19 χρονών με πρόβλημα αραίωσης.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
RE: 19 xronon me problima areosis

γραφε ελληνικα γιατι μας βγηκαν τα ματια...απογορευονται τα greeklish...
Κανε υπομονη και καποιος θα απαντησει...μην ποσταρεις συνεχεια το ιδιο post.

Η μινοξιδιλη ειναι απαραιτητη γιατι θα σου δωσει επανεκφυση......για παντα ομως...αμα την κοψεις θα χασεις τα αποτελεσματα
Θα λουζεσαι 2 με 3 φορες την εβδομαδα με σαμπουαν κετοκοναζολης(απο φαρμακειο) και τις αλλες μερες με κατι ηπιο..π.χ με πρασινο σαπουνι οπως κανουμε πολλοι....λουσιμο καθε μερα.
Επειδη η τριχοπτωση ομως θα προχωραει,χρειαζεσαι και ενα DHT blocker,τοπικο λογω της ηλικιας σου...π.χ super zix.
βιταμινες κτλ δεν σταματανε την τριχοπτωση

Οι συγκεκριμενες θεραπειες ειναι οντως για παντα....ελπιζουμε ολοι σε κατι μονιμο στο μελλον
βαλε φωτο αν μπορεις
ο γιατρος σου ειπε ΑΑ?
 

karmiris

New Member
RE: 19 xronon me problima areosis

Δεν ξερω ετσι μου ειπαν ολοι και εχω και ιστορικο απο τον πατερα.... αλλα οι κροταφοι μου με σιγουρια ειναι ιδιοι απο το γυμνασιο απλα αρεωνει το μπροστινο μερος


[attachment=3964][attachment=3965][attachment=3966][attachment=3967][attachment=3968]


ο φοτισμος στις 2 πρωτες ειναι μεγαλυτερος γιαυτο και η διαφορα αναμεσα στην τριτιη


αραιονει το κεφαλι μου εδω και 3 χρονια περιπου με αργους ριθμους που πλεον ειναι φανερο οτι αραιονω... τρ εμενα δν μου φενετε ανδρογενης αλλα οι δερματολογοι μαλλον λογο του πατερα μου ο οποιος ξεκινισε απο κροταφους μου απαδουν αδρογενης... βεβαια αυτη η αραιοση δεν ειναι τοσο εμφανης αμα δεν κανο χορισς ετσι τα μαλλια οστε να το διξω...


να αναφερω οτι ενα χρονο περιπου ειχα σμιγμα στο βροστινο σημειο οπου ειναι ι αραιοση ειχα κοματια σαν ζημη ψομιου...(περιση)


αραιοση βασικα εχω σε ολο το κεφαλι οχι στα πλαγια και πισο.... απλα βροστα ειναι πιο εμφανες το προβλημα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα