ποιές οι πιθανότητες;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

all4bmx

New Member
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιές είναι οι πιθανότητες για καράφλα αλλά πρώτα ας σας δώσω κάποες πληροφορίες:
παππούς από μητέρα: Μαλλιά θάμνος στα 90
γιαγιά από μητέρα: και αυτή εχει πολύ μαλλί
παππούδες γενικότερα από μητέρα και αδέλφια: πολύ μαλλί
μητέρα:και αυτή έχει πολύ μαλλί..

παππούς από πατέρα: καράφλα μετά τα 50 (αλλά θάμνος ως τότε)
γιαγιά από πατέρα: και αυτή αρκετό μαλλί
παππούδες γενικότερα από πατέρα: καράφλα μετά τα 50
πατέρα: αρέοση μετά τα 50.

Δεν έχω πάρα πολύ πυκνό μαλλί όπως οι γονείς και οι παππούδες αλλά δεν έχω ούτε αραιό. Είμαι 17 και χάνω γυρο στις 10 τρίχες την ημέρα δλδ δεν μου πέφτουν όταν λούζομαι ή όταν χτενιζομαι αλλά όταν τραβήξω μια μεγάλη 1 στις 10 να βγει μια τρίχα διαφορετηκά δεν μου πέφτει ούτε μία. Πόσε πιθανότητες έχω να κάνω καράφλα σε μεγαλύτερη ήλικία; Έχω ξανθοκάστανα μαλλία όπως οι παπούδες και τα αδέλφια της μετέρας μου. Ανησυχώ λίγο γιατί δεν έχουν όγκο και έχω λεπτή τρίχα. Α! και επίσης ο πατέρας μου όταν έχασε τα μαλλία του πέρασε από πολύ έντονο άνχος.

EDIT: είμαι 22.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dontwannabald

New Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Κανένας από εδώ μέσα δεν μπορεί να σου πει κάτι με σιγουριά, εάν δεν σε δει από κοντά, η έστω δει κάποιες φωτογραφίες. Καλύτερα να απευθυνόσουν σε κάποιον ειδικό για μία πιο έγκυρη εκτίμηση.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

all4bmx είπε:
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιές είναι οι πιθανότητες για καράφλα αλλά πρώτα ας σας δώσω κάποες πληροφορίες:
παππούς από μητέρα: Μαλλιά θάμνος στα 90
γιαγιά από μητέρα: και αυτή εχει πολύ μαλλί
παππούδες γενικότερα από μητέρα και αδέλφια: πολύ μαλλί
μητέρα:και αυτή έχει πολύ μαλλί..

παππούς από πατέρα: καράφλα μετά τα 50 (αλλά θάμνος ως τότε)
γιαγιά από πατέρα: και αυτή αρκετό μαλλί
παππούδες γενικότερα από πατέρα: καράφλα μετά τα 50
πατέρα: αρέοση μετά τα 50.

Δεν έχω πάρα πολύ πυκνό μαλλί όπως οι γονείς και οι παππούδες αλλά δεν έχω ούτε αραιό. Είμαι 17 και χάνω γυρο στις 10 τρίχες την ημέρα δλδ δεν μου πέφτουν όταν λούζομαι ή όταν χτενιζομαι αλλά όταν τραβήξω μια μεγάλη 1 στις 10 να βγει μια τρίχα διαφορετηκά δεν μου πέφτει ούτε μία. Πόσε πιθανότητες έχω να κάνω καράφλα σε μεγαλύτερη ήλικία; Έχω ξανθοκάστανα μαλλία όπως οι παπούδες και τα αδέλφια της μετέρας μου. Ανησυχώ λίγο γιατί δεν έχουν όγκο και έχω λεπτή τρίχα. Α! και επίσης ο πατέρας μου όταν έχασε τα μαλλία του πέρασε από πολύ έντονο άνχος.

EDIT: είμαι 22.

Μαλλον κανεις πλακα ???Αλλα εαν μιλάς σοβαρα εμεις εδω δεν είμαστε στατιστικολόγοι ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

εγω πιστευω οτι κατα 99% θα καραφλιασεις..........γιατι οταν απο μικρος αρχιζει να σου λεει μεσα σου οτι κατι δε παει καλα........στην πορεια των χρονων αυτο το αισθημα απλα επιβαιβεωνεται......!!!!!!
Πως σου φανηκε?????
 

mindtrapper

Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Panos1982 είπε:
εγω πιστευω οτι κατα 99% θα καραφλιασεις..........γιατι οταν απο μικρος αρχιζει να σου λεει μεσα σου οτι κατι δε παει καλα........στην πορεια των χρονων αυτο το αισθημα απλα επιβαιβεωνεται......!!!!!!
Πως σου φανηκε?????

Κάτι μου λέει ότι το παλικάρι μόλις έπαθε αστραπιαίο shockloss με αυτό που είπες :) ΝW4 τουλάχιστον σε δευτερόλεπτα λέμε...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

mindtrapper είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1861.msg33819#msg33819 date=1274470014]
εγω πιστευω οτι κατα 99% θα καραφλιασεις..........γιατι οταν απο μικρος αρχιζει να σου λεει μεσα σου οτι κατι δε παει καλα........στην πορεια των χρονων αυτο το αισθημα απλα επιβαιβεωνεται......!!!!!!
Πως σου φανηκε?????

Κάτι μου λέει ότι το παλικάρι μόλις έπαθε αστραπιαίο shockloss με αυτό που είπες :) ΝW4 τουλάχιστον σε δευτερόλεπτα λέμε...
[/quote]

δε πειραζει......ας το παθε.....βρισκεται στο σωστο μερος!! :p
 

all4bmx

New Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Panos1982 είπε:
[quote author=mindtrapper link=topic=1861.msg33820#msg33820 date=1274473522]
[quote author=Panos1982 link=topic=1861.msg33819#msg33819 date=1274470014]
εγω πιστευω οτι κατα 99% θα καραφλιασεις..........γιατι οταν απο μικρος αρχιζει να σου λεει μεσα σου οτι κατι δε παει καλα........στην πορεια των χρονων αυτο το αισθημα απλα επιβαιβεωνεται......!!!!!!
Πως σου φανηκε?????

Κάτι μου λέει ότι το παλικάρι μόλις έπαθε αστραπιαίο shockloss με αυτό που είπες :) ΝW4 τουλάχιστον σε δευτερόλεπτα λέμε...
[/quote]

δε πειραζει......ας το παθε.....βρισκεται στο σωστο μερος!! :p
[/quote]

ούτε τρίχα δεν μου έπεσε 8) :tease:
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

οπως εχω ξαναπει δεν πανε το 90% ΤΩΝ δικων σου να ειναι φαλακροι
δεν πανε το 90% των δικων σου να ειναι μαλλιαδες

εσυ μπορει να παρεις το 10%

γενικα ειναι θεμα γενετικης και γονιδιων
μπορεις να παρεις συμφωνα με τους επιστημονες γονιδια εως και 7 Γενιες πισω

οποτε ολα ειναι πιθανα φιλε μου
 

Partblah

New Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Φιλε, δν εχει σημασια!! ΟΛΗ χανουμε μαλλια και απο τα 15 μας μαλιστα...! Απλα ζησε την ζωη σου.! Πιστευω πως δεν θα σου εχει τυχει τπτ σημαντικοτερο οπως και στον καθενα απο εδω μεσα κ ασχολεισαι με τις τριχες... Τι να πουνε και αυτοι που ειναι σε αναπιρικα καροτσακια και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΡΑΠΙΑ!! Δηλαδη ο ΧΟΚΙΝΣ επρεπε να ειχε αυτοκτονησει ;
 

Partblah

New Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

...Δηλαδη εσενα το μονο που σε απασχολει ειναι τα μαλλια σου ; Το οτι εχεις υγεια ουτε καν το σκεφτεσαι, ε .. Αμα καθεσαι και σκεφτεσαι οτι θα καραφλιασεις... θα επιβαιβαιωθεις και θα εισαι ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ αγχωμενος και δυστιχισμενος.... Υπαρχουν ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, απλα δεν τα βλεπεις...!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Partblah

New Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Α και τελος οι ξανθοι οχι μονο δεν εχουν πολλες τριχες αλλα και πεφτουν και πιο ευκολα!! :D
 

Partblah

New Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Προφανως... θελω να του δειξω πως εχετε παρει πολυ ΤΡΑΓΙΚΑ την ζωη... Νταξι χανουμε μαλλια... Και... ? Φυσιολογικο δεν ειναι ;;; δλδ ζηλευετε αυτους που εχουν μαλλια; Αφου καποτε και σεις ειχατε και αυτοι δν θα εχουν.. Θελετε ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ... ενας φιλος μου οσα χρονια τον ξερω εχει αδυναμα λιγα μαλλια και αθλια hari line .. επρεπε να πεθανει δλδ ; ΗΜΑΡΤΟΝ. Δηλαδη ολη οι καραφλοι πρεπει να αυτοκτονησουν... Πολυ τραγικα τα παρουσιαζετε.... Απλα ειναι το πως θα συμβιβαστεις με τον εαυτο σου... Βλεπω ατομα εχουν τεραστια μελανωματα στο προσωπο... Ατομα με σκληρυνση κατα πλακας δλδ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ που εχουν μαλλια αλλα αργα η γρηγορα θα φτασουν στο τελος ; Ζηστε καθε μερα που ερχετε ... μειωστε τον καθρεφτη!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Partblah είπε:
Προφανως... θελω να του δειξω πως εχετε παρει πολυ ΤΡΑΓΙΚΑ την ζωη... Νταξι χανουμε μαλλια... Και... ? Φυσιολογικο δεν ειναι ;;; δλδ ζηλευετε αυτους που εχουν μαλλια; Αφου καποτε και σεις ειχατε και αυτοι δν θα εχουν.. Θελετε ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ... ενας φιλος μου οσα χρονια τον ξερω εχει αδυναμα λιγα μαλλια και αθλια hari line .. επρεπε να πεθανει δλδ ; ΗΜΑΡΤΟΝ. Δηλαδη ολη οι καραφλοι πρεπει να αυτοκτονησουν... Πολυ τραγικα τα παρουσιαζετε.... Απλα ειναι το πως θα συμβιβαστεις με τον εαυτο σου... Βλεπω ατομα εχουν τεραστια μελανωματα στο προσωπο... Ατομα με σκληρυνση κατα πλακας δλδ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ που εχουν μαλλια αλλα αργα η γρηγορα θα φτασουν στο τελος ; Ζηστε καθε μερα που ερχετε ... μειωστε τον καθρεφτη!!

οχι ρε φιλε εννοειται οτι υπαρχουν πολυ χειροτερα προβληματα τι να λεμε τωρα....

αλλα ναι εγω για παραδειγμα ζηλευω αρκετους για το υπεροχο και υγιες μαλλι τους.....γουσταρω το καλυτερο για μενα....θελω να ειμαι τελειος...ετσι ειμαστε απο τη φυση μας.....αλλα και παλι λεω δοξα τω θεο γτ θα μπορουσα να ειχα ενα καρο αλλα προβληματα....αλλα ποτε δεν θα παυει να με στεναχωρει και να λεω γτ ετυχε σε μενα η κωλοτριχοπτωση......
 

Partblah

New Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Αρα μια ζωη δυστηχια... και οταν φτασεις σε καποια ηλικια θα λες: τι βλακειες εκανα... ασχολιομουν με τριχες... Παω στοιχημα δεν ευραριστιεσαι την ζωη. Και τι παει να πει ετυχε σε μενα !! ΟΛΟΙ ΧΑΝΟΥΜΕ ΜΑΛΛΙΑ καταλαβε το..!! Δηλαδη να ζηλευω τον μπομπιρα στα 14 επειδη βαζει ζελε και ενα σορο ; Αφου θα τα χασει τα ριμαδια ....
 

Partblah

New Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Α και προφανως πρεπει να ζηλευεις και αυτους που εχουν καλυτερο σωμα, καλυτερο αμαξι απο εσενα, παιζουν καλυτερη μπαλα ε ?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Partblah είπε:
Αρα μια ζωη δυστηχια... και οταν φτασεις σε καποια ηλικια θα λες: τι βλακειες εκανα... ασχολιομουν με τριχες... Παω στοιχημα δεν ευραριστιεσαι την ζωη. Και τι παει να πει ετυχε σε μενα !! ΟΛΟΙ ΧΑΝΟΥΜΕ ΜΑΛΛΙΑ καταλαβε το..!! Δηλαδη να ζηλευω τον μπομπιρα στα 14 επειδη βαζει ζελε και ενα σορο ; Αφου θα τα χασει τα ριμαδια ....

1)δε ζηλευω τον μπομπιρα αλλα τον συνομιληκο ή μεγαλυτερο που εχει και γαμω τα μαλλια....ή καποιους αλλους μεγαλους που ποτε δεν ειχαν προβλημα.....
2)δε χανουμε ολοι μαλλια....αλλα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο ναι....και εμενα δε με νοιαζει να χανω μαλλια....αν εχανα μαλλια στη σωστη ηλικια δε θα με πειραζε...αλλα ειμαι 19 και ειμαι ηδη nw2....

και δεν ειναι η ζωη μου δυστυχια...το αντιθετο ακριβως......απλα οσο ναναι δε μπορω να το αντιμετωπισω οπως εσυ...λες και δε συμβαινει ή δε σημαινει τπτ.....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ποιές οι πιθανότητες;

Partblah είπε:
Α και προφανως πρεπει να ζηλευεις και αυτους που εχουν καλυτερο σωμα, καλυτερο αμαξι απο εσενα, παιζουν καλυτερη μπαλα ε ?

οχι φιλε δεν ζηλευω καποιον που εχει καλυτερο σωμα ουτε τιποτα....μπορω και εγω να γινω ετσι....ουτε με νοιαζει να μην εχω και πολλα λεφτα ή να μην ξερω και πολυ μπαλα....παντα θα υπαρχουν καλυτεροι.....ειδικα οι 2 τελευταιες περιπτωσεις συμβαινουν....ουτε μπαλα ξερω ουτε λεφτα εχω και αυτοσαρκαζομαι κιολας(βεβαια ξερω καλο μπασκετ αν και εκει υπαρχουν πολλοι καλυτεροι μου).....αλλα με το μαλλι εχω τεραστιο ψωνιο πως να το κανουμε....σε αλλαζει τελειως...τεσπα τελειωνει εδω το θεμα φιλε και με ολο το σεβασμο αλλα δεν μπορω να νιωθω λες και σου απολογουμαι....και τελειωνει γτ βγαζεις λαθος συμπερασματα....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα