φωτοπαρουσιαση

nektar

New Member
Καλησπερα συναδεφοι, ειμαι νεο μελος εδω και μερικες μερες, αλλα οποτε ξεκινουσα να γραψω κατι, σταματουσα οταν προσπαθουσα να βγαλω φωτο τα μαλλια μου με το κινητο..... :'( Ειμαι 28 χρονων και εχω πολυ προχωρημενο προβλημα. Δεν εκανα ποτε θεραπεια, απο τη μια γτ βαριωμουν και απο την αλλη γτ δεν πιστευα πως θα βοηθουσε. Ειχα παρει το regaine και οταν αποφασισα να το βαλω ειχε ληξει :p ,
... Τελοσπαντων, εχω αποφασισει πια να κανω επεμβαση, αλλα δεν ξερω το που και το πως. Θελω λοιπον απο εσας που εχετε κανει καποια επεμβαση να μου συστησετε ποιο θα ταν το καλυτερο... το μονο που εχω κανει ηταν να παω ενα ραντεβου στην ...., οπου μου ειπαν οτι θελω περιπου 6000 ευρω για το γιγα σεζιον, αλλα τα αποτελεσματα που μου δειχναν σε φωτο δεν αξιζαν σε καμια περιπτωση αυτα τα χρηματα για μενα.... μετα απο μερικους μηνες ομως σκεφτομαι πως ισως ειναι μονοδρομος αφου η ιδεα του να κανω στριπ δεν μου αρεσει καθολου, αν και μαλλον εχει καλυτερα αποτελεσματα (ε?) Λοιπον εβγαλα φωτο το προβλημα μου ακι σας το παρουσιαζω!!! περιμενω τις απαντησεις σας, φιλικα Νεκταριος
 

Συνημμένα

  • DSC_0011.jpg
    DSC_0011.jpg
    484.9 KB · Προβολές: 65
  • DSC_0012.jpg
    DSC_0012.jpg
    465 KB · Προβολές: 46

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PANOS101

Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

Καλως ηρθες

Πριν κανεις οποιαδηποτε ενεργεια,ακομα και επισκεψεις-συμβουλες-ερωτησεις
και για να μην χανεις τον χρονο σου αδικα
φτιαξε ενα κουβα φραπε ::)
παρε και ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο(για την υγεια σου) αν καπνιζεις 8)
και αφιερωσε 3-4 ωρες για ενα τριημερο
για να διαβασεις εδω το θεμα «μεταμοσχευση»
-προσεκτικα-
και αμεσως μετα
ως δια μαγειας
θα εχεις τις απαντησεις(τις περισσοτερες) ;)
 

nektar

New Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

χαχαχα. να 'σαι καλα, καλως σας βρήκα!! τον κουβα τον καφε θα το χρειαστω!! το τσιγαρο το κοψα ευτυχως! πο ποοοο...διαβασμα ε?? το χειροτερο μου!!! :D
 

xk

Active Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

στη θεση σου θα πλακωνομουν στις θεραπειες με γεναιες δοσεις μινοξ μπας και καλυψω εστω και λιγο το κενο για ενα χρονο.Αν τα καταφερνα και εβλεπα οτι δουλευει ισως να πηγαινα για fue κυπρο....αν δεν εβλεπα σοι με τις θεραπειες ξουρα και τελειωνει το θεμα.Το κενο που εχεις οπως ειναι αυτη τη στιγμη ειναι δυσκολο να καλυφτει θα δωσεις πολλα λεφτα και δε θα μεινεις ικανοποιημενος οπου και να πας. :chinscratch
 

nektar

New Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

γεια σου χκ. δηλαδη λες αρχικα να ξεκινησω με δερματολογο και οτι θεραπεια μου δωσει?? καταλαβαινει κανεις μηπως τι norwood ειμαι?
 

PANOS101

Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

Είσαι σίγουρα 5 προς 6
Λίγο καλύτερα απο εμένα
Δύσκολη περίπτωση
Για να δεις κάτι μέτριο-Καλό στο κεφάλι σου
Θα χρειαστείς 6000 περίπου τρχθ
Με 2 επεμβάσεις σε διαφορετικούς χρόνους
Υπομονή και 20 χιλιαρικα
Η
Ξουρα και ελπίδα μήπως γίνει κάτι στο μέλλον
Απο δοτριες σε βλέπω Καλό
Δεν ξέρω όμως αν εξελιχθεί περισσότερο η τριχοπτωση σου
Δες αποτελέσματα σε κλάση 5-6 στο διαδικτιο
Να εχεις μια εικονα
 

nektar

New Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

δεν εχω ιδεα απο κλιμακα norwood, αλλα για να το λεσ εσυ Πανο, βαλε 6 να μαστε μεσα!! :tease: ναι απο οτι μου χαν πει στη ντι ειτς αη εχω καλες δοτριες, ελπιζω να μην το παν μονο κ μονο για να το κανω...
 

PANOS101

Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

Στο ΕΛλαντα το μόνο Καλό που βρίσκεις είναι το σουβλακι
Η έξω η τίποτα
Κανε διαδικτυακό τουρ
Και θα το καταλάβεις
 

xk

Active Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

nektar είπε:
γεια σου χκ. δηλαδη λες αρχικα να ξεκινησω με δερματολογο και οτι θεραπεια μου δωσει?? καταλαβαινει κανεις μηπως τι norwood ειμαι?

μη πας δερματολογο ολοι τα κλαιμε τα λεφτα μας...χρησιμοποιησε το 50αρικο που θα σου επαιρνε για τα προιοντα της θεραπειας...οτι χρειαζεται να ξερεις υπαρχει εδω μεσα,δε θα σου πει τιποτα καινουργιο

η κλιμακα nw ειναι εδω

http://www.hairlossgr.com/guides/men/step2/
 
Απ: φωτοπαρουσιαση

PANOS101 είπε:
Είσαι σίγουρα 5 προς 6
Λίγο καλύτερα απο εμένα
Δύσκολη περίπτωση
Για να δεις κάτι μέτριο-Καλό στο κεφάλι σου
Θα χρειαστείς 6000 περίπου τρχθ
Με 2 επεμβάσεις σε διαφορετικούς χρόνους
Υπομονή και 20 χιλιαρικα
Η
Ξουρα και ελπίδα μήπως γίνει κάτι στο μέλλον
Απο δοτριες σε βλέπω Καλό
Δεν ξέρω όμως αν εξελιχθεί περισσότερο η τριχοπτωση σου
Δες αποτελέσματα σε κλάση 5-6 στο διαδικτιο
Να εχεις μια εικονα

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο πανο101.
Απλά αν έχεις τα χρήματα μπορείς να ξεκινήσεις.Σε έναν πολύ καλό γιατρό μπορείς να μείνεις πολύ ευχαριστημένος.Ψάξε να δεις αποτελέσματα κορυφαίων γιατρών σε nw5-6.θα πάρεις μια γεύση με το τι να περιμένεις.
 

HealingMinD

New Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

Παιδια εγω ετσι οπως βλεπω το κεφαλι του παιδιου ενα καλο strip θα τον γυρισει αρκετα χρονια πισω!
bob marley δεν θα γινει αλλα θα δειξει αλλος ανθρωπος!
και στα 30αντα του μια αραιοσουλα προβλεπετε πιστευω. οποτε ειναι και αυτο ενα +
+ οτι η δοτρεια του φεναιτε πολυ τουμπανο.

Απο θεραπειες...η καλυτερη θεραπεια ειναι να ξυριζεις το κεφαλι σου απροσεκτα ωστε να κοβεσε κιολας,και μετα να ποτιζεις μια μαντιλα με LSD και να την φορας. :tease: :tease: :tease:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nektar

New Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

Καλξμερα στην παρεα!
φιλε χκ τωρα που βλεπω την κλιμακα nw νομιζω πως ειμαι 5a ή 5v αν και δεν εχει τοσο σημασια αυτο... παλι λιγα βηματα πριν την απολυτη καραφλα λεγομαι!! :D οσο για τις θεραπειες δεν θελω να παρω κατι απο του στοματος, τι προτεινεις για τοπικη χρηση?

γεια σου και σενα φιλε μαρμαρωμενε και σ ευχαριστω για την απαντηση σου, εσυ εχεις κανει καποια επεμβαση?

φιλε HealingMinD αυτο με τη δοτρια τουμπανο με ανεβασε αρκετα... :p σε ενα ραντεβου που ειχα μου ειχα ν πει πως οντωσ ειναι καλη η δοτρια μου... οσο να ναι ελπιζεις....
 
Απ: φωτοπαρουσιαση

nektar είπε:
Καλξμερα στην παρεα!
φιλε χκ τωρα που βλεπω την κλιμακα nw νομιζω πως ειμαι 5a ή 5v αν και δεν εχει τοσο σημασια αυτο... παλι λιγα βηματα πριν την απολυτη καραφλα λεγομαι!! :D οσο για τις θεραπειες δεν θελω να παρω κατι απο του στοματος, τι προτεινεις για τοπικη χρηση?

γεια σου και σενα φιλε μαρμαρωμενε και σ ευχαριστω για την απαντηση σου, εσυ εχεις κανει καποια επεμβαση?

φιλε HealingMinD αυτο με τη δοτρια τουμπανο με ανεβασε αρκετα... :p σε ενα ραντεβου που ειχα μου ειχα ν πει πως οντωσ ειναι καλη η δοτρια μου... οσο να ναι ελπιζεις....

Ναι εχω κάνει επέμβαση στο Βέλγιο δεν έχω όμως ανοίξει κάποιο θέμα ακομα.Θα το κάνω στο προσεχες μέλλον.Ακομα ειναι νωρις γιατί είμαι σχεδόν στον εναμισι μήνα από την μεταμόσχευση και δεν έχω πολλά να δείξω.Ήμουν πολύ χειρότερα από σένα πάντως.+οτι δεν είχα την δότρια σου σε καμία περίπτωση και αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω γέννια.
Απλά να θυμάσαι ότι η πιο τούμπανο δότρια στα χέρια ακατάλληλων ανθρώπων δεν σημαίνει τίποτα.Το αποτέλσμα όχι μόνο μπορεί να είναι πιο φτωχό από κάποιον με λίγη δότρια που πάει σε έναν πολύ καλό γιατρό αλλά στο τέλος μπορεί να εξαντλήσεις την δότρια σου χωρίς να έχεις κάποιο αποτέλεσμα.
Αν ήμουν εσύ θα ξεκινούσα με ένα στριπ και μετά ίσως ακόμα ένα.Άρχισε να βλέπεις πολλά αποτελέσματα από ανάλογες περιπτώσεις nw στους 5-10 πολύ καλούς γιατρούς στην Ευρώπη και στον κόσμο.Αν ακόμα δεν ξέρεις ποιοι είναι αυτοί οι γιατροί λιώσε στα ελληνικά και ξένα φόρουμ για να πάρεις μια ιδέα. Μετά στείλε φωτογραφίες και μίλα μαζί τους απο τηλ,μαίλ ή ακόμα και από κοντά. (έτσι έκανα εγώ,πήγα Βέλγιο συζήτησα και μετά απο 6 μήνες προχώρησα στην επέμβαση) Και όταν μαζέψεις τα λεφτά προχώρα
 

nektar

New Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

ποπο φιλε μαρμαρωμενε η περιπτωση σου μου ακουγεται πολυ ενδιαφερουσα!!! αυτο με τα γενια δεν το καταλαβαινω, τα δικα μου για παραδειγμα ειναι υπερβολικα σκληρα, γινεται να μπουν στο κεφαλι? (ασχετα με τη δοτρια μου). αληθεια πο ποιο αλλο μερος μπορουν να σου παρουν τριχες? η μακακια ειναι οτι οι περισσοτεροι καραφλοι εχουμε τριχες οπου δεν χρειαζεται!!! :tease: Αν θες μπορεις να ανεβασεις φωτο πριν τη μεταμοσχευση και οταν εισαι ετοιμος μας παρουσειαζεις και τα αποτελεσματα σου. Να τολμησω να ρωτησω ποσα εδωσες? και για ποσα τριχοθυλακια δλδ....
 

Lazaros

New Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

Γειά σου Νεκτάριε,

Καταρχάς, η δότρια σου μου φαίνεται και εμένα καλή. Δεδομένου ότι είσαι σε προχωρημένο στάδιο (άρα ξέρεις την τελική περιοχή κάλυψης) θα σου πρότεινα να αρχίσεις συστηματικά Μινοξιδίλη. Θα δείς πολύ καλα αποτελέσματα μόνο με αυτή για κάποια χρόνια. Υπάρχουν διάφορα ακόμη σκευάσματα, ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του σε σχέση με τις πιθανές παρενέργειες. Μετά από κανα χρόνο που θα έχεις διαβάσει ΟΛΟ το φόρουμ και θα έχεις μαζέψει λεφτά (!) ασχολήσου με το θέμα μεταμόσχευση. Σε καμία περίπτωση μη βιαστείς!

Λάζαρος
 

koskar

Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

Lazaros είπε:
Γειά σου Νεκτάριε,
Καταρχάς, η δότρια σου μου φαίνεται και εμένα καλή. Δεδομένου ότι είσαι σε προχωρημένο στάδιο (άρα ξέρεις την τελική περιοχή κάλυψης) θα σου πρότεινα να αρχίσεις συστηματικά Μινοξιδίλη. Θα δείς πολύ καλα αποτελέσματα μόνο με αυτή για κάποια χρόνια. Υπάρχουν διάφορα ακόμη σκευάσματα, ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του σε σχέση με τις πιθανές παρενέργειες. Μετά από κανα χρόνο που θα έχεις διαβάσει ΟΛΟ το φόρουμ και θα έχεις μαζέψει λεφτά (!) ασχολήσου με το θέμα μεταμόσχευση. Σε καμία περίπτωση μη βιαστείς!
Λάζαρος
Συμφωνω για τη μινοξ για αρχη εφοσον δεν επιθυμεις τη φινα. Παρόλα αυτά η αραίωση που έχεις είναι ήδη πολύ μεγάλη και η ουσιαστική "μόνιμη" λύση είναι η μεταμόσχευση. Στην περίπτωσή σου θα πήγαινα μόνο για strip (δες Hasson που είναι αυθεντία...).
Θα ξεκινούσα άμεσα τα consultations ή την αποστολή emails στις τεσσερις καλύτερες κλινικές (αυτό είναι δική σου απόφαση για την τελική επιλογή) και το αργότερο μέχρι το καλοκάιρι θα είχα κλείσει την ημερομηνία της επέμβασης. Εάν έχεις τα χρήματα μην το καθυστερείς άλλο γιατί και ή ίδια η μεταμόσχευση για να δείξει το τελικό της αποτέλεσμα θέλει περίπου 6-8 μήνες, δηλαδή φαντάσου έαν κάνεις σήμερα την επέμβαση θα μπορείς να έχεις τα νέα μαλλάκια σου το καλοκαίρι. Εφόσον πάς για strip θα είναι και πιο οικονομικό συγκριτικά με την fue. Λογικά θα χρειαστείς περίπου 5.000-6.000grafts για μια πολύ καλύ κάλυψη, όπου θα γίνεις άλλος άνθρωπος.
Για την δότρια να ξέρεις ότι μόνο από κοντά ο γιατρός μπορεί να σου δώσει ασφαλή απάντηση. Από φωτογραφίες είναι πολύ δύσκολο.
Σου εύχομαι ότι καλυτερο και υπομονή γιατί θα την χρειαστείς.
 

g-tsak

New Member
Απ: φωτοπαρουσιαση

καλησπέρα και απο εμένα και καλά κουράγια! οπλίσου με υπομονή και καφέδες, όπως λένε και τα παιδιά στα προηγούμενα ποστ, για διάβασμα. μην βιαστείς να πάρεις τις αποφάσεις σου... αλλά εκ πρώτης όψεως και εγώ πιστεύω ότι μία strip θα ήταν η καλύτερη λύση και βέβαια εκτός ελλάδος.
μην κάνεις fue γιατί δύσκολα απευθύνεται σε νοργουντ μεγαλύτερα του 3-4...
να ξέρεις ότι στην εποχή μας εφόσον έχεις λεφτά όλα γίνονται!
 
Απ: φωτοπαρουσιαση

Γεια χαρα!

Ανεξαρτητως τι θα σου πουνε ολοι, αν θες να εχεις ελπιδα για μια καλη μεταμοσχευση θα πρεπει να εμποδισεις τα πλαινα σου να κατεβουν κιαλλο. Επειδη εισαι πολυ μικρος, τα πλαινα ειναι στο δρομο να την κανουνε και αυτα, οποτε πριν αποφασισεις το οτιδηποτε, πρεπει να δεις πως θα σταματησεις αυτη την εξελιξη. Τα πλαινα εννοω τα μ αλλια πανω απο τα αυτια. Αυτα ειναι που κανουν ολη τη διαφορα στη μεταμοσχευση και δε τα αναφερει κανεις.
 
Μπλουζα