15-16/12 o lorenzo στην αθήνα για consultation!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

athenian

Well-Known Member
Ενα λεπτό, τι σημαινει ακατάλληλος και τι καταλληλος?
Κατάλληλο λέμε κάποιον που μπορεί να πετύχει 100%κάλυψη στο πρόβλημα του?
Αν καποιος μπορεί να πιάσει 80%, 70%, 60%, 50%, ή έστω και 40% τι γίνεται?
Ποιό θεωρειται ως όριο?
Απλό είναι . Αν η δοτρια σου πρόκειται να αραιωσει σε σημαντικό βαθμό δεν υπάρχει λόγος να μπεις στην διαδικασία χωρίς φιναστεριδη εφ όρου ζωής. Τώρα το πόσοι γιατροί είναι ικανοί να το διακρίνουν αυτό,είναι άλλη υπόθεση. Ο Λορέντζο πάντως είναι από αυτούς που μπορεί. Γι'αυτό προσωπικά θα ήθελα να με δει. Ούτε το τέλος του κόσμου ήρθε ούτε τίποτα από τα ακραία που αναφέρετε. Θα ζήσουμε και χωρίς μμ αν δεν είμαστε κατάλληλοι για την διαδικασία .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς η ΑΑ εξελίσσεται σε πολλές περιπτώσεις μέσα σε δεκαετίες. Εκεί ποντάρουν και οι "πονηρές" κλινικές. Φτιάξτου την εικόνα σήμερα και πάρε το χρήμα. Μετά από 5-7 χρόνια αν το θέαμα είναι κωμικό και ο ασθενής χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο, θα βρουν μια φτηνή δικαιολόγια, αν ακόμη υπάρχουν, να πουν και τέλος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

hijikos

Active Member
Δυστυχώς η ΑΑ εξελίσσεται σε πολλές περιπτώσεις μέσα σε δεκαετίες. Εκεί ποντάρουν και οι "πονηρές" κλινικές. Φτιάξτου την εικόνα σήμερα και πάρε το χρήμα. Μετά από 5-7 χρόνια αν το θέαμα είναι κωμικό και ο ασθενής χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο, θα βρουν μια φτηνή δικαιολόγια, αν ακόμη υπάρχουν, να πουν και τέλος.
Εχεις απολυτο δικιο μια τετοια περιπτωση ειναι και η δικια μου. Α.Α εφορου ζωης. Εγω σε 2 χρονια θα ασχοληθω με μ.μ.
Θελω και γω consulation με λορετζο στην Ελλαδα αν γινει.
 
Από εβδομάδα θα τον "τσιγκλίσω" ευγενικά.

Καλησπερα καταρχας σε ολους στο φορουμ.Σας διαβαζω χρονια αλλα δεν συμετεχω με σχολια.
Ασχετα με τις συμπαθειες που εχουμε σε Γιατρους αυτο που κανει ο CVIAL ειναι αξιεπαινο.Μακαρι να φερναμε πιο τακτικα εδω τετοιους Γιατρους για consultation.Ακομα και αλλου να κανεις μεταμοσχευση θα εχεις μια σωστη εικονα τι να περιμενεις.

Υ.γ Εγω CVIAL παντως το πηρα αποφαση και θα προσπαθησω και Ισπανια αλλα και στον Ερντογαν να παω για consultation να δω τι μου γινεται.
 

Jo.v

Member
μετά την παρότρυνση να δούμε το βιντεάκι.. το είδα 2 φορές Κ μετά έτρεχα στον καθρέφτη Κ μαλλιοτραβιόμουν Μπας και δω την δότρια μου όσο μπορώ..
Ελπίζω να κάνω λάθος Κ να μην κατάλαβα σωστά, -αλλά μάλλον εμφανίζω hidden dupa..

Όπως Κ να χει αυτό που έχεις/έχετε καταφέρει είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ! Τόση γνώση απλόχερα μοιρασμένη.
Ο θεός να σας έχει καλά
 

Συνημμένα

  • IMG_0385.JPG
    IMG_0385.JPG
    2.8 MB · Προβολές: 104

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην τρελαίνεσαι, από αυτό που δείχνεις δεν προκύπτει DUPA με σιγουριά. Θέλεις μετρήσεις στην upper temporal και parietal


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Για την dupa υπάρχει κι άλλου τύπου φαρμακευτική αντιμετώπιση αλλά έχει μεγαλύτερο ρισκο από την φιναστεριδη. Αναφέρομαι στα ανοσοκατασταλτικα σε μικρές δόσεις αλλά η χρόνια χρήση δεν ενδείκνυται.
 

Jo.v

Member
Εννοείται ότι έχεις δίκιό.
Το είπα Γτ αν η κλινική εικόνα μοιάζει, αν η δότρια έχει πρόβλημα, τα άλλα είναι πιο εύκολα/πιθανά να υπάρχουν
Θα το ξεπεράσουμε Κ αυτό! ( αν υπάρχει )
 

Jo.v

Member
Νπμιζω πρέπει να υπάρχει Κ ένα όριο στις αγωγές.
Ανοσοκατασταλτικά , θεωρώ ότι για να πάρει κάποιος για Α.α, πρέπει να έχει ψυχικό νόσημα όχι απλά εμμονή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hijikos

Active Member
Cvial απο ποια ηλικια και μετα μπορουμε να επεμβουμε με ασφαλεια για μ.μ.?
Ο stripar ειχε αναφερει σε ενα νημα την ηλικια τον 38
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς όσο μεγαλώνεις έχεις καλύτερη εικόνα του τι να περιμένεις, από την άλλη όμως δεν χαίρεσαι και τα νιάτα σου. Νομίζω ότι μια σωστή ηλικία που μπορείς να ξεκινήσεις είναι late 20s. Εκεί έχεις μια σοβαρή εικόνα για την ΑΑ. Αν δε πας και συντηρητικά με στρατηγικό πλάνο έχεις πολλές επιλογές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reactions: Zob

naruto

Well-Known Member
Cvial απο ποια ηλικια και μετα μπορουμε να επεμβουμε με ασφαλεια για μ.μ.?
Ο stripar ειχε αναφερει σε ενα νημα την ηλικια τον 38
Τι εννουμε με ασφαλεια?
Να εχει σταματισει η ΑΑ?
Ειναι τελειως random αυτο,κανενας δεν ξερει ποιο ειναι το τελικο pattern καποιου κ σε ποια ηλικια ερχετε αυτο.
Καμμια ηλικια δεν ειναι ασφαλης.
Το εχω ξαναπει.Ο παππους μου στα 55 ηταν Norwood 0.Στα 70 ηταν 4 προς 5.
Δεν βγαζεις ακρη.Αν περιμενεις να σταματισει η ΑΑ για να επεμβεις τοτε θα χαραμισεις τη ζωη σου περιμενοντας .

Ειτε φινα λοιπον,
ειτε συντηρητικες κινησεις με σωστο πλανο και σωστες μεταμοσχευσεις τη σωστη στιγμη
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η εξαίρεση δεν μπορεί να καθορίζει τη διαδικασία. Ασφάλεια δεν υπάρχει ποτέ αλλά πιθανότητες. Πάντα έτσι βαδίζεις, με πιθανότητες. Εξάλλου μετά τα 55-60 αναγκαστικά μπαίνει στο παιχνίδι και η senile alopecia (γεροντική αραίωση) οπότε τα πλάνα πάνε περίπατο. Το θέμα είναι να χαρείς τις ηλικίες που το μαλλί μετράει πιο πολύ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

hijikos

Active Member
Τι εννουμε με ασφαλεια?
Να εχει σταματισει η ΑΑ?
Ειναι τελειως random αυτο,κανενας δεν ξερει ποιο ειναι το τελικο pattern καποιου κ σε ποια ηλικια ερχετε αυτο.
Καμμια ηλικια δεν ειναι ασφαλης.
Το εχω ξαναπει.Ο παππους μου στα 55 ηταν Norwood 0.Στα 70 ηταν 4 προς 5.
Δεν βγαζεις ακρη.Αν περιμενεις να σταματισει η ΑΑ για να επεμβεις τοτε θα χαραμισεις τη ζωη σου περιμενοντας .

Ειτε φινα λοιπον,
ειτε συντηρητικες κινησεις με σωστο πλανο και σωστες μεταμοσχευσεις τη σωστη στιγμη
naruto για να φθασω 70 δεν το βλεπω μεχρι τα 50 αμα παω καλα θα ειναι.
 

Zob

Active Member
Για την dupa υπάρχει κι άλλου τύπου φαρμακευτική αντιμετώπιση αλλά έχει μεγαλύτερο ρισκο από την φιναστεριδη. Αναφέρομαι στα ανοσοκατασταλτικα σε μικρές δόσεις αλλά η χρόνια χρήση δεν ενδείκνυται.
Τα ανοσοκατασταλτικα εχω την εντυπωση οτι κατα βαση προκαλουν περαιτέρω απωλεια μαλλιων και δεν σταματουν την τριχοπτωση.

Με ενδιαφερει κι εμενα ενα consultation με το Ισπανο. Ενα μπραβο κι απο μενα στον Cvial που προσπαθει να τον φερει Ελλαδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα