τριχοριζογραμμα

pardi21

New Member
Καλησπέρα παιδιά..
Πήγα για ενα τριχοριζογραμμα σε εναν δερματολογο και τα αποτελεσματα ηταν τα εξης:
αναγενείς: 86%
τελογενεις: 12%
δυστροφικες: 2%
Νομιζω πως δεν εχω προβλημα αλλα μου συνεστησε regaine "για καλυτερα"..
δεν ξερω αν θελω να βαλω φαρμακο στο παιχνιδι..θα μου προκαλεσει εθισμο;δηλαδη αν το σταματησω μετα θα αρχισω παλι τριχοπτωση;τι λετε εσεις;
παντως στον δερματολογο οδηγηθηκα γιατι παρατηρησα τριχοπτωση και οχι αραιωση..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχεις Α.Α. και ΣΙΓΟΥΡΑ το regaine δεν θα στα κάνει καλύτερα. Μην ασχοληθείς καν μιας και ο κύκλος που ακολουθούν τα μαλλιά σου είναι πολύ καλός και πέρα για πέρα φυσιολογικός.
Αν θες, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους, πάρε για 2 μήνες μια καλή πολυβιταμίνη που να περιέχει και αρκετά μέταλλα μέσα ή αλλιώς ξεχωριστά και γύρνα το σε σαμπουάν χωρίς χημικά. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Και εγω στα 25 οταν ειχα παει για τριχοριζογραμμα ειχε βγει πολυ καλο συμφωνα με τον γιατρο.Μαλιστα μου ειχε πει οτι δεν εχω ΑΑ.Ακομα το σκεφτομαι κ γελαω.Αν αραιωνεις φιλε 101% εχεις ΑΑ.
 

pardi21

New Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Και εγω στα 25 οταν ειχα παει για τριχοριζογραμμα ειχε βγει πολυ καλο συμφωνα με τον γιατρο.Μαλιστα μου ειχε πει οτι δεν εχω ΑΑ.Ακομα το σκεφτομαι κ γελαω.Αν αραιωνεις φιλε 101% εχεις ΑΑ.

δεν εχω παρατηρησει αραιωση,αλλα τριχοπτωση..δηλαδη στο μπανιο θα δω στο χερι μου μετα το λουσιμο εναν αριθμο τριχων που δεν εβλεπα πριν λιγο καιρο..αυτο ηταν η αφορμη να παω στον δερματολογο και να κανω αυτο το τριχοριζογραμμα..
 
Μπλουζα