17 ετων propecia 0,25mg ?

abca

New Member
Hello.

Εδώ και 2 χρόνια βλέπω αρκετή αραίωση στα μαλλιά μου, σε βαθμό που γίνεται αντιληπτό. Έκανα κάτι θεραπείες από δερματολόγους αλλά δεν ήταν αρκετά αποτελεσματικές, έτσι αρκέστηκα στο φορουμ και δε ξανατρέχω σε δερματολόγους.
Έκανα το λεγόμενο τριχοριζόγραμα όμως δεν το μελέτησα και δεν ξέρω που το έχω τώρα. Αλλά μπορώ να πω ότι οδεύω προς norwood 6.

3-4 μήνες έχω που εφαρμόζω:
  • Minoxidil 5% κάθε βράδυ
  • Βούρτσα κάθε βράδυ
  • Fungoral 2% 2 φορές την εβδομάδα
  • Άγρια τσουκνίδα περίπου δυο φόρες την ημέρα για DHT blocker.
  • Βασιλικός πολτός κάθε πρωί

Τώρα σκέφτομαι να βάλω φίνα στη θεραπεία και να παίρνω propecia 0.25mg / μέρα παρά μέρα ή και κάθε μέρα(περιμένω να μου προτείνετε) .

Οι απορίες μου λοιπόν είναι οι εξής:

Αξίζει το κόπο λαμβάνοντας υπόψη ότι η δοσολογία είναι αρκετά μικρή ;

Είμαι 17 χρονών, παίζει πολύ σημαντικό ρόλο αυτό; και ας ειναι η δοσολογία της φίνας μικρή

Έστω ότι παίρνω propecia 0.25 μέρα παρά μέρα, Τι και αν τα sides υπάρξουν αλλά δεν είναι εμφανή και χρειαστεί καιρός για να καταλάβω ότι κάτι τρέχει. Τι κι αν αυτός ο καιρός γίνει αρκετός για να δημιουργηθεί μόνιμο πρόβλημα.

Τι θα κάνατε στη θέση μου ; Έχετε να μου προτείνετε τίποτε άλλο ;

---------------------------------------------------------------

Να σημειώσω ότι και οι δυο παππούδες μου είχαν βαρβάτη norwood 6 και οτι ο πατέρας μου μόνο στους κροτάφους δεν έχει μαλλιά, αλλά ο μεγαλύτερος αδερφός μου κατά 6-7 χρόνια δεν έχει δει τίποτα στα μαλλιά του. Καθόλου δεν έχει υποχωρήσει η hairline του.

Δεν τρέφω αυταπάτες, ξέρω ότι θα έρθει η μέρα που δε θα πιάνω τρίχες στο πάνω μέρος της κεφαλής ή ότι θα πιάνω ελάχιστες, αλλά τουλάχιστον να μην έρθει αυτή η μέρα τόσο νωρίς.

Ορίστε και μια πρόσφατη φωτογραφία που έβγαλα όταν ένα πουλί στο δρόμο είχε κέφια!!!
 

Συνημμένα

  • 22.jpg
    22.jpg
    209.6 KB · Προβολές: 491

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
εγω πιστευω οτι εισαι σε φαση που τα ανδρογεννετικα σου στοιχεια ειναι ολα σε αναπτυξη... συνεπως ειναι μεγαλυτερο το ρισκο της φινα.. η ζημια σε σενα (αν γινει) μπορει να ειναι ανεπανορθωτη επειδη εισαι σε φαση αναπτυξης ακομα.. ξεκινα cg210 με βουρτσισμα και μινοξ και μετα απο ενα χρονο αναλογως τα αποελεσματα θα ξαναρωτησεις εδω.. τρεναρε το οσο μπορεις μεχρι τα 19-20 ..
 

giwrgos athina

Active Member
ξεχνατο φιλε....εισαι πολυ μικρος...και εγω ειχα δοκιμασει στην ηλικιανσ αλλα δεν την συνεχισα..γνωμη μου ειναι μετα τα 20 να παρεις..ρωτα και τα ποιο εμπειρα μελη..
 

weznem

Well-Known Member
τι ειπες τωρα φινα απο τα 17? παναγια μου και χριστε μου, ουτε κατα διάνοια ,ουτε καν σαν σκεψη δεν πρεπει να σου περναει απο το νου στα 24 τα ξαναλεμε για την φινα.. μακριαααααα

ξεκινα cg210 h capilogain ως εναλακτικη
 

krhtikos21

Member
23 χρονων ρε παιδια δεν ειναι καλη ηλικία? για να αρχίσεις? έστω και 0,8



17 χρονων είσαι πααααρα πολυ μικρός
 

giwrgos athina

Active Member
η μερκ επιτρεπει την χρηση της απο 18χρονων...εγω σ λεω 20 χρονων να σαι σιγουρος....μην υπερβαλουμε και τοσο και σκορπιζουμε φοβο σχετικα με την φινα...και εγω δοκιμασα για κανα μηνα σε ηλικια 17 χρονων αλλα την εκοψα...δεν επαθα και τιποτα....παντος δεν σ προτεινω να την αρχισεις ακομα..
 

weznem

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
η μερκ επιτρεπει την χρηση της απο 18χρονων...εγω σ λεω 20 χρονων να σαι σιγουρος....μην υπερβαλουμε και τοσο και σκορπιζουμε φοβο σχετικα με την φινα...και εγω δοκιμασα για κανα μηνα σε ηλικια 17 χρονων αλλα την εκοψα...δεν επαθα και τιποτα....παντος δεν σ προτεινω να την αρχισεις ακομα..
αν πιστευεις οτι το ορμονικο σου συστημα στα 18 ειναι ετοιμο για να κανεις τα δικα <<σου>> σε ενημερωνω οτι δεν ειναι,,σε προκαλω να ρωτησεις ενδοκρινολογους,, για χρηση ορμονικων χαπιων στην εφηβεια,να δεις τι θα σου πει..
ο καθενας κανει οτι θελει, αλλα μην λεμε οτι το να μειωνεις ορμονες στα 17 δεν τρεχει τιποτα,αν φερθηκες ανευθυνα τοτε εσυ,δεν σημαινει οτι πρεπει να το κανει και ο φιλος αυτο..παραδειγμα προς αποφυγη ηταν η τοτε αποφαση σου..
 

gianniskritikos2

Active Member
ο γιωργος δεν του το πρωτηνει.. και μαλιστα ουτε καν στα 20 δεν εισαι ετοιμος ορμονικα... ειμαι 20 εγω και παω 21 και αλαζω... ακομα βγαζω μουσι... ακομα αλαζει το προσωπο μου και το σωμα μου εγω αν δοκιμαζα στανταρ μετα τα 23
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
φιλε μου δυστυχως τα πραγματα ειναι δυσκολα με τις υπαρχουσες θεραπειες.Για φινα εισαι πολυ μικρος και δεν τιθεται θεμα να ρισκαρεις την υγεια σου.Αυτα που χρησιμοποιεις καθυστερουν λιγο την κατασταση αλλα μην περιμενεις θαυματα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δηλαδή, επειδή αναφέρεις παππούδες, ο παππούς από τη μεριά του πατέρα σου ήταν nw6 αλλά ο πατέρας σου δεν έχει πρόβλημα παρά μόνο ανοιχτούς κροτάφους?
Σε σύγκριση με τον αδερφό σου, που λες ότι παρόλο μεγαλύτερος δεν έχει πρόβλημα, έχεις επισημάνει κάποιες σημαντικές διαφορές στον τρόπο ζωής σας (πχ άθληση) στη διατροφή σας ή σε θέματα χαρακτήρος όπως στρες?
Ακόμα και το timing στην έναρξη της σεξουαλικής ζωής θα μπορούσε να παίξει κάποιο ρόλο στο να εκδηλωθεί νωρίτερα η προδιάθεση.

Η κουτσουλιά πάντως, θεωρείται γούρι...:m02:
 

giwrgos athina

Active Member
weznem εγω οταν την δοκιμασα μου την ειχε συστησει δερματολογος με προειδοποιησε για της σεξουαλικες παρενεργειες που πιθανον να εχω βεβαια και αν το παρω να με παρακολουθει καθε 6 μηνες.....οταν το εψαξα αργοτερα καλυτερα την εκοψα...εγω δεν του την πρωτεινα την φινα απλα του ειπα την δηκια μου ιστορια...εκσνα χρηση ενως μηνος ομως αν την συνεχιζα για καιρο δεν ξερω τι θα μου εβγαζε...βεβαια ειναι και θεμα οργανισμου....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
και εγώ εκεί καταλήγω,,,,, η φινα είναι καθαρά θέμα οργανισμού άλλοι αντέχουνε κάνουνε ακόμα και οικογένειες και ξεκινήσανε από τα 20 και το παίρνουν 15 χρόνια και άλλοι δοκιμάζουνε και δεν αντέχουνε....... οτι επνέρχεσαι επανέρχεσαι πάντως κατά συντριπτικό ποσοστό έναντι αυτών που δεν επανήλθαν ποτέ,,,,,,
 

abca

New Member
GOMI είπε:
Δηλαδή, επειδή αναφέρεις παππούδες, ο παππούς από τη μεριά του πατέρα σου ήταν nw6 αλλά ο πατέρας σου δεν έχει πρόβλημα παρά μόνο ανοιχτούς κροτάφους?
Σε σύγκριση με τον αδερφό σου, που λες ότι παρόλο μεγαλύτερος δεν έχει πρόβλημα, έχεις επισημάνει κάποιες σημαντικές διαφορές στον τρόπο ζωής σας (πχ άθληση) στη διατροφή σας ή σε θέματα χαρακτήρος όπως στρες?
Ακόμα και το timing στην έναρξη της σεξουαλικής ζωής θα μπορούσε να παίξει κάποιο ρόλο στο να εκδηλωθεί νωρίτερα η προδιάθεση.

Η κουτσουλιά πάντως, θεωρείται γούρι...:m02:

Ναι ο πατέρας μου έχει ανοιχτούς κροτάφους και ο πατέρας του πατέρα μου είχε nw6 !

Βέβαια η σημαντική διαφορά με τον αδερφό μου είναι το στρεσσ, απλά δε νιώθει ο τύπος. Αθλείται ελάχιστα ομοίως και εγώ. Και αποσο γνωρίζω και αυτός πιτσιρικάς άρχισε τη σεξουαλική του ζωή. Ο αδερφλος μου εχει "πάρει" από το σόι του πάτερα, ολοι έχουν κατσαρά μαλλιά. Από τη μεριά της μάνας μου όλοι ίσια μαλλιά, ομοίως και εγώ.

Δεν γνωρίζω αν το στρεσσ που έχω (και είναι αρκετό θα έλεγα) βοήθησε στο να αρχίσει η φαλάκρα από τώρα και δεν το άφησε να αρχίσει στα 20+ ή ακόμα στα 30, άλλα νομίζω ότι η κληρονομικότητα θα ευθύνεται για το γεγονός ότι η φαλάκρα άρχισε νωρίς.


giwrgo: αν και δεν έχω σκοπό να πάρω φίνα τελικά για τα δυο επόμενα χρόνια (τουλάχιστον). Θέλω να σε ρωτήσω: Το σταμάτησες επειδή είδες παρενέργειες; Πόσα mg είχε το χαπάκι;
Σήμερα παίρνεις φίνα ;

Αν βέβαια η καράφλα βγάζει μάτι στα 20 ούτε θεραπείες πιστεύω θα κάνω ούτε φίνα ούτε τίποτε. Απλά ένα ξυρισμένο κεφάλι θα έχω και ας πάνε στο διάολο και οι τρίχες. :D
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς η προδιάθεση είναι σαν να περπατάς σε ναρκοπέδιο. Κάποια στιγμή θα πατήσεις τη "νάρκη" και θα σκάσει. Εσύ φαίνεται την "πάτησες" από τα πρώτα βήματα. Το στρες, ότι αρνητικό γονίδιο έχουμε, το επιδεινώνει χ 3.
Από τα 15 είναι πολύ νωρίς ρε γμτ και στα 17 σου, που να μπλέκεις με φιναστερίδες κλπ. Σίγουρα όλοι καταλαβαίνουμε το πόσο ψυχοφθόρο πράγμα είναι, πόσο μάλλον σε τέτοια ηλικία, αλλά δεν είναι ούτε καν σίγουρο ότι θα σε βοηθήσει. Περνάς απ ότι φαίνεται όλο το "μεγαλείο" της εφηβείας στα κόκκινα και κάποια γονίδια που θα μπορούσαν να σώσουν κάποιες αρνητικές επιπτώσεις όπως η τριχόπτωση, είτε βρίσκονται σε έλλειψη είτε (προφανώς) δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους.
Η φιναστερίδη όμως, θα στα κάνει όλα π@@τάνα. Παρόλο αυτά η απόφαση είναι δική σου.

Από θεωρίες στο φόρουμ θα βρεις πολλές. Αρκετές που μπορεί να μην τις πιάνει το μάτι σου, έχουν αρκετό θέμα από πίσω τους, αλλά είναι πειραματικές. Εφόσον όμως είναι δίχως καμία μα καμία παρενέργεια, δεν χάνεις τίποτα να τις εντάξεις στην καθημερινότητά σου. Για μένα fungoral και τσουκνίδα βγάλτα. Αν θες να συνεχίσεις μινοξιδίλη, ίσως ήταν καλύτερο αν έχεις τη δυνατότητα να πας σε μια πιο ενισχυμένη έκδοση, όχι σε περιεκτικότητα, αλλά σε συστατικά.

Αποφεύγω να σου προτείνω oral πράγματα γιατί δεν ξέρω τι επιπτώσεις μπορεί να έχουν, μιας και τα έχω ξεκινήσει σιγά σιγά πολύ πρόσφατα. Ασφαλή πράγματα όμως που μπορείς να προσθέσεις είναι οτιδήποτε έχει αντιοξειδωτική δράση και συνάμα αντιφλεγμονώδη. Από έλαια βάσης μέχρι και αποστάγματα - αιθέρια έλαια.
Αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς με διατροφή μπορείς να τσεκάρεις το αντίστοιχο θέμα. Αλλά θέλει όρεξη και πυγμή.

Το cg 210 που αναφέρουν αρκετά παιδιά, εφόσον είσαι σε τόσο αρχικό στάδιο, ίσως σε βοηθήσει αρκετά μιας και περικλείει κάποια από αυτά που σου ανέφερα. Έχω μια μικρή ένσταση στο θέμα του κολλαγόνου, αλλά αυτό αφορά δική μου άποψη και μιας και όπως σου είπα είσαι σε αρχικό στάδιο, ίσως να σε βοηθήσει.

Και χαλάρωσε λίγο..αν από τώρα έχεις άγχος αργότερα τι θα κάνεις? Ακόμα και με λιγότερα μαλλιά, περνάς την καλύτερη ηλικία. Ηρέμησε και απόλαυσέ τη.
 

akishellas3

Well-Known Member
ΟΧΙ ΣΕ ΦΙΝΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΣΟΥ Κ ΤΗΝ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΕΛΕΟΣ ΑΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ,ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΔΡΑΣΤΙΚΑ Η ΔΙΑΘΕΣΗ...Κ ΟΙ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ... Δεν παιζουν με αυτα τα πραγματα ακομα κ λιγα κ τοση λιγη ποσοτητα ,ριξτο στο γυμναστηριο βρες τροπους να μην σου γινει κολημα κ στα πρωτα αντα με το καλο κανε κατι π.χ. μια μεταμοσχευση ,αν εχεις μεγαλο προβλημα ξυρισετα ειναι της μοδας . Μην παιζεις με τις ορμονες σου κ εγω περνω αλλα ξερω οτι παιζω με τον οργανισμο μου μονο εγω που την αρχισα στα 35 μου κ εδω κ 3 χρονια με διακοπες κατι μηνες ενδιαμεσα αλλα βλεπω καποιες μικρες εστω παρενεργειες αλλα λεω τα χρονακια τα ψιλοεχω φαει ,ευχαριστησου την υγειηνη ζωη σου .


μικρες παρενεργειες αλλα τεστοστερονη δεν ξερω αλλα εχει μειωθει κατα πολυ ... κ πολυ γρηγορα μπορω να πω
 

Bouklas

Well-Known Member
Όχι ρε φιλε, μονο και μονο επειδή είσαι 17 για μένα δεν θα πρέπει να πάρεις.
Όπως υπάρχουν εκείνοι που πέρνουν φιναστερίδη και έχουν παρενέργειες υπάρχουν και άτομα που δεν νιώθουν καμια παρενέργεια, συνεχίζουν για χρονια και όταν την σταματήσουν εκεί ξεκινάνε τα παρατράγουδα. Υπάρχουν και άλλοι βεβαια που είτε τη χρησιμοποιήσουν λίγους μήνες είτε χρονια μόλις βγάλανε παρενέργειες σταμάτησαν και σε λίγους μήνες επανήλθαν στο 100% τους. Εσύ αποφασίζεις αλλα εγώ θα σου πρότεινα να μην πάρεις. Eίναι κρίμα και επικίνδυνο σε τέτοια ηλικία να βάλεις τις ορμόνες σου να συνηθίσουν να δουλεύουν σε άλλο βαθμό.
 

abca

New Member
Η αλήθεια είναι οτι με έχει πάρει λίγο απο κάτω το ολο θέμα με την τριχόπτωση, αλλά και το ξυρισμένο δε μου είναι χάλια(το έχω πάρει γουλί δυο φορές).

Ξέρω οτι δε λετε βλακίες και οτι το πιο σοφό πράγμα που μπορώ να κανω για τώρα είναι να μη πάρω φίνα !!
(Παρόλα αυτά θα περιμένω να κλείσω τα 18-19 για να το συζητήσω με εναν γιατρό αφου θα έχω κάνει μια γενική αίματως)

Επίσης μια απο αυτές τις μέρες θα εχω το cg 210.

Τώρα να σας πω για το research που έκανα στο ίντερνετ.
Σκεύτικα οτι αν έχει κανείς στύση τότε τα DHT levels θα ενεβαίνουν στα ύψη, αφού η DHT έχει να κάνει με τη σεχουαλικότητα..

Έψαξα και βρήκα λοιπόν στο ίντερνετ κάτι που έχει ενδιαφέρον

----------------------------------------------------------------------------------------------------
You want to stop going bald and regrow your hair? Stop masturbating. I'm living proof it works!
OK I don't exactly know what's going on here, but I'd been studying hairloss for years, and there were all sorts of differing theories as to what causes it. I was reading about how the anti-hairloss drug Propecia prevents testosterone being converted into dihydrotestosterone -- the supposed hormone responsible for causing male pattern baldness. This hormone is also apparently related to the male sex drive.

So I started to recall during my teens and onwards how high my sex drive was; I'd masturbate constantly, and that's when my hairline began to recede. So, I decided to give up masturbating to see if this would make any difference, and did this for several months, then, one day when I looked in the mirror, I noticed small blonde hairs starting to grow back! Over time these hairs became darker and thicker, then even more small blonde hairs started to grow back, and, again, they grew thicker and darker.

I'm not entirely sure what's going on here, but here's a few theories which may explain how my hair is regrowing:

1) I discovered that cells cannot go through cell division when they are heated beyond 40C. Everytime we masturbate, the blood becomes super heated because of dihydrotesosterone. It is a very powerful metabolite, said to be 5 to 10 times more potent than testosterone. As you're probably aware, 30 to 40% of body heat is lost through the head via small sweat glands attached to the hair follicle. They are called eccrine glands. So each time we masturbate, this red hot DHT blood travels to the scalp, and inflames the follicle, and causes cell division to come to a stand still (because cell division cannot occur beyond 40C). The cell then begins to shrink. This may also explain why hairloss is accelerated during prolonged periods of stress, because stress hormones are metabolites, which causes a rapid increase in blood temperature, and, like masturbating, this red hot blood travels to the scalp and inflames the hair follicles.

2) Each time we masturbate, blood containing DHT, travels to the scalp, and gradually begins to clog up the capillaries connected to the hair follicle and it's components. The hair follicle has many components, such as the eccrine glands, erector pilli muscle, sebaceous gland, etc. Like I mentioned before, the eccrine glands are responsible for releasing body heat from the scalp. When these glands become clogged with DHT, they cannot effectively release body heat, so this heat becomes trapped within the follicle and inflames it. Have you noticed that each time you've been losing your hair, that you've felt a prickly heat sensation in your scalp? This is because heat cannot escape, and thus inflammation occurs, and consequently, hairloss.

3) Giving up masturbating, inhibits testosterone from being converted into DHT, and causes a rise in testosterone levels. Testosterone is responsible for protein synthesis, whereby it has an anabolic effect upon cells; the more tesosterone in the bloodstream, the more developed each cell of your body will be. So maybe extra testosterone assists in building stronger, healthier hair follicles? All I know is, not only is my hair regrowing, but I'm starting to become more masculine looking. My face and body muscles/ bone structure is noticably more defined, and my skin looks thicker and healthier than ever before.

There are more factors involved in the causes of baldness, but I'm living proof that giving up masturbating/sex causes your hair to start to regrow! I'm going to continue doing this until my hairline is fully restored to it's original state.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δέν ξέρω αν στέκουν πλήρως τα παραπάνω αλλά έχω πιστεί σε μεγάλο βαθμό και σκεύτομαι να μειώσω το DHT με την αποχή απο την μαλακία και οχι με το propecia, εξάλου καλό κάνει στη τελική και ας μη τίθεται θέμα περι τριχόπτωσης.

Δε ξέρω αν θυμάστε εσείς οι παλιοί αλλά η μαλακία στα 17 πάει συνεφο(και με τις δύο έννοιες) Δε πα να γαμάς καθε μέρα.. όρεξη για fapping θα υπάρχει ακόμη αν θες. :D

Εντάξει, αυτά όσο αφορά τις ικανότητες ενος 17χρονου αλλα σίγουρα δεν είναι τίποτα να σταματήσεις τον αυνανισμό, προς θεου!!.
Σε καμία περίπτωση όμως δεν πρόκειται να θυσιάσω στιγμές σεξουαλικής πράξης με την κοπέλα μου λόγο των προηγουμένων. Εξάλου δεν είμαι σίγουρος αν στέκουν όλα αυτα περι αυνανισμού και τριχόπτωσης.. Τι έχετε να πείτε; Στέκουν;
 
Δε στέκουν, η τεστοστερόνη κάνει κύκλους και πάλι ανεβάινει και πέφτει μετά από λίγες μέρες, κοινώς μπούρδες λένε. Ούτως ή άλλως δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που μπορεί να ζήσει χωρίς αυνανισμό και δη χωρίς σεξ. Σα να λέμε φουσκώνω εύκολα, να σταματήσω το νερό και να πίνω άλλα υγρά;

Φίλε ειλικρινά για μένα μείνε μακρυά από φάρμακα ακόμα. είσαι μικρός, θα έχεις παρενέργειες που πιθανόν να επηρεασουν τη σεξουαλική ζωή σου και τότε είναι που πιθανόν να μετανιώσεις και θα πεις ας ήμουν καραφλός παρά να έχω τέτοια θέματα. Η DHT φτιάνεις το πέος σου και τη στύση σου κοινώς σε κάνει αρσενικό, εσύ είσαι ακόμα σε φάση ανάπτυξης. Προσωπικά όχι στα 23, όπως έγραψε ο άλλος, αλλά σίγουρα μετά τα 25 θα έκανα χρήση τέτοιων φαρμάκων... Αν ΜΙΑ γυναίκα δεν σε θέλει επειδή δεν θα έχεις μαλλιά, τότε είναι σίγουρο ότι ΚΑΜΙΑ δεν θα σε θέλει αν έχεις θέματα σεξουαλικά και ο νοών νοείτω.
 

zaxas87

Member
φιλε ασε τα φινα και παρε μινοξιδιλη για αρχη ειμαι στο ιδιο προβλημα με σενα και ι μινοξιδιλη μου εκανε τρομερη δουλεια κ πιστευω το ιδιο θα κανει και σε σενα(το cg210)δες για αρχη και μετα κρινεις εσυ!!!!!
 
Μπλουζα