φιναστερίδη σε χαπια αλλης εταιρείας

leonidasgr2003

New Member
Γεια σας,

Επειδή είναι δύσκολο να κοπεί το proscar σε κομμάτια και δεν ξέρουμε και την αναλογία φιναστερίδης μεσα στο χάπι , υπάρχει κάποιο αλλο χάπι σε πιο ομοιόμορφη δομή ;

είδα στο galinos πως υπάρχουν κ αλλες εταιρείες που φτιάχνουν χάπια φιναστερίδης

FINASTERIDE/ACTAVIS 5MG
ALSTERIDE F.C.TAB 5MG
PROFINOSA 5MG
πολλές αλλες καθώς και

FINASTERIDE/ALVIA 1MG στα 32,81 Ε


έχει καποιος στα υπόψη του κάποιο χάπι που να κόβεται πιο ομοίομορφα ;

Εναλλακτικά απ ότι βλέπουμε υπάρχει και φιναστερίδη ελληνικής εταιρείας η οποία πιστεύω θα είναι εξίσου καλή με το πρωτότυπο propecia.

www. galinos. gr/web/drugs/main/substances/finasteride
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zafi1988

Member
leonidasgr2003 είπε:
Γεια σας,

Επειδή είναι δύσκολο να κοπεί το proscar σε κομμάτια και δεν ξέρουμε και την αναλογία φιναστερίδης μεσα στο χάπι , υπάρχει κάποιο αλλο χάπι σε πιο ομοιόμορφη δομή ;

είδα στο galinos πως υπάρχουν κ αλλες εταιρείες που φτιάχνουν χάπια φιναστερίδης

FINASTERIDE/ACTAVIS 5MG
ALSTERIDE F.C.TAB 5MG
PROFINOSA 5MG
πολλές αλλες καθώς και

FINASTERIDE/ALVIA 1MG στα 32,81 Ε


έχει καποιος στα υπόψη του κάποιο χάπι που να κόβεται πιο ομοίομορφα ;

Εναλλακτικά απ ότι βλέπουμε υπάρχει και φιναστερίδη ελληνικής εταιρείας η οποία πιστεύω θα είναι εξίσου καλή με το πρωτότυπο propecia.

www. galinos. gr/web/drugs/main/substances/finasteride

Aπ' ότι ξέρω φίλε η alvia είναι ελληνική εταιρία και αξιόπιστη .. Εγώ δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά..εναλλακτικά μπορείς να πείς στον φαρμακοποιό να σου φτιάξει την fina των 5mg σε caps του 1mg ..
 

leonidasgr2003

New Member
zafi1988 είπε:
leonidasgr2003 είπε:
Γεια σας,

Επειδή είναι δύσκολο να κοπεί το proscar σε κομμάτια και δεν ξέρουμε και την αναλογία φιναστερίδης μεσα στο χάπι , υπάρχει κάποιο αλλο χάπι σε πιο ομοιόμορφη δομή ;

είδα στο galinos πως υπάρχουν κ αλλες εταιρείες που φτιάχνουν χάπια φιναστερίδης

FINASTERIDE/ACTAVIS 5MG
ALSTERIDE F.C.TAB 5MG
PROFINOSA 5MG
πολλές αλλες καθώς και

FINASTERIDE/ALVIA 1MG στα 32,81 Ε


έχει καποιος στα υπόψη του κάποιο χάπι που να κόβεται πιο ομοίομορφα ;

Εναλλακτικά απ ότι βλέπουμε υπάρχει και φιναστερίδη ελληνικής εταιρείας η οποία πιστεύω θα είναι εξίσου καλή με το πρωτότυπο propecia.

www. galinos. gr/web/drugs/main/substances/finasteride

Aπ' ότι ξέρω φίλε η alvia είναι ελληνική εταιρία και αξιόπιστη .. Εγώ δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά..εναλλακτικά μπορείς να πείς στον φαρμακοποιό να σου φτιάξει την fina των 5mg σε caps του 1mg ..

Δε θα εμπιστευόμουν τον οποιονδήποτε για να μου τη φτιάξει σε 1mg. Eίμαι
λίγο καχύποπτος ότι ίσως αδιαφορήσει και σε αλλα cups υπάρχει 1mg σε αλλα 1,75 mg κ.ο.κ.

Επίσης απ ότι είδα εκτός απο την alvia , υπάρχει και η genepharn.

Οπότε εαν κάποιος δεν έχει κόψει κάποιο αλλο χάπι φιναστερίδης για να μου περιγράψει το σχήμα του μάλλον θα πάρω , φιναστερ. καποιας ελληνικής εταιρείας.

άλλωστε 32,81Ε είναι 3 ποτά το μήνα σε μπαρ...

ΥΓ : Επίσης διάβασα πως η αναλογία φιναστερ. σε 5mg χαπι , μπορεί να μην είναι διασκορπισμένη ομοιόμορφα και ενώ θα το κόψεις ομοιόμορφα , να μην παίρνεις την προβλεπόμενη δόση .
 
Μπλουζα