1η μμ

FTG4

New Member
Νομίζω η hattingen είναι μονόδρομος....μπορούν να σου βρουν κ 5κ τη μμ και να καθαρίσεις με μια στριπ ....την τιμή της στριπ μην την φοβάσαι ...κ μέτριοι στριπαδες κάνουν τομές σαν το πάχος της τρίχας ....η μαγκιά στο στριπ είναι οι νοσηλεύτριες να ξέρεις ....
Πήγα στο σημερινό ραντεβού παιδιά. Δυστυχώς δε μου έκανε καλή εντύπωση από άποψη ανάλυσης και ενδιαφέροντος ήταν πολύ απαθής αλλά θα το προσπερασω και θα σας πω τι είπε.. Μου είπε ότι θα μου κάνει 2 μμ fue manual, 3000g την 1η και 2500g τη 2η και ίσως και 3η με 1250-1500g. Όταν τον ρώτησα για πυκνότητα μου ανέφερε 50/Τμ. Όταν του ζήτησα φωτογραφίες της περίπτωσης μου μου έδειχνε φώτο από πάνω μόνο με χτενισμενα τα μαλλιά όλα προς τα μπροστά με χτένα οπότε δεν μπορούσα να διακρίνω πόσο αραιά η όχι είναι τα μαλλιά που έβλεπα. Όταν του είπα ότι μου προτειναν strip για να πάρω περισσότερα grafts, ηταν κάθετος ότι όποιος μου το είπε είναι ψεύτης κι ότι θα είχα απ άκρη σ άκρη μια μεγάλη γραμμή. Υποστήριξε λοιπόν ότι μπορεί μόνο με fue να μου κάνει 2 και 3 μμ χωρίς να φαίνομαι ξηλωμενος.. Βέβαια όταν του είπα να μου δείξει φώτο με δοτριες περιοχές μετα από 2μμ μου έδειχνε μεγαλωμένα μαλλιά οπότε δεν μπορουσα να δω αν από κάτω γίνεται χαμός από οπές. Είμαι πολύ προβληματισμενος και χρειάζομαι τη βοηθεια σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Όταν τον ρώτησα για πυκνότητα μου ανέφερε 50/Τμ.
Φιλε μου, μια παρατηρηση...

Αν οντως αληθευει αυτο που εγραψες (και δεν παρανοησες τα λεγομενα του γιατρου), απορω πώς μια κορυφαια κλινικη λεει τετοιες υπερβολες στους πελατες της.

Μας εχουν συνηθισει οι ελληνικες στο να "ταζουν λαγους με πετραχηλια", "να πουλουν φυκια για μεταξωτες κορδελες", αλλά δεν περιμενα οτι και κορυφαιοι γιατροι θα ακολουθουσαν την ιδια τακτικη.

50 grafts/cm2 στη δικη σου περιπτωση δεν μπορει ουτε ο ιδιος ο θεος να βαλει. Μη σου καλλιεργουνται τετοιου ειδους προσδοκιες και απογοητευτεις.

Εκτος εαν αφησεις μια μεγαλη περιοχη χωρις καλυψη (Δ ζωνη).

Αν θελησεις να καλυψεις ολη την επιφανεια, αυτη ειναι πανω απο 200 cm2.

Με αλλα λογια, για να πραγματοποιηθει πληρη καλυψη θα ηθελες 50×200=10000 grafts...Η δικη σου δοτρια στην καλυτερη περιπτωση μπορει να δωσει περιπου 6000.

Επομενως δυο επιλογες υπαρχουν:

Καλυπτεις Α και Β ζωνη (περιπου 100 cm2) με μια καλη πυκνοτητα των 40 grafts..και Γ και Δ ζωνη (περιπου 100 cm2) με μια μετρια πυκνοτητα 20 grafts...συνολο 6000 grafts (σε δυο φυσικα μεταμοσχευσεις των 3000 η καθεμια)

Ή επιλεγεις την μερικη καλυψη της επιφανειας...Α, Β, Γ ζωνη με καλη πυκνοτητα (μεσο ορο 40 grafts) και αφηνεις ακαλυπτη τη Δ ζωνη (κυριως το πισω μερος του crown που ειναι αδειο, οπως φαινεται στις φωτογραφιες).

Οπως καταλαβαινεις, όποια απο τις δυο επιλογες και αν κάνεις, δεν προκειται ποτέ να φθασεις στην πυκνοτητα που σου υποσχεθηκαν.

Σου ευχομαι να κάνεις την καλυτερη δυνατη επιλογη με αναλογο αποτελεσμα.

ΥΓ Αν σε ενδιεφερε η προσωπικη μου αποψη, θα επελεγα την πρωτη περιπτωση. Προσωπικα θεωρω αντιαισθητικο να υπαρχει στο κεφαλι μια εντελως γυμνη περιοχη. Θα θυσιαζα την πυκνοτητα στις μπροστινες ζωνες, αρκει να ειχα μαλλι, εστω και αραιο, πισω και να μην εδειχνε παραταιρη η εικονα.
 

FTG4

New Member
Φιλε μου, μια παρατηρηση...

Αν οντως αληθευει αυτο που εγραψες (και δεν παρανοησες τα λεγομενα του γιατρου), απορω πώς μια κορυφαια κλινικη λεει τετοιες υπερβολες στους πελατες της.

Μας εχουν συνηθισει οι ελληνικες στο να "ταζουν λαγους με πετραχηλια", "να πουλουν φυκια για μεταξωτες κορδελες", αλλά δεν περιμενα οτι και κορυφαιοι γιατροι θα ακολουθουσαν την ιδια τακτικη.

50 grafts/cm2 στη δικη σου περιπτωση δεν μπορει ουτε ο ιδιος ο θεος να βαλει. Μη σου καλλιεργουνται τετοιου ειδους προσδοκιες και απογοητευτεις.

Εκτος εαν αφησεις μια μεγαλη περιοχη χωρις καλυψη (Δ ζωνη).

Αν θελησεις να καλυψεις ολη την επιφανεια, αυτη ειναι πανω απο 200 cm2.

Με αλλα λογια, για να πραγματοποιηθει πληρη καλυψη θα ηθελες 50×200=10000 grafts...Η δικη σου δοτρια στην καλυτερη περιπτωση μπορει να δωσει περιπου 6000.

Επομενως δυο επιλογες υπαρχουν:

Καλυπτεις Α και Β ζωνη (περιπου 100 cm2) με μια καλη πυκνοτητα των 40 grafts..και Γ και Δ ζωνη (περιπου 100 cm2) με μια μετρια πυκνοτητα 20 grafts...συνολο 6000 grafts (σε δυο φυσικα μεταμοσχευσεις των 3000 η καθεμια)

Ή επιλεγεις την μερικη καλυψη της επιφανειας...Α, Β, Γ ζωνη με καλη πυκνοτητα (μεσο ορο 40 grafts) και αφηνεις ακαλυπτη τη Δ ζωνη (κυριως το πισω μερος του crown που ειναι αδειο, οπως φαινεται στις φωτογραφιες).

Οπως καταλαβαινεις, όποια απο τις δυο επιλογες και αν κάνεις, δεν προκειται ποτέ να φθασεις στην πυκνοτητα που σου υποσχεθηκαν.

Σου ευχομαι να κάνεις την καλυτερη δυνατη επιλογη με αναλογο αποτελεσμα.

ΥΓ Αν σε ενδιεφερε η προσωπικη μου αποψη, θα επελεγα την πρωτη περιπτωση. Προσωπικα θεωρω αντιαισθητικο να υπαρχει στο κεφαλι μια εντελως γυμνη περιοχη. Θα θυσιαζα την πυκνοτητα στις μπροστινες ζωνες, αρκει να ειχα μαλλι, εστω και αραιο, πισω και να μην εδειχνε παραταιρη η εικονα.
Έχω την αίσθηση ότι αυτό το είπε για την 1η μμ που θα μου έκανε (50/cm2).Δε μιλούσε και τα τέλεια αγγλικά οπότε σιγουρα κρατάω μια επιφύλαξη, αλλά μου το έγραψε και στο χαρτί. Τονίζω και παλι ότι μιλούσε για την 1η. Δεν πιστεύω φυσικά ότι θα μου έκανε σ όλο το κεφάλι τέτοια πύκνωση.
 

vagosx

Well-Known Member
Η τακτική της HLC σε όλα τα βιντεο που εχω δει είναι ότι φτιάχνει hairline και Α ζώνη με πυκνότητα 50 grafts/cm2 για να δημιουργήσει το τειχος που θέλει και στη συνεχεια πηγαίνοντας προς τα πισω μειώνει στα 40grafts και στο crown το μειώνει από 25 έως 30, προφανως ο φίλος δεν αντιληφθεί όλο το πλάνο, γι αυτό ο Ozgur του ειπε για τρεις επεμβασεις, στα πρώτα 3500grafts θα φτιάξει 70cm2 με πυκνότητα 50 για να του φτιάξει τέλεια τη μόστρα, στη δεύτερη με πυκνότητα 35 με 40 θα καλύψει αλλά 70cm2 και με την τελευταία θα του φτιαξει το crown.
 

vagosx

Well-Known Member
Γενικά ο Ozgur είναι και πρόεδρος της FUE Europe και έχει ένα στυλ λίγο βαρύ, αλλά είναι κορυφαίος γιατρος.
 

vagosx

Well-Known Member
Εννοειται ότι το πλάνο που σας είπα ότι παίζει η HLC αφορά NW 6 και 7 και προφανως θα βάλει στο παιχνίδι και beards.
 

FTG4

New Member
Η τακτική της HLC σε όλα τα βιντεο που εχω δει είναι ότι φτιάχνει hairline και Α ζώνη με πυκνότητα 50 grafts/cm2 για να δημιουργήσει το τειχος που θέλει και στη συνεχεια πηγαίνοντας προς τα πισω μειώνει στα 40grafts και στο crown το μειώνει από 25 έως 30, προφανως ο φίλος δεν αντιληφθεί όλο το πλάνο, γι αυτό ο Ozgur του ειπε για τρεις επεμβασεις, στα πρώτα 3500grafts θα φτιάξει 70cm2 με πυκνότητα 50 για να του φτιάξει τέλεια τη μόστρα, στη δεύτερη με πυκνότητα 35 με 40 θα καλύψει αλλά 70cm2 και με την τελευταία θα του φτιαξει το crown.
Δεν αντιλήφθηκα ξεκάθαρα γτ του τα έβγαζα με το τσιγγελι.. Όλα εγώ τα ρωτούσα. Με τον Dr Serdar Gokrem είχα ραντεβού. Αλλά ναι σίγουρα αυτό εννοούσε τώρα που το ξανά συζητάμε. Το θέμα είναι ότι αυτός υποστήριξε ότι με fue μπορει να μου κάνει μέχρι και 3 φορές χωρίς πρόβλημα και δε δέχτηκε ούτε να ακούσει για strip (είπα πιο πάνω τι είπε). Το θέμα είναι θα με βγάλει ασπροπρόσωπο η θα είμαι μέτριος πάνω και ξηλωμενος στη δότρια μου? Επίσης δεν είπε τπτ για να πάρει από τα γενιά.οκ έμαθα ότι δεν είναι πολυλογας αλλά όσο να ναι σε προβληματίζει.
 

vagosx

Well-Known Member
Συγγνώμη αλλά αυτόν τον γιατρό δεν τον ξέρω , εισαι σίγουρος ότι πηγές στην πραγματική HLC, τι τιμες σου είπαν;
 

FTG4

New Member
Συγγνώμη αλλά αυτόν τον γιατρό δεν τον ξέρω , εισαι σίγουρος ότι πηγές στην πραγματική HLC, τι τιμες σου είπαν;
Φίλε μου μια είναι η hlc στην Άγκυρα. Έχουν κάνει 5 γνωστοί μου ως τώρα εδώ αλλά όλοι μ αυτόν το γιατρό. Μου είπε γύρω στα 1600 ευρώ. Πρόσεξε τώρα, η τιμή είναι από γνωστό και εντασσεται στις τιμές που κάνουν για τους Τούρκους. Για τους ξένους κανονικά είναι ταρίφα 7000 ευρώ όπου ασχολείται ο ιδιοκτήτης. Έχουν κάνει μια 2η ομάδα μεσα στην κλινική για τους Τούρκους για να είναι πιο φθηνά. Η οδός είναι Uğur Mumcu τσέκαρε στη σελίδα τους. Σας το είχε πει και ένα παιδί που είχε κάνει μμ στην hlc. Το τσέκαρα κι εγω ισχύει.
 

giwrgos8888

Active Member
Φίλε μου μια είναι η hlc στην Άγκυρα. Έχουν κάνει 5 γνωστοί μου ως τώρα εδώ αλλά όλοι μ αυτόν το γιατρό. Μου είπε γύρω στα 1600 ευρώ. Πρόσεξε τώρα, η τιμή είναι από γνωστό και εντασσεται στις τιμές που κάνουν για τους Τούρκους. Για τους ξένους κανονικά είναι ταρίφα 7000 ευρώ όπου ασχολείται ο ιδιοκτήτης. Έχουν κάνει μια 2η ομάδα μεσα στην κλινική για τους Τούρκους για να είναι πιο φθηνά. Η οδός είναι Uğur Mumcu τσέκαρε στη σελίδα τους. Σας το είχε πει και ένα παιδί που είχε κάνει μμ στην hlc. Το τσέκαρα κι εγω ισχύει.
εχουν καποια σελιδα στο φεισ αuτοι οι γιατροι οχι απο hlc μπας και μιλησω να δω τι τιμη θα μου πουνε
 

vlafo

Well-Known Member
Τι χρεώνει το g γιατί όπως προανέφερα μέχρι πέρσι χρέωνε 2.70€ και σε κλεισμένες ημερομηνίες 2.5€.

1600€ για ποσά g?
Δεν γνωρίζω τώρα γιατί η λίρα είναι 1/9.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Μάλιστα από ότι κατάλαβα στο πακέτο αυτό ούτε καν σε βλέπει για να πει εστω μια αποψη ο Ozgur
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo το είπε ξεκάθαρα ο φίλος με την ταρίφα των 1600 ευρώ δεν ασχολείται ο Ozgur
Ναι οκ το καταλαβα αυτό,αλλά 1600€ για ποσά g ρε παιδιά?
Αποκλείεται η hlc να έχει πέσει τόσο χαμηλά εκτός και έχει φτιάξει καμία ομάδα σαν την Asmed πολύ πιο φθηνή.
 

vagosx

Well-Known Member
Ναι οκ το καταλαβα αυτό,αλλά 1600€ για ποσά g ρε παιδιά?
Αποκλείεται η hlc να έχει πέσει τόσο χαμηλά εκτός και έχει φτιάξει καμία ομάδα σαν την Asmed πολύ πιο φθηνή.

Ακριβως αυτό ειπε ο φίλος έχει φτιαχτεί δεύτερη ομάδα στην οποία δεν ασχολείται ο Ozgur.
 

vlafo

Well-Known Member
Ακριβως αυτό ειπε ο φίλος έχει φτιαχτεί δεύτερη ομάδα στην οποία δεν ασχολείται ο Ozgur.
Να κάνει μόνο με τον Ozgur τότε.
Για να είναι απόλυτα ασφαλής.
Πάει και η Hlc θα χαλάσει τη φήμη της.
Έχει φάει χαστούκι η Τουρκία μεγάλο.
 

vagosx

Well-Known Member
Από ότι κατάλαβα η HLC δουλευει κατα 95% με πελάτες του εξωτερικού όπου εκεί ασχολείται ο Ozgur και η τιμη είναι 2,5 έως 3 ευρώ ανα graft. Για να μη χάσουν ομως και τους Τούρκους πελάτες πρέπει να έκαναν δεύτερη ομάδα που δεν ασχολείται ο Ozgur και όπου η τιμη είναι 1600ευρω πακέτο.
 

giwrgos8888

Active Member
Από ότι κατάλαβα η HLC δουλευει κατα 95% με πελάτες του εξωτερικού όπου εκεί ασχολείται ο Ozgur και η τιμη είναι 2,5 έως 3 ευρώ ανα graft. Για να μη χάσουν ομως και τους Τούρκους πελάτες πρέπει να έκαναν δεύτερη ομάδα που δεν ασχολείται ο Ozgur και όπου η τιμη είναι 1600ευρω πακέτο.
pws mporoume na erthoume se epafh me autous. ena insta kati dwse
 
Μπλουζα