νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
εχω κανει παλι λογο για αυτο το θεμα σε παλαιοτερο ποστ!ξαναμιλησα με τον δερματολογο μου και μου ειπε οτι τους επομενους 10 μηνες στην Αμερικη θα κυκλοφορησει ενα νεο φαρμακο για την τριχοπτωση το οποιο συμφωνα με τις κλινικες μελετες του FDA θα ειναι 50% πιο ισχυρο απο την φιναστεριδη και με λιγοτερες παρενεργειες!!η εταιρεια δεν θα ειναι η merck.τον ρωτησα για την ονομασια του και μου ειπε δεν ειναι γνωστος ακομα ο κωδικος του.(σε αυτον τουλαχιστον)μου υποσχεθηκε οτι θα το εχω το φθινοπωρο!ειναι σοβαρος δερματολογος....ελπιζω οσο μου ειπε να τα δουμε...!!θα ενημερωνω για νεοτερα...!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά το όλο θέμα είναι :

radio_arvyla.jpg
 

Άκης

Administrator
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Βασικά αν είχε φτάσει μέχρι εδώ η είδηση, ώστε να το γνωρίζει ο γιατρός ή έστω να το διάβασε στο net, θα είχε γίνει πανικός σε συζητήσεις.

Μακάρι, να γλυτώσουμε από το προσκάρ, αλλά χλωμό.

Όσο για τις παρενέργειες, μου ακούγεται δύσκολο να μειώσεις μια σημαντική ορμόνη στο σώμα σου και να μην έχει συνέπειες μετά.
 

Driver

Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Μακάρι. Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται.. (που είναι λίγα και αυτά :D)
Λέτε να είναι ράδιο αρβύλα; Και αν είναι όντως ρε παιδιά, τόσο χαζός είναι ο γιατρός να το λέει;
Δε ξέρω... ::)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Driver είπε:
Μακάρι. Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται.. (που είναι λίγα και αυτά :D)
Λέτε να είναι ράδιο αρβύλα; Και αν είναι όντως ρε παιδιά, τόσο χαζός είναι ο γιατρός να το λέει;
Δε ξέρω... ::)

Αν υπήρχε η υποψία να παίζει κάτι τέτοιο που λέει ο δερματολόγος σου ήδη θα το ξέραμε ...

Πολλοί από αυτό εδώ το forum διαβάζουμε και τσεκάρουμε ότι κυκλοφορεί σε έρευνα μελέτη και φήμη ανά τον κόσμο ...
 
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

εγω παιδια απλα μετεφερα τα λογια του δερματολογου μου!δεν ειναι δικα μου και φυσικα δεν το υπογραφω οτι ειναι εγκυρο αυτο!τωρα οσον αφορα την αξιοπιστια και το κυρος του γιατρου....δεν θα ηθελα να κανω συστασεις!εναν καθηγητη δυσκολα τον λες τσαρλατανο παντως!!!!!την πληροφορια αυτη δεν την διαβασε μεσω νετ!συνεργαζεται με δυο τριχολογους που οπως καταλαβα ειναι μεσα στα πραγματα αυτη!τι να πω.....θα δειξει..!!εγω το εγραψα εδω μηπως ηξερε και κανεις αλλος κατι για αυτο και οχι για να πουλησω ελπιδα...!!δεν την αλλαζω λοιπον την φιναστεριδη μου ακομα :p
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Μακαρι να υπαρξει αλλα χλομό το βλεπω :-[
 

Jakard

New Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

haircloningnow είπε:
εχω κανει παλι λογο για αυτο το θεμα σε παλαιοτερο ποστ!ξαναμιλησα με τον δερματολογο μου και μου ειπε οτι τους επομενους 10 μηνες στην Αμερικη θα κυκλοφορησει ενα νεο φαρμακο για την τριχοπτωση το οποιο συμφωνα με τις κλινικες μελετες του FDA θα ειναι 50% πιο ισχυρο απο την φιναστεριδη και με λιγοτερες παρενεργειες!!η εταιρεια δεν θα ειναι η merck.τον ρωτησα για την ονομασια του και μου ειπε δεν ειναι γνωστος ακομα ο κωδικος του.(σε αυτον τουλαχιστον)μου υποσχεθηκε οτι θα το εχω το φθινοπωρο!ειναι σοβαρος δερματολογος....ελπιζω οσο μου ειπε να τα δουμε...!!θα ενημερωνω για νεοτερα...!!

Αμα υπηρχε κατι τετοιο θα το ειχα μαθει πρωτος απο τον πατερα μου . ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ .
 
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

και τι ειναι ο πατερας σου φιλε Jakard αν επιτρεπεται...??το ειπες σαν να ειναι διευθυντης στο FDA...
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

μακάρι να έρθει τετοιο φάρμακο αν και το βλέπω πολύ χλομό, και αν είναι ποιο ισχυρό απο φιναστερίδη ε δεν μπορεί να μην έχει και sides!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

μακαρι τι αλλο να πεις !!! που ειναι ο δερματολογος σου ??? (στειλε πμ)
 

Jakard

New Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

haircloningnow είπε:
και τι ειναι ο πατερας σου φιλε Jakard αν επιτρεπεται...??το ειπες σαν να ειναι διευθυντης στο FDA...

Ειναι διευθυντης στα αντιδραστηρια του ΑΧΕΠΑ και ολη μερα τον πριζω για το γαμω προβλημα μου , κοιτα εχω 1002 στο μυαλο μου δεν εχω ορεξη να με πουλανε και τρελα στο ιντερνετ ο καθε ενας εγω φταιω που σε δινω και πληροφοριες προσεχε πως μιλας δεν ξερεις ποιος ειναι ο καθενας εδω μεσα και τι σκοπο εχει με αυτα που σου λεει , εγω ειμαι καπιος που σιγουρα δεν εχει κανενα κερδος και σου λεω μια πληροφορια και facebook εχω και τα παντα δεν κρυβομαι , και ο FDA δεν εχει διευθυντη ειναι επιτροπη για ονομα...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Ηρεμήστε παιδια καταλαβαίνω οτι ειμαστε ολοι τρελαμένοι με αυτα που γίνονται ας μη τσακωνόμαστε μεταξύ μας με το παραμικρο.
 

Jakard

New Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

ANAR είπε:
Ηρεμήστε παιδια καταλαβαίνω οτι ειμαστε ολοι τρελαμένοι με αυτα που γίνονται ας μη τσακωνόμαστε μεταξύ μας με το παραμικρο.


Ποτε δεν τσακωθηκα και δεν τσακωνομαι με κανενα στο γραφειο ειμαι και προσπαθω να περασω και την ωρα μου διαβαζοντας .
 

bark1979

New Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

κοιτα που στο τελος θα πιαστουμε μαλλι με μαλλι
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Jakard είπε:
...στο γραφειο ειμαι και προσπαθω να περασω και την ωρα μου διαβαζοντας .

Μη μου πεις ότι είσαι Δημόσιος Υπάλληλος, γιατί κάτι τέτοια κυκλοφορούν στην πιάτσα και μας έχουν βγάλει το όνομα :D
 

Jakard

New Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

tropheus είπε:
[quote author=Jakard link=topic=1969.msg36221#msg36221 date=1277792384]
...στο γραφειο ειμαι και προσπαθω να περασω και την ωρα μου διαβαζοντας .

Μη μου πεις ότι είσαι Δημόσιος Υπάλληλος, γιατί κάτι τέτοια κυκλοφορούν στην πιάτσα και μας έχουν βγάλει το όνομα :D
[/quote]

Φοιτιτης ειμαι δουλευω σε μια ετερεια γτ οι γονεις μου δεν μου δινουν μια για να πληρωνω φαρμακα κτλπ....
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: νεο φαρμακο κατα της τριχοπτωσης

Jakard είπε:
Φοιτιτης ειμαι δουλευω σε μια ετερεια γτ οι γονεις μου δεν μου δινουν μια για να πληρωνω φαρμακα κτλπ....

Μου θύμησες τα νιάτα μου όταν ήμουν 14 χρονών περίπου και δούλευα τα Καλοκαίρια για να πληρώνω το Foltene για την καράφλα μου (έτσι νόμιζα τότε :chinscratch ) και για τον πειρατικό ραδιοφωνικό σταθμό που είχα ;D

"κούλα μ'ακούς;;; πολύ καλόπαιδο ο Κυριάκος"
koula m'akous?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα