χρειαζομαι βοηθεια .τι εχετε να πειτε για το δερματολο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kakashi

Member
παιδια γεια σας και συγχαρητηρια για το site.ΕΙναι η πρωτη φορα που γραφω και ζητω συγγνωμη προκαταβολικα αν παραβω η εχω ηδη παραβει καποιους απο τους κανονες σας.Δεν εγινε σκοπιμα.Ειμαι στα 19 μου και δυστυχως ημουν απο τους ατυχουσ που απο πολυ μικρη ηλικια απο τα 5 και πιο μικρος ειχα πολυ αραιο μαλλι.Δηλαδη οταν εβρεχα τα μαλλια μ γυαλιζε το κεφαλι μου.Βεβαια μην φανταστειτε για φαλακρα και τετοια καμμια σχεση.βεβαια τα τελευταια χρονια νομιζω πως τα μαλλια μου εχουν αραιωσει λιγο δεν ξερω σε ποιο σταδιο ειμαι σιγουρα οχι 2.φανταζομαι στο 1 στη χειροτερη 1 και κατι.ο λογος που γραφω εδω ειναι γιατι ζηταω την αποψη των πιο εμπειρων για διαφορα θεματα.θα ηθελα να μου πειτε αρχικα τι πιστευετε για τον δερματολογο μου με βαση τα παρακατω που μου εχει πει για την περιπτωση μου.Αν δηλαδη πιστευτε βαση της εμπειριας σας οτι αυτα που μου εχει πει ο δερματολογος μου μπορει να τα ισχυριστει βαση ενδειξεων και αν σας φαινονται λογικα η απλα λεει διαφορα που δεν βασιζονται καπου.Αρχικα μου ειπε οτι δεν αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα και οτι με τις θεραπειες που θα κανω θα μπορεσω να κρατησω τα μαλλια μου μεχρι τα 40 περιπου σε αξιοπρεπη βαθμο δηλαδη οπως ειναι τωρα απλα με τα λιγα σημαδια που δειχνουν μεγαλυτερη ηλικια οπως λιγο πισω να πανε οι κροταφοι κτλ.μου ειπε οτι η αραιωση μου δεν οφειλεται στην ΑΑ αλλα στο γεγονος οτι γεννηθηκα με αραια μαλλια και οτι εχασα καποια λογω αγχους η κατι αλλο.μου ειπε οτι δεν ειναι ΑΑ διοτι δεν εχουν αραιωσει περιοχεσ οπως στα πλαινα η πισω αν κ ειναι αραιες εμενα αυτες οι περιοχες οχι ομως οπως τα υπολοιπα.τονιζω βεβαια οτι οταν ειπε οτι θα κρατησω τα μαλλια μου μεχρι τα 40 δεν ειπε να εχω περισσοτερα απλα θα κρατησω αυτα που εχω.οταν τον ρωτησα αν θα βγαλω μερισσοτερα ειπε ισωσ δεν ξερει.αλλα μου ειπε σιγουρα οτι θα εχω στην χειροτερη περιπτωση τα ιδια η και περισσοτερα σε 2 χρονια.η θεραπεια που μου δινει ειναι η εξης.regaine 5% fremomet lotion bioclin lotion palmogen lotion ola ayta se migma mia fora kathe brady.επισισ παιρνω βιταμινεσ biocaps.εκανα την θεραπεια για 3 μηνς μετα σταματησα και μου ειπε ο γιατρος οτι για να κρατησω τα μαλλια μου αρκει να κανω μια θεραπεια για ενα με 2 μηνες ανοιξη φθινοπωρο στη εποχιακη τριχοπτωση.ετσι θα εχω τα ιδια μαλλια και ισωσ περισσοτερα για τουλαχιστον 2 χρονια.τι εχετε να πειτε για ολα αυτα ?ζηταω φιλικα τη γνωμη σας τιποτα παραπανω αλλα να ειστε οσο πιο αντικειμενικοι γινεται σας παρακαλω.επισης τι πιστευετε για τι θεραπεια μου ειναι επαρκης?σε σχεση με την big 3 poy anaferete exei terαστιεσ διαφορες και ελλειψεις?σας ευχαριστω προκαταβολικα και χιλια συγγνωμη για το τεραστιο μηνυμα ειναι η πρωτη μου φορα ελπιζω να με συγορησετε.α και να αναφερω οτι απο τριχοπτωση ειχα κατα τηδιαρκεια του χρονου φυσιολογικα επιπεδα ομως ανοιξη φθινοπωρο πυ εκανα την θεραπεια ειχα αρκετη τριχοπτωση.150 μεσο ορο με 200 τη μερα για κανα μηνα περιπου.βεβαια καποιες μερες εφταναν και τις 300.αλλα δεν ξερω ανν οφειλοταν σε shedding η την εποχιακη τριχοπτωsη.Χρειαζομαι την βοηθεια σας...... ;D ;D ;D :worshipper
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sovagg

New Member
Απ: χρειαζομαι βοηθεια .τι εχετε να πειτε για το δερματ

Φιλε καλως ηρθες καταρχην.Βαλε φωτο του κεφαλιου σου γιατι ετσι οπως τα λες μου εχεις κινησει την περιεργεια για το αν εχεις ΑΑ ή οχι..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα