νεος στο forum

squirrel

New Member
γεια χαρα σε ολους

ειμαι καινουργιο μελος και πραγματικα εχω εντυπωσιαστει απο τον ογκο πληροφοριων και το ποσο καλα ενημερωμενοι εισαστε πανω στο θεμα της τριχοπτωσης,που σε εμενα ξεκινησε απτην ηλικια των 17.πανικοβλητος τοτε και χωρις καμια ουσιαστικη ενημερωση απο τους γιατρους ,αρχισα διαφορες θεραπειες που εκεινοι μου προτειναν οι οποιες δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα.τα χρονια περνουσαν χανοντας ολο και περισσοτερα μαλλια,ειχα χρησιμοποιησει δια φορα προιοντα οπως regaine,αμπουλες vichy,πληθωρα τοπικων λοσιων και σαμπουαν ομως εχανα και παλι σταδιακα τα μαλλια μου στα χρονια που περνουσαν.στην ηλικια των 23 πηρα την μεγαλη αποφαση να κανω μεταμοσχευση σε μια απο της γνωστες εταιρειες στο χωρο την D-ειτσ-I.αυτην την στιγμη ειμαι 32 ετων και η εικονα του τριχωτου ειναι δραματικη.εκτος οτι με σφαξανε σαν το προβατο με μια τομη απο την μια εως την αλλη ακρη του κεφαλιου,τα τριχοθυλακια που εχουν μεινει δεινουν μια εικομα σαν κεφαλι πλαστικης κουκλας γιατι μεσα σε 10 χρονια περιπου εχασα και τα υπολοιπα μαλλια.
θελω να δωσω ενα μυνημα στα νεα παιδια που σκεφτονται την μεταμοσχευση.καλυτερα να προσπαθησουν με φαρμακευτικη αγωγη και μην πληρωσουν καμια ψευτικη ελπιδα απο αυτες που πουλανε οι εταιρειες μεταμοσχευσης.
διαβαζοντας διαφορα και μαθαινοντας καινουργια πραγματα σε αυτο το shite πηρα την αποφαση να ξεκινησω κατι καινουργιο σε φαρμακευτικη αγωγη με την ελπιδα να βελτιωσω λιγο την τωρινη εικονα.ευχαριστω ολους που καταθετουν τις προσωπικες εμπειριες τους και την αγωγη που ακολουθουν καθως και τα αποτελεσματα.ειναι πολυ σημαντικο αυτο.νομιζω οτι βρισκομαι στην κλιμακα 6 NW και σκεφτομαι να χρησιμοποιησω xandrox5%,finisteraide1m/μερα σπιρονολακτονη 5% και duta τοπικα.ευχαριστω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Joda

Member
Απ: νεος στο forum

καλησπερα φιλε...φαρμακευτικη αγωγη θελει παντα στην τριχοπτωση..απο εκει κ περα οσον αφορα τις μεταμοσχευσεις πρεπει να πας στον σωστο γιατρο..αυτοι που ειναι οντως καλοι ειναι μετρημενοι στα δακτυλα για αυτο πριν πας να κανεις μεταμοσχευση πρεπει να το ψαξεις πολυ..
η κλινικη που πηγες φημιζεται για τις αποτυχιες της το γνωριζουν πολλοι αυτο..αυτες των ειδων οι κλινικες επιβιωνουν γιατι πανε ατομα που δεν το εχουν ψαξει..βλεπουν μια δυο φωτο απο αυτων των ειδων κλινικες και νομιζουν οτι ειναι καλες..αλλα δεν ειναι ετσι
για μενα οπως και για πολλους αλλους εδω μεσα ο καλυτερος ειναι ο hasson και σε περιπτωσεις οπως την δικια σου μπορει να σε φτιαξει..δεν τον προωθω..ψαχτο και μονος σου και στο τοπικ των μεταμοσχευσεων που εχει το site που εχουν παει αλλα παιδια αλλα ψαχτο και απο site του εξωτερικου και θα το διαπιστωσεις κ μονος σου
 

genesis

New Member
Απ: νεος στο forum

squirrel είπε:
γεια χαρα σε ολους

ειμαι καινουργιο μελος και πραγματικα εχω εντυπωσιαστει απο τον ογκο πληροφοριων και το ποσο καλα ενημερωμενοι εισαστε πανω στο θεμα της τριχοπτωσης,που σε εμενα ξεκινησε απτην ηλικια των 17.πανικοβλητος τοτε και χωρις καμια ουσιαστικη ενημερωση απο τους γιατρους ,αρχισα διαφορες θεραπειες που εκεινοι μου προτειναν οι οποιες δεν ειχαν κανενα αποτελεσμα.τα χρονια περνουσαν χανοντας ολο και περισσοτερα μαλλια,ειχα χρησιμοποιησει δια φορα προιοντα οπως regaine,αμπουλες vichy,πληθωρα τοπικων λοσιων και σαμπουαν ομως εχανα και παλι σταδιακα τα μαλλια μου στα χρονια που περνουσαν.στην ηλικια των 23 πηρα την μεγαλη αποφαση να κανω μεταμοσχευση σε μια απο της γνωστες εταιρειες στο χωρο την D-ειτσ-I.αυτην την στιγμη ειμαι 32 ετων και η εικονα του τριχωτου ειναι δραματικη.εκτος οτι με σφαξανε σαν το προβατο με μια τομη απο την μια εως την αλλη ακρη του κεφαλιου,τα τριχοθυλακια που εχουν μεινει δεινουν μια εικομα σαν κεφαλι πλαστικης κουκλας γιατι μεσα σε 10 χρονια περιπου εχασα και τα υπολοιπα μαλλια.
θελω να δωσω ενα μυνημα στα νεα παιδια που σκεφτονται την μεταμοσχευση.καλυτερα να προσπαθησουν με φαρμακευτικη αγωγη και μην πληρωσουν καμια ψευτικη ελπιδα απο αυτες που πουλανε οι εταιρειες μεταμοσχευσης.
διαβαζοντας διαφορα και μαθαινοντας καινουργια πραγματα σε αυτο το shite πηρα την αποφαση να ξεκινησω κατι καινουργιο σε φαρμακευτικη αγωγη με την ελπιδα να βελτιωσω λιγο την τωρινη εικονα.ευχαριστω ολους που καταθετουν τις προσωπικες εμπειριες τους και την αγωγη που ακολουθουν καθως και τα αποτελεσματα.ειναι πολυ σημαντικο αυτο.νομιζω οτι βρισκομαι στην κλιμακα 6 NW και σκεφτομαι να χρησιμοποιησω xandrox5%,finisteraide1m/μερα σπιρονολακτονη 5% και duta τοπικα.ευχαριστω.

καλως ηρθες...εγω φιλε squirrel στη θεση σου, μιας και εχεις προχωρημενη κλιμακα, θα το επαιρνα αποφαση, θα χαλαρωνα, θα το απολαμβανα, θα προσπαθουσα να φτιαξω το υπολοιπο στυλακι μου και θα επαιρνα ενα ξυραφακι να κανω τη δουλεια μου. προς θεου δεν το λεω γτ θεωρω οτι δεν θα πετυχεις κατι με φαρμακευτικη αγωγη, αλλα πραγματικα δε θα εμπαινα στη διαδικασια για να παω μετα απο 2-3 χρονια στην κλιμακα (βιαια) 3. αδερφε κατα τη γνωμη μου χαλαρωσε. περασες οτι περασες τοσα χρονια. αραξε τωρα κι αντι να μπαινεισ στο hairlossgr εκμεταλευσου καλυτερα και πιο επικοδομητικα το χρονο σου. και ``περνα`` να μας λες και κανα γεια που και που και οτι εισαι καλα και χωρις αγχοι και λαλακιες...οτι κι αν κανεις παντως καλη τυχη. φιλικα... (αααα....εκτος αν αποφασισεις να ξανακανεις μεταμοσχευση... ;) )
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: νεος στο forum

genesis είπε:
[quote author=squirrel link=topic=1236.msg20765#msg20765 date=1258720712]
καλως ηρθες...εγω φιλε squirrel στη θεση σου, μιας και εχεις προχωρημενη κλιμακα, θα το επαιρνα αποφαση, θα χαλαρωνα, θα το απολαμβανα, θα προσπαθουσα να φτιαξω το υπολοιπο στυλακι μου και θα επαιρνα ενα ξυραφακι να κανω τη δουλεια μου.
[/quote]

Το να παρεις ενα ξυραφακι να κανεις την δουλεια σου την στιγμη που εχεις μια αθλια ουλη απ το ενα αυτι ως το αλλο....ξερεις δεν ειναι και η καλυτερη λυση.....
Απλα ειναι ευκολο ο καθενας να δινει την απαντηση και να βρισκει την λυση στους αλλους.......αλλα καθολου ευκολο να βρει λυσεις κ απαντησεις γι αυτον......
 

NGL

Member
Απ: νεος στο forum

φιλε μου μην απογοητευεσαι!ειδικα στην περιπτωση σου,το ξυραφακι απο μονο του δεν ειναι η λυση!συνεχισε την θεραπεια,διαβασε, και θα δεις οτι υπαρχουν μερικα πολυ σημαντικα πραγματα που μπορεις να κανεις και που μεσα στην απελπισια σου δεν τα εχεις δει ακομα... ;)
 

squirrel

New Member
Απ: νεος στο forum

συμφωνω μαζι σου φιλε ΝGL δεν πρεπει να απογοητευομαι και πιστευω οτι οσα διαβασω σε αυτο το site σχετικα με τις θεραπειες θα με βοηθησουν να καταλληξω σε καποια αγωγη η οποια σε βαθος χρονου να εχει βελτιωσει την κατασταση.σκεφτομαι να ξεκινησω (εκτος απο φινα που χρησιμοποιω)τοπικα με xandrox 5%,spiro5% απο dr lee και ντουντα με αλοη για αρχη και βλεπουμε.θα εκτιμουσα πολυ καποιες συμβουλες για τον τροπο χρησης και για το χρονικο διαστημα που θα πρεπει να επιμεινω.
 

genesis

New Member
Απ: νεος στο forum

φιλε squrrel δεν ηθελα να σε απογοητευσω με οσα ειπα και αν αυτο καταλαβες ζηταω συγνωμη! ακριβως το αντιθετο ηθελα να κανω... το θεμα της ουλης το ξεχασα. ;D οτι εγραψα το εγραψα απο την αποψη οτι ηδη εχεις περασει πολλα με το θεμα της τριχοπτωσης. καλη συνεχεια σε ο,τι κανεις, δυναμη και αν μπορουμε να βηθησουμε σε οτιδηποτε ευχαριστως!!!
 

squirrel

New Member
Απ: νεος στο forum

φιλε genesis ολα καλα και δεν τρεχει τιποτα.δεν εκανες κανενα λαθος.ολες οι αποψεις ειναι δεκτες και ο καθενας εκφραζετε ελευθερα.ετσι κι αλλιως το θεμα του ξυρισματος το εχω σκεφτει κι εγω ασχετα κιαν ειναι πρακτικα αδυνατον.θα ΄θελα καποιες συμβουλες για το πως πρεπει να χρησιμοποιησω τα προιοντα που εχω αναφερει παραπανω.
 

squirrel

New Member
Απ: νεος στο forum

Ευχαριστω πολυ,

Περιμενω προιοντα απο DrLee,μολις παραλαβω ξεκιναω αμεσως κι ο θεος βοηθος. :)
 
Μπλουζα