παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

Hairboost

Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

sakis9282 είπε:
[quote author=kakashi link=topic=2412.msg43100#msg43100 date=1292018077]
φευγουν αν σταματησεις την μινοξ.....αλλα κ με ενα τσιμπιδακι φευγουν ευκολα δεν ειναι θεμα αυτο...
Φίλε με το τσιμπιδάκι αν βγάλουμε μια φυτρώνουν δυο.
[/quote]

lernaia-ydra.jpg

σαν την λερναια υδρα ενα πραμα ? :-\
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σταυρος

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

το δικο μου πρηξιμο (στο προσωπο) υπαρχει ακομα (κοντευει 20ημερο,μετα που σταματησα την μινοξιδιλη).φιλοι,μου προτειναν να ξεκινησω διουρητικα,και συγκεκριμενα το aldactone..
τωρα γυρισα,απο 2 φαρμακεια : στο 1ο ηταν μια αδιαφορη σκυλα,που ειπε απλα παρτα-και δεν μου τα 'δωσε τελικα,γιατι ειχα πενηνταρικο furious3 - και στο 2ο,μου ειπε οτι αν δεν στο εχει πει γιατρος μην παρεις,και συγκεκριμενα αυτα,δεν ειναι και τα καλυτερα.
εσεις τι λετε σε σχεση με τα διουρητικα?
 

tatini

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

Μην πάρεις τίποτα για το πρήξιμο... Πίνε το λιγότερο 2 λίτρα νερό την ημέρα και θα είσαι εντάξει. Δεν είναι και τόσο δύσκολο όσο ακούγεται.
 

Σταυρος

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

πινω τοσο καιρο και τζιφος...το θεμα ειναι οτι εκανα και διαιτα μπας και ειχα απλα παχυνει,και ενω στο προσωπο φαινομαι πιο χοντρος απο ποτε,εχω χασει 4 κιλα...ρωταω για διουρητικα,γιατι θελω κατι αμεσο(γιορτες τωρα,φωτογραφιες κακο !!! )το χειροτερο πραγμα,ειναι η αντιφαση μουρης-σωμα... :'(
 

tatini

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

Σόρι, αλλά τα διουρητικά αυτό τον σκοπό δεν έχουν, να πηγαίνεις συχνά για κατούρημα; Αν πίνεις τόσο πολύ νερό που πας συχνά να κατουρήσεις, γιατί να πάρεις χάπια;
 

Σταυρος

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

υποθετω πως ειναι πιο λειτουργικα..απλα το σκετο νερο,φαινεται πως επιφερει πιο μακροποθεσμα αποτελεσματα...απλα με τοσο καιρο,αν δεν ''ξεπρηστω'' αμεσα,θα αρχισει ο φοβος του μονιμου... ???
 

tatini

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

Δεν είναι τόσο μακροπρόθεσμα τα αποτελέσματα του σκέτου νερού, σ'το λέω επειδή είμαι με ένα μπουκάλι νερό στο χέρι όλη την ημέρα. Αν είναι να αρχίσουμε να παίρνουμε χάπια και για να κατουρήσουμε, βράστα.

Μόνιμο δεν παίζει να είναι σε καμία περίπτωση.
 

Σταυρος

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

ισως να εχεις δικιο,φιλε...θα πινω περισσοτερο :p..η μονη μου ενσταση/απορια ειναι η εξης :
συμφωνω οτι πινωντας νερο,αποβαλω περισσοτερο,αλλα τι με κανει να ξερω οτι αυτο που φευγει ειναι αυτο που σχετιζεται με το πρηξιμο?
 

kakashi

Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

ποσες μερες χρησιμοποιουσες μινοξ φρανκυ???μηπως ειναι ιδεα σ το πρηξιμο??
 

tatini

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

Το πρήξιμο είναι το πιο συχνό side όσων παίρνουν μινοξιδίλη, ειδικά στην αρχή... κι εγώ είχα πρήξιμο και στα μάγουλα και κάτω από τα μάτια, αλλά επειδή ήμουν και αρκετά αδύνατος τότε και έπρεπε να πάρω μερικά κιλά όλοι μου έλεγαν ότι ομόρφυνα lol :p :p :p

A, Σταύρο, δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις και καμιά κρεμούλα προσώπου... βοηθάει (και εν πάση περιπτώσει, είναι προτιμότερη από διουρητικά χάπια).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σταυρος

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

@kakashi 10 μερες..δυστηχως δεν ειναι η ιδεα μου,ολοι λενε οτι χοντρυνα,ενω εχω αδυνατισει ???
@blindfold εσενα ποτε περιπου σου εφυγε?
 

kakashi

Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

τι να πω ρε συ 10 μερες κ το σταματησες 20 μερες πινεις πολλα νερα κ δε σ χει φυγει???τι να πω δεν ξερω φαινεται εχεις πολυ ευαισθητο δερμα....απο υψος κιλα πως εισαι???
 

tatini

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

Χμ... γύρω στον έναν μήνα αν θυμάμαι καλά. Τo peak ήταν μια φορά που είχα ξυπνήσει και ήμουν λες και είχα φάει γροθιές στα μάτια (πρήξιμο και μελάνιασμα από κάτω)... αλλά από τότε άρχισε να μειώνεται γρήγορα.
 

kakashi

Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

τωρα δεν εχεις καθολου πρηξιμο???σταυρο οχι aldactone γιατι στο τελος θα γινεις κ κοριτσακι
 

tatini

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

Δεν μου φαίνεται πρησμένο το πρόσωπό μου. Nada.

Βέβαια προσέχω και αρκετά και χρησιμοποιώ κρέμες, μάσκες, λάδια, τονωτικές λοσιόν, ζελ καθαρισμού, όλα τα αγαπημένα προϊόντα του άντρα δηλαδή :p
 

Σταυρος

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

βασικα,kakashi ισως να φταει που εχω πολυ λιπαρο δερμα..1.79 υψος,80 κιλα--αλλα οντως,κατι ακουσα για γυναικομαστια :p
blindfold αν ξερεις καμια καλη κρεμα χωσε ονοματα xD
 

tatini

New Member
Απ: παρενεργειες μινοξ μετα το 3 μηνο

Εγώ είμαι 1,80 και 73 κιλά και θέλω να φτάσω τα 75. Την περίοδο στην οποία αναφέρθηκα πριν ήμουν 70 κιλά και αδύνατος στο πρόσωπο, γι'αυτό και όλοι μου έλεγαν ότι πάχυνα και ομόρφυνα (κάνα 6μηνο πριν).

Τι τύπο δέρματος έχεις; Εγώ χρησιμοποιώ την aqua vita της apivita (για μικτό/λιπαρό δέρμα) και είμαι πολύ ικανοποιημένος (μπορώ να πω ότι είναι η καλύτερη απ' όλες όσες έχω δοκιμάσει στο παρελθόν και από "φίρμες" μάλιστα). Το καλοκαίρι την έδιναν με δώρο το αντίστοιχο καθαριστικό με λεβάντα και από τότε ορκίζομαι στο όνομα apivita :)
 
Μπλουζα