σπιτική μινοξιδίλη και λήψη φινας απο το προσκαρ.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kakoslykos

Member
πηρα την ιδεα απο ενα φιλο απο δω απο την ιστοσελιδα και εκανα την δικη μου μινοξιδιλη.δηλ ειχε μεσα 5 γρ μινοξιδιλης,γλυκερινη οινοπνευμα και ορό.αυτο που θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει ειναι α) το διαλυμα μου δεν ειναι κιτρινο οπως παλια οταν το παρεγγελνα απο το φαρμακειο -μηπως φταει οτι δεν εβαλα τρετινοινη?
β) το μπουκαλακι της μινοξιδιλης ειχε ληξει κατι μηνες ομως ο φαρμακοποιος μου που ειναι και φιλος μου ειπε οτι αυτη δεν ληγει. ειναι αληθεια??
γ)οταν αγορασω προσκαρ απο το φαρμακειο πως θα τεμαχισω το χαπακι σε 5 κομματια για να παιρνω 1 mg??παιδια οποιος ξερει ασ βοηθεισει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: σπιτική μινοξιδίλη και λήψη φινας απο το προσκαρ.

Φιλε καλως ηρθες
Κανε μια αναζήτηση στο φορουμ και θα σου λυθούν ολες οι αποριες
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: σπιτική μινοξιδίλη και λήψη φινας απο το προσκαρ.

kakoslykos είπε:
πηρα την ιδεα απο ενα φιλο απο δω απο την ιστοσελιδα και εκανα την δικη μου μινοξιδιλη.δηλ ειχε μεσα 5 γρ μινοξιδιλης,γλυκερινη οινοπνευμα και ορό.αυτο που θελω να ρωτησω αν καποιος ξερει ειναι α) το διαλυμα μου δεν ειναι κιτρινο οπως παλια οταν το παρεγγελνα απο το φαρμακειο -μηπως φταει οτι δεν εβαλα τρετινοινη?
β) το μπουκαλακι της μινοξιδιλης ειχε ληξει κατι μηνες ομως ο φαρμακοποιος μου που ειναι και φιλος μου ειπε οτι αυτη δεν ληγει. ειναι αληθεια??
γ)οταν αγορασω προσκαρ απο το φαρμακειο πως θα τεμαχισω το χαπακι σε 5 κομματια για να παιρνω 1 mg??παιδια οποιος ξερει ασ βοηθεισει..

συνηθως την μινοξ την βαζουν σε προπυλενογλυκολη εσυ γραφεις οτι την εβαλες με γλυκερινη
δεν ξερω ο φαρμακοποιος σου σε τι στην εβαζε
επισης δεν ξερω αν ο φαρμακοποιος σου εβαζε μεσα τρετινοινη

βασικα οταν μια εταιρια βαζει ημερομηνια ληξης κατι παραπανο ξερεις απο τον φαρμακοποιο σου

ναι αν τεμαχισεις σε 5 ισα μερη ( πραγμα δυσκολο ) τοτε θα παρεις 1mg φιναστεριδης
τεσπα αν το κοβεις στα 5 θα παιρνεις κοντα στο 1mg ποτε λιγο πιο κατω ποτε λιγο πιο πανω

επισης χρησιμοποιησε την αναζητηση
 

magic810

New Member
Απ: σπιτική μινοξιδίλη και λήψη φινας απο το προσκαρ.

Παιδια καλο θα ειναι πριν ποσταρετε να διαβαζετε τα θεματακια....
1)εισαι σε λαθος κατηγορια θεματων....
2)καλο θα ειναι να μην ανοιγουμε νεα θεματα οταν συζητιουνται ηδη καπου αλλου....

Ειναι κριμα για ολους.....

Καλως ηρθες...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα