παρενεργειες φιναστεριδης

daidalus

Member
Καλησπερα σε ολους ,αντιμετωπιζω ενα προβλημα τον τελευταιο καιρο μετα απο 8 μηνες ληψης φιναστεριδης 1mg οπου ναι μεν εξαρχης ειχα τις κλασικες παρενεργειες(μειωμενη ποσοτητα σπερματος,μειωση πρωινης στησεως κ.τ.λ) αλλα χωρις κατι απο αυτα να με ενοχλησει εντονα.Τον τελευταιο καιρο ομως με πιανει κατα καιρους πονος κοντα στον δεξι ορχι,σαν φλεγμονη το νοιωθω και αρκετα εντονα, εκανα υπερηχο ο οποιος δεν εδειξε κατι πηγα και σε ουρολογο ο οποιο δυστυχως επειδη ηταν δημοσιου νοσοκομειου δεν εδειξε κανενα ενδιαφερον ειδε το αποτελεσμα του υπερηχου με ψηλαφισε ενα λεπτο και μου ειπε δεν εχεις τιποτα φορας στενα παντελονια γι αυτο πονας :mad: Τελος παντων ηθελα να ρωτησω πως θα μπορουσα να το ελεγξω περαιτερω και αν οντως αυτο ειναι κατι που ενδεχομενος προκαλειται απο την φιναστεριδη.Επισης αν αποφασισω να διακοψω την φινα με τι θα μπορουσα να την αντικαταστησω ωστε να μην χασω παρα πολυ εδαφος(εχω παρα πολυ καλα αποτελεσματα στα μαλλια).Ευχαριστω και συγνωμη αν σα κουρασα απλα εχω ανησυχισει αρκετα με αυτο το θεμα γιατι ειναι σχεδον 20 μερες που με πιανει και με αφηνει αυτος ο πονος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα