πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

alexXXX

Active Member
παιδια ανοιγω αυτο το θεμα γιατι δεν ξερω πια τι να κανω μετα απο πολυμηνες θεραπειες με τοπικα μιοξ,ρεβινογκεν 9 μηνες τωρα σπιρολακτονη 2,5 μηνες δεν ειδα ουτε μια βελτιωση ισα ισα που η κατασταση εγινε πολυ χειροτερη πλεον μπροστα το κεφαλι εχει αραιωση παρα πολυ και οχι μονο οι κροταφοι που ηταν πριν.το χεοτοτερο ειναι πως η τριχοπτωση δεν μειωθηκε καθολου συνεχιζει τριχες φευγουν απο παντου αν συνεχισει αυτο σε κανα χρονο 2 το πολυ θα ειμαι γλομπος.να πω πως ειμαι 31 και εκανα εξετασεις για dht και εχω λιγο παραπανω απτην κατωτερη φυσιολογικη τιμη πραγμα που σημαινει πως αν παρω φινα θα πεσει κατω απτα κανονικα επιππεδα .δεν ξερω ψυχολογικα με εχει πειραξει πολυ γιατι προσπαθησα οσο μπορουσα συμφωνα με γνωμες που πηρα απο εδω και δεν εγινε απολυτως τιποτα ουτε καν μια σταθεροποιηση .το τελευταιο που θα κανω ειναι να παω σε καποιον δερματολογο που ειδα οτι εχουν παει πολλοι απο εδω μπας και με βοηθησει .αν εχει κανεις να προτηνει κατι θα με βοηθησει πολυ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

steve4

New Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

φιλε έχω βάλει ότι μπορείς να φανταστείς στο κεφάλι το μονο που σταματάει τι τριχόπτωση τσεκαρισμένο είναι τα ω-3 δοκίμασε τα και δεν χρειάζονται πολύ καιρό μόλις αρχίσεις να παίρνεις ω-3 το πολύ σε μια εβδομάδα δεν θα κουνιέται τρίχα ...δοκίμασε το δεν έχεις να χασίς τίποτα το αντίθετο κάνουνε καλο και στην υγεία 8)
 

kabamarou

Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

Και εγώ παίρνω ω-3 από ψάρια εδώ και χρόνια αλλά η τριχόπτωση συνεχίστηκε κανονικά.Υπάρχουν έρευνες επίσης που λένε ότι η υπερβολική κατανάλωση ψαριών(πάνω από 400γρ. την εβδομάδα νομίζω) προκαλεί πρόβλημα υγείας λόγω τοξικότητας και είχα διαβάσει και κάπου ότι μελετάνε για το αν είναι υπεύθυνη για την τριχόπτωση.
 

alexXXX

Active Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

steve4 είπε:
φιλε έχω βάλει ότι μπορείς να φανταστείς στο κεφάλι το μονο που σταματάει τι τριχόπτωση τσεκαρισμένο είναι τα ω-3 δοκίμασε τα και δεν χρειάζονται πολύ καιρό μόλις αρχίσεις να παίρνεις ω-3 το πολύ σε μια εβδομάδα δεν θα κουνιέται τρίχα ...δοκίμασε το δεν έχεις να χασίς τίποτα το αντίθετο κάνουνε καλο και στην υγεία 8)
οταν λες παιρνεις συμπληρωμα η απλα τρως πολλα ψαρια στην διατροφη σου
 

steve4

New Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

τοξικότητα από ψάρι δεν παίζει φιλε μου εκτος άμα ψαρεύεις στο σκαραμαγκά ...όσο για την ερευνα που είδες κάπου... δεν υπάρχει φαρμακευτική που θα έλεγε ότι τα ω-3 σταματάνε τι τριχόπτωση για ευνόητους λόγους ....8)
Eμενα προσωπικά τσεκαρισμένο όταν σταματάω τα ω-3
έχω καταιγιστική τριχόπτωση όταν περνώ κανονικά ω-3 δεν κουνιέται τρίχα
έκανα και πείραμα σταματώντας και αρχινώντας ω-3.
παίδες δοκιμάστε όλοι με ω-3 άμα κάνει δουλειά φαίνεται άμεσα το πολύ σε μια εβδομάδα.
ελπίζω να βοηθήσω έστω και έναν να σταματήσει η τριχόπτωση.
 

steve4

New Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

alexxx όχι περνώ από το φαρμακείο γιατί δεν μπορώ να τρώω ψάρι κάθε μέρα :knup:
 

3746741

Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

ρε παιδια τι γινεται?γιατι συμβαινει αυτο στον alexxx?τουλαχιστον με μινοξ κ 2 χρονια δεν θα επρεπε να ειχε δει αποτελεσματα?τι λετε αραγε κ οι πιο ειδικοι για αυτο,Ακης,Σπυρος,Παναγιωτης?
 

Άκης

Administrator
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

steve4 είπε:
φιλε έχω βάλει ότι μπορείς να φανταστείς στο κεφάλι το μονο που σταματάει τι τριχόπτωση τσεκαρισμένο είναι τα ω-3 δοκίμασε τα και δεν χρειάζονται πολύ καιρό μόλις αρχίσεις να παίρνεις ω-3 το πολύ σε μια εβδομάδα δεν θα κουνιέται τρίχα ...δοκίμασε το δεν έχεις να χασίς τίποτα το αντίθετο κάνουνε καλο και στην υγεία 8)
Και όμως έχω διαβάσει έρευνα που λέει ότι τα ω3 ΔΕΝ κάνουνε τπτ απολύτως ούτε και στην υγεία. Θα το ψάξω καλύτερα και θα αναφερθώ ξανά.
Τώρα για την εβδομάδα πάνω που λες, :chinscratch


steve4 είπε:
8)

alexXXX είπε:
παιδια ανοιγω αυτο το θεμα γιατι δεν ξερω πια τι να κανω μετα απο πολυμηνες θεραπειες με τοπικα μιοξ,ρεβινογκεν 9 μηνες τωρα σπιρολακτονη 2,5 μηνες δεν ειδα ουτε μια βελτιωση ισα ισα που η κατασταση εγινε πολυ χειροτερη πλεον μπροστα το κεφαλι εχει αραιωση παρα πολυ και οχι μονο οι κροταφοι που ηταν πριν.το χεοτοτερο ειναι πως η τριχοπτωση δεν μειωθηκε καθολου συνεχιζει τριχες φευγουν απο παντου αν συνεχισει αυτο σε κανα χρονο 2 το πολυ θα ειμαι γλομπος.να πω πως ειμαι 31 και εκανα εξετασεις για dht και εχω λιγο παραπανω απτην κατωτερη φυσιολογικη τιμη πραγμα που σημαινει πως αν παρω φινα θα πεσει κατω απτα κανονικα επιππεδα .δεν ξερω ψυχολογικα με εχει πειραξει πολυ γιατι προσπαθησα οσο μπορουσα συμφωνα με γνωμες που πηρα απο εδω και δεν εγινε απολυτως τιποτα ουτε καν μια σταθεροποιηση .το τελευταιο που θα κανω ειναι να παω σε καποιον δερματολογο που ειδα οτι εχουν παει πολλοι απο εδω μπας και με βοηθησει .αν εχει κανεις να προτηνει κατι θα με βοηθησει πολυ!
Καταρχάς έχω αναφερθεί πολλές φορές στο ότι η μινοξ ΔΕΝ σταματά την τριχόπτωση. Την περιορίζει μεν (για εμένα καθόλου, αλλά τεσπα), αλλά δεν συμβάλει στο σταμάτημα της.
Τώρα αν δεν είδες από τo revivogen, σταμάτησε το και κοίτα και για DoubleA ή Zix.
Γιατί δεν παίρνεις φινα; Επίσης, έχω αναφερθεί και στην σπιρο, ότι όταν σταμάτησα την φινα ΔΕΝ μου σταμάτησε την τριχόπτωση.
Αν ψάξεις παλιά μου ποστ θα τα δεις.

tse είπε:
Και εγώ παίρνω ω-3 από ψάρια εδώ και χρόνια αλλά η τριχόπτωση συνεχίστηκε κανονικά.Υπάρχουν έρευνες επίσης που λένε ότι η υπερβολική κατανάλωση ψαριών(πάνω από 400γρ. την εβδομάδα νομίζω) προκαλεί πρόβλημα υγείας λόγω τοξικότητας και είχα διαβάσει και κάπου ότι μελετάνε για το αν είναι υπεύθυνη για την τριχόπτωση.
Μία από τα ίδια.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

Αν κάποιος ακολουθεί σωστή διατροφή δεν χρειάζεται συμπληρώματα. Αυτά τα συστατικά αν και απαραίτητα για τον οργανισμό μας, σε παραπάνω ποσότητες απ' ότι χρειαζόμαστε μπορούν να προκαλέσουν προβλήματα. Ακόμα και ο ψευδάργυρος που εκτός από dht-blocker ;) , κάνει πολύ καλό στον οργανισμό, σε μεγάλες ποσότητες μπορεί να αλληλεπιδράσει με το σίδηρο και το χαλκό και να μπλοκάρει την απορρόφησεί τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

ρε Ακη τι ειναι αυτο που εφραψες???θεωρεις οτι η μινοξ δεν κανει τιποτα?????εγω νομιζα οτι ειχες αλλη αποψη!!!!!!!!!!!!
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

Γιατί φίλε 3746741, υπάρχει κάποιος που έχει διαβάσει τα posts του forum και έχει την εντύπωση ότι η minox σταματάει την τριχόπτωση;;;; :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

gelisva

New Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

παιδια και εγω τα ιδια οταν αρχιζω μινοξ χαμος..μηπως τελικα δεν κανει για ολους?το double a σου εχει κανει δουλεια?παιρνω και μινοξ εδω και 9 μηνες..μινοξ εντατικα εχω αρχισει κανα μηνα
 

3746741

Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

κ γιατι ρε παιδια ειναι στις 2 απο τις 3 τοπ θεραπειες???????????????????????
 

gelisva

New Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

ξερω γω μπορει να μην επιδραει καλα σε ολους ας πουμε σε αυτους που δεν εχουν επιθετικη τριχοπτωση να μην κανει καλο αν ειμαι λαθος καποιος απο τους πιο εμπειρους να βοηθησει την κατασταση
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

3746741 είπε:
κ γιατι ρε παιδια ειναι στις 2 απο τις 3 τοπ θεραπειες???????????????????????

Απλούστατα γιατί δεν υπάρχει κάτι καλύτερο...

Η minox τα πρώτα 2 το πολύ 3 άντε σε κάποιους 4 χρόνια μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω το οποίο όμως σιγά σιγά το χάνεις.... Αυξάνει το βάρος (διάμετρο) της τρίχας δίνοντας μια καλύτερη εικόνα στα μαλλάκια... αλλά σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η τριχόπτωση εξελίσσεται δεν μπορεί να σταθεί από μόνη της .
 

gelisva

New Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

φιλε μου εχεις δικιο αλλα γιατι με το που αρχιζω χρηση μινοξ φευγουνε αερα τα μαλλια εχω ξεκινησει συστηματικα εδω και ενα μηνα με φινα εδω και 9 μηνες και μπροστα εδω και κανα μηνα αν συνεχισει ειμαι για να με κλαιν οι ρεγγες..εχεις εσυ αντιμετωπισει ιδια κατασταση?ευχαριστω
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

gelisva είπε:
φιλε μου εχεις δικιο αλλα γιατι με το που αρχιζω χρηση μινοξ φευγουνε αερα τα μαλλια εχω ξεκινησει συστηματικα εδω και ενα μηνα με φινα εδω και 9 μηνες και μπροστα εδω και κανα μηνα αν συνεχισει ειμαι για να με κλαιν οι ρεγγες..εχεις εσυ αντιμετωπισει ιδια κατασταση?ευχαριστω

Συνέχισε και σίγουρα θα δεις βελτίωση ...

Παράκληση, κάνε πιο μικρές προτάσεις γιατί δυσκολεύομαι να καταλάβω τι ακριβώς εννοείς...
Φιλικά tropheus
 

gelisva

New Member
Απ: πολυ πολυ απογοητευμενος!!!

απλως σου λεω οτι μπορει σε μενα η χρηση μινοξιδιλης μπορει να μην ειναι καλη για την τριχοπτωση..δεν εχω επιθετικη τριχοπτωση,τον ενα μηνα συστηματικης χρησης μινοξ βλεπω να πεφτουν τα μαλλια κυριως στο μπανιο και οταν τα πειραζω...θα σταθεροποιηθει η κατασταση τι λες ςσυ απο την εμπειρια σου?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα