μεταμόσχευση Fue

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι 26 ετών σχεδόν norwood 5 και κάνω χρήση ρηγκέην τα τελευταία 4 χρόνια. Σκέφτομαι να προχωρήσω σε μεταμόσχευση το επόμενο εξάμηνο.Στόχος μου είναι ναι φτάσω norwood 3.Οικονομικό πρόβλημα δεν έχω και έτσι σκέφτομαι να προχωρήσω σε Fue.Η εκτίμηση είναι πως θα χρειαστώ γύρω στα 4500 Grafts.
Η ερώτησή μου είναι η εξής:επειδή προτιμώ πάρα πολύ κοντό κούρεμα θα είναι εμφανή τα σημάδια με fue?
Επίσης αν έχω καλή δότρια περιοχή μπορώ να πετύχω ένα norwood 3 πάρα πολύ πυκνό?
Αναμένω απάντησεις.
Ευχαριστώ :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμόσχευση Fue

για παρα πολλους λογους........και ναι....συμπεριλαμβανομενου και του χρονου μεσα.....
 
Απ: μεταμόσχευση Fue

Δεν γίνεται την πρώτη μέρα να βάλω πχ 2000 και την δεύτερη άλλα 2000?
Μίλησα με hdc και αυτοί μου το πρότειναν.

Καλό μήνα
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμόσχευση Fue

tobaldornotobald είπε:
Δεν γίνεται την πρώτη μέρα να βάλω πχ 2000 και την δεύτερη άλλα 2000?
Μίλησα με hdc και αυτοί μου το πρότειναν.

Καλό μήνα

αν και στο αυτι μου δεν ακουγεται τοσο καλο......κ τοσο ευκολο οπως ξαναειπα.....
αφου ομως στο προτειναν οι γιατροι....εφ οσων κανατε consultation φανταζομαι.....εγω θα παω πασο φυσικα!!!!!
θα ηθελα πολυ αν κανεις επεμβαση με αυτο τον τροπο.....να ποσταρεις τα αποτελεσματα σου κ την προοδο σου
εδω στο φορουμ για να βλεπουμε την εξελιξη σου.....
 
Απ: μεταμόσχευση Fue

φυσικά και σε περίπτωση που προχωρήσω θα ποστάρω φωτογραφίες πρίν και μετά.
Εσένα Πάνο η άποψη σου είναι να προχωρήσω σε στριπ?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμόσχευση Fue

εγω ναι σε στριπ θα προχωρουσα.......αλλα "it's just me" που λεμε.....
ο καθενας εχει την δικη του οπτικη γωνια που βλεπει τα πραγματα.....
εγω οτι και να κανεις σου ευχομαι καλη επιτυχια...γιατι ξερω πολυ καλα τι σημαινει μεταμοσχευση.....
και απ την καλη...και απ την αναποδη.......
 
Απ: μεταμόσχευση Fue

επειδή Πάνο έχω δει τις φώτο σου και είναι εκπληκτικές το σκεφτόμουν και γω για στριπ και για χασσον.το πρόβλημά μου είναι πως αν στο μέλλον καταλήξω με πάρα πολύ λίγα μαλλιά και αναγκαστώ να ξυρίσω το κεφάλι μου με μηχανή θα φαίνεται η ουλή έτσι δεν είναι?
Εμένα αυτό ειναι το βασικό μου πρόβλημα...
Ακούω με πολύ μεγάλη προσοχή όσα μου λες μιας και έχεις εμπειρία και είμαστε σχεδόν συνομήλικοι.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμόσχευση Fue

tobaldornotobald είπε:
επειδή Πάνο έχω δει τις φώτο σου και είναι εκπληκτικές το σκεφτόμουν και γω για στριπ και για χασσον.το πρόβλημά μου είναι πως αν στο μέλλον καταλήξω με πάρα πολύ λίγα μαλλιά και αναγκαστώ να ξυρίσω το κεφάλι μου με μηχανή θα φαίνεται η ουλή έτσι δεν είναι?
Εμένα αυτό ειναι το βασικό μου πρόβλημα...
Ακούω με πολύ μεγάλη προσοχή όσα μου λες μιας και έχεις εμπειρία και είμαστε σχεδόν συνομήλικοι.

αν ο μονος λογος που φοβασαι το στριπ ειναι το ξυρισμενο κεφαλι.....
να ξερεις οτι μπορεις να συνδιασεις στριπ και φυε.....και να βγαλεις απ ολη σου την δοτρια σιγουρα πανω απο 7000 θυλακες......
οι οποιοι αν φυτρωσουν......δε θα χρειαστει ποτε να ξυρισεις το κεφαλι.....
αλλα δε θελω να σε επηραζω.....σκεψου εσυ τι σου ταιριαζει καλυτερα και κανε αυτο που νομιζεις για σενα καλυτερα!!!
 

Hairboost

Member
Απ: μεταμόσχευση Fue

πανο αν τα παρεις πισω με σκαλα 1 στην μηχανη δηλαδη την ποιο κοντη φαινεται η γραμμη, ετσι ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: μεταμόσχευση Fue

boost και μένα αυτό είναι το θέμα που με απασχολεί...αν φαίνεται το στριπ (που μάλλον φαίνεται :-[ ).
Γι'αυτό και θεωρώ καλύτερη λύση την fue.Γιατί και χωρίς σκάλα με σκέτη την μηχανή να πάρεις τα μαλλιά σου πάλι δεν φαίνεται.Έτσι δεν είναι?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμόσχευση Fue

boost είπε:
πανο αν τα παρεις πισω με σκαλα 1 στην μηχανη δηλαδη την ποιο κοντη φαινεται η γραμμη, ετσι ?

οχι μονο φαινεται........αλλα σου "χαμογελαει" κανονικα....
θελει να ειναι πανω απο 5-6μμ το μαλλι για να μην φαινεται......
το οποιοι ειναι εξ ισου πολυ κοντο ετσι......
 

aprilianos

New Member
Απ: μεταμόσχευση Fue

Ετσι που το θετεις (να πας -2 σκάλες NW και να εχεις πολύ κοντό) ναι ειναι καλη λυση η FUE, μπορεις να τα παιρνεις πολυ κοντα αφου σε NW 5,6,7 αφενος τα πραγματα ειναι δυσκολα γιατι ενα strip δεν φτανει ισως ουτε 2 και αφετερου το στριπ φαινετε καπως, ακομη και με καλο γιατρο.
Τα σημαδια υπαρχουν απο την FUE αλλα ειναι πολυ μικρα, σχεδον αορατα, απαραιτητη προϋπόθεση ειναι να πας σε γιατρό καλό, με πείρα με αποτελεσματα κλπ.. Να εχεις παρα πολυ πυκνη καλυψη πχ σαν φυσικο ειναι σχεδον αδυνατο αλλα μπορει να εχεις καλη καλυψη.
2000 σημερα 2000 αυριο και.... 500 μεθαυριο! :D
Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα....
 
Απ: μεταμόσχευση Fue

Απριλιανέ εκεί αποσκοπώ.στο nw3.γνωρίζω πως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.γι'αυτό άνοιξα και το θέμα..
απλά εμένα στην επικοινωνία μου με την κλινική μου είπανε πως 4000 σε δύο μέρες είναι δυνατό αποτέλεσμα.εκτός και άν κατάλαβα λάθος.τι να πω..
Για να φτάσει κάποιος σε φυσικό αποτέλεσμα σε nw3 πόσα grafts χρειάζεται?
 

aprilianos

New Member
Απ: μεταμόσχευση Fue

Θα γνωριζεις οτι η περιπτωσεις NW 5 και ειδικα οι 6,7 ειναι για 2 στριπ και FUE μαζι για να εισαι οκ!!
Οπως ξερεις μετα απο κλιμακα NW5 χρειάζεται χρήμα, καλός γιατρός, "ταλαιπωρία", αλλά και οσο και αν σου φαίνεται παράξενο τύχη ώστε να καλύψεις το πρόβλημα...
Εμενα να σου πω την αληθεια ομως μου αρεσει αυτο που λες οτι θες να κανεις.
Με αυτο εχεις και την περίπτωση του πολύ κοντού ή και ξυρισμενου ωστε εαν σου χρειαστει να προχωρησεις σε αυτην. Το τι θα κανεις ειναι αλλο θεμα εαν αποφασισεις μετα στριπ εχοντας κανει FUE να ξερεις οτι γινεται.
Οσο αφορα την κλινικη και τι σου ειπαν δεν σχολιαζω.
Θα επανελθω με διαφορες παρατηρησεις περι FUE.
 
Μπλουζα