2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

τοσο καλο κανει η αλοη και στην ξηροδερμια?
το σαμπουαν αλοης βοηθαει ή μονο το τζελ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

genesis

New Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

το τζελ περισσοτερο. σκεψου απορροφαται εξολοκληρου και εχει συστατικα με ευεργετικες ιδιοτητες. ειναι κατα πολυ καλυτερη και απο ενυδατικες κρεμες...defacto!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

NoMoreLoss είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1478.msg25878#msg25878 date=1266063334]
υπαρχει περιπτωση να βρω τζελ αλοης στα hondos?ξερει κανεις που εχει?

στα φαρμακεία φίλε όχι στα χασάπικα των γυναικών εκεί έχει μόνο μούφες
[/quote]

οχι και μονο μουφες....εχει και καλα οπως το tgel που θελω να παρω και εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

genesis είπε:
[quote author=triantafilos link=topic=1478.msg25887#msg25887 date=1266065335]
Αν πας σε καταστηματα βιολογικων προιοντων θα βρεις συγουρα.
καλά, σίγουρα δε θα βρει... μην παρεις ότι σου δώσει ο καθένας. ψάξε να βρεις ALOE PURA προϊόντα.
[/quote]

δηλαδη?τι ακριβως να ζητησω και που?
 

Maria

New Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

dimitris1991 είπε:
εσυ μαρια που διεκοψες την χρηση, τι χρησιμοποιεις τωρα στην θεση της μιν? απο τι ξερω δεν υπαρχει τιποτα η μιν ειναι στανταρ

Δημήτρη εγώ χρησιμοποιώ μόνο τοπική φλουταμίδη και πού και πού βάζω και emu oil για να διατηρώ σε καλή κατάσταση το δέρμα. Δε θέλω να βάλω πάλι μινοξ. ακόμα, αν δω τα σκούρα όμως σε κανα 6μηνο (δηλ. αν δεν έχω δει διαφορά από τη φλουταμίδη και μόνο) ίσως ξαναρχίσω...
Σκέφτομαι παράλληλα να δοκιμάσω αιθέρια έλαια (τοπική χρήση, σε ανάμιξη με κάποιο λάδι), αλλά ακόμα το ψάχνω...
 
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

giannis13 είπε:
[quote author=genesis link=topic=1478.msg25892#msg25892 date=1266071886]
[quote author=triantafilos link=topic=1478.msg25887#msg25887 date=1266065335]
Αν πας σε καταστηματα βιολογικων προιοντων θα βρεις συγουρα.
καλά, σίγουρα δε θα βρει... μην παρεις ότι σου δώσει ο καθένας. ψάξε να βρεις ALOE PURA προϊόντα.
[/quote]

δηλαδη?τι ακριβως να ζητησω και που?
[/quote]

aloe gel 99% δεν θα το βρεις σε ολα τα φαρμακεια, μερικοι θα σε κοιταξουν και περιεργα, αλλα αν ψαξεις σε 4-5 φαρμακεια σιγουρα θα βρεις κατι
 
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

Maria είπε:
[quote author=dimitris1991 link=topic=1478.msg25431#msg25431 date=1265752345]

εσυ μαρια που διεκοψες την χρηση, τι χρησιμοποιεις τωρα στην θεση της μιν? απο τι ξερω δεν υπαρχει τιποτα η μιν ειναι στανταρ

Δημήτρη εγώ χρησιμοποιώ μόνο τοπική φλουταμίδη και πού και πού βάζω και emu oil για να διατηρώ σε καλή κατάσταση το δέρμα. Δε θέλω να βάλω πάλι μινοξ. ακόμα, αν δω τα σκούρα όμως σε κανα 6μηνο (δηλ. αν δεν έχω δει διαφορά από τη φλουταμίδη και μόνο) ίσως ξαναρχίσω...
Σκέφτομαι παράλληλα να δοκιμάσω αιθέρια έλαια (τοπική χρήση, σε ανάμιξη με κάποιο λάδι), αλλά ακόμα το ψάχνω...
[/quote]
μαλιστα, καμια συγκριση με μινοξ , εγω παλι θα κανω υπομονη αλους 6-7 μηνες και μετα eod
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria

New Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

όντως, καμία σύγκριση με μινοξ.,αλλά δεν τη μπορώ! με τη φλουταμίδη δεν έχω καμια παρενέργεια -μόνο λίγο shed είχα- κοντεύω να συμπληρώσω 1 μήνα χρήσης.
Κάνε υπομονή, βάζε ακριβώς 6 ψεκασμούς τη φορά (παραπάνω δοσολογία αυξάνει κατά πολύ τις πιθανότητες για παρενέργειες όπως πρήξιμο-ταχυκαρδίες κ.ά.) και ενυδάτωνε το κεφάλι σου με διάφορα λάδια, αλόες κτλ
 
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

μετα απο 2 εβδομαδες με συνεχη αλοη και 3 εβδομαδες διακοπη του fungoral τα κοκκιναδια δεν υποχωρισαν, αρα δν ειναι ξυροδερμια? καμια ιδεα κανεις?
 

heyya

New Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

hopefull είπε:
δε θελω να σε ξενερωσω αλλα εγω τις κοκκινιλες που λες πανω απο το μαγουλα ακριβως τις εβγαζα μερικες φορες μετα απο λουσιμο με σκληρα σαμπουαν σε στυλ Tgel, fungoral κτλ...

Το έχω παρατηρήσει και γω... βέβαια μου φεύγει κάποια ώρα μετά το λούσιμο! ποιο σαμπουάν χρησιμοποιείς εναλακτικά;
 

magic810

New Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

Φιλε μου αν θες δοκιμασε τον αφρο...εγγυημενα καμμια κοκκινιλα....εκτος απο το πολυ εντονο shedding
 

heyya

New Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

dimitris1991 είπε:
μετα απο 2 εβδομαδες με συνεχη αλοη και 3 εβδομαδες διακοπη του fungoral τα κοκκιναδια δεν υποχωρισαν, αρα δν ειναι ξυροδερμια? καμια ιδεα κανεις?

heyya είπε:
[quote author=hopefull link=topic=1478.msg25280#msg25280 date=1265713182]
δε θελω να σε ξενερωσω αλλα εγω τις κοκκινιλες που λες πανω απο το μαγουλα ακριβως τις εβγαζα μερικες φορες μετα απο λουσιμο με σκληρα σαμπουαν σε στυλ Tgel, fungoral κτλ...

Το έχω παρατηρήσει και γω... βέβαια μου φεύγει κάποια ώρα μετά το λούσιμο! ποιο σαμπουάν χρησιμοποιείς εναλακτικά;
[/quote]

ξέρεις, δεν είναι μόνο το fungoral "σκληρό"/δυνατό σαμπουάν...
 
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

με ενα απλο σαμπουαν λουζομε τοσο καιρο.. με αυτο που λουζετε και η υπολοιπη οικογενεια , τι σκληρο να ειναι.. τοσα χρονια δεν ειχε τα μαμιμενα σημαδια τωρα τι εμφανιστικαν..

απο το μυαλο μου περναει και η κατακρατιση υγρων.. αλλα δεν θα πρεπει να ηταν κοκκινα τα σημαδια σαυτην την περιπτωση, ε?
 

heyya

New Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

Τότε ναι φίλε, παίζει η minox... εκτός και αν μιλάμε για εφηβεία :p
 

toxotis18

Member
Απ: 2 παρενεργεις απο μινοξυδίλη

Οχι μονο κοκκινιλες αλλα και τριχες στα μαγουλα (ακομα και κατω απο τα ματια ) και στα πλαινα . ολα αυτα πριν απο 2 χρονια....πλεον κανω laser αποτριχωση :'(
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα