περι παρουσιασεων μεταμοσχευσης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
τα νομισματα εχουν 2 οψεις.
προσωπικα καταληγω οτι ειναι καλα να γνωριζει ο γιατρος οτι το αποτελεσμα του θα αναρτηθει σε αυτο το φορουμ οπως και η σταση που θα κρατησει στον ασθενη.
με το 'πιστολι στον κροταφο' δηλαδη.
βεβαια θα μου πειτε ετσι ειναι στημενο το αποτελεσμα.
ναι αλλα δεν θα πιεσει τον γιατρο να προσπαθησει περισσοτερο για το αποτελεσμα?
Υ.Γ.ετσι και αλλιως το ξερουν οτι το αποτελεσμα θα φανει σε χιλιαδες επισκεπτες και μελη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zotrix

Active Member
Εγώ είμαι υπερ των εκπροσωπων αλλα δεδηλωμένων. Ακόμη και αν κάποιος όμως δεν το δηλώνει και παριστανει τον ικανοποιημενο πελατη μπορεις να τον καταλαβεις. Φαίνεται το πράγμα.
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω ειμαι υπερ των εκπροσωπων στο φορουμ
ετσι ισως απαλαγουμε απο τους αλεξιπτωτιστες
και τα παπαγαλακια....σιγουρα θα επωφεληθουν οι κλινικες με την παρουσια τους στο φορουμ αλλα ισως ετσι αναγκαστουν
να κανουν ακομα πιο προσεχτικες δουλειες και να διορθωνουν τα κακως κειμενα
 

traccas

Active Member
Kapa
Καταρχήν θέλω να απολογηθώ για το νήμα που άνοιξα γιατί δεν είχα διαβάσει αυτά που προτείνονται για το πώς πρέπει να είναι ένα νήμα όταν αποφάσισα να ανοίξω το δικό μου. Από και πέρα θα είναι σύμφωνο με τα ανωτέρω.
Όσον αφορά στους εκπροσώπους γνώμη μου είναι να είναι φανεροί, ένας από κάθε κλινική με τους διαχειριστές να γνωρίζουν ονοματεπώνυμα και να παίρνουν θέση όταν ερωτώνται για κάτι επίσημα από το φόρουμ και σε συγκεκριμένα νήματα που να αφορούν μόνο αυτούς και όχι να πετάγονται σε κάθε νήμα και να παίρνουν μέρος όποτε θέλουν στις συζητήσεις μας.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
traccas είπε:
Kapa
Καταρχήν θέλω να απολογηθώ για το νήμα που άνοιξα γιατί δεν είχα διαβάσει αυτά που προτείνονται για το πώς πρέπει να είναι ένα νήμα όταν αποφάσισα να ανοίξω το δικό μου. Από και πέρα θα είναι σύμφωνο με τα ανωτέρω.
Όσον αφορά στους εκπροσώπους γνώμη μου είναι να είναι φανεροί, ένας από κάθε κλινική με τους διαχειριστές να γνωρίζουν ονοματεπώνυμα και να παίρνουν θέση όταν ερωτώνται για κάτι επίσημα από το φόρουμ και σε συγκεκριμένα νήματα που να αφορούν μόνο αυτούς και όχι να πετάγονται σε κάθε νήμα και να παίρνουν μέρος όποτε θέλουν στις συζητήσεις μας.

δεν πειραζει,δεν ειμαι μπαμπουλας.
ναι αν ειναι να τους φερουμε επισημα εννοειτε οτι ολα θα εξελισονται στο νημα τους,εννοω διαλογος μεταμοσχευμενου με τον γιατρο του η τον εκπροσωπο του σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα στην μεταμοσχευση.
οχι να πεταγονται σε αλλα νηματα.
ειχαμε προηγουμενες χρονιες κατι τετοιο
 

mailo71

New Member
kapa είπε:
traccas είπε:
Kapa
Καταρχήν θέλω να απολογηθώ για το νήμα που άνοιξα γιατί δεν είχα διαβάσει αυτά που προτείνονται για το πώς πρέπει να είναι ένα νήμα όταν αποφάσισα να ανοίξω το δικό μου. Από και πέρα θα είναι σύμφωνο με τα ανωτέρω.
Όσον αφορά στους εκπροσώπους γνώμη μου είναι να είναι φανεροί, ένας από κάθε κλινική με τους διαχειριστές να γνωρίζουν ονοματεπώνυμα και να παίρνουν θέση όταν ερωτώνται για κάτι επίσημα από το φόρουμ και σε συγκεκριμένα νήματα που να αφορούν μόνο αυτούς και όχι να πετάγονται σε κάθε νήμα και να παίρνουν μέρος όποτε θέλουν στις συζητήσεις μας.

δεν πειραζει,δεν ειμαι μπαμπουλας.
ναι αν ειναι να τους φερουμε επισημα εννοειτε οτι ολα θα εξελισονται στο νημα τους,εννοω διαλογος μεταμοσχευμενου με τον γιατρο του η τον εκπροσωπο του σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα στην μεταμοσχευση.
οχι να πεταγονται σε αλλα νηματα.
ειχαμε προηγουμενες χρονιες κατι τετοιο

Ακριβώς έτσι, ιδανικό θα ήταν να είχαμε άμεσες, επίσημες και καταγεγραμμένες απαντήσεις από τις κλινικές για όλες τις αποτυχημένες επεμβάσεις.
Έτσι βοηθάει να καταλάβουμε καλύτερα το γιατί απέτυχε μια μεταμόσχευση από το να κάνουμε όλοι υποθέσεις σε 30 σελίδες post.
Και όλες οι κλινικές πλέον θα είναι εκτεθειμένες στις απαντήσεις τους.
Φαντάσου πχ. να απαντήσει κλινική επίσημα ότι "δεν είχες καλό αποτέλεσμα επειδή άλλαξες τη διατροφή σου", τι θα ακολουθούσε ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mailo71 είπε:
Ακριβώς έτσι, ιδανικό θα ήταν να είχαμε άμεσες, επίσημες και καταγεγραμμένες απαντήσεις από τις κλινικές για όλες τις αποτυχημένες επεμβάσεις.
Έτσι βοηθάει να καταλάβουμε καλύτερα το γιατί απέτυχε μια μεταμόσχευση από το να κάνουμε όλοι υποθέσεις σε 30 σελίδες post.
Και όλες οι κλινικές πλέον θα είναι εκτεθειμένες στις απαντήσεις τους.
Φαντάσου πχ. να απαντήσει κλινική επίσημα ότι "δεν είχες καλό αποτέλεσμα επειδή άλλαξες τη διατροφή σου", τι θα ακολουθούσε ;

οπως βλεπετε τα δεδομενα αλαζουν χρονο με τον χρονο.
αλλος γιατρος η κλινικη ειχε πρωτιες εναν χρονο πριν αλλος τωρα.
εγω περι διατροφης δεν τα πιστευω.
το μονο που μπορω να δεχθω σε μια αποτυχημενη μεταμοσχευση ειναι κακη τοποθετηση μοσχευματων σε βαθος.
διαβαζω πολλες φορες οτι τα μεταμοσχευμενα σας κανουν κυκλους,πτωσης.
εμενα ποτε,τα λιγα που φυτρωσαν το 2007 που εκανα,δεν εχει φυγει ποτε ουτε ενα,δυστυχως δηλαδη γιατι ειναι αθλια κατευθυνση
 

zotrix

Active Member
kapa είπε:
τα λιγα που φυτρωσαν το 2007 που εκανα,δεν εχει φυγει ποτε ουτε ενα,δυστυχως δηλαδη γιατι ειναι αθλια κατευθυνση

Kapa θα σου πω ενα κόλπο αν θες να τα βγαλεις. Παιρνεις ένα τσιμπιδακι από αυτά που βγάζουν οι γυναικες τα φρυδια τους και τα τραβάς από τη ρίζα. Κάθε φορά που το κάνεις αυτό υπάρχει μια πιθανότητα να καταστραφει ο θύλακας και η τρίχα να μην ξαναβγει. Υποθέτοντας ότι μιλάμε για λίγες δεκάδες τρίχες πάντα, μέσα σε 3-4 μήνες αν το κάνεις 10 φορές στο τέλος δεν θα ξαναβγει καμια τριχα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
zotrix είπε:
kapa είπε:
τα λιγα που φυτρωσαν το 2007 που εκανα,δεν εχει φυγει ποτε ουτε ενα,δυστυχως δηλαδη γιατι ειναι αθλια κατευθυνση

Kapa θα σου πω ενα κόλπο αν θες να τα βγαλεις. Παιρνεις ένα τσιμπιδακι από αυτά που βγάζουν οι γυναικες τα φρυδια τους και τα τραβάς από τη ρίζα. Κάθε φορά που το κάνεις αυτό υπάρχει μια πιθανότητα να καταστραφει ο θύλακας και η τρίχα να μην ξαναβγει. Υποθέτοντας ότι μιλάμε για λίγες δεκάδες τρίχες πάντα, μέσα σε 3-4 μήνες αν το κάνεις 10 φορές στο τέλος δεν θα ξαναβγει καμια τριχα.

αμφιβαλω αν αυτες οι γουρουνοτριχες θα φυγουν ετσι,ειναι σχεδον ολα πολυτροιχα,χοντρα και προπαντων δεν θελω να βλαψω τα γυρω χνουδακια,οταν παιρνουν ογκο απο θεραπεια μπαλωνεται αρκετα το προβλημα
δες τι εννοω θεραπεια και χωρις θεραπεια,ειναι ο ιδιος κροταφος
 

Συνημμένα

  • 1238762_588734677832599_141708184_n.jpg
    1238762_588734677832599_141708184_n.jpg
    48.2 KB · Προβολές: 586
  • 1390652_601686993204034_1352711043_n.jpg
    1390652_601686993204034_1352711043_n.jpg
    104.8 KB · Προβολές: 404

poseidonas77

Well-Known Member
kapa ασχετο..εαν δεν εκανες θεραπειες που πιστευεις οτι θα ησουν τωρα??
σε ποια κλιμακα εννοω....(ποσα χρονια κανεις θεραπειες??)
βλεποντας κατι παλιοτερες φωτο σου ειναι ιδεα μου οτι τωρα εισαι καλυτερα??
ευχαριστω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
poseidonas7 είπε:
kapa ασχετο..εαν δεν εκανες θεραπειες που πιστευεις οτι θα ησουν τωρα??
σε ποια κλιμακα εννοω....(ποσα χρονια κανεις θεραπειες??)
βλεποντας κατι παλιοτερες φωτο σου ειναι ιδεα μου οτι τωρα εισαι καλυτερα??
ευχαριστω

αν αφαιρεσουμε την μεταμοσχευση μου και τα χνουδακια στους κροταφους θα ελεγα οτι ειμαι και θα ημουν ενα 3 με ταση και για V.
θα ημουν σχεδον στα ιδια δηλαδη γιατι απο ενα σημειο και μετα δεν με βαραει επιθετικα η κατασταση.
εκανα ενα μπαμ καλο στα 26 μου και τωρα στα 34 ειμαι καλα για την ηλικια μου.
βεβαια τοτε αλλη ηλικια και αλλη ψυχολογια,τωρα δεν μου καιγεται καρφι και να τα ξυρισω.
τα πηρα πετσα μια φορα αλλα λογω ιγμοριτιδας ειχα θεματα με το μουκωμα στην μυτη,πολυ θεμα ομως,το παραμικρο αερακι ακομα και μεσα στο σπιτι με μπουκωνε επιτοπου.
εκανα γυμναστικη στο δωματιο με σκουφο :21m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
εισαι 8χρονια σταθερος..αυτο ειναι καλο σημαδι..ισως να μην καραφλιασουμε εντελως μεχρι τα 50-60...χαχαχαχχαχααχαχχα....
βεβαια θα μας βγει η μπεμπελη μεχρι τοτε να τα κρατησουμε...εκτος εαν κατεβει
κατω ο θεος και βρουνε θεραπεια οριστικη...:angel:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
poseidonas7 είπε:
εισαι 8χρονια σταθερος..αυτο ειναι καλο σημαδι..ισως να μην καραφλιασουμε εντελως μεχρι τα 50-60...χαχαχαχχαχααχαχχα....
βεβαια θα μας βγει η μπεμπελη μεχρι τοτε να τα κρατησουμε...εκτος εαν κατεβει
κατω ο θεος και βρουνε θεραπεια οριστικη...:angel:

σταθερος δεν ειμαι,παω πολυ αργα πλεον.
αν και φετος χειροτερεψε η κατασταση,ειδικα στο μπιφτεκι και αυτο μου το ειπανε αλλοι,δεν ειναι ιδεα μου δηλαδη.
τα τοπικα χανουν σε αποδοση.
η φιναστεριδη με φορτωσε παρενεργειες.
μια ειναι η λυση... http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9729.html
σωστοοοοοοος!!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγω ειμαι υπερ να μπουνε οι κλινικες μεσα καθε μια το νημα της βεβαια για να βλεπουμε και κανα καινουργιο αποτελεσμα.
Αν κανουν το λαθος και βαλουν fake αποτελεσματα τοτε θα χασουν πολλα.
Και εδω μεσα ηδη εχουμε αυστηρους κριτες.
 

zotrix

Active Member
kapa είπε:
αμφιβαλω αν αυτες οι γουρουνοτριχες θα φυγουν ετσι,ειναι σχεδον ολα πολυτροιχα,χοντρα και προπαντων δεν θελω να βλαψω τα γυρω χνουδακια,οταν παιρνουν ογκο απο θεραπεια μπαλωνεται αρκετα το προβλημα
δες τι εννοω θεραπεια και χωρις θεραπεια,ειναι ο ιδιος κροταφος

To εχω διαβασει σε ξένο φόρουμ, δε κάνω πλακα. δεν χάνεις τίποτα να δοκιμασεις παντως
 

traccas

Active Member
Kapa
Στον Γ****ίου μετέφερα γενικά ότι στο forum δεν ακούγονται πολύ καλά λόγια τελευταία και συζητήσαμε για κάποια θέματα και μου είπε ότι πιο πολύ τον ενοχλεί ότι γράφονται διάφορα για αυτόν (τα γνώριζε) και δεν του δίνεται η δυνατότητα να απαντήσει και να εκφράσει τη θέση του επίσημα. Αυτό για μένα ενισχύει τις απόψεις που γράφονται παραπάνω γιατί και με το σταματήσουν να ασχολούνται οι κλινικές με φορουμ δε θα μας βοηθήσει σε τίποτα.
 

tropheus

Well-Known Member
traccas είπε:
... και δεν του δίνεται η δυνατότητα να απαντήσει και να εκφράσει τη θέση του επίσημα. Αυτό για μένα ενισχύει τις απόψεις που γράφονται παραπάνω γιατί και με το σταματήσουν να ασχολούνται οι κλινικές με φορουμ δε θα μας βοηθήσει σε τίποτα.

Νομίζω ότι όλοι μας θέλουμε να βλέπουμε καλά αποτελέσματα. Καλύτερη απάντηση από τα καλά αποτελέσματα δεν υπάρχει...

Να είσαι πάντως σίγουρος tracca ότι δεν έχουν πάψει και ούτε θα πάψουν να ασχολούνται οι κλινικές μαζί μας γιατί εμείς τους δίνουμε (και τους στερούμε) ψωμί...

ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
 

traccas

Active Member
tropheus είπε:
traccas είπε:
... και δεν του δίνεται η δυνατότητα να απαντήσει και να εκφράσει τη θέση του επίσημα. Αυτό για μένα ενισχύει τις απόψεις που γράφονται παραπάνω γιατί και με το σταματήσουν να ασχολούνται οι κλινικές με φορουμ δε θα μας βοηθήσει σε τίποτα.
Να είσαι πάντως σίγουρος tracca ότι δεν έχουν πάψει και ούτε θα πάψουν να ασχολούνται οι κλινικές μαζί μας γιατί εμείς τους δίνουμε (και τους στερούμε) ψωμί...

ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
Μακάρι να είναι όπως τα λες. Εγώ τον είδα αρκετά ενοχλημένο για το λόγο που είπα παραπάνω και κατάλαβα (αυτό βέβαια είναι η δική μου εκτίμηση) ότι δε θα δίνει βάση στο φόρουμ αν δεν μπορεί να απαντάει σε αυτά που γράφονται.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
traccas είπε:
Kapa
Στον Γ****ίου μετέφερα γενικά ότι στο forum δεν ακούγονται πολύ καλά λόγια τελευταία και συζητήσαμε για κάποια θέματα και μου είπε ότι πιο πολύ τον ενοχλεί ότι γράφονται διάφορα για αυτόν (τα γνώριζε) και δεν του δίνεται η δυνατότητα να απαντήσει και να εκφράσει τη θέση του επίσημα. Αυτό για μένα ενισχύει τις απόψεις που γράφονται παραπάνω γιατί και με το σταματήσουν να ασχολούνται οι κλινικές με φορουμ δε θα μας βοηθήσει σε τίποτα.
τα σκεφτομαι πολυ σοβαρα ολα αυτα.
γι αυτο ρωταω την γνωμη σας.
μηπως θα ηταν καλυτερα να ειχαμε επισημο εκπροσωπο καθε κλινικης η γιατου εδω?
οπως βλεπετε τα θεματα των μεταμοσχευσεων τα εχω αφησει εντελως στο φλου....στην δικη σας αποφαση.
βεβαια αυτες οι αποφασεις δεν παιρνονται στο ποδαρι,θα πρεπει να γινει ψηφοφορια απο την αρχη.
 

traccas

Active Member
Αν η ψηφοφορία γίνεται σε αυτό το νήμα είμαι υπέρ του να συμμετέχουν με τους περιορισμούς που είπαμε παραπάνω. Φίλε Τροφέα συμφωνώ απόλυτα ότι τα αποτελέσματα μέσω φωτογραφιών είναι 1000 λέξεις, αλλά και με το να μπαίνει κάποιος εκπρόσωπος από μια κλινική να ερμηνεύει ιατρικά και επιστημονικά ένα κακό αποτέλεσμα ή ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε ικανοποιημένο τον ασθενή είναι πολύ χρήσιμο,δημοκρατικό και θα βοηθήσει ακόμα περισσότερο στην επιστημονική πλευρά του φόρουμ. Βέβαια τονίζω να είναι όλες οι απαντήσεις τεκμηριωμένες μέσα από στατιστικές μελέτες και από εργασίες, αλλιώς τι είχαμε τι χάσαμε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα