τι έκανε το παλικάρι?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

xk

Active Member
:eek:

article-1037489-020B9AAF00000578-310_468x400.jpg



article-1037489-020B70C100000578-510_468x348.jpg


στην αρχη διαβασα για airbrush (τιν τούτο?) ή photosop μετα στα παρακατω link γράφουν για μεταμοσχευση ή mesotherapy(αυτο πάλι τι είναι?)



http://www.thebaldtruth.com/articles/jude-law-hair-loss/

http://newspaper.law-less.org/?p=198
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

ούτε ο κίτρινος τύπος της Αγγλίας δεν βγάζει συμπέρασμα...
περισσότερο γίνεται λόγος για μεταμόσχευση-ακόμα και γκάλοπ γίνεται για το τι είδους επέμβαση έκανε...
δεν βαριέσαι-με τους διάσημους δεν βγάζεις άκρη...γίνεται αναφορά σε ''κάποια,, θεραπεία της εταιρίας που τον σπονσάρει
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

xk είπε:
στην αρχη διαβασα για airbrush (τιν τούτο?) ή photosop μετα στα παρακατω link γράφουν για μεταμοσχευση ή mesotherapy(αυτο πάλι τι είναι?)
airbrush = σπρέι χρωματισμού τριχωτού κεφαλής
mesotherapy = βελονοθεραπεία στο πλαίσιο κοσμητικών επεμβάσεων,έγχυση ενεργών ουσιών μέσω βελόνας,γρηγορότερη και καλύτερη αποθεραπεία(http://www.rimos.com/new/Eng/mesoram.asp)
 

xk

Active Member
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

_SPIROS είπε:
mesotherapy = βελονοθεραπεία στο πλαίσιο κοσμητικών επεμβάσεων,έγχυση ενεργών ουσιών μέσω βελόνας,γρηγορότερη και καλύτερη αποθεραπεία(http://www.rimos.com/new/Eng/mesoram.asp)[/color][/i][/b]

δεν πρέπει να ναι για τις τσέπες μας.. :D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

πανάκριβο είναι-συμπληρωματική κοσμητική θεραπεία...πιάσ'το αυγό και κούρεψ'το!
 

Ntia

New Member
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

Είναι όντως ακριβή θεραπεία και δεν έχω διαβάσει πουθενά κάποιον που να τον βοήθησε ουσιαστικά, δεν έχω βρει κάποια μαρτυρία, έστω μέσω του internet...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

μακάρι να είχαμε όλοι σπόνσορες που πληρώνουν για την εμφάνισή μας...
 

Ntia

New Member
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

Eμένα για χρόνια σπόνσορας ήταν ο πατέρας μου (και πολλές φορές αδυνατούσε να είναι) και μετά βασικός σπόνσορας είναι η πιστωτική μου με βασική χορηγία των μισθό μου, το μισθό της γενιάς των 700 ευρώ. Χρειάζεται να πω κάτι άλλο?? Αστα να πάνε...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

εκπληκτικο το αποτελεσμα οπως φαινεται στην φωτο
δεν εχω ψαξει καθολου αυτα που γραφεται
παντως η τσεπη μου δεν τα αντεχει
 

Άκης

Administrator
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

Προσέξατε σαν να μίκρυνε το πρόσωπο του; Άτιμη τριχόπτωση, μας μεγαλώνεις τα μέτωπα :'(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

Αν όντως τελικά είναι αποτέλεσμα mesotherapy, η mesohair όπως αλλιώς το λένε, νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να τελειώνει το όλο θέμα με το ότι απλά είναι ακριβή θεραπεία..... δεν κάνει για μας.
Από τιμές που βρήκα εντός Ελλάδος πάντα, η κάθε θεραπεία κρατάει περίπου 10-15 λεπτά, στοιχίζει περίπου 300 ευρώ η μία και θα χρειαστεί από 4 έως 6. Δηλαδή 1800 ευρώ.
Αν όντως έχει το αποτέλεσμα που βλέπουμε, δεν καταλαβαίνω το λόγο που ένα τόσο ενημερωμένο φόρουμ δεν το ψάχνει περισσότερο.
Κανείς μας εδώ φαντάζομαι δεν είναι εφοπλιστής, αλλά αν αναλογιστούμε τα χρήματα που φεύγουν συνεχώς σε τόοοοοσα προιόντα για δοκιμές, το μεγάλο ρίσκο για την υγεία μας και κυρίως το ψυχοφθόρο του πράγματος, θεωρώ κατά την ταπεινή μου γνώμη, ότι τουλάχιστον χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπάνω η θεραπεία αυτή.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

το ψάξαμε,ρωτήσαμε και στείλαμε e-mail σε πλαστικούς του εξωτερικού ...

=> πρόσκαιρη ανάπτυξη τριχών,μέρος προ-μεταχειρ/κης αποκατάστασης και 35-40% επιτυχία από μόνο του ...

το οικονομικό απασχολεί πάντα και όλους,γι'αυτό και προτείνουμε αυτά που δοκιμάσαμε και είχαν αποτελέσματα και δικαιολογούν τα λεφτά τους

η μείωση της ψυχολογίας,το χάσιμο χρόνου ΚΑΙ χρήματος είναι αυτά που πρέπει να προβληματίσουν καθένα 'μας σε κάθε "θεραπεία"...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

=> πρόσκαιρη ανάπτυξη τριχών,μέρος προ-μεταχειρ/κης αποκατάστασης και 35-40% επιτυχία από μόνο του ...

Οταν λές μέρος προ-μεταχειρ/κης αποκατάστασης, εννοείς μεταμόσχευση?

Αυτο το πρόσκαιρη που αναφέρεις πάντως, φαίνεται ότι προφανώς και κάποιο αποτέλεσμα να έχεις, θα πρέπει να στα παίρνουν συνεχώς πάλι για διατήρηση αποτελέσματος....?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

απ'ότι μου εξήγησε ο dr. Robert Jones,η τεχνική αυτή χρησιμοποιείται προ εγχειρητικά σαν δόση "εφόδου" για ενεργά αλλά "ληθαργικά" τριχοθυλάκια

μετά ακολουθεί συνήθως μεταμόσχευση και ξανά δόσεις "εφόδου" για max αποτέλεσμα από τα ήδη υπάρχοντα

οι κύκλοι θεραπείας είναι 3-4 και ο κάθε κύκλος έχει 2-3 επισκέψεις - επαναλαμβάνονται ανάλογα με την κρίση του αποτελέσματος και πάντα συνδυάζονται με φιναστερίδη ή ό,τι κρίνει ο χειρουργός...

συνήθως απευθύνονται σε "απαιτητικούς" ασθενείς ή σε ασθενείς με τριχόπτωση έως 3ν Norwood

για λεφτά δεν μπορούσε να μου πει,λόγω ότι συνυπολογίζεται η μεταμόσχευση και αυτό είναι διαφορετικό στον καθένα και ανάλογα την μέθοδο
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: τι έκανε το παλικάρι?

Μάλιστα...Κάπου εκεί νομίζω είμαι και γω 3v με 4...
Ίδωμεν...thx
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα