στο ψαξιμο για μεταμοσχευση

trezoli

New Member
γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος στο foroum και θα ηθελα την βοηθεια σας αν εχετε ακουσει η αν ξερετε κατι για καποιους γιατρους.εχω σταμπαρει τους rahal,keser,erdogan koray kai hakan doganay.αν καποιος εχει καποια προσωπικη εμπειρια η αν εχει δει live καποιο αποτελεσμα κ το μοιραζοταν εδω θα με βοηθουσε σημαντικα στο ψαξιμο που κανω.ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
trezoli είπε:
γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος στο foroum και θα ηθελα την βοηθεια σας αν εχετε ακουσει η αν ξερετε κατι για καποιους γιατρους.εχω σταμπαρει τους rahal,keser,erdogan koray kai hakan doganay.αν καποιος εχει καποια προσωπικη εμπειρια η αν εχει δει live καποιο αποτελεσμα κ το μοιραζοταν εδω θα με βοηθουσε σημαντικα στο ψαξιμο που κανω.ευχαριστω

αν κοιτάξεις εκεί που λέει παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων θα δεις κάποια πολύ καλά περιστατικά που πιστεύω θα σε βοηθήσουν.
 

Hairsick

Active Member
Μετά από αρκετό ψάξιμο θα έλεγα Kesser για χαμηλό nw και τέλεια hairline, Doganay για υψηλό nw και χαμηλότερη τιμή.
 

Hairsick

Active Member
Το nw συμβολίζει το norwood scale, δηλαδή το μέγεθος της τριχόπτωσης. Κοίταξε το στο google να δεις που ανήκεις. Όσον αφορά τον Rahal δεν εχω δει αποτελέσματά του. Και εγώ στο ψάξιμο είμαι.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εγω θα σου προτεινα να πας να μιλησεις κ με Ελληνικες κλινικες.Ειδικα η DHI εχει κανει αλματα τα τελευταια χρονια και εχει πολυ καλα αποτελεσματα και πολυ πιο λογικες τιμες απο κλινικες του εξωτερικου.
 

trezoli

New Member
εμενα με ενδιαφερει περισσοτερο το crown.εκει εχω καποια αραιωση αλλα δε με λες φαλακρο ακομα.αυτο ειναι που θελω να προλαβω.πιστευω δλδ με λιγη πυκνωση εκει θα ειμαι μια χαρα.αυτο που με προβλιματιζει ειναι οτι στο συγκεκριμενο σημειο ακομα κ απο μεγαλεσ κλινικες βλεπω πως τα απο τελεσματα δεν ειναι ικανοποιητικα οπωσ στις περιπτωσεις με την hairline.
 

Hairsick

Active Member
Οντως το crown είναι ¨αχόρταγο¨, θέλει πολλά grafts και δεν δείχνει πυκνό εύκολα.Για τη δική μου περίπτωση έχω στείλει φωτό σε πολλούς για γνωμάτευση και επειδή έχω πρόβλημα και crown (nw4) μερικοί μου λένε να βάλω μόνο στο εμπρός μέρος...
 

trezoli

New Member
ποοο δλδ πανε τα μαλλακια πισω!!!!δε μπορει καποιος γιατρος θα υπαρχει που θα κανει καλη δουλεια και στο crown!!!αν οχι τη βαψαμε!!!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

trezoli

New Member
esteila foto ston keser k m eipe oti thelw peripou 2000 grafts.i hairline m paleuetai de les oti exw provlima an k exei mpei pio mesa stous krotafous se sxesi me pio palia.auto pou exei arxisei na araiwnei k na psilofainetai kai me kaiei einai to crown
 

crossfire

Well-Known Member
εχεις σκεφτει για θεραπεια μηπως φουντωσει λιγο το crown και χρειαστεις λιγοτερα grafts ή και καθολου?
 

Hairsick

Active Member
Ο Keser χρεώνει 3,5 €/graft. Πάντως πρόσεχε, η μμ για να είναι επιτυχής θέλει συνδυασμό πραγμάτων. Πόσο χρονών είσαι; πόσα μαλλία θα χάσεις; είσαι διατεθειμένος να πάρεις φάρμακα εσαεί; Επειδή ο Doganay παίρνει και από μούσι, κλείνω προς αυτόν.


Εμένα μου πρότεινε 1000 από μούσι και 2000 από το πίσω μέρος του κεφαλιού. Πάντως δεν είναι απλό. Ειδικά αν καθίσεις και σκεφτείς πόσοι εχουν κάνει πετυχημενη μμ. Δεν μιλάω για εντυπώσεις αλλά για αποτελέσματα. Δύσκολα μπορείς να βρείς, ούτε στους επώνυμους...
 

krhtikos21

Member
Hairsick είπε:
Ο Keser χρεώνει 3,5 €/graft. Πάντως πρόσεχε, η μμ για να είναι επιτυχής θέλει συνδυασμό πραγμάτων. Πόσο χρονών είσαι; πόσα μαλλία θα χάσεις; είσαι διατεθειμένος να πάρεις φάρμακα εσαεί; Επειδή ο Doganay παίρνει και από μούσι, κλείνω προς αυτόν.


Εμένα μου πρότεινε 1000 από μούσι και 2000 από το πίσω μέρος του κεφαλιού. Πάντως δεν είναι απλό. Ειδικά αν καθίσεις και σκεφτείς πόσοι εχουν κάνει πετυχημενη μμ. Δεν μιλάω για εντυπώσεις αλλά για αποτελέσματα. Δύσκολα μπορείς να βρείς, ούτε στους επώνυμους...


ε τιμές παντού τα ΄΄ιδια παίζουνε πάνω κάτω. αν έχεις μια καλή δότρια ,λογικές προσδοκίες και μείνουνε ψηλά τα πλάγια παίζει να έχεις καλό αποτέλεσμα και χωρίς καθόλου φάρμακα
 

trezoli

New Member
Παίρνω εδώ και 3 χρόνια μια Lotion με minoxidil που μου είχε δώσει ένας δερματολόγος που κάνει 40 ευρώ, και μπορώ να πω πως ψιλοκρατάει την κατάσταση με αργή και σταθερή υποχώρηση. Πριν 3 μήνες την έκοψα και παίρνω μόνο minoxidil στάνταρ πριν κοιμηθώ, και όποτε με βολεύει βάζω το πρωί. Λούζομαι με Daohair Shampoo και 2 φορές την εβδομάδα με fungoral. Είμαι 28 χρονών και υπάρχει μια αραίωση στο crown και οι κρόταφοι έχουν μπει λίγο μέσα, δεν με λες φαλακρό σε καμία περίπτωση, απλά παρατηρείς μια αραίωση στο crown, αλλά ακόμα και αυτό δεν θέλω να υπάρχει και επειδή είναι αργή η τριχόπτωση μου θέλω να βγάλω αυτά που μου έφυγαν!! Με 2.000 grafts θα είμαι complet πιστεύω! Με φινα δεν θέλω να μπλέξω, την για κάνα μήνα και δεν είχα διάθεση για σεξ και λέω δε γ****αι!! Καλύτερα ράφλας παρά ακίνδυνος!!!!! Ο Keser είναι λίγο ακριβός και αν είναι να πας Keser πας και Rahal που βλέπω καλύτερα σχόλια, που παίρνει 4$/graft. Ο Doganay είναι μια λύση με λιγότερα χρήματα και καλά σχόλια. Τώρα δεν ξέρω παιδιά είμαι στο ψάξιμο.


Edit απο Chs, Greeklish --> σε Ελληνικά.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
@Trezoli, το post σου έγινε edit. Γράφε Ελληνικά και καθαρά, ευχαριστώ.
 
Μπλουζα