το μήνα και θα ολοκληρώσω στο εξάμηνο 9 συνεχόμενες θεραπείες. Μετά υπολογίζω να κάνω 1 φορά το τρίμηνο. Δοκιμάσαμε αυτή τη συχνότητα στην κλινική και φαίνεται ότι βοηθάει αρκετά στη γρήγορη φύτρωση και ίσως το αποτέλεσμα να είναι πιο δυνατό. Τουλάχιστον έτσι έδειξε στη δικιά μου περίπτωση. Θα πρέπει φυσικά να δοκιμαστεί και σε άλλους ασθενείς για να βγει ένα σωστό αποτέλεσμα.

Να ξεκαθαρίσω ότι δε σημαίνει ότι χωρίς το I-prf δε θα υπάρξει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Διότι αυτό δουλεύει σαν «λίπασμα» του αίματος.

2.Στην περίπτωση μου συμμετείχαν και οι 2 ιατροί αλλά το κάθε περιστατικό διανέμεται είτε στον Δρ Μάρα είτε στη Δρ Βρυωνίδου. Δεν μπορεί να επιλέξει κάποιος και τους 2 ταυτόχρονα. Όσων αφορά το Punching μπορεί να δουλέψουν και οι 2 ιατροί στον ίδιο ασθενή αναλόγως του φόρτου εργασίας της ημέρας. Ο σχεδιασμός, η επίβλεψη και οι εισδοχές γίνονται αποκλειστικά από τον ιατρό που έχει επιλέξει ο ασθενής.
 

Yiannis_A

Member
Μετά από το Φεβρουάριο που είχα κάνει το τελευταίο μου ποστ, θέλω να σας πληροφορήσω ότι η Κύπρος έχει ξεπεράσει τον Κορωνοϊό και επανέρχεται σιγά σιγά η ζωή πίσω στην κανονικότητα της.

Στην HDC, έχουμε αρχίσει κανονικά τη δουλειά χωρίς οποιαδήποτε προβλήματα. Τις φωτογραφίες που παραθέτω πιο κάτω τις έχω βγάλει στις 9 Απριλίου δηλαδή 7.5 μήνες μετά τη μεταμόσχευση.

Κάτι πολύ θετικό είναι ότι όσοι από εσάς θα αποφασίσετε να κάνετε μια μεταμόσχευση στην HDC θα με δείτε και από κοντά και έτσι θα είμαι για εσάς ένα ζωντανό αποτέλεσμα. Θα βγάλω και τις επόμενες ημέρες κάποιες φωτογραφίες και θα τις παραθέσω.
IMG_8869.jpg
IMG_8870.jpg
IMG_8871.jpg
IMG_8873.jpg
IMG_8876.jpg
IMG_8878.jpg
IMG_8869.jpg IMG_8870.jpg IMG_8871.jpg IMG_8873.jpg IMG_8876.jpg IMG_8878.jpg
 
Μπλουζα