2η μεταμόσχευση μαλλιών

vagelis

Member
Σκέφτομαι να κάνω 2η μεταμόσχευση μαλλιών τι γνώμη έχετε για τον Γ####η Γ####α;
Την 1η την έκανα στα L###R L##E C#####S στην περιοχή των κροτάφων και τώρα με την
αραίωση των μαλλiών σε όλο το τριχωτό της κεφαλής θέλω να κάνω την μέθοδο F.U.E για πύκνωση.
Και κάτι βασικό τη τιμές παίζουν περίπου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

Καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια!

Είναι κανόνας του φόρουμ να μην αναφέρουμε επεμβάσεις μεταμόσχευσης χωρίς να υπάρχουν η κατάλληλες φωτογραφίες που να πιστοποιούν ότι κάποιος έκανε την επέμβαση που λέει.

Θα σε παρακαλέσω να ανεβάσεις φωτογραφίες από την επέμβαση σου, αλλιώς οι ονομαστικές αναφορές που έκανες θα διαγραφούν.
 

vagelis

Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

Καλώς σας βρήκα!!!
Συγνώμη θα ανεβάσω σύντομα ευχαριστώ.
 

n094

Active Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

Θα σου πρότεινα επίσης να διαβάσεις όσα περισσότερα νήματα μπορείς στο φόρουμ αυτό. Είμαι σίγουρος ότι θα βρεις απαντήσεις. Αλλά (όπως λέω πάντα) καλύτερη απάντηση από το να δεις αποτελέσματα από κοντά δεν θα βρεις σε καμιά ανταπόκριση στο νήμα σου. Οπότε, κάνε μια γύρα στους γιατρούς και τις κλινικές της Ελλάδας πρώτα (για τιμές και αποτελέσματα) και αν δεν σου κάνουν σκέψου τις υπόλοιπες εναλλακτικές του εξωτερικού.
 

vagelis

Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

Ορίστε και μερικές φώτο:






Έχουν μπεί 500 τριχοθυλάκια με strip.
 

MANKAR

Active Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

:welc:καλως μας βρηκες φιλε , στην 3 φωτο τα μαλλια ειναι πιο κοντοκουρεμενα??απο τιμη ποσο πηγε???
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

Φιλε Βαγγελη ποσο χρονων εισαι?Εμεινες ευχαριστημενος απο την πρωτη μεταμοσχευση?ποτε την ειχες κανει?Αυτος ο γιατρος που αναφερεις υποτιθεται οτι ειναι απο τους καλους εδω στην Ελλαδα κ κανει μονο strip απο οσο ξερω.Να ξερεις ομως οτι τα αποτελεσματα εδω στην Ελλαδα ειναι πολυ χειροτερα απο καποιες κλινικες του εξωτερικου.Οι 9 στους 10 που εκαναν Ελλαδα η ειδαν μετρια αποτελεσματα η ακομα κ ασχημα.
 

vagelis

Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

Ναί στην μια φώτο τα μαλλιά είναι πιο κοντοκουρεμένα. Την μεταμόσχευση την έκανα όπως προανέφερα στα L@@@R L@@E C@@@@@S τον Ιανουάριο του 2007. Ναί έμεινα ευχαριστημένος τότε αλλά με τα χρόνια η αραίωση των κανονικών μαλλιών συνεχιστικε και τώρα σκέφτομαι και για δεύτερη για να πυκνώσουν. (Τιμή 2250ευρό). Ηλικία τότε 24 τώρα 29.
 

kouklos10

Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

φιλε βαγγελη μακρυα απο ελλαδα. τουλαχιστον εγω δεν εχω δει ουτε ενα καλο αποτελεσμα εδω. εγω εχω κανει edit από fenimore: Μόνο με φωτογραφίες αν θες να αναφέρεις ονομαστικά που έκανες μεταμόσχευση, άνοιξε ενα θέμα και μοιράσου την εμπειρία σου εφόσον επιθυμείς/. πιστευω αν ειχα παει εξωτερικο θα ημουν σε καλυτερο σημειο και θα ειμουν ικανοποιημενος. πια δεν πιστευω οτι η μεταμοσχευση μπορει να λυσει το προβλημα. πιστευω μονο σε τοπικες θεραπειες . εγω με τοπικες θεραπειες καλυτερεψα το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης αλλιως δεν θα μπορουσα να κυκλοφορισο. :( τωρα με αυτη την θεραπεια που εφαρμοζω ελπιζω να εχω τα αναμενωμενα αποτελεσματα μεχρι να βγει κατι ποιο ελπιδοφορο , σιγουρα το καθημερινο πασαλειμα ειναι μεγαλο βασανο...
 

vagelis

Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

Όταν λες θεραπείες τι ενοείς; Και σε αυτό το σημείο αραίωσεις που έχω φτάσει τουλάχιστον μπροστά στους κροτάφους χρειάζομαι να νε καλά το τόπικ. Κούκλε περιμένω φώτο.
 

kouklos10

Member
Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

οκ fenimore εχεις δικιο. συντομα θα το κανω και αυτο με φωτογραφιες και λεπτομερειες. vageli συντομα θα ανεβασω. vageli αυτο που πιστευω εγω πλεον ειναι οτι μια μεταμοσχευση δεν θα σου δωσει ενα ικανοποιητικο αποτελεσμα. και αν στο δωσει σε πεντε χρονια θα εχεις μεγαλυτερο προβλημα και θα θελεις παλι να τρεχεις σε γιατρους κλπ. μην νομιζεις οτι ειναι μια απλη διαδικασια οπως την παρουσιαζουν αλλωστε την εχεις δοκιμασει , δεν ειναι περαστε χτενιστε τελιωσατε και ολα ωραια και ροδινα. οταν λεω τοπικα προιοντα εννοω τα εξης fungoral , regaine , airol κλπ , ειναι ενα σωρο. το θεμα ειναι αν εσυ εχεις κανει καποια θεραπεια για ενα διαστημα και αν ειδες καποιο αποτελεσμα με καποιο απο αυτα. εγω στην ηλικια σου ειχα πολλυ περισοτερο μαλλι απο τις δικες σου φωτο. εσυ εισαι τυχερος γιατι μπορεις να βρεις ενα σωρο πραγματα στο ιντερνετ πληροφοριες κλπ. εγω οταν ειχε ξεκινησει το προβλημα δεν ηξερα τιποτα ουτε καν για το regain. σε δερματολογο που πηγα μου ειχε πει οτι δεν γινετε τιποτα ενα σαμπουαν μου ειχε δωσει και αυτο δεν ειχε κανει τιποτα. το θεμα πιστευω στην δικια σου αλλα και σε ολα τα παιδια που εχουν προβλημα ειναι σε ποιο σημειο αραιωσης θα φτασεις αργοτερα. απλα με τα διαφορα τοπικα καθυστερης την τριχοπτωση εγω πιστευω σιγουρα τωρα θα ειχα φτασει σε ενα norwood 5-6 , ενω τωρα ειμαι σε ενα τριαρακι προς τεσσερα. αν βεβαια ειχα ανακαλυψει η μου ειχε πει καποιος για το regain η καποιο τοπικο αναστολεα της dht τωρα θα ημουνα σε ενα norwood 1 εως 2 το πολυ. εγω θα σου δωσω μια συμβουλη εδω μεσα εχει ενα σωρο πληροφοριες να ειναι καλα τα παιδια του φορουμ , διαβασε ενημερωσου ......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
RE: Απ: 2η μεταμόσχευση μαλλιών

vagelis είπε:
Ναί στην μια φώτο τα μαλλιά είναι πιο κοντοκουρεμένα. Την μεταμόσχευση την έκανα όπως προανέφερα στα L@@@R L@@E C@@@@@S τον Ιανουάριο του 2007. Ναί έμεινα ευχαριστημένος τότε αλλά με τα χρόνια η αραίωση των κανονικών μαλλιών συνεχιστικε και τώρα σκέφτομαι και για δεύτερη για να πυκνώσουν. (Τιμή 2250ευρό). Ηλικία τότε 24 τώρα 29.
Μεταμόσχευση στην Ελλάδα και σε ηλικιά 24 ετών δεν είναι ο καλύτερος συνδυασμός, μάλλον ο χειρότερος θα έλεγα. Φιλε η αράιωση σου έχει προχωρήσει αρκετά πλέον και μια 2 μεταμόσχευση σίγουρα θα βελτίωνε την εικόνα και την ψυχολογία σου. Προσπάθησε να κάνεις κάπιοια on-line consultation με διάφορες κλινικές του εξωτερικού για να πετύχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Ψαξε και σε ξενα forum να δεις τι γραφουν και αποτελέσματα από άλλες μεταμοσχεύσεις.
 

papajo

New Member
Θα ήθελα καταρχάς να καλησπερίσω όλα τα μέλη και έπειτα να τους ευχαριστήσω για τις πληροφορίες που μοιράζονται εδώ μέσα. Πραγματικά πολλές από αυτές ήταν αρκετά χρήσιμες και σίγουρα βοηθούν περισσότερο τα άτομα που ψάχνουν για μμ από το να κοιτούν σελίδες διαφημίσεων στο ιντερνετ, γιατί σίγουρα εκεί είναι όλα τέλεια.
Θα ήθελα να αναφέρω πως πριν τέσσερα χρόνια (21χρόνων τότε) είχα πάει για μ.μ. σε γνωστή μεγάλη εταιρεία που υπάρχει ακόμη και σήμερα. Η επέμβαση ήταν για 2000 τριχοθυλάκια αλλά το αποτέλεσμα νομίζω ότι τους διέψευσε πανηγυρικά. Κατά προσέγγιση θα έλεγα πως έβαλαν λιγότερες από το ¼ από αυτό που είχαν αναφέρει και φυσικά είχα πληρώσει. Να επισημάνω πως για την περισυλλογή, την επεξεργασία και την μεταφύτευση 2000τθ έκαναν 6ώρες. Το επισημαίνω γιατί σύμφωνα με αυτά που διάβασα εδώ μέσα μου φαίνεται λίγος ο χρόνος.
Πάνω στο εξάμηνο που με εξέτασε ο γιατρός παραδέχτηκε πως ήταν μικρότερο το αποτέλεσμα από αυτό που περίμενε να δει ωστόσο δεν έγινε και τίποτα. Καμία συζήτηση για αποκατάσταση ή το οτιδήποτε. Αυτό που συνέβη είναι ότι για 1,5 χρόνο δεν με πήραν ούτε τηλ για να προγραμματίσουν επανεξέταση της μ.μ. ή να δουν γενικά πως πάει. Το μόνα τηλεφωνήματα που έλαβα ήταν μετά τον 1,5 χρόνο για διαφημιστικούς λόγους, να μου κλείσουν ραντεβού και καλά για να με ενημερώσουν για τις νέες τεχνικές τους και τις νέες τιμές τους. Όταν τους έλεγα για την δυσαρέσκεια μου με την προηγούμενη επέμβαση μου απλά μου έλεγαν πως θα το σημείωναν και θα ειδοποιούσαν τον υπεύθυνο για να με καλέσει. Πράγμα που φυσικά δεν έγινε ποτέ. Φωτογραφίες δεν έχω για τον λόγο ότι δεν είχα σκεφτεί, ούτε γνώριζα τότε ότι μπορούσα να τις πάρω από την εταιρεία και από μόνος μου δεν είχα βγάλει φώτο πριν και μετά την επέμβαση. Δεν το θεώρησα χρήσιμο και άλλωστε τι να τις έκανα;
Τώρα έχω αρχίσει να σκέφτομαι το ενδεχόμενο μιας δεύτερης μ.μ. σε άλλο φορέα φυσικά και κατά προτίμηση σε καμία από τις μεγάλες ελληνικές εταιρείες.
Μέσα από το φόρουμ διάβασα για την κλινική στην Κύπρο και τον γιατρό στην Τουρκία erdo*an και μέσα από μικρή έρευνα και σε άλλα φορουμ τα βρήκα ενδιαφέρον και σίγουρα τα έχω στο υπόψη. Έψαξα ωστόσο να βρω αναφορές και σε Έλληνες γιατρούς εδώ μέσα, συγκεκριμένα για δύο που έχω στο μυαλό μου 1) τον Αν*στασ*ακι από την derm*med και 2)τον Κα*αλεξη. Πιστεύω ότι το έργο τους ίσως και να είναι καλό χωρίς βέβαια να έχω περισσότερες αποδείξεις πέραν μερικών φωτογραφιών και λόγια.
Δεν γνωρίζω περισσότερο για αυτούς και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος έχει κάνει εκεί μ.μ.
 

Flosk

Well-Known Member
Εκλεκτε μου φιλε Papajo αν εφοσον την εχεις πατησει ηδη και ενω εχεις διαβασει εκ των υστερων οπως μας λες τα θεματα των μμ, αναφερεις εστω αυτα τα ονοματα σαν πιθανες λυσεις, συγνωμη αλλα ή μας τρολαρεις ή θα την ξαναπατησεις ασχημα και δεν θα σου φταιει κανεις αυτη την φορα.. Ειναι πολυ ασχημο να εχεις 2 αποτυχημενες μμ σε τοσο μικρη ηλικια. Ψαξου καλα, δεν εχω κατι αλλο να σου πω!
 

papajo

New Member
Έχω ψάξει μέσα στο φορουμ να βρω πληροφορίες για αυτούς τους δύο αλλά ακόμα δεν έχω βρει, φυσικά ακόμη ψάχνω. Είναι εκατοντάδες τα θέματα και χιλιάδες οι σελίδες.... Ωστόσο η αλήθεια είναι πως κλείνω έτσι και αλλιώς προς το εξωτερικό. Ο μόνος λόγος που αφήνω πιθανότητες για την Ελλάδα είναι το ταξίδι. Βέβαια αν ισχύουν αυτά που έχω δει μέχρι τώρα για τον edo*an ή τον άλλο στην κύπρο και δεν είναι απλά δύο επιτυχημένες χειρουργικές επεμβάσεις που οι ασθενείς είχαν τις απόλυτες συνθήκες τότε νομίζω πως δεν θα το γλιτώσω το ταξίδι.
 

gkast

Active Member
papajo είπε:
Θα ήθελα καταρχάς να καλησπερίσω όλα τα μέλη και έπειτα να τους ευχαριστήσω για τις πληροφορίες που μοιράζονται εδώ μέσα. Πραγματικά πολλές από αυτές ήταν αρκετά χρήσιμες και σίγουρα βοηθούν περισσότερο τα άτομα που ψάχνουν για μμ από το να κοιτούν σελίδες διαφημίσεων στο ιντερνετ, γιατί σίγουρα εκεί είναι όλα τέλεια.
Θα ήθελα να αναφέρω πως πριν τέσσερα χρόνια (21χρόνων τότε) είχα πάει για μ.μ. σε γνωστή μεγάλη εταιρεία που υπάρχει ακόμη και σήμερα. Η επέμβαση ήταν για 2000 τριχοθυλάκια αλλά το αποτέλεσμα νομίζω ότι τους διέψευσε πανηγυρικά. Κατά προσέγγιση θα έλεγα πως έβαλαν λιγότερες από το ¼ από αυτό που είχαν αναφέρει και φυσικά είχα πληρώσει. Να επισημάνω πως για την περισυλλογή, την επεξεργασία και την μεταφύτευση 2000τθ έκαναν 6ώρες. Το επισημαίνω γιατί σύμφωνα με αυτά που διάβασα εδώ μέσα μου φαίνεται λίγος ο χρόνος.
Πάνω στο εξάμηνο που με εξέτασε ο γιατρός παραδέχτηκε πως ήταν μικρότερο το αποτέλεσμα από αυτό που περίμενε να δει ωστόσο δεν έγινε και τίποτα. Καμία συζήτηση για αποκατάσταση ή το οτιδήποτε. Αυτό που συνέβη είναι ότι για 1,5 χρόνο δεν με πήραν ούτε τηλ για να προγραμματίσουν επανεξέταση της μ.μ. ή να δουν γενικά πως πάει. Το μόνα τηλεφωνήματα που έλαβα ήταν μετά τον 1,5 χρόνο για διαφημιστικούς λόγους, να μου κλείσουν ραντεβού και καλά για να με ενημερώσουν για τις νέες τεχνικές τους και τις νέες τιμές τους. Όταν τους έλεγα για την δυσαρέσκεια μου με την προηγούμενη επέμβαση μου απλά μου έλεγαν πως θα το σημείωναν και θα ειδοποιούσαν τον υπεύθυνο για να με καλέσει. Πράγμα που φυσικά δεν έγινε ποτέ. Φωτογραφίες δεν έχω για τον λόγο ότι δεν είχα σκεφτεί, ούτε γνώριζα τότε ότι μπορούσα να τις πάρω από την εταιρεία και από μόνος μου δεν είχα βγάλει φώτο πριν και μετά την επέμβαση. Δεν το θεώρησα χρήσιμο και άλλωστε τι να τις έκανα;
Τώρα έχω αρχίσει να σκέφτομαι το ενδεχόμενο μιας δεύτερης μ.μ. σε άλλο φορέα φυσικά και κατά προτίμηση σε καμία από τις μεγάλες ελληνικές εταιρείες.
Μέσα από το φόρουμ διάβασα για την κλινική στην Κύπρο και τον γιατρό στην Τουρκία erdo*an και μέσα από μικρή έρευνα και σε άλλα φορουμ τα βρήκα ενδιαφέρον και σίγουρα τα έχω στο υπόψη. Έψαξα ωστόσο να βρω αναφορές και σε Έλληνες γιατρούς εδώ μέσα, συγκεκριμένα για δύο που έχω στο μυαλό μου 1) τον Αν*στασ*ακι από την derm*med και 2)τον Κα*αλεξη. Πιστεύω ότι το έργο τους ίσως και να είναι καλό χωρίς βέβαια να έχω περισσότερες αποδείξεις πέραν μερικών φωτογραφιών και λόγια.
Δεν γνωρίζω περισσότερο για αυτούς και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος έχει κάνει εκεί μ.μ.
Πήγαινε στον αν@στ@κ@ είναι πολύ καλός ωτορινολαρυγγολόγος ....
 

globalzero

New Member
χωρις όνομα και απλά θαψιμο στο πρωτο ποστ για τις μεγαλες ελληνικες.... Πολύ ύποπτα , χωρίς ονόματα και στοιχεία σε ποστ άσχετο.

Είπαμε αλλά όχι και έτσι...
 

papajo

New Member
Ο λόγος που δεν κάνω αναφορά στον όνομα της εταιρείας είναι για να μην φανεί ως κατηγορία. Σίγουρα για να φτάσει εδώ που είναι θα είχε καλές, κακές και μέτριες μ.μ. ειδάλλως θα είχε κλείσει. Έπειτα δεν αναφέρω το όνομα του γιατρού γιατί πραγματικά ο άνθρωπος πιστεύω έκανε ότι μπορούσε απλά αντί για τον αριθμό των 2000 μοσχευμάτων σε 6/7ώρες μπορεί να κατάφερε να βάλει 500. Δεν μπήκα στο φόρουμ ούτε να κατηγορήσω κλινικές και φυσικά ούτε γιατρούς αλλά απλά να μάθω μερικές πληροφορίες. Ο λόγος που ρώτησα για αυτούς τους δύο γιατρούς στην Ελλάδα είναι γιατί δεν βλέπω κανέναν να τους έχει αναφέρει. Αυτό ενδεχομένως να είναι καλό αλλά και ταυτόχρονα κακό, π.χ. η δουλειά τους να είναι τελείως αδιάφορη ή να έχουν πάει όλα και όλα 10 άτομα σε αυτούς.
Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για αυτούς για να γλιτώσω τη διαδικασία του ταξιδιού στην Κωνσταντινούπολη αν και από ότι το βλέπω είναι λίγο μονόδρομος.
Αν θεωρήθηκε ότι κάνω διαφήμιση στον γιατρό στην Τουρκία, λυπάμαι αλλά πραγματικά δεν κάνω. Δεν νομίζω πρώτον ότι θα διαβάζει το φόρουμ αλλά και δεύτερον αν αποφάσιζε να μάθει ελληνικά και να το διαβάσει τι θα κέρδιζα; Να κοιτάξει περισσότερο να κάνει τη δουλειά του; Να βάλει δλδ 4000 την στιγμή που θα πληρωθεί και για 4000. Έπειτα νομίζω ότι το ποστ μιλάει για δεύτερη μ.μ. οπότε θεώρησα λογικό ότι εδω μέσα θα είναι άτομα που θα ψάχνουν για δεύτερη μ.μ.
 
Μπλουζα