περι παρουσιασεων μεταμοσχευσης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ας μιλησουμε λιγο σε αυτην την εννοτητα για το πως πρεπει να ειναι μια παρουσιαση μεταμοσχευσης.
πρωτα απο ολα θα σας πω οτι καθε μηνυμα σας σε ενοτητα μεταμοσχευσης,αυξανει τις προβολες,και αυτοματως ειτε το θελετε ειτε οχι κανετε διαφημιση στον γιατρο η κλινικη.
επισης οι πολλες σελιδες σε μια εννοτητα μεταμοσχευσης χανει την ουσια.
ο ενδιαφερομενος θα πρεπει να ψαξει σε πολλες σελιδες για να βρει μια φωτο.
επισης το ανοιγμα θεματος μηνες η και μερες πριν την μεταμοσχευση δεν υπαρχει λογος να γινει.
επισης δεν χρειαζεται καθε 3 μερες ενημερωση του νηματος με φωτογραφιες,καθε 3 μηνες καλα ειναι.
ο λογος?μεχρι το τελικο αποτελεσμα θα φτασει το νημα 200 σελιδες.
μην σας φαινεται καθολου παραλογο,καποια νηματα στο φορουμ εκαναν ρεκορ γκινες,πλησιασαν τις 100 σελιδες στα μισα του χρονου.
το καταλαβαινω οτι αυτο γινεται αθελα σας και πανω στον ενθουσιασμο σας,αλλα αυτοματως εχετε κανει τεραστια διαφημηση του γιατρου η της κλινικης.
τα σχολια επισης για την διακοσμηση της κλινικης περιττευουν.
θα σας δειξω μια παρουσιαση που μου αρεσει και πανω σε αυτο το πλανο θα πρεπει να ειναι ολες.
dim 74 http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8798-post-111967.html#pid111967
ωραιες καθαρες φωτο.
εκτη σελιδα μετα απο μηνες http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8798-post-127498.html#pid127498.
τωρα θα μου πειτε "καλα και εννοτητες θεραπειων δεν εχουν ξεφυγει?"
και εγω θα απαντησω,στις θεραπειες εχουμε να κανουμε με στραγαλια και οχι με χιλιαρικα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Συμφωνω σε ολα φιλε Καπα εκτος απο το τελευταιο.Εγω προσωπικα εχω χαλασει πολυ περισσοτερα λεφτα σε θεραπεις απο οτι στις μμ.Αν μετρησουμε ολα αυτα που εχουμε χαλασει σε θεραπειες και σε δερματολογους θα ειχαμε χρημα για να κανουμε αρκετες μμ.Εχω χαλασει εγω προσωπικα με εναν προχειρο λογαριασμο ενα 5χιλιαρο σε δερματολογους κ θεραπειες μεσα σε 5-6 χρονια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Συμφωνω σε ολα φιλε Καπα εκτος απο το τελευταιο.Εγω προσωπικα εχω χαλασει πολυ περισσοτερα λεφτα σε θεραπεις απο οτι στις μμ.Αν μετρησουμε ολα αυτα που εχουμε χαλασει σε θεραπειες και σε δερματολογους θα ειχαμε χρημα για να κανουμε αρκετες μμ.Εχω χαλασει εγω προσωπικα με εναν προχειρο λογαριασμο ενα 5χιλιαρο σε δερματολογους κ θεραπειες μεσα σε 5-6 χρονια.
δεν εχεις χαλασει σε θεραπειες.
εχεις χαλασει σε δερματολογους και εισιτηρια.
βαλτα κατω και μετρα τι πραγματικα πληρωσες.
το κοστος του ταξιδιου (100 ευρω)και η επισκεψη στον δερματολογο(50 ευρω) ειναι ενα αλλο κομματι
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Συμφωνώ με τις προτάσεις σου φίλε καπα. Η μόνο μου ένσταση ειναι (και γιαυτό το έκανα) ειναι πως καλό ειναι να παρουσιάζονται όλες οι φάσεις της μεταμόσχευσης. Δεν υπάρχει κάτι πιο μαγικό και παραπλανητικό να βάλεις την μέρα της επέμβασης, λίγες φωτο του πριν και μετά απο 5 μήνες να είσαι στούπα. Αυτό μπορεί να επιτευχθεί και με πλάγια μέσα. Όταν βλέπεις όμως βήμα βήμα κάθε 15 μέρες την φύτρωση, τότε βλέπεις γραμμικά την εξέλιξη.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Συμφωνώ με τις προτάσεις σου φίλε καπα. Η μόνο μου ένσταση ειναι (και γιαυτό το έκανα) ειναι πως καλό ειναι να παρουσιάζονται όλες οι φάσεις της μεταμόσχευσης. Δεν υπάρχει κάτι πιο μαγικό και παραπλανητικό να βάλεις την μέρα της επέμβασης, λίγες φωτο του πριν και μετά απο 5 μήνες να είσαι στούπα. Αυτό μπορεί να επιτευχθεί και με πλάγια μέσα. Όταν βλέπεις όμως βήμα βήμα κάθε 15 μέρες την φύτρωση, τότε βλέπεις γραμμικά την εξέλιξη.

να το βαλουμε και αυτο στο τραπεζι.
και τι θα κανουμε με τις 200 σελιδες που θα φτασει το νημα?
γιατι τοσο θα φτασει.
λεω εγω μια προταση.
να μπαινουν ολα τα σταδια της ανα τριμηνο.
υπαρχει και το θεμα διαφημιση του γιατρου η κλινικης που γινεται
 

tropheus

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
...
Δεν υπάρχει κάτι πιο μαγικό και παραπλανητικό να βάλεις την μέρα της επέμβασης, λίγες φωτο του πριν και μετά απο 5 μήνες να είσαι στούπα. Αυτό μπορεί να επιτευχθεί και με πλάγια μέσα. Όταν βλέπεις όμως βήμα βήμα κάθε 15 μέρες την φύτρωση, τότε βλέπεις γραμμικά την εξέλιξη.

dance, αν ο άλλος θέλει να παραπλανήσει θα το κάνει ακόμα και αν ανεβάζει φωτογραφίες κάθε μέρα.

kapa είπε:
...
υπαρχει και το θεμα διαφημιση του γιατρου η κλινικης που γινεται

Συμφωνώ μαζί σου kapa γιατί όπως είπες και εσύ εδώ παίζονται χιλιάρικα...

Συμπληρωματικά εγώ θα πρότεινα :

1. Νήμα παρουσιάσεων μεταμοσχεύσεων να ανοίγεται ΜΕΤΑ την επέμβαση.

2. Nα απαγορεύεται στον τίτλο του νήματος να αναγράφεται ο γιατρός ή η κλινική που πραγματοποιήθηκε η μεταμόσχευση. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ (*****). Μόνο ημερομηνία, τεχνική (π.χ FUE) και αριθμός grafts.

3. Οι φωτογραφίες ΠΡΙΝ - ΜΕΤΑ θα πρέπει να είναι καθαρές, φωτεινές και υψηλής ευκρίνειας. Αν κάποιος δεν έχει την "τεχνολογία" να ανεβάσει τέτοιου είδους φωτογραφίες απλά δε θα έχει το δικαίωμα να ανοίγει νήμα παρουσίασης.

4. Στο εισαγωγικό post θα αναφέρονται ΟΛΕΣ οι λεπτομέρειες που θέλει ο ενδιαφερόμενος να παρουσιάσει (π.χ πού έγινε η επέμβαση, πόσο κόστισε κτλ) και αν χρειαστεί να συμπληρώνεται αργότερα όχι με νέα posts αλλά με edit πάνω στο αρχικό post.

5. Η ενημέρωση για την εξέλιξη και την πορεία των αποτελεσμάτων θα μπορεί να γίνεται αυστηρά ανά 3μηνο και πάλι με φωτογραφίες προδιαγραφών.

6. Αν κάποιο από τα παραπάνω κριτήρια δεν τηρηθεί ΑΥΣΤΗΡΑ το νήμα θα διαγράφεται.
 

Typhoon

Member
Συμφωνώ με tropheus μέχρι κεραίας! Όλα αυτά τα χρόνια πολλά έχουν δει τα ματάκια μας. Επιπλέον, γνώμη μου, όσο μπορούν οι φίλοι που έχουν επιλέξει να είναι moderators και τουλάχιστον εγώ σε σημαντικό βαθμό τους εμπιστεύομαι, να κάνουν καμιά συνάντηση με τα άτομα που κάνουν την ανάρτηση (προαιρετικά βέβαια) καθώς το έμπειρο μάτι τους μπορεί να διακρίνει live αν υπάρχει ίχνος παραπλάνησης. Καταλαβαίνω ότι ίσως είναι χρονοβόρο. Αλλά από την άλλη θα ήταν ένα ακόμα safeguard για τους υπολοίπους.

ΥΓ. Ίσως μια μικρή ένσταση για την ανά τρίμηνο παρουσίαση. Δηλαδή τους πρώτους 4-5 μήνες θα μπορούσε να είναι μηνιαία, καθώς είναι σημαντικές οι αλλαγές που παρατηρούνται κατά το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
tropheus είπε:
2. Nα απαγορεύεται στον τίτλο του νήματος να αναγράφεται ο γιατρός ή η κλινική που πραγματοποιήθηκε η μεταμόσχευση. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ (*****). Μόνο ημερομηνία, τεχνική (π.χ FUE) και αριθμός grafts.

Είπες μια από τις καλύτερες ιδέες για το site ever, φαντάσου να απαγορευόταν η αναγραφή του ονόματος και μέσα στο νήμα, θα έχανε το ψωμί του πολύς κόσμος.

:cheers:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
φαντάσου να απαγορευόταν η αναγραφή του ονόματος και μέσα στο νήμα, θα έχανε το ψωμί του πολύς κόσμος.
:cheers:

:20em: True Story

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=prrqUAkD9lk[/video]
 
Υπαρχει και η περιπτωση (ιδανική για μένα) να μην αναφέρεται καθολου το ονομα γιατρου ή κλινικής μεσα και εξω απο το νήμα της μμ.

Ο ενδιαφερόμενος μπορει να το μάθει και με π.μ. απο τον χρήστη του νήματος.

Αφου δεν πεφτουν οι τιμες η διαφήμιση ΤΕΛΟΣ!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγω πάλι προτείνω το πιο απλό, να σβηστούν τα πάντα απο την ενότητα των μεταμοσχεύσεων (παρουσιάσεων).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
tropheus είπε:
Συμπληρωματικά εγώ θα πρότεινα :

1. Νήμα παρουσιάσεων μεταμοσχεύσεων να ανοίγεται ΜΕΤΑ την επέμβαση.

2. Nα απαγορεύεται στον τίτλο του νήματος να αναγράφεται ο γιατρός ή η κλινική που πραγματοποιήθηκε η μεταμόσχευση. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ (*****). Μόνο ημερομηνία, τεχνική (π.χ FUE) και αριθμός grafts.

3. Οι φωτογραφίες ΠΡΙΝ - ΜΕΤΑ θα πρέπει να είναι καθαρές, φωτεινές και υψηλής ευκρίνειας. Αν κάποιος δεν έχει την "τεχνολογία" να ανεβάσει τέτοιου είδους φωτογραφίες απλά δε θα έχει το δικαίωμα να ανοίγει νήμα παρουσίασης.

4. Στο εισαγωγικό post θα αναφέρονται ΟΛΕΣ οι λεπτομέρειες που θέλει ο ενδιαφερόμενος να παρουσιάσει (π.χ πού έγινε η επέμβαση, πόσο κόστισε κτλ) και αν χρειαστεί να συμπληρώνεται αργότερα όχι με νέα posts αλλά με edit πάνω στο αρχικό post.

5. Η ενημέρωση για την εξέλιξη και την πορεία των αποτελεσμάτων θα μπορεί να γίνεται αυστηρά ανά 3μηνο και πάλι με φωτογραφίες προδιαγραφών.

6. Αν κάποιο από τα παραπάνω κριτήρια δεν τηρηθεί ΑΥΣΤΗΡΑ το νήμα θα διαγράφεται.
το 1 θα τηρηθει απο εμενα.
οποτε αν καποιος ανοιξει θεμα πριν την μεταμοσχευση,καλυτερα να μην το ψαχνει στο φορουμ.

το 3 θα συμφωνησω απολυτα,
εχουμε 2014 και το sony ericsson p770 του 1998 δεν ειναι πλεον trendy.
με 100 ευρω πλεον αγοραζεις φωτογραφικη μηχανη 14 mp που βγαζουν πεντακαθαρες φωτο,και η δικαιολογια δεν εχω λεφτα σημαινει οτι ληστεψες τραπεζα και βρηκες χιλιαρικα για μεταμοσχευση.
και αν δεν εχει καποιος εχει ο κολλητος του.
στο 4 θα συμφωνησω παλι
στο 5 αν δεν γινει αυτο τα νηματα θα φτασουν 200 σελιδες.
ηδη σε ενα νημα εχω διαγραψει 45 σελίδες
6 απλα μην το ψαχνετε στο φορουμ.
συμφωνω και με το 2 αλλα μετα η αναζητηση θα γινετε αναγκαστικα μεσω πμ
 

Stripar

Established Member
danceworld_2001 είπε:
Συμφωνώ με τις προτάσεις σου φίλε καπα. Η μόνο μου ένσταση ειναι (και γιαυτό το έκανα) ειναι πως καλό ειναι να παρουσιάζονται όλες οι φάσεις της μεταμόσχευσης. Δεν υπάρχει κάτι πιο μαγικό και παραπλανητικό να βάλεις την μέρα της επέμβασης, λίγες φωτο του πριν και μετά απο 5 μήνες να είσαι στούπα. Αυτό μπορεί να επιτευχθεί και με πλάγια μέσα. Όταν βλέπεις όμως βήμα βήμα κάθε 15 μέρες την φύτρωση, τότε βλέπεις γραμμικά την εξέλιξη.

Κάθε 15 ημέρες?...:2m:
Καλά ρε @Danceworld εσύ μπορεί να είσαι βιτσιόζος , εμάς γιατί θέλεις να μας ταλαιπωρείς?...εσύ τι έκανες την μτχ , όχι εμείς!
Τι να δούμε κάθε 15 ημέρες άν ξεπρόβαλε ένα graft , πού και πόσο?...δέν κάνουμε διατριβή εδω μέσα το πριν , το ενδιαμέσο και το τελικό αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει!:idea:


Συμπληρωματικά εγώ θα πρότεινα :

1. Νήμα παρουσιάσεων μεταμοσχεύσεων να ανοίγεται ΜΕΤΑ την επέμβαση.

2. Nα απαγορεύεται στον τίτλο του νήματος να αναγράφεται ο γιατρός ή η κλινική που πραγματοποιήθηκε η μεταμόσχευση. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ (*****). Μόνο ημερομηνία, τεχνική (π.χ FUE) και αριθμός grafts.

3. Οι φωτογραφίες ΠΡΙΝ - ΜΕΤΑ θα πρέπει να είναι καθαρές, φωτεινές και υψηλής ευκρίνειας. Αν κάποιος δεν έχει την "τεχνολογία" να ανεβάσει τέτοιου είδους φωτογραφίες απλά δε θα έχει το δικαίωμα να ανοίγει νήμα παρουσίασης.

4. Στο εισαγωγικό post θα αναφέρονται ΟΛΕΣ οι λεπτομέρειες που θέλει ο ενδιαφερόμενος να παρουσιάσει (π.χ πού έγινε η επέμβαση, πόσο κόστισε κτλ) και αν χρειαστεί να συμπληρώνεται αργότερα όχι με νέα posts αλλά με edit πάνω στο αρχικό post.

5. Η ενημέρωση για την εξέλιξη και την πορεία των αποτελεσμάτων θα μπορεί να γίνεται αυστηρά ανά 3μηνο και πάλι με φωτογραφίες προδιαγραφών.

6. Αν κάποιο από τα παραπάνω κριτήρια δεν τηρηθεί ΑΥΣΤΗΡΑ το νήμα θα διαγράφεται.
[/quote]

Προσύπογράφω!
Τα μισά άν ιοθετήσει το forum , θα καθαρίσει απο περίεργες τακτικές & πονηρές σκέψεις μελλών-κλινικών

ΕΣΕΝΑ tropheus ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝΕ ΕΝΑΝ V.I.P ΤΙΤΛΟ:idea:
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: περι παρουσιασεων μεταμοσχευση

Αν βαριεσαι μην διαβαζεις φιλαρακι. Εγω μια προσωπικη μου αποψη ειπα. Απο εκει και περα κανεις δεν σε βαζει με το ζορι να διαβαζεις. Οταν εισαι εξω απο τον χορο ευκολα μιλας. Κανε πρωτα μια μμ και μετα τοποθετησου. Ξερεις τι κοστος εχει; Ξερεις ποσο ψυχοφθορο ειναι; Ξερεις τι αγχος υπαρχει πριν, κατα την διαρκεια και μετα; Ξερεις αν καποιος εμψυχωνεται απο τα σχολια των παιδιων εδω μεσα; Υπαρχουν οι εσωστρεφεις και οι εξωστρεφεις. Οπως και να εχει, οταν εισαι εξω απο τον χορο ευκολα λες εξυπναδες και ευκολα αφηνεις υπονουμενα για το ποσο πληρωσε ο αλλος, αν ειναι μαλακας η κοροιδο η ματαιδοξος κτλ κτλ. Κατα τα αλλα συμφωνω με οσα ειπωθηκαν, σεβομαστε ολοι τους νεους κανονες, και προσωπικα θα ημουν υπερ και του κλεισιματος ολων των νηματων, ειδικα των μην διαφανων. Γιατι εγω τουλαχιστον που με εκραζες εκανε και την πιο ξεκαθαρη διαφανη και τιμια παρουσιαση.


Stripar είπε:
danceworld_2001 είπε:
Συμφωνώ με τις προτάσεις σου φίλε καπα. Η μόνο μου ένσταση ειναι (και γιαυτό το έκανα) ειναι πως καλό ειναι να παρουσιάζονται όλες οι φάσεις της μεταμόσχευσης. Δεν υπάρχει κάτι πιο μαγικό και παραπλανητικό να βάλεις την μέρα της επέμβασης, λίγες φωτο του πριν και μετά απο 5 μήνες να είσαι στούπα. Αυτό μπορεί να επιτευχθεί και με πλάγια μέσα. Όταν βλέπεις όμως βήμα βήμα κάθε 15 μέρες την φύτρωση, τότε βλέπεις γραμμικά την εξέλιξη.

Κάθε 15 ημέρες?...:2m:
Καλά ρε @Danceworld εσύ μπορεί να είσαι βιτσιόζος , εμάς γιατί θέλεις να μας ταλαιπωρείς?...εσύ τι έκανες την μτχ , όχι εμείς!
Τι να δούμε κάθε 15 ημέρες άν ξεπρόβαλε ένα graft , πού και πόσο?...δέν κάνουμε διατριβή εδω μέσα το πριν , το ενδιαμέσο και το τελικό αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει!:idea:
 

Stripar

Established Member
danceworld_2001 είπε:
Εγω πάλι προτείνω το πιο απλό, να σβηστούν τα πάντα απο την ενότητα των μεταμοσχεύσεων (παρουσιάσεων).

Κυνικό το ύφος σου @danceworld , μήπως είσαι ενοχλημένος που κλειδώσανε το θέμα σου?
Σύγκρουση συμφερώντων?...σου έβαλε χέρι ο Γεωργίου ότι έπεσε η πελατεία?:4m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Ξερεις αν καποιος εμψυχωνεται απο τα σχολια των παιδιων εδω μεσα;

αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι.
αυτοματος γινεται διαφημιση του γιατρου.
εκτος απο τον ενθουσιασμο τον δικο μας για το κεφαλι μας.
εχε υποψιν οτι ειναι ενα νημα για την δουλεια καποιου αλλου
 

Stripar

Established Member
kapa είπε:
danceworld_2001 είπε:
Ξερεις αν καποιος εμψυχωνεται απο τα σχολια των παιδιων εδω μεσα;

αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι.
αυτοματος γινεται διαφημιση του γιατρου.
εκτος απο τον ενθουσιασμο τον δικο μας για το κεφαλι μας.
εχε υποψιν οτι ειναι ενα νημα για την δουλεια καποιου αλλου

Πές τα ρε @Kapa...

ΆΞΙΟΣ MOD!...:1m:
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Κυνικο και πονηρο θα ελεγα εσενα. Απο θρασος καλα πας, απο θαρος μηδεν. Στα πμ δεν απαντας δεν σε συμφερει. Το νημα μου φυσικα δεν ενοχληθηκα που κλειδωθηκε μιας και εγω το ζητησα αν θες να ξερεις. Οπως και εγω θα ζητησω να σβηστει καποια στιγμη. Ολα τα αλλα ειναι οι εξυπναδες ενος πτωχου εν το πνευματι που υποκινειται απο αλλους χωρις @@. Ε ρε και να μιλησω μια μερα τι εχει να γινει.

Stripar είπε:
danceworld_2001 είπε:
Εγω πάλι προτείνω το πιο απλό, να σβηστούν τα πάντα απο την ενότητα των μεταμοσχεύσεων (παρουσιάσεων).

Κυνικό το ύφος σου @danceworld , μήπως είσαι ενοχλημένος που κλειδώσανε το θέμα σου?
Σύγκρουση συμφερώντων?...σου έβαλε χέρι ο Γε****ου ότι έπεσε η πελατεία?:4m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
με το να τσακωνεστε μεταξυ σας δεν εχετε να καρδισετε τιποτα.ουτε οι μεν ουτε οι δε.
δειτε αντικειμενικα το θεμα μεταμοσχευση.
δεν ειναι μονο το κεφαλι μας.
ειναι η παρουσιαση της δουλειας καποιου αλλου.
δεν θελω να δω καποιο πμ στο φορουμ,θα διαγραφει επιτοπου.
τα πμ ειναι ενας πολεμος τον οποιο εσεις ανοιγετε μεταξυ σας.
μαντεψτε....τα εχω απενεργοποιημενα και ετσι θα μεινουν.
και μεταμοσχευση να ξανα κανω καποια στιγμη δεν θα το αναφερω.
ειναι κατι δικο μου....στο φορουμ ειναι κατι αλλο(δικο του)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα