παρενεργειες απο regaine 5%

aggelos20

Member
παλικαρια καλησπερα! ακουσα απο εναν γνωστο πως μετα απο 2 χρονια regaine 5% πριστηκε το προσωπο του και ζαρωσε! το παιδι βεβαια την εκοψε μαχαιρι! εγω θορυβηθηκα ομως μιας και βαζω περιπου 1,5 χρονο (δεν ειχα καμια παρενεργεια περα απο την ξιροδερμια και τη φαγουρα ορισμενες φορες) και μπηκα να ψαξω μεσα στο forum οπου διαβασα πως εχει συμβει και σε αλλους... :2m: ρε παιδια ειναι δυνατον να σου εμφανιστουν μετα απο 2 χρονια??? και αν ναι μετα φευγουν η θα εχω προσωπο μπαλονι και ζαρομενο???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
το derma roller δεν θα εκανε κατι για τους μαυρους κυκλους?μια καλυτερη αιμάτωση ενδεχομένως??
 

crossfire

Well-Known Member
aggelos20 είπε:
παλικαρια καλησπερα! ακουσα απο εναν γνωστο πως μετα απο 2 χρονια regaine 5% πριστηκε το προσωπο του και ζαρωσε! το παιδι βεβαια την εκοψε μαχαιρι! εγω θορυβηθηκα ομως μιας και βαζω περιπου 1,5 χρονο (δεν ειχα καμια παρενεργεια περα απο την ξιροδερμια και τη φαγουρα ορισμενες φορες) και μπηκα να ψαξω μεσα στο forum οπου διαβασα πως εχει συμβει και σε αλλους... :2m: ρε παιδια ειναι δυνατον να σου εμφανιστουν μετα απο 2 χρονια??? και αν ναι μετα φευγουν η θα εχω προσωπο μπαλονι και ζαρομενο???

δυστυχως παιζει 100%
 

baldy

Member
1)τι ειναι το derma roller ,2 απο τη μια δεν θελω να χασω τα μαλλια μου απο την αλλη σκεφτομαι ολλες αυτες τις παρενεργειες και την ταλαιπωρια με αυτο το ρεγκαιν που δεν το βαζω και λεω μηπως παιρνω την λαθος αποφαση
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
1)τι ειναι το derma roller ,2 απο τη μια δεν θελω να χασω τα μαλλια μου απο την αλλη σκεφτομαι ολλες αυτες τις παρενεργειες και την ταλαιπωρια με αυτο το ρεγκαιν που δεν το βαζω και λεω μηπως παιρνω την λαθος αποφαση
φαντασου ενα ροδακι με μικρες βελονιτσες 1χιλιοστου και ενα χερουλι που το πηγαινοφερνεις..ανοιγει τα τοιχωματα του δερματος λενε,,αρα γινεται καλυτερη αιματωση η εισχωρουν πιο ευκολα οι θεραπειες γκουκλαρε το και θα βρεις στοιχεια και εικονες..
 

baldy

Member
δεν νομιζω να λεει τιποτα,αντι αυτου καλυτερο πρεπει να ειναι το laser που εχει πιο εγγυμενα αποτελεσματα
 

undo_an

New Member
Παιδια εχω φαγουρα μετα απο 2 εβδομαδες ρεγκαιν κ πολυ πτωση τριχων να συνεχισω?
Ναι εχω διαβασει οτι ειναι κλασσικο φαινομενο κ οτι ολα μετα θα πανε μια χαρα αλλα με τρομαζει.
 

gianniskritikos2

Active Member
baldy μου φενεσαι πολυ φοβιτσιαρης και με τον φοβο σου επηρεαζεις και αλλα μελοι του φορμουμ και μπορει να τους κανεις κακο... φοβασε τα χαπια μαγκια σου....αλλα τα θαβεις.... φοβασε την μινοχ και εκει μαγκια σου αλλα την θαβεις για τις μικροπαρενεργειες της και αποφασιζεις να παρεις ενα λειζερ που αποτελεσμα λογικα δεν θα εχει... και οτι θεμα και να εχουμε το πετας και το λειζερ οπως πεταγες και το κερατινε σαμποο σε ολα τα θεματα ακιρα....λες και ειναι η μελοντικη λυση χωρις παρενεργειες η οποια κικλοφορει δεκαετιες τωρα και κανεις δεν λεει τιποτα... μονο και μονο επειδη εσυ φοβασαι τις θεραπιες που μπορουν να σου βρουνε λυση τις μειωνεις με τις τυχον παρενεργειες τους σε απελπιστικο βαθμο και βρησκεις σωτηρα καποια ψιλοπροιοντα που το πολυ πολυ να σωσεις μια τριχα απο αυτα.....σε ακουω να λες μινοχ την φοβαμαι γιατι ζαρονει το δερμα προκαλει ζαλαδες και και και... αρα προτιμω το λειζερ το μη αποδεδιγμενο γιατι δεν εχει παρενεργειες..... οκ ρε σι αλλα απο τα 100 μελλοι εδωμεσα τα 95 κανουν χρηση μινοχ και οι περισσοτεροι εχουν να πουνε καλα λογια.... και απο παρενεργειες το 1/10 να κλαφτει.... και εσυ βγαζεις ολα τα προιοντα αχριστα ακομα και τα υπια μπλοκερ επειδη φοβασαι χωρις να τα εχεις δοκιμασει!.... αν εσυ φοβασαι τοσο πολυ απλα παρε το λειζερ γραφε αποτελεσματα σου για να μας πησεις οτι δουλευει χωρις να σπαμαρεις συναιχια για την μινοχ και το λειζερ εγω δεν εχω παρει ακομα μινοχ οποτε δεν απανταω στις παρενεργειες γιατι δεν ξερω...εδωμεσα υπαρχουν τοσα μελοι να απαντησουν στα παιδια περι μινοχ δεν σε βριζω με συμπαθια στο λεω απλα φοβασε πολυ και το περνας και σε νεους αυτο... εμενα προσωπικα που ελεγα μεσα μου για το κερατινε να το παρω με εκανες να μην θελο να το βλεπω.... πραγματικα.... απο τη μια εχεις δικιο τα χαπια ειναι βαρια και ειμαι μαζι σου αλλα οχι ρε να θαβεις και την μινοχ.... οι παρενεργειες τις δεν λεγοντε παρενεργειες.. τωρα αν 1 στους 20 εβγαλε ζαρομενο δερμα και υπερβολικο πρηξημο .... οκ να την σταματησει.. αλλα οχι να λεμε παρτην απο δω παμε στο λειζερ στο σιγουρακι.....
 

baldy

Member
δεν ειπα λειζερ αντι rogaine αλλα αντι Derma roller,παρεννοησες

επισης ναι ειμαι υπεραναλυτικος αλλα αν εμφανισω ρυτιδες μετα 3 χρονια απο μινοξιδιλη δεν ξερω και οι ρυτιδες δεν φευγουν,δεν εχω ξεκαθαρη λυση για ρογκαιν αλλα μου φαινεται και αυτο μεγαλος μπελας και στο τελος αξιζει με ολλες αυτες τιε παρενεργειες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
δεν ειπα λειζερ αντι rogaine αλλα αντι Derma roller,παρεννοησες

επισης ναι ειμαι υπεραναλυτικος αλλα αν εμφανισω ρυτιδες μετα 3 χρονια απο μινοξιδιλη δεν ξερω και οι ρυτιδες δεν φευγουν,δεν εχω ξεκαθαρη λυση για ρογκαιν αλλα μου φαινεται και αυτο μεγαλος μπελας και στο τελος αξιζει με ολλες αυτες τιε παρενεργειες?

file αξιζει και το κακο ειναι οτι θα το καταλαβεις μετα οτι αξιζε αλλα θα ναι αργα..τοτε που θα κοιτας τον καθρεφη norwood 3-4 και θα προσπαθεις να ριχνεις τα μαλλια μπροστα απο δω - απο κει να μην φαινεται η καραφλα,ενω θα μπορουσες τουλαχιστον να καθυστερησεις την εξελιξη της..επειδη εχω την αισθηση οτι μιλαω με ενα ώριμο ατομο, αντιλαμβάνομαι οτι σκεφτεσαι την υγεια αλλα κανεις ενα λαθος,ο σκοπος ειναι ισοσταθμιση υγειας και φαρμακα για μαλλια,οποτε οταν μιλαμε για μινοξιδιλ που ειναι ολες οι παρενεργειες πληρως αναστρεψιμες(κοψε την για 1 μηνα να δεις αν θα φυγουν οι μαυροι κυκλοι)οτι και αν δεις μτ την μινοξιδιλη με την διακοπη της επανερχεσαι πληρω δεν σου πηραζει καμια ορμονη,απλα διαστελει αρτηριες στελνει αιμα περισσοτερο στα τριχοθυλακια,,την κοβεις και φευγουν ολα επειτα..


undo_an είπε:
Παιδια εχω φαγουρα μετα απο 2 εβδομαδες ρεγκαιν κ πολυ πτωση τριχων να συνεχισω?
Ναι εχω διαβασει οτι ειναι κλασσικο φαινομενο κ οτι ολα μετα θα πανε μια χαρα αλλα με τρομαζει.
συνεχισε για κανα μηνα θα πεφτουν........μην φοβασαι.
η φαγουρα οφειλεται στην προπυλεν γλυκολ,αν συνεχισει η φαγουρα μετα το μηνα..η θα βαζεις αλοη βερα στα μαλλια με προπυλεν γλυκολ μινοξιδιλης η αν επιμενει θα παρεις μινοξιδηλ με γλυκερινη και θα εισαι ντριλινος..
 

baldy

Member
ενα βασικο ερωτημα για μενα ειναι

-για να βαζω ρογκαιν πρεπει να χω κοντο μαλλι,με μακρυτερο δεν ξερω πως.Εχει κανεις καμια τετοια εμπειρια,κανενας με μακρυτερο μαλλι που να βαζει στους κροταφους?ευχαριστω
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
ενα βασικο ερωτημα για μενα ειναι

-για να βαζω ρογκαιν πρεπει να χω κοντο μαλλι,με μακρυτερο δεν ξερω πως.Εχει κανεις καμια τετοια εμπειρια,κανενας με μακρυτερο μαλλι που να βαζει στους κροταφους?ευχαριστω

δεν εχω βαλει αφρο ποτε,αλλα θυμαμαι απο χρηστες του,οτι ανεφεραν αυτο που λες,οτι σε μακρυ μαλλι εχεις ενα βαθμο δυσκολιας,διοτι δεν ειναι υγρο να παει κατευθειαν στο τριχωτο..με αποτελεσμα να καθεται και στα μαλλια..
 

baldy

Member
μιλαω για το σπρει το θεμα δεν ειναι οτι καθεται στο μαλλι.Απλως πιανω με το ενα χερι το σπρει με το αλλο σηκωνω το μαλλι ψεξαζω και πριν προλλαβω να κανω το μασαζ το υγρο εχει τρεξει προς μετωπο αυτια κτλπ.Οποτε με σπρει δεν μπορω να κανω την δουλεια μου
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
μιλαω για το σπρει το θεμα δεν ειναι οτι καθεται στο μαλλι.Απλως πιανω με το ενα χερι το σπρει με το αλλο σηκωνω το μαλλι ψεξαζω και πριν προλλαβω να κανω το μασαζ το υγρο εχει τρεξει προς μετωπο αυτια κτλπ.Οποτε με σπρει δεν μπορω να κανω την δουλεια μου

φιλε κατι δεν κανεις σωστα.. το σπρει με το ψεκαστηρι το λεπτο εχεις η εκεινα που ειναι σαν της λακ?σηκωνεις τα μαλλια ψεκαζεις σε αποσταση3 εκατοστων απο το τριχωτο απλωνεις...πας πιο διπλα το ιδιο...μηπως περιμενεις να ψεκασεις παντου και να απλωσεις μετα??
μακρυ δηλαδη?εγω εχω 10-15 ποντους στα πανω μηκος..
 

baldy

Member
ναι εκεινο με το ψεκαστηρι εχω,οταν λεω μακρυ εννοω τοσο ωστε να πρεπει να το σηκωσεις με το χερι για να ψεκασεις,με το ενα ψψψ μεχρι να παω το χερι στην περιοχη για να το απλωσω εχει τρεξει :\
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
ναι εκεινο με το ψεκαστηρι εχω,οταν λεω μακρυ εννοω τοσο ωστε να πρεπει να το σηκωσεις με το χερι για να ψεκασεις,με το ενα ψψψ μεχρι να παω το χερι στην περιοχη για να το απλωσω εχει τρεξει :\

μολις φεκασεις γυρνα το κεφαλι ελαφρως προς τα πισω να περιοριζεις την πορεια του μπροστα..
μηπως φταιει το σκκευασμα σου?ποια χρησιμοποιεις?θες να βγαλω βιντεο να το ανεβασω να δεις πως βαζουμε??αλλα δεν θα το κανω αμμεσα..το σαββατο θα το κανω
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
θα μπορουσα να πω οχι :)

εχω ενα που λεει regaine ειναι ενα μπουκαλακι με ενα ψεκαστηρακι,ειναι 5%

ενταξει ειναι το ρεγκαιν,κατι κανεις λαθος.. το οχι που λες σε τι απευθυνόσουν? δεν το πιασα..τοσοι ανθρωποι βαζουμε μινοξιδηλ δεν ειχαμε τετοιο προβλημα..
 
Μπλουζα