τι απο ολα:

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
τόσες λοσιον τόσα μπλόκερ και δεν ξέρω τί άλλο βρε παιδιά αυτό που κατάλαβα είναι ότι είμαι ασχετη με όλα αυτά και νομίζω πως μπερδεύτηκα πολύ .Για να είμαι ειλικρινής όσα διαβάζω μου φαίνονται κινέζικα . Αν λοιπόν δεν σας κουράζω και έχετε την καλή θέληση μήπως μπορείτε να μου πείτε τί σαμπουαν τί λοσιον και τι χάπι από όλα αυτά πρέπει να χρεισιμοποιήσω:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: τι απο ολα:

μην τρελαίνεσαι ;D

σαμπουάν = fugoral 2 φορές την εβδομάδα έχει Ketoconazole και κάνει για την λιπαρότητα την πιτυρίδα και την τριχόπτωση
lotion = τοπική spironolactone δες τις οδηγίες του Admin είναι ευκολο και φτιάχτω
χάπια = δεν σου προτείνω τίποτα να πας σε δερματολόγο

αυτά, και υπομονή κανα χρονάκι έτσι μην περιμένεις θαύματα μονο ο Χριστός κάνει :-X
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι απο ολα:

απο σαμπουαν μην τρελενεσαι δεν κανουν σοβαρη δουλεια

αν σου ειναι δυσκολο να φτιαξεις μια λοσιον αγορασε την revivogen scalp therapy

χαπια απαγορευεται να παρεις ξεχνα τα ειναι μονο για ανδρες

ειπαμε πρωι regaine 2% βραδυ revivogen scalp therapy
και απο σαμπουαν παρε tricomin

την λοσιον που σου ειπε ο Nomoreloss δεν στην προτεινω γιατι ειναι σκετη spironolactone
και αν μπεις στην διαδικασια να φτιαξεις μια λοσιον τοτε κανε το σωστα και βαλε και αλλα σημαντικα πραγματα μεσα και οχι μονο ενα συστατικο
 

Ntia

New Member
Απ: τι απο ολα:

Αναστασία,

Επειδή λίγο ως πολύ συνήθως τέτοια προβλήματα στις γυναίκες προκαλούνται κυρίως από ορμονικά προβλήματα, δλδ μια μικρή διαταραχή σε κάποιες τιμές που ίσως δεν επηρεάζουν σοβαρά κάπου αλλά προκαλούν αυτά τα συμπτώματα, όπως το δικό μας, καλό θα ήταν να συμβουλευτείς και ένα καλό γυναικολόγο συν ένα καλό δερματολόγο. Το ξέρω είναι δύσκολο να βρεθούν γιατί ο καθένας λέει και τα δικά του καμιά φορά και συνήθως η συνεργασία μεταξύ τους είναι δύσκολη, ωστόσο νομίζω ότι στις δικές μας περιπτώσεις ενδίκνυται...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι απο ολα:

αναστασια είπε:
Παναγιωτη οταν λες και αλλα συστατικα τί ενοείς: ευχαριστω εκ των προτέρων για τις συμβουλες όλων σας
εννοω οτι αν ειναι να φτιαξεις μια λοσιον μπορεις να βαλεις περισσοτερα συστατικα τα οποια θα σε βοηθησουν
η spironolactone οπως ειχε αναλυσει ο ακης σε ενα ποστ του ειναι παρα πολυ καλη αλλα θα πρεπει να βαζεις περιπου 3 φορες για να εισαι καλυμμενη με τα τριχοθυλκια σου για ενα 16ωρο

οποτε ναι ειναι καλο συστατικο αλλα οχι μονο του υπαρχουν πολλα που μπορουν να σε βοηθησουν και φυτικα συστατικα και και οχι
υπαρχουν πολλα θεματα πανω σε συστατικα
διαβασε μερικα ποστ και θα βρεις πολλες ιδεες
 
Απ: τι απο ολα:

Ντια πιστεύεις ότι μια θεραπεια πρωί regeine2% βράδι το ίδιο και revinigen το μεσημέρι όπως μου είπε ο Παναγιώτης θα με καλυψει: και με όλο αυτό τί αποτελεσματα να περιμένω: και σε πόσο χρονικό διαστημα:
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι απο ολα:

αν εχεις ελειψεις βιταμινων να παρεις ιπποφαες
αλλιως να μην παρεις
δεν υπαρχει λογος να φορτωνουμε τον οργανισμο μας και το συκωτι μας με διαφορα χωρις να υπαρχει λογος

οσο για σενα αναστασια το regaine μια φορα την μερα το μεμεσημερι tricomin την λοσιον και το βραδυ revivogen ειναι μια καλη θεραπεια
υπαρχουν και αλλα προιοντα αντιστοιχα του
αυτα ειναι μια προταση

ακομη στο regaine μπορεις να βαλεις και λιγη σιτοστερολη μεσα ισως και παλμεττο που πανε καλα μαζι αυτα και κανενα αντιοξειδωτικο οπως αποστογμα πρασινου τσαγιου
ετσι για να δυναμωσει λιγο το regaine θα το κανεις αλλα scalp med με αντιοξειδσωτικα
 
Απ: τι απο ολα:

Παναγιωτη σήμερα κιόλας θα παρω τη θεραπεία που μου πρότεινες όμως διευκρίνησέ μου πώς και πόση ποσότητα σιτοστερόλη να βάλω στο regaine: Ευχομαι καλά αποτελέσματα στν εαυτό μου γιατί η απογοητευσή μου είναι μεγάλη
 

magic810

New Member
Απ: τι απο ολα:

αναστασια είπε:
Παναγιωτη σήμερα κιόλας θα παρω τη θεραπεία που μου πρότεινες όμως διευκρίνησέ μου πώς και πόση ποσότητα σιτοστερόλη να βάλω στο regaine: Ευχομαι καλά αποτελέσματα στν εαυτό μου γιατί η απογοητευσή μου είναι μεγάλη

Αναστασια ισως παρομοιο προβλημα αντιμετωπιζε η μητερα μου.....
Το σιδηρο σου ειναι ενταξει?Συμφωνω απολυτα με αυτα που λεει η ντια.....Ανεφερες σε καποιο ποστ σου οτι δεν εχεις κανει κατι ιδιαιτερο ακομα για τα μαλλια σου....μηπως πρεπει να πας να ελεξεις πρωτα τις τιμες των ορμονων σου......?
Τωρα οσον αφορα την θεραπεια που σου εδωσε ο Παναγιωτης ειμαι απολυτα συμφωνος μαζι του....Απλα το regaine καλυτερα να ειναι 2% αφου αυτο συνιστατε για τις γυναικες αρχικα και μετα βλεπεις....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: τι απο ολα:

Επισης αν μπορουσες να ποσταρεις και μια φωτογραφια των μαλλιων σου θα ηταν ακομα καλυτερο....για να σχηματιστει απο ολους μια αποψη περι τινος προκειται.....
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι απο ολα:

αναστασια είπε:
Ευχομαι καλά αποτελέσματα στν εαυτό μου γιατί η απογοητευσή μου είναι μεγάλη
υπομονή και επιμονή χρειάζεσαι - επικεντρώσου σε μία βασική θεραπεία
μην ανσησυχείς για τα αποτελέσματα - χιλιάδες άλλες χαίρονται ήδη μαλλιά από παρόμοιες θεραπείες
δες και αυτό - http://www.cheaprogaine.com/documents/44.html
 

Ntia

New Member
Απ: τι απο ολα:

Aγαπητή Αναστασία,

Ότι σου γράφω στο γράφω με απόλυτη κατανόηση και ως ομοιοπαθής. Είμαι σχεδόν 30 χρονών και αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα περίπου 9 χρόνια. Μπορείς διαβάζοντας και τη δική μου ιστορία να μάθεις πληροφορίες για την περίπτωση μου και το τι έχω πάρει αλλά και το τι έχω περάσει. Μη σκεφτείς καθόλου ότι δεν μπορώ να καταλάβω απόλυτα τι περνάς, έχω βιώσει τόση λύπη γι' αυτό που περνάμε, έχω ταλαιπωρηθεί πολλές φορές και από δικό μου φταίξιμο παρακινημένη από την ανάγκη μου για θεραπεία, έχω εξαπ@τηθεί από γιατρούς αλλά έχω μάθει πλέον αρκετά, τόσα, ώστε να θεωρώ ότι επιβάλλεται πλέον να έχω άποψη.

Το πρώτο που θέλω να τονίσω έιναι ότι πρέπει να κάνεις εξετάσεις ορμονικές (++ σιδήρο) από γυναικολόγο ή ενδοκρινολόγο, να ελέγξεις τον θυροείδη σου και επίσης να κοιτάξεις για υπερινσουλιναιμία, αυτά είναι τα κυριότερα. Επιβάλλεται να τα δεις όλα αυτά. Δεν έχει νόημα να κάνεις καμία θεραπεία αν δεν ξέρεις τι έιναι αυτό που το προκάλει. Σκέψου να έχεις πρόβλημα σιδήρου και να αρχίσεις να κάνεις θεραπείες, ενώ με λήψη σιδήρου θα λύσεις το πρόβλημά σου! Δλδ θα μπεις σε μια διαδικασία που μπορείς να αποφύγεις! Αυτό συνέβει σε μια φίλη πρόσφατα... Μέχρι το regaine είχε φτάσει και τελικά με μία εξέταση αίματος εντόπισε το πρόβλημά της και το έλυσε μετά από ένα μήνα λήψης σιδηρού! Σπάνιο, αλλά συμβαίνει. Άλλο παράδειγμα είναι η υπερινσουλιναιμία που κάνουν κάποια άτομα.. Μια φίλη χάνει τα μαλλιά της λόγω αρθρίτιδας από την οποία δεν ήξερα ότι πάσχει και η θεραπεία είναι πολύ δύσκολη, δλδ δεν θα τη βοηθούσαν μόνο μινοξιδίλη ή κάτι άλλο, αλλά χρειάζεται ειδική συνδυαστική θεραπεία. Πίστευε αρχικά δλδ ότι έχει αλωπεκία ανδρικού τύπου και προσπαθούσε με regaine, αλλά αυτό μόνο δεν βοηθά... Πρέπει ο δερματολόγος να δώσει συγκεκριμένη θεραπεία. Επίσης μεγαλύτερο παράδειγμα από εμένα δεν υπάρχει! Έτρεχα για χρόνια και μόλις τη τελευταία 3ετία κατανόησα ότι το πρόβλημά μου προκαλείται από ορμονικούς λόγους. Και μετά από ψάξιμο συνειδητοποίησα ότι απασχολεί πάρα πολλές γυναίκες διαφόρων ηλικιών. Τα ορμονικά είναι άβυσσος και γυναίκα με γυναίκα διαφέρει.

Από το τρέξιμο που έριξα λοιπόν, κατάλαβα ότι πρέπει πρώτα να εντοπίσεις την αιτία. Επίσης κατάλαβα ότι δεν είναι κάτι που βάζεις μια λοσιόν και περνάει. Θέλει τον χρόνο του, τον τρόπο του και επίσης δεν θέλει μετά να το εγκαταλείψεις.

Τώρα το τι απ' όλα είναι λίγο σχετικό.. Πρώτο και κύριο είναι ότι όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι, οπότε μπορεί κάτι που βοηθά έναν να μην βοηθά κάποιον άλλο. Λογικά πρέπει να δοκιμάσουμε για να καταλάβουμε. Στο forum εδώ μπορείς να ενημερωθείς για πολλά προιόντα και να καταλάβεις στατιστικά τι βοηθά περισσότερο και τι λιγότερο, το πρόβλημα το γυναικείο είναι κοινό μέχρι ως ένα βαθμό με το αντρικό και σίγουρα πολλά προιόντα είναι κοινά αλλά όχι όλα. Όπως σου είχα ξαναγράψει ούτε να διανοηθείς να λάβεις φάρμακα όπως το propecia ¨η το proscar, δλδ φάρμακα που προορίζονται για αντρικές παθήσεις. Σαν γυναίκες θεωρώ ότι υπερτερούμε σε άποψη θεραπείας και υπάρχουν λύσεις. Π.χ. ανάλογα με το πρόβλημά σου, μπορείς να συζητήσεις και για αντισυλληπτικά με τον γυναικολόγο σου ή άλλα ορμονικά σκευάσματα πάντα υπό παρακολούθηση (εμένα με είχαν βοηθήσει αντισυλληπτικά αλλά δυστυχώς είχα παρενέργειες, δυστυχώς ανήκω στο 1%!). Τέτοιου είδους θεραπείες αποδίδουν γρηγορότερα.

Από τη στιγμή που έχεις βρει τι φταίει καί έχεις αποφασίσει να πας δερματολογικά, υπάρχουν κάποιες επιλογές. Πολλές αναφέρονται εδώ και εκτός από τοπικά φαρμακευτικά υπάρχουν και τοπικά φυτικά, τα οποία πιστεύω ότι καλό κάνουν. Προσωπικά επειδή έφτασα για άλλη μία φορά τα τελευταία χρόνια σε σημείο απελπισίας και επειδη είχα κουραστεί να το ψάχνω μόνη στράφηκα σε δερματολόγο. Το τελευταίο διάστημα κάνω θεραπεία με διάφορα σκευάσματα κορτικοστεροειδή, μινοξιδίλη, ψευδάργυρο, τρετινοίνη κτλ. Είναι κάτι που δεν θα αναλάμβανα να χειριστώ μόνη μου γιατί δεν νιώθω σιγουριά όσον αφορά τη ποσότητα και τη δοσολογία.. Ωστόσο πάω καλά, νομίζω με σταθερά αποτελέσματα. Πέραν της μινοξιδίλης δεν θα έβαζα κάτι από μόνη μου γι' αυτό χρειάστηκα βοήθεια. Για παράδειγμα σπιρονολακτόνη εγώ δεν θα έβαζα και επίσης μέχρι στιγμής είναι συστατικό που δεν έχω προσθέσει και μου είπε η δερματολόγος ότι δεν θα το συνιστούσε. Επιμένω ότι κάθε θεραπεία είναι διαφορετική για κάθε άνθρωπο και κάθε τι αποδίδει διαφορετικά. Ωστόσο πιστεύω ότι η μινοξιδίλη θεωρείται βασικό στοιχείο.

Προσπαθώ να σου μεταδώσω κάποια πράγματα που έμαθα μετά από ψαξιμο και ταλαιπωρία. Καταλαβαίνω ότι η κατάσταση είναι άσχημη, με ψυχραιμία όμως πρέπει να κάνεις τα σωστά βήματα. Μακάρι να το ήξερα κι εγώ νωρίτερα.

Ότι άλλο θες, στη διάθεσή σου...

Καλή επιτυχία!
 

magic810

New Member
Απ: τι απο ολα:

Η ntia εχει απολυτο δικιο η μανα μου εχανε μαλλια τουφες στη κυριολεξια......λογω μιας παθησης που ειχε μπηκε εσπευσμενα στο νοσοκομειο....οπου εκει ο γιατρος εκληπτος κοιτωντας τις εξετασεις...της ειπε εσυ εχεις παθει αναιμια απο ελειψη σιδηρου...τις συνεστησε καποιο χαπι αν θυμαμαι καλα tradyferon...(σιδηρος) .....
Μπορω να σου πω οτι η τριχοπτωση σταματησε θεαματικα......και επισκευθηκε και εναν δερματολογο οπου τις προτεινε και μια λοσιον οχι κατι το ιδιαιτερο.....επισης χρησιμοποιησε και καποιες βιταμινουλες...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ......
Αρα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο που λεει η ntia πρωτα εξετασεις να βρεις την αιτια του κακου και μετα να παρεις τις αποφασεις σου.........
Επισης μην ξεχνας οτι στις γυναικες κατα το 99% ειναι πιο ευκολη η υποθεση της τριχοπτωσης απο οτι σε εναν αντρα......!!!!αποψη μου και γνωριζω πολλες περιπτωσεις.....
Οποτε μην πανικοβαλεσαι βρες την αιτια και δωστης να καταλαβει......
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι απο ολα:

αναστασια είπε:
Παναγιωτη σήμερα κιόλας θα παρω τη θεραπεία που μου πρότεινες όμως διευκρίνησέ μου πώς και πόση ποσότητα σιτοστερόλη να βάλω στο regaine: Ευχομαι καλά αποτελέσματα στν εαυτό μου γιατί η απογοητευσή μου είναι μεγάλη
λοιπον δοκιμασε την sulfate εκδοση οπου συμφωνα με ερευνες ειναι πιο αποτελεσματικη επισης ειναι 2% αυτο που σου πρωτεινω δηλαδη πατα
ΕΔΩ

μετα βαλε 6ml palmetto
και 3ml b sitosterol
επειτα παρε και ΑΥΤΟ και βαλε στο διαλυμα σου αλλα 5ml αυτο το αποσταγμα πρασινου τσαγιου

αν χρησιμοποιεις και 5% μινοξιδιλη
θα μπορουσες να παρεις και ΑΥΤΟ το οποιο περιεχει και Azelaic Acid αλλα ειναι και sulfate και να κανεις το ιδιο που σου ειπα παραπανω

εκει που ειναι τα κοκκινα γραμματα ειναι υπερσυνδεσμοι πατας εικει για να δεις το προιον
δεν γνωριζω ποσα ξερεις απο υπολογιστες για αυτο στο διευκρινιζω
 
Απ: τι απο ολα:

Καταρχίν θέλω να σας ευχαριστήσω και μόνο που αφειερώνετε χρόνο για μένα γιατί το να το μοιράζομαι με σας σταμάτησα να το λέω στους δικούς μου . Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή . Ημητέρα μου στη ηληκία των 30 είχε το ίδιο πρόβλημα και τώρα που είναι 60 μπορώ να πώ πως έχουμε την ίδια ποσότητα μαλλιων . Ηαδερφή της μητέρας μου είναι εντελως φαλακρή . Ολα αυτα απο μόνα τους με ανχώνουν περισσότερο . Δεν έχω θυροειδή δεν έχω πολυκυστίτιδες και γενικά κανένα γυναικολογικό πρόβλημα ορμονολογικός έλενχος που είχε γίνει πριν ενα χρόνο όλα ήταν καλά η φεριτίνη καλή το σίδηρο καλο και ότι άλλο μου είχε πεί ο γιατρός να κοιτάξω ήταν σε φυσιολογικές τιμές όπως μου είπαν γιατί για να είμαι ειλικρινής εμένα κινέζικα μου φαινόταν .Σήμερα που πήγα στο φαρμακείο πήρα το reaine άλλα ότι άλλο ζήτησα απο αυτά που μου είπε ο Παναγιώτης ούτε που τα είχαν ακούσει π.χ. revivogen και για να πω την αληθεια ρε παιδιά η τσέπη μου δεν φτάνει για όλα αυτα ούτε είμαι σε θέση να παραγγείλω από έξω ΄΄οπως διαβάζω για αλλους οπότε λίγα λεφτά λίγα μαλλιά απο ότι κατάλαβα . Τα έξοδα με τα παιδιά είναι αρκετά . Τώρα αν υπάρχει κάτι καλό και οικονομικό που να κάνει όμως δουλειά πείτε μου . Σας λέω όμως ότι και μόνο που έχω μια παρέα να τό συζητώ έστω και με αυτό τον τρόπο..... να είστε καλά
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι απο ολα:

τα πιο πολλα προιοντα ειναι αγνωστα προς οχι μονο φαρμακοποιους αλλα και γιατρους τολμω να πω

οσο για το οικονομικα που ειπες θελω να σε ενημερωσω πως υπαρχει η σερα μινοξιδιλης σφαμιλης ποιοτητας του regaine
λεγετε Kirkland τα 6 μπουκαλια εχουν 40ευρω και περιπου 10 ευρω τα μεταφορικα πηγαμε 50
με 50 ευρω παιρνεις 6 μπουκαλια κατω απο 10 ευρω το μπουκαλι
εσυ εδωσες για 1 μπουκαλι 29,5 ευρω απο το φαρμκαειο
απο εκει που σου ειπα θα σου βγει κατω απο 1/3 της τιμη
σκεψου το και καντο σε συμφερει
δεν χρειαζεται να βγαλεις πιστωτικη μπορεις να κανεις την αγορα και με χρεωστικη καρτα
πατα εδω για να δεις την σελιδα που τα πουλαν

ακομη πανω στο θεμα με τους συγγενεις σου να σε ενημερωσω πως τα γοννιδια παιρναν απο 7γενιες πισω
οποτε ειναι ασκοπο να λες εχει προβλημα το ταδε συγγενεις μου
 

Ntia

New Member
Απ: τι απο ολα:

Αναστασία αυτό με τις φυσιολογικές τιμές το έχω ακούσει πολλάκις, και σε μένα τα ίδια έλεγαν παρ' όλο που εγώ έχω και πολυκυστικές. Ξέρω ότι μερικοί γιατροί ακόμα και αν βλέπουν διακύμανση σε κάποια τιμή το θεωρούν φυσιολογικό. Αυτό που έμαθα, είναι ότι μπορεί μια εξέταση να είναι μέσα στα όρια των τιμών που πρέπει να είναι αλλά για παράδειγμα παίζει ρόλο αν είναι κοντα στην κατώτατη ή κοντά στην ανώτατη τιμή. Επίσης παίζει ρόλο και η σχέση που προκύπτει μεταξύ δύο τιμών, είναι μια αναλογία που βοηθά το γιατρό να καταλάβει κάποια πράγματα... Αν ο γιατρός δεν ασχολείται και δεν έχει εμπειρία σε τέτοια ζητήματα δεν μπορεί να βοηθήσει και είναι αδιάφορος. Για μένα παίζει τεράστιο ρόλο η κληρονομικότητα, ακόμα και αν δεν είχαν πρόβλημα οι δικοί σου σίγουρα θα είχε κάποιος από το παρελθόν. Επίσης είναι σίγουρο ότι κάπου κάτι γίνεται, μαλλιά χωρίς καμία απολύτως αιτία δεν πέφτουν. Αν έχεις γεννήσει, πολλές φορές και αυτό βάζει τα μαλλιά σε μια διαδικασία και σε πολλές γυναίκες παρατείνεται αυτή η κατάσταση και χρειάζονται βοήθεια.
 
Απ: τι απο ολα:

αναστασια είπε:
Καταρχίν θέλω να σας ευχαριστήσω και μόνο που αφειερώνετε χρόνο για μένα γιατί το να το μοιράζομαι με σας σταμάτησα να το λέω στους δικούς μου . Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή . Ημητέρα μου στη ηληκία των 30 είχε το ίδιο πρόβλημα και τώρα που είναι 60 μπορώ να πώ πως έχουμε την ίδια ποσότητα μαλλιων . Ηαδερφή της μητέρας μου είναι εντελως φαλακρή . Ολα αυτα απο μόνα τους με ανχώνουν περισσότερο . Δεν έχω θυροειδή δεν έχω πολυκυστίτιδες και γενικά κανένα γυναικολογικό πρόβλημα ορμονολογικός έλενχος που είχε γίνει πριν ενα χρόνο όλα ήταν καλά η φεριτίνη καλή το σίδηρο καλο και ότι άλλο μου είχε πεί ο γιατρός να κοιτάξω ήταν σε φυσιολογικές τιμές όπως μου είπαν γιατί για να είμαι ειλικρινής εμένα κινέζικα μου φαινόταν .Σήμερα που πήγα στο φαρμακείο πήρα το reaine άλλα ότι άλλο ζήτησα απο αυτά που μου είπε ο Παναγιώτης ούτε που τα είχαν ακούσει π.χ. revivogen και για να πω την αληθεια ρε παιδιά η τσέπη μου δεν φτάνει για όλα αυτα ούτε είμαι σε θέση να παραγγείλω από έξω ΄΄οπως διαβάζω για αλλους οπότε λίγα λεφτά λίγα μαλλιά απο ότι κατάλαβα . Τα έξοδα με τα παιδιά είναι αρκετά . Τώρα αν υπάρχει κάτι καλό και οικονομικό που να κάνει όμως δουλειά πείτε μου . Σας λέω όμως ότι και μόνο που έχω μια παρέα να τό συζητώ έστω και με αυτό τον τρόπο..... να είστε καλά
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα